Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W GDAŃSKU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku z Auto Europe

  Nasze usługi spełniają życzenia każdego klienta, a to wszystko poprzez współpracę z licznymi renomowanymi wypożyczalniami jak np. Europcar, Avis czy National. W naszej ofercie posiadamy olbrzymi wybór pojazdów w kilku punktach wynajmu w Gdańsku. Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku ma do zaoferowania atrakcyjne możliwości wynajmu, jednak zanim odbierzesz samochód z wypożyczalni, pamiętaj o zabraniu ze sobą prawa jazdy, dowodu osobistego lub paszportu i wydruku vouchera. Wszystkie te dokumenty są niezbędne do odbioru wybranego pojazdu od dostawcy. Uwaga - w chwili wynajmu konieczne jest posiadanie ważnej karty kredytowej (wystawionej na imię i nazwisko głównego kierowcy) w celu złożenia kaucji. Przed przejęciem samochodu należy sprawdzić, czy nie ma on żadnych uszkodzeń (zarysowań itp.) Jeśli zauważysz tego typu szkody, poinformuj o tym bezzwłocznie firmę wynajmującą.

  Jeśli interesują Cię recenzje napisane przez naszych klientów, którzy zamieszczają opinie o wypożyczalni samochodów w Gdańsku, odwiedź stronę Auto Europe i dowiedz się więcej o naszych usługach i doświadczeniach klientów z wynajmem samochodów. W przypadku, gdy na miejscu potrzebujesz dodatkowych informacji lub masz pytania, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 222 639 537.

  Jaki jest ruch na drogach w Gdańsku?

  Jazda w Gdańsku jest porównywalna do innych miast w kontynentalnej Europie, w których panują podobne zasady drogowe, podobne są drogi i sposób jazdy. W Polsce nieustannie poszerzana jest sieć dróg i autostrad, jako że coraz częściej samochody stają się głównym środkiem transportu wśród mieszkańców. Niestety należy pamiętać, że mniejsze drogi często są zaniedbane, więc należy na nich specjalnie uważać. W Gdańsku nie spotyka się tak dużego natężenia ruchu, jak w innych większych Polskich miastach, na przykład Warszawie, gdzie można utknąć na kilka godizn w korku. Na drogach ekspresowych są zamontowane kamery mierzące prędkość, dlatego nie zapominaj o przestrzeganiu zasad i ograniczeń prędkości przez cały czas. Sprawdź nasz poradnik z przepisami drogowymi w Polsce, aby poznać zasady jazdy obowiązujące na drogach w kraju.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Gdańsku?

  W centrum Gdańska można znaleźć liczne miejsca parkingowe. Ceny za postój wahają się mniej więcej w granicach 40 zł za dzień. Niektóre atrakcje turystyczne jak Muzeum Bursztynu, czy Teatr Shakespeare'a oferują swoje parkingi. Centrum i Stare Miasto mają strefy płatnego parkowania. Chociaż większość zatoczek parkingowych funkcjonuje od 9 rano do 17, zawsze warto jest sprawdzić na parkometrze, czy nie ma ograniczeń, aby uniknąć kary. Nie wahaj się też spytać mieszkańców Gdańska o porady parkingowe, których chętnie Ci udzielą.

  Lotnisko w Gdańsku

  Lotnisko Gdańsk Lech Wałęsa znajduje się około 12 kilometrów na północny zachód od centrum Gdańska. W 2004 roku lotnisko zostało nazwane na cześć byłego prezydenta Polski, Lecha Wałęsy. W 2019 roku lotnisko obsłużyło około 5.4 miliona pasażerów, pasując się tym samym na 3 miejscu w Polsce, jako najbardziej ruchliwe lotnisko pod względem ruchu pasażerskiego.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Lecha Wałęsy w Gdańsku (GDN)
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk, Polska
  Strona internetowa: www.airport.gdansk.pl
  Telefon: +48 52 567 35 31

  Co robić w Gdańsku

  Gdańsk, znany jako "Perła Północy", jest niepodobne do innych miast, nie tylko w Polsce. Jego nietypowa atmosfera odzwierciedlona jest we wspaniałym porcie, który rozwija się pod wpływem stuleci handlu morskiego i inwestycji poczynionych przez bogatych kupców, którzy wpłynęli na przebieg historii tego miasta. To czarujące miasto, którego początki sięgają 10-wieku, z pewnością Cię nie rozczaruje. Auto Europe przedstawia jedne z ciekawszych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć, jeśli decydujesz się na wynajem samochodów w Gdańsku:

  • Obóz koncentracyjny Stutthof: CI, którzy interesują się wydarzeniami historycznymi, mogą odwiedzić obóz koncentracyjny Stutthof. W końcu to właśnie tu, w Gdańsku, pierwszego dnia września 1939, zaczęła się II Wojna Światowa, wystrzałami z okrętu bojowego Schleswig-Holstein. Ten niezwykły okres walki o wolność i sprawiedliwość w Europie, jest niesamowicie udokumentowany i przedstawiony za pomocą wystawy multimedialnej "Droga do Wolności", przy Krajowej Komisji Solidarności.

  • Stare Miasto: Centrum Gdańska ma wiele do zaoferowania, wybierz się na zwiedzanie lokalnego Długiego Targu, Rynku lub nawet wybierz się do miejskiego zoo, uwielbianego przez dzieci. Koniecznie zobacz też Złotą Bramę oraz ulicę Długą w centralnej części miasta, znane punkty orientacyjne. Nocne życie jest tutaj pełne wrażeń, a odwiedzający mogą wziąć udział w wycieczkach, typu Pub Crawl i spróbować słynnego likieru ziołowego goldwasser.

  • Plaże: Latem do Gdańska przybywa wiele turystów, aby cieszyć się słońcem na piaszczystych plażach. Choć Morze Bałtyckie nie należy do najcieplejszych, to w gorące miesiące stanowi doskonałą ochłodę dla wszystkich! W wakacje Gdańsk odwiedzają przyjezdni z całego świata. Można spędzać całe dnie, odkrywając plaże wzdłuż wybrzeża, a dla tych, co lubią piesze wycieczki, polecamy też spacery nad rzeką Motława River i wycieczki z przewodnikiem po okolicy.

  • Historyczny Gdańsk: Poruszając się pieszo po Gdańsku, zobaczysz burżuazyjną architekturę, ulice wyłożone kocimi łbami, budynki historyczne, kościoły i posągi. Na bogatą kulturę miasta miał wpływ rozwijający się handel morski, rybołówstwo i organizacje cech rzemieślniczych przez wiele setek lat. Niektóre dzieła lokalnych atrtystów można podziwiać w muzeach, kościołach i galeriach sztuki w całym mieście. Kultura miasta to jego bijące serce, a atmosfera jest tu jeszcze bardziej żywa podczas festiwali, takich jak Trapeton Festival (czerwiec-sierpień) i popularny jarmark Św. Dominika (sierpień), by wymienić tylko kilka.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Gdańsku

  Zaplanuj wycieczkę do Gdańska z Auto Europe! Z ponad 3,274.67 kilometrami dróg w Polsce, przekonasz się, że najlepszy sposób na zwiedzanie tego pięknego średniowiecznego miasta i okolic, jest pojazdem, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Gdańsku. Samochodem możesz nie tylko zwiedzać wybrzeże Polski, ale też udać się w głąb lądu i zwiedzać piękne okoliczne miasta.

  Gdynia

  Historycznie i kulturalnie będąca częścią Kaszub, położona we wschodniej części Pomorza leży Gdynia, która przez setki lat była jedynie małą wioską rybacką. Jednak na początku 20-wieku, do Gdyni zaczęli przyjeżdżać odwiedzający, by zrelaksować się w nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej i tak, zaczęła rozwijać się tam turystyka. Obecnie port w Gdyni jest częstym przystankiem podczas rejsu dla dużych i luksusowych statków. Miasto samo w sobie zostało wielokrotnie nagrodzone ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, infrastrukturę, jakość życia i różnorodność atrakcji turystycznych.

  Sopot

  Sopot jest typowymi miejscem docelowym dla tych, co chcą się zrelaksować w spa lub trochę podleczyć. Miasto to znane jest też z najdłuższego w Europie drewnianego molo, które ma aż 515.5 metrów i sięga do samej zatoki Gdańskiej. Oprócz tego turyści chętnie odwiedzają Sopot ze względu na Sopot Festival (Sopot International Song Festival), Największe takie wydarzenie w Europie po konkursie Eurowizji. Wśród wielu innych atrakcji, można tu też znaleźć fontannę z bromkową wodą źródlaną, znaną też jako grzybek inhalacyjny, która ma właściwości lecznicze.

  Świnoujście

  Świnoujście to kolejne miasto portowe nad Morzem Bałtyckim, najdalej położone na zachodnią północ ze wszystkich w kraju. Świnoujście składa się głównie z wysp Uznam i Wolin, ale też z kilku pomniejszych wysp, z których największa to Karsibór, dawniej będąca częścią wyspy Uznam, lecz teraz rozdziela je kanał Piastowski (dawniej Kaiserfahrt), wykopany pod koniec 19-wieku, aby ułatwić statkom dostęp do Szczecina. Świnoujście dzieli granicę z niemiecką nadmorską miejscowością wypoczynkową Ahlbeck na wyspie Uznam, które połączone są ulicą i 12-kilometrową promenadą na plaży.

  Szczecin

  Szczecin znajduje się nad rzeką Odrą, na południe od Zalewu Szczecińskiego oraz zatoki Pomorskiej. Jego położenie przy samej granicy z Niemcami oraz bliskość do Morza Bałtyckiego sprawiają, że miasto to szybko się rozwija, a obecnie jest jednym z największych portów w Polsce i siódmym największych miastem w kraj. Szczecin w 2016 roku był kandydatem do zostania Europejską Stolicą Kultury.

  Jak przemieszczać się po Gdańsku

  Większość atrakcji w Gdańsku jest dostępna pieszo. Jednak dla tych miejsc, które są położone dalej od centrum, najłatwiej jest się dostać pojazdem, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia smaochodów w Gdańsku. Miasto oferuje też wydajną sieć transportu publicznego (ZTM), składającego się z białych i czerwonych autobusów i tramwai. Bilety można zakupić w kioskach, w automatach na przystankach a czasem też u kierowcy. Cena za bilet normalny wynosi około 3,20 zł za jeden przejazd i około 13 zł za całodzienny. Co więcej, turyści mogą też korzystać w wodnych tramwai, które operują od maja do końca września za około 10 zł. Gdańsk oczywiście ma też liczne taksówki, a przejazd z lotniska do miasta może kosztować około 55 zł.

  Kolej

  Stacja kolejowa Gdańsk Główny obsługuje zarówno szybką kolej miejską SKM, jak i PKP długodystansowe. Co więcej, długodystansowe pociągi zatrzymują się też na stacjach Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz, w Sopocie i Gdyni. W Gdańsku jest jeszcze 9 stacji, obsługiwanych przez SKM. Dalej położone miejsca są obsługiwane przez połączenia PKP Intercity z dostępem do wielu dużych miast, jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Katowice i Szczecin oraz do pojezierza w rejonie Kaszub.

  Metro

  Szybka Kolej Miejska, (SKM) funkcjonuje jak system Metro dla trójmiasta, czyli Gdańska, Sopotu i Gdyni, z regularnymi połączeniami między 27 stacjami na terenie tych trzech miast. Usługa ta jest dostarczana przez elektryczne zespoły trakcyjne, z częstotliwością co 6 do 30 minut (w zależności od pory dnia) w centralne części między Gdańskiem a Gdynią i nieco rzadziej w dalej położonych miejscach.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny Gdańsk