Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  INFORMACJE TURYSTYCZNE POLSKA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Przewodnik turystyczny Polska - inspiracje na Twoje podróże

  Znana z gościnności i przyjaznych ludzi Polska, jest jednym ze wspaniałych miejsc docelowych w Europie do odwiedzenia, ze wspaniałym jedzeniem z różnych regionów i fantastycznymi atrakcjami od Morza Bałtyckiego na północy, po szczyty Tatr na południu. Po dramatycznych przejściach w przeszłości, nasz kraj położony w centrum Europy nigdy nie przestaje zadziwiać odwiedzających swoim bogactwem niesamowitych atrakcji i różnorodnością wspaniałych miejsc do zobaczenia. W Polsce znajduje się wiele cudownych parków narodowych, pokrytych śniegiem pasm górskich i uroczych jezior, z pozornie niekończącymi się drogami przecinającymi rozległe tereny, które czekają, by zostać odkryte przez podróżników.

  Rozpostarta nad Wisłą Warszawa urosła jak feniks z płomieni po Drugiej Wojnie Światowej i obecnie stoi dumnie jako stolica kraju. Miasto ma wiele do zaoferowania odwiedzającym, w tym Muzeum Narodowe (gdzie znajduje się kilka dzieł z prywatnej kolekcji Adolfa Hitlera) i tuzinem innych muzeów o bardzo różnej tematyce. Z ponad tysiącletnią historią, Kraków był stolicą Polski do 17 wieku, a obecnie jest stylowym, kosmopolitycznym miastem przyciągającym ciekawskich turystów z całego świata. Szczęśliwie nienaruszone podczas Drugiej Wojny Światowej, miasto to jest idealnie zachowane i opływające w budowlach historycznych i kulturze.

  Z ponad 24,000 lokalizacjami odbioru w ponad 180 miejscach docelowych, Auto Europe znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie na wynajem samochodu w Polsce. Podróżując po kraju możesz odebrać samochód w różnych dostępnych lokalizacjach, jak Poznań i Katowice. Nasze stawki są najniższe na rynku i oferujemy największy wybór pojazdów na wynajem w porównaniu do innych firm, dlatego warto jest zarezerwować z nami samochód już teraz, by zacząć planować swoją podróż po Polsce. A jeśli chcesz przekonać się, co inni podróżni sądzą o naszych produktach i usługach, sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Polsce i przeczytaj komentarze poprzednich klientów Auto Europe. Oprócz tego, jeśli potrzebujesz pomocy podczas dokonywania rezerwacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, którzy z chęcią Ci pomogą.

  W przewodniku turystycznym po Polsce z Auto Europe znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące podróży po kraju, oraz szczegółowe informacje dotyczące ciekawych miejsc do odwiedzenia.

  Przejrzyj też wybrane tematy z przewodnika po Polsce wymienione poniżej i dowiedz się więcej, odwiedzając konkretną stronę poświęconą danemu aspektowi podróżowaniu w Polsce.

  Wycieczki objazdowe Atrakcje Często zadawane pytania


  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Polsce

  Podczas planowania wycieczki po Polsce, przekonasz się, ile wspaniałych wycieczek objazdowych można zorganizować w kraju, z których parę może zaliczać się do najlepszych w Europie. Kierowcy rozpieszczani są możliwościami na drogach zarówno w miastach, jak i na obrzeżach, z licznymi trasami do wyboru w różnych częściach kraju. Jeśli chodzi o miejsca, jakie warto zobaczyć w Polsce, z pewnością zaliczają się do nich Karkonosze z zielonymi terenami wiejskimi dokoła Dolnego Śląska na południe od Wrocławia. Z drugiej strony jeziora na północ od Warszawy i tereny nadmorskie na wschód od Gdańska, są bardzo popularnym wyborem wśród podróżnych. Poniższa sekcja zawiera kilka pomysłów na ciekawe wycieczki podczas podróży po Polsce.

  TatryDlaczego nie rozważyć przejażdżki z Poznania na Mazury? Podróż zabierze Cię przez różnorodne krajobrazy, przez wspaniałe miasta Łódź i Warszawę. Na krótszą wycieczkę, spróbuj przejazd z Krakowa do Bieszczad, przez Tarnów i Krosno. Przejedziesz przez góry, jeziora i piękne wioski województwa małopolskiego i podkarpackiego. Możesz też wybrać się na północ do Trójmiasta i jechać z Gdańska w kierunku Gdyni przez Sopot, a także wybrać się na Hel miasto na końcu półwyspu Helskiego. Ta podróż zabierze Cię przez linię brzegową w Zatoce Gdańskiej i w okolice Zalewu Wiślanego, miejsca bogatego w bujną przyrodę.

  Widokowy region południowo-zachodni otacza wspaniały Wrocław, bogaty w historię i kulturę, warty poświęcenia dnia lub dwóch przed wyruszeniem w dalszą trasę. Ta stolica Dolnego Śląska jest świetnym miejscem startowym do rozpoczęcia wycieczek po wspaniałej okolicy, zaczynając od szybkiej przejażdżki do Wałbrzycha, szczególnie czarującego dodatku na zaplanowanej trasie. Wrocław jest też świetnym miejscem startowym do odwiedzenia dwóch słynnych drewnianych kościołów Pokoju, jednego w Świdnicy i drugiego w Jaworze, które stoją od ponad 400 lat, a wciąż wyglądają niesamowicie.

  Historyczna Jelenia Góra jest naturalnym miejscem startowym do zwiedzenia Parku Narodowego w Karkonoszach i gór samych w sobie. Ale najpierw upewnij się, że odwiedzisz dobrze zachowany barokowy rynek ze średniowieczną architekturą. W samym Parku Narodowym znajdziesz liczne wspaniałe atrakcje, a przejażdżka przez bujne krajobrazy i śliczne małe wioski, jest przyjemnością samą w sobie. Pobliskie miasto Kłodzko jest kolejnym ciekawym miejscem dla podróżnych odwiedzających ten region.

  Niedaleko granicy ze Słowacją leżą Tatry, które tworzą sporą część rozległego Parku Narodowego. Wypożyczalnia samochodów w Polsce ułatwi Ci odkrywanie całego regionu, a zwłaszcza wspaniałe pogórze wokół Rysów, najwyższego szczytu w kraju. Oprócz licznych strumieni, wodospadów i górskich jezior, będziesz miał okazję odkryć jaskinie (łącznie jest ich 600), z których najdłuższą i najgłębszą jest Wielka Śnieżna (23 km długości i 824 m głębokości).

  Polska jest zróżnicowanym krajem i ma wiele do zaoferowania dzisiejszemu turyście. Przez Tatry, zabytkowe miasta i średniowieczne zamki, podróż po Polsce zabierze Cię we wspaniałe miejsca. Odwiedź Białowieżę - obszar chroniony przez UNESCO, reprezentujący unikalny europejski las pierwotny. Sama wioska znajduje się głęboko w lesie z muzeum pod gołym niebem przedstawiającym kolekcję młynów, chatek, małej kaplicy, obory, sauny i wielu innych wspaniałych przykładów drewnianej architektury.


  Co robić w Polsce

  Niezależnie od tego, czy chcesz zwiedzać pełne życia miasta i miasteczka, czy zanurzyć się w naturalnym bogactwie czystych jezior, plaż, parków i gór, zawsze spotkasz się z miłymi mieszkańcami, którzy chętnie Cię ugoszczą i udzielą porad czy wskazówek dotyczących zwiedzania okolicy. Nasz przewodnik turystyczny po Polsce pokazuje, że fantastyczne miasta, takie Gdańsk i Wrocław są równie pociągające jak stolica Warszawa, ale niezależnie od tego gdzie się udasz wynajętym samochodem, zawsze trafisz na czarujące miejsca i jedne z najpiękniejszych tras w centralnej Europie.

  • WarszawaŁazienki Królewskie, Warszawa: Łazienki Królewskie były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta, w której klasycystyczna architektura harmonijnie wtapia się w naturalne otoczenie z bajecznymi ogrodami. Łazienki Królewskie to największy park w Warszawie w Polsce, zajmujący 76 hektarów w centrum miasta. Kompleks parkowo-pałacowy leży w centralnej dzielnicy Warszawy przy Alei Ujazdowskiej, która jest częścią Traktu Królewskiego łączącego Zamek Królewski z Pałacem Wilanów na południu.

  • Rynek Główny, Kraków: Ogromny 10-hektarowy plac, jeden z największych w średniowiecznych miast Europy, posiada XVI-wieczny renesansowe Sukiennice i wspaniałą gotycką bazylikę Matki Boskiej z XIV wieku. Project for Public Spaces (Project Przestrzeni Publicznych) wymienia Krakowski plac jako najlepszą przestrzeń publiczną w Europie ze względu na tętniące życiem życie uliczne, i był głównym czynnikiem włączenia Krakowa jako jednego z najlepszych nie odkrytych miejsc na świecie w 2016 roku.

  • Kopalnia Soli Wieliczka: Odwiedź legendarne kopalnie soli w Wieliczce pod Krakowem na popółdniową wycieczkę z przewodnikiem i podziwiaj piękne solne rzeźby wykonane z „białego złota”. Zwiedzanie kopali można zarezerwować z wyprzedzeniem. Kopalnia soli znajduje się w miejscowości Wieliczka na południu Polski i leży w obszarze metropolitalnym Krakowa. Chlorek sodu był tu wcześniej produkowany z solanki upwellingowej - i istniał od czasów neolitu.

  • Średniowieczne Zamki: Wawel - Służący jako rezydencja królewska i miejsce, w którym władcy kraju rządzili Polską przez pięć wieków (1038-1596), zamek ten jest symbolem niepodległego państwa polskiego. Ogrodzieniec - Zamek Ogrodzieniec to zrujnowany średniowieczny zamek w półgórskim regionie górskim zwanym Polską Jurą w południowo-środkowej Polsce. Wielokrotnie przebudowywany w swojej historii zamek został zbudowany w XIV-XV w. Przez rodzinę Włodków Sulimczyków. Kruszwica - Pierwsze osady słowiańskie na terenie Kruszwicy zostały zbudowane już w VIII-IX wieku, a w drugiej połowie X wieku zbudowano tu wielką wczesną twierdzę Piastów.

  • Jeziora: Morskie Oko - Morskie Oko to największe i czwarte najgłębsze jezioro w Tatrach. Znajduje się głęboko w Tatrzańskim Parku Narodowym, w Dolinie Rybi Potok, w Tatrach Wysokich u podnóża szczytów Mięguszowieckich, w województwie małopolskim. Zakrzowek - Jezioro Zakrzowek, oddalone o 20 minut spacerem od Zamku na Wawelu, ma wyjątkowe wyróżnienie bycia ukrytą laguną w starym wydobywanym kamieniołomie - tak naprawdę jest tak ukryte, że niektórzy myślą, że to tylko mit. W rzeczywistości jest stosunkowo łatwo dostać się tam pieszo i jest warte odwiedzenia. Jezioro Zakrzówek, zdominowane przez wapienne klify i gęste podszycie okolicznych terenów, jest obdarzone pięknem przyrody. Jezioro Czarne - znajduje się w rezerwacie przyrody na Mazurach. Sam rezerwat utworzony został 1957 roku, ma powierzchnię 9,28 ha. Utworzony został dla ochrony rzadkiego gatunku rośliny wodnej.

  Krótko o historii

  Polska, oficjalnie Rzeczpospolita Polska, jest krajem położonym w Europie Środkowej. Podzielona jest na 16 podrejonów administracyjnych o łącznej powierzchni 312 696 kilometrów kwadratowych i charakteryzuje się umiarkowanym klimatem sezonowym.Polska jest szóstym pod względem liczby ludności państwem członkowskim Unii Europejskiej. Polska graniczy z Morzem Bałtyckim, Litwą i rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim na północy, Białorusią i Ukrainą na wschodzie, Słowacją i Czechami na południu oraz Niemcami na zachodzie.

  Historia działalności człowieka na polskiej ziemi trwa od prawie 500 000 lat. W epoce żelaza stał się bardzo zróżnicowany, z różnymi kulturami i plemionami zamieszkującymi tereny ówczesnej NRD. Jednak to Polacy Zachodni zdominowali region i nadali Polsce swoją nazwę. Powstanie pierwszego państwa polskiego można przypisać do roku 966 ne, kiedy to Mieszko I, władca królestwa współistniejącego z terytorium dzisiejszej Polski, przeszedł na chrześcijaństwo. Królestwo Polskie zostało założone w 1025 r., a w 1569 r. utrwaliło swoje wieloletnie stowarzyszenie polityczne z Wielkim Księstwem Litewskim, podpisując Unię Lubelską. Związek ten utworzył Rzeczpospolitą Obojga Narodów, jeden z największych i najbardziej zaludnionych krajów Europy XVI i XVII wieku, z wyjątkowo liberalnym systemem politycznym, który przyjął pierwszą w Europie pisemną konstytucję narodową, Konstytucję z 3 maja 1791 r.


  Często zadawane pytania o podróżowaniu w Polsce

  Skontaktuj się ze specjalistami wynajmu samochodów z Auto EuropeW poniższej sekcji znajdziesz kilka odpowiedzi na pytania związane z wypożyczaniem samochodu w Polsce i przydatne wskazówki. Załączyliśmy też porady dotyczące pojazdu, jaki najbardziej pasuje do różnych planów podróży po kraju. Jeśli podczas rezerwacji będziesz potrzebował pomocy, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, którzy z chęcią Ci pomogą. Więcej informacji dotyczących podróży, z wyjaśnieniem poszczególnych aspektów rezerwacji, czyli między innymi ograniczeń wiekowych, ubezpieczeń i ograniczeń podczas wynajmu, znajdziesz na naszej stronie z poradami pdczas podróży.


  Jaki rodzaj samochodu na wynajem jest najlepszy na wyjazd do Polsce?

  Auto Europe ma pojazdy dostępne w wielu różnych kategoriach do wyboru dla klientów, którzy planują wynajem samochodu w Polsce. Na zwiedzanie Warszawy, Gdańska, Krakowa i innych większych miast, radzimy wynajmie pojazdów w kategorii mini, ekonomicznej lub kompaktowej, aby łatwiej przemieszczać się po ulicach, parkować i zaoszczędzić na paliwie. Inną opcją są pojazdy w kategorii średniej i dużej, które oferują dużo więcej miejsca i silniejsze silniki, na długie podróże po kraju. Auto Europe dostarcza też bardziej prestiżowe pojazdy w Polsce, takie jak SUV, kabriolety, a nawet stylowe i nowoczesne pojazdy luksusowe.

  W celu znalezienia najlepszego pojazdu na swój wyjazd zalecamy odwiedzenie naszej strony z dokładnymi informacjami o każdej kategorii samochodów i ich cechach oraz zaletach.

   

  Polskie ambasady

  Polska jest członkiem Unii Europejskiej, strefy Schengen, Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO, OECD, Three Seas Initiative, Grupy Wyszehradzkiej i gościła na G20. Spośród 193 państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych, Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi. Polska posiada ambasady w 91 państwach oraz 33 konsulaty w 19 państwach na świecie. W Polsce znajdują się 92 zagraniczne ambasady i 65 placówek dyplomatycznych państw akredytowanych w Polsce.


  Przydatne linki

  Informacje jak przygotować się do wycieczki objazdowej

  Oficjalny przewodnik turystyczny po Polsce