Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU KATOWICE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Katowicach

  Jako jeden z najlepszych pośredników wynajmu samochodów na rynku, Auto Europe ściśle współpracuje z wiodącymi wypożyczalniami na całym świecie. Z ponad 24 000 miejscami odbioru w ponad 180 różnych krajach, jesteśmy w stanie zaoferować odpowiedni samochód w odpowiedniej cenie dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Przeglądaj nasze oferty uzywając wyszukiwarki powyżej i korzystaj z jednych z najniższych stawek.

  Zdecyduj się na wynajem z Auto Europe, a każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Katowicach będzie dla Ciebie dostępna za pomocą naszego systemu rezerwacji Auto Europe. Możesz także skontaktować się z naszymi specjalistami od wynajmu, dostępnymi przez siedem dni w tygodniu, aby uzyskać pomoc przy dokonywaniu rezerwacji i nie tylko. Z nami dowiesz się o wszelkich ograniczeniach i wymogach jakie obowiązują w danym kraju czy mieście, aby uniknąć niespodzianek na drodze. W celu uzyskania więcej informacji na temat jazdy samochodem po Polsce, nasz przewodnik i ze spokojem możesz ruszać w drogę. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Katowicach od naszych klientów i przekonaj się o jakości usług Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Miejsce, w którym obecnie znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, przez który teraz przechodzą tysiące pasażerów różnych linii lotniczych, było początkowo wykorzystywane przez żołnierzy.

  Terminal pasażerski B, oficjalnie oddany do użytku w 2007 r., był największą inwestycją w ciągu 16 lat funkcjonowania Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. Nowy terminal umożliwił obsługę do 3,6 mln pasażerów rocznie w komfortowych warunkach.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice (KTW)
  Adres: ul. Wolności 90, 42-625 Ożarowice, Polska
  Telefon: +48 32 39 27 200
  Adres e-mail: pr@polish-airports.com
  Linie obsługujące lotnisko: Lotnisko obsługuje ponad 30 różnych linii lotniczych w tym LOT, Ryanair, Wizzair, Lufthansa i wiele innych.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Katowicach

  Każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Katowicach ma swoje główne stanowisko w hali przylotów. Większość dostawców działa w godzinach od 9.00 do 21.00. Niektóre wypożyczalnie mogą pozostać otwarte dłużej, jeśli zamówisz odbiór samochodu na późniejszą godzinę w momencie dokonywania rezerwacji. Wszelkie zmiany związane z przyjazdem, takie jak spodziewane opóźnienia lotów, należy niezwłocznie przekazać Auto Europe i wypożyczalni samochodów. Aby odebrać samochód, będziesz potrzebować wydrukowany voucher, ważne prawo jazdy i kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy. Więcej informacji znajdziesz na swoim voucherze.

  Sixt na lotnisku Katowice Sixt na lotnisku Katowice
  Lotnisko Katowice,
  Ożarowice Polska 42-625
  +48 32 782 79 20
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 22:00
  Europcar na lotnisku Katowice Europcar na lotnisku Katowice
  Lotnisko Katowice,
  Ożarowice Polska 42-625
  +48 32 209 57 45
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 17:00
  Interrent na lotnisku Katowice Interrent na lotnisku Katowice
  Lotnisko Katowice,
  Ożarowice Polska 42-625
  +48 32 285 50 41
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 22:00
  Keddy na lotnisku Katowice Keddy na lotnisku Katowice
  Lotnisko Katowice,
  Ożarowice Polska 42-625
  +48 32 209 57 45
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 17:00
  Panek na lotnisku Katowice Panek na lotnisku Katowice
  Lotnisko Katowice,
  Ożarowice Polska 42-625
  +48 665 800 000
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 12:30 - 24:00

  Terminale

  Lotnisko posiada trzy terminale pasażerskie A, B (odloty) i C (przyloty), a także terminal cargo. Operacje na terminalu B, znacznie większym niż A, rozpoczęły się w 2007 r. Terminale są w stanie obsłużyć około 3,6 mln pasażerów rocznie.

  Terminal A obsługuje wszystkie loty wyjazdowe poza strefą Schengen, podczas gdy terminal B obsługuje wszystkie odloty w Schengen. Funkcjonowanie najnowszego budynku Terminalu C (przyloty) rozpoczęło się w 2015 r. Terminal obsługuje wszystkie przyloty z krajów spoza Schengen.

  Najdłuższy pokład widokowy na lotnisku w Polsce znajduje się w Terminalu B. Planowany jest także nowy Terminal D, taki jak nowy Cargo Terminal i Cargo City. Nowy terminal D będzie wyposażony w dodatkowe usługi takie jak strefa VIP i strefa szybkiego parkowania.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Katowicach zapewnia wszystkim pasażerom szereg usług, aby poprawić ich doświadczenie podczas podróży. Na terminalu A na pierwszym piętrze znajdują się różnego rodzaju restauracje i kawiarnie oraz bramki bezpieczeństwa, centrum medyczne, kantory, pokój biznesowy, poczta, odprawa, pokój dla matek z dziećmi, toalety i centrum informacji. Na pierwszym piętrze znajdziesz sklepy i restauracje.

  Terminal B zawiera także bramki odprawy i bezpieczeństwa, bankomat, kantor, aptekę, sklepy, biura podróży, staonwiska wypożyczalni samochodów oraz punkt spotkań dla pasażerów ze specjalnymi potrzebami. Na pierwszym piętrze znajdziesz restauracje, strefę dla dzieci, bank i sklepy bezcłowe.Na drugim piętrze terminala znajduje się kaplica, pokój konferencyjny i balkon widokowy.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Katowicach

  Jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku w Katowicach z Auto Europe i chcesz dostać się do centrum miasta, przygotuj się na co najmniej pół godziny jazdy. Istnieją różne sposoby na dostanie się na lotnisko w Katowicach. Samochodem najlepiej jest kierować się na DW913 następnie S86 i DK79, a dotrzesz do Al. Roździeńskiego i Al. Korfantego, trasa zajmuje około 30 minut i pokonasz dystans 31.3 kilometrów. Alternatywa to transport publiczny:

  Taxi:
  Taksówka to kolejny świetny sposób na bezpieczne i szybkie dotarcie do celu. Na lotnisku znajduje się oficjalny przewoźnik kursujący 24/7. Możesz łatwo zarezerwować taksówkę telefonicznie.

  Autobus:
  Następujące linie autobusowe łączą lotnisko w Katowicach z centrum miasta oraz z pobliskimi miastami: AP1, AP2 i AP3. Dodatkowo linia AP3 obsługuje przewozy w nocy i łączy się z linią AP4, która dociera do miasta Tychy. Bilety na linie autobusowe na lotnisku kosztują 14 zł (ulga 7 zł). Bilety są ważne 24 godziny i uprawniają posiadaczy do korzystania ze wszystkich linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych w metropolii Śląskiej. Bilet może być również wykorzystany podczas jednej wycieczki na Koleje Śląskie w ramach Metropolii.

  Wypożyczalnia samochodów:
  Wynajem samochodu i samodzielne zwiedzanie Katowic i regionu to wygodny sposób na podróżowanie. Porównaj ceny i uzyskaj najlepsze oferty z Auto Europe!

  Porady parkingowe

  Lotnisko Katowice posiada opcję zarezerwowania miejsca parkingowego online, aby uzyskac niższą cenę. Możesz także uzyskać zniżkę na parking strzeżony, także dostępny na lotnisku. W zależności od długości postoju i preferencji możesz wybrać parking premium, parking P1 jest nie strzeżony i znajduje się przy terminalu A i B, parking P2 jest nie strzeżony, przeznaczony na dłuższy postój i ponieważ znajduje się 300m od terminali oferowany jest darmowy transport. Ostatnia opcja to parking P3, strzeżony i znajdujący się zaraz obok P2.

  Zatrzymywanie się przed terminalem jest dozwolone przez krótki czas, ale tylko po to, aby odstawić pasażerów i walizki.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska