Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU MODLIN

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Warszawa Modlin

  Warszawa Modlin to międzynarodowy port lotniczy obsługujący stolicę. Dawniej służył on jako baza lotnictwa sowieckiego, która później została opuszczona. Po raz pierwszy lotnisko zostało otwarte w 1940 roku przez niemieckich żołnierzy w czasie okupacji wojennej. Kiedy Niemcy skapitulowali, lotnisko zostało przekazane pod kontrolę polsko-sowiecką. Obecnie jest to drugie lotnisko w Warszawie, oferujące tanie połączenia do wielu lokalizacji w kraju i za granicą. Warszawa, jako stolica Polski, oferuje liczne atrakcje turystom i odwiedzającym z kraju. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Modlin to idealny sposób na to, aby poznać wszystkie ciekawe miejsca w mieście i w okolicy. Dokonując rezerwacji samochodu na lotnisku, nie tylko zapewnisz sobie wspaniałą okazję do tego, aby w pełni zwiedzić Warszawę, ale otrzymasz też doskonałą obsługę i szeroki wybór pojazdów.

  W Auto Europe zapewniamy jedne z niższych cen na rynku oraz oddanie i fachowość. Nasza firma powstała w 1954 roku i dzięki naszemu doświadczeniu i pasji, oferujemy naszym klientom świetne oferty, przyjazną obsługę klienta i wiele więcej! Zarezerwuj już teraz odpowiedni samochód dla siebie na następny wyjazd do Warszawy. Wystarczy, że w kilku prostych krokach zarezerwujesz samochód na naszej stronie internetowej, lub zadzwonisz do nas na numer +48 222 639 537, a my pomożemy Ci zaplanować Twoją podróż. Odwiedź też naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Warszawie i naszych usługach, zamieszczone przez naszych klientów.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Warszawa Modlin jest jednym z pierwszych w Polsce, jakie zostało przeznaczone do obsługi tanich linii lotniczych i czarterowych. Od roku 2012 port ten został publicznym, regionalnym lotniskiem, podłączonym pod usługi dla Warszawy i lotniska Chopina. Lotnisko Modlin oferuje połączenia o niedalekim zasięgu międzynarodowym, z lotami kursującymi całodobowo. Ryanair także oferuje swoje przewozy z lotniska Modlin, bazując na regularnych połączeniach do ponad 30 europejskich miast, takich jak Madryt, Paryż, czy Londyn. Lotnisko jest położone około 40 kilometrów na północ od centrum Warszawy w rejonie Nowy Dwór Mazowiecki i obsługuje około 2-2.3 milionów pasażerów na rok.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko Warszawa Modlin (WMI)
  Adres: ul. gen. Wiktora Thommee 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki, Polska
  Telefon: +48 22 315 18 80
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Lotnisko obsługuje tanie linie lotnicze i loty czarterowe, głównie oferowane przez Ryanair.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Modlin

  Na lotnisku znajdują się liczne renomowane wypożyczalnie samochodów. Ich stanowiska są umieszczone na terminalu, więc na pewno ich nie przegapisz, idąc przez halę przylotów. Kiedy oddajesz wypożyczony samochód, pamiętaj, że jest przeznaczony dla nich oddzielne wytyczone miejsce na parkingu. Pojazdy należy zostawiać na parking PA1, przy terminalu, na wolnym miejscu oznaczonym logo danej wypożyczalni. Kiedy zaparkujesz, weź ze sobą bilet parkingowy i przekaż go personelowi z wypożyczalni. Jeśli decydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku Modlin z Auto Europe, zalecamy, aby upewnić się o lokalizacji swojego dostawcy w warunkach wynajmu zamieszczonych na voucherze.

  Sixt na lotnisku Modlin Sixt na lotnisku Modlin
  Generała Wiktora Thommée 1a,
  Nowy Dwór Mazowiecki, Polska 05-102

  +48 693 960 069
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 9:00 - 17:00
  Europcar na lotnisku Modlin Europcar na lotnisku Modlin
  Generała Wiktora Thommée 1a,
  Nowy Dwór Mazowiecki, Polska 05-102

  +48 22 650 25 64
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 9:00 - 22:00
  Budget na lotnisku Modlin Budget na lotnisku Modlin
  Generała Wiktora Thommée 1a,
  Nowy Dwór Mazowiecki, Polska 05-102

  +48 22 113 91 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 9:00 - 22:00
  Avis na lotnisku Modlin Avis na lotnisku Modlin
  Generała Wiktora Thommée 1a,
  Nowy Dwór Mazowiecki, Polska 05-102

  +48 22 113 91 58
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 9:00 - 22:00

  Terminale

  Na lotnisku Warszawa Modlin znajduje się tylko jeden budynek terminalowy. Obecnie jest to odnowiony budynek jednopiętrowy, gdzie znajdują się razem hala odlotów, hala przylotów oraz reszta usług typu sklepy, bankomaty i inne. W porcie jest miejsce dla 10 samolotów, a dostęp do nich jest jedynie bezpośrednio z budynku lub autobusem, ponieważ nie ma rękawów. Terminal nie jest pokaźnych rozmiarów, ale jest łatwy w zrozumieniu, dobrze oznaczony i znajdują się tutaj wszelkie potrzebne usługi. Ergonomiczny podział i zaprojektowane wnętrze z jasnym podziałem na odpowiednie strefy, sprawia, że pasażerowie mogą się tutaj czuć swobodnie i wygodnie się przemieszczać, zwłaszcza że odloty i przyloty znajdują się na tym samym poziomie. Budynek terminala ma jeden poziom pod ziemią, a drugi jest parterem. Na poziomie -1 znajdują się pomieszczenia techniczne.

  Usługi na lotnisku

  Na parterze budynku terminalowego znajduje się 21 punktów odprawy, 4 punkty bezpieczeństwa, przechowalnie bagażu, strefy komercyjne ze sklepami wolnocłowymi, a także bary (w ogólnodostępnej strefie, oraz strefie zamkniętej), 4 biurka odprawy oraz bramki. Jest tutaj również strefa przeznaczona na biura dla personelu zarządzającego lotniskiem. Dla pasażerów podróżujących z dzieckiem, na lotnisku znajdują się specjalne pomieszczenia, gdzie można zająć się najmniejszymi. Są one odpowiednio rozmieszczone w różnych strefach, aby zawsze móc mieć dostęp do takiego pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim momencie oczekiwania czy przygotowywania do lotu się znajdujesz. W strefie ogólnego dostępu można znaleźć także sklepy, kawiarnie, kiosk, bankomaty, sklepiki z przekąskami i napojami, kantor wymiany walut, punkt sprzedaży biletów na Koleje Mazowieckie, stanowisko Modlinbus oraz stanowiska wypożyczalni samochodów. Pasażerowie mają też dostęp do darmowego WiFi w każdej części terminala.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Modlin

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Modlin to świetny sposób na przedostanie się do miasta. Lotnisko znajduje się około 40 kilometrów na północ od Warszawy, przy drodze krajowej numer 62, która z kolei łączy się z autostradą S7 prowadzącą do centrum Warszawy oraz dalej aż do Gdańska. Z lotniska odjeżdżają też dwaj przewoźnicy autobusowi ModlinBus i OKbus, którzy oferują połączenia do centrum Warszawy i do Łodzi i niektórych dalej położonych miast kilka razy dziennie. Port lotniczy w Modlinie nie posiada własnego przystanku kolejowego, ale za to oferowane są połączenia autobusowe do najbliższej stacji, która znajduje się w Modlinie około 4 kilometry od lotniska. Z tej stacji odjeżdżają koleje długodystansowe do Warszawy i dalej. Taka opcja oferuje Ci połączenie ze stacją Warszawa Centralna, a także Lotnisko Chopin i Warszawa Zachodnia. Jadąc w drugą stronę, większość tych połączeń ma stację końcową w Modlinie.

  Porady parkingowe

  Lotnisko Warszawa Modlin oferuje ponad 1500 miejsc parkingowych na parkingach PA1, PA i PA7. Parkingi są dostosowane do odpowiednich potrzeb pasażerów. Należy pamiętać, że czas postoju liczy się od wjechania na teren lotniska. Na parking znajduje się automatyczny pobór opłat, gdzie możesz zastosować płatność kartą lub gotówką. Zanim opuścisz parking, musisz opłacić czas postoju w jednej z 3 stacji, jakie znajduję się na drodze wyjazdowej.

  Parking PA1 jest przeznaczony dla podróżnych, którzy cenią sobie czas i wygodę. Jest on odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy nie potrzebują się tu dłużej zatrzymywać. Parking ma charakter kompaktowy, oferuj 600 miejsc postojowych i znajduje się najbliżej budynku terminala, dlatego przedostanie się do i z samochodu zajmie Ci zaledwie kilka minut. Kolejnych 200 miejsc parkingowych znajdziesz na parkingu A3, który znajduje się około 500 metrów od budynku terminala i jest przeznaczony dla tych, którzy zatrzymują się na dłużej na lotnisku. PA7 to rozwiązanie dla wyruszających w długą podróż oraz tych, co szukają ekonomicznego rozwiązania na krótszy okres postoju. Parking należy do lotniska, jednak oddalony jest o 3 kilometry, a można tam dotrzeć, kierując się w stronę Nowego Dworu, zaraz przy drodze 62. Ci pasażerowie, którzy decydują się tu pozostawić swój pojazd, mają gwarantowany transfer bezpłatnie w obydwie strony, na i z lotniska.

  Przydatne linki

  Lotnisko Warszawa Modlin