Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA KOLEJOWA KRAKÓW

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Krakowie

  Kraków Główny to największa centralnie położona stacja kolejowa w mieście. Dworzec znajduje się w historycznym budynku stacji, a jego budowa została ukończona w 1847 przy Rosenbaum, położonego równolegle do torów. Projekt stacji od samego początku zakładał możliwości rozbudowy. Od momentu powstania stacja została zmodernizowana i powiększona, a do kompleksu doszła też galeria handlowa i stacja autobusowa. Dzięki dogodnej lokalizacji, na stację łatwo jest się dostać, a jeśli przyjeżdżasz do Krakowa pociągiem, w kilka chwil przedostaniesz się do licznych atrakcji w centrum i nie tylko, zarówno samochodem, jak i transportem publicznym.

  Kraków to niezwykłe miasto z bogatą historią, sięgającą VII wieku, kiedy po raz pierwszy wspomniał o nim żydowski kupiec z Kordoby, Hiszpanii. Ponieważ miasto było ważnym centrum handlowym w północnej Europy, było ono uważane za stolicę Polski do połowy XVI wieku. Kraków znany jest jako polska mekka turystyczna, z ponad siedmioma milionami turystów odwiedzających to wspaniałe miejsce każdego roku. W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie z mnóstwem wspaniałych atrakcji i miejsc do zobaczenia, jak Sukiennice, czy Wawel.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Krakowie zapewni Ci szeroki wybór pojazdów na wynajem, a dokonując rezerwacji z Auto Europe, możesz mieć pewność, że otrzymasz najniższe ceny dostępne na rynku. Współpracujemy z licznymi międzynarodowymi dostawcami i dostarczamy szeroki zakres kategorii samochodów, aby dostarczyć Ci odpowiedni pojazd na nadchodzący wyjazd. Każdy znajdzie z nami coś dla siebie niezależnie od tego czy planuje zwiedzanie miasta, czy długą wycieczkę objazdową po całej okolicy. Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu podróży lub dokonaniu rezerwacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami rezerwacyjnymi, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537, którzy z chęcią pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę i odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie możesz mieć. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Krakowie od poprzednich klientów Auto Europe.

  Informacje o stacji

  Stacja została otwarta w roku 1847, a pierwsze połączenia były do Mysłowic (gdzie podczas rozbiorów Polski łączyły się cesarstwa Austrii, Niemiec i Rosji). Linia kolejowa była rozbudowywana na przestrzeni kolejnych lat. Z czasem, kiedy liczba podróżnych zaczęła rosnąć, stacja przeszła szereg odnów i modernizacji. Wszelkie zmiany miały na celu ulepszenie doświadczeń podróżnych podczas pobytu na stacji, a z czasem powiększenie też ilości połączeń kolejowych. Z czasem dodana też została stacja autobusowa po wschodniej stronie stacji, a sieć tramwajów ekspresowych przebiega pod stacją, oferując doskonały sposób na przedostanie się do centrum miasta.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej w Krakowie

  Wynajem samochodu na stacji w Krakowie zapewni Ci szybki odbiór pojazdu, zwłaszcza że kilka wypożyczalni ma swoje stanowiska w niewielkiej odległości od stacji. Poniżej znajdziesz informacje o naszych partnerskich wypożyczalniach, jednak nie zapomnij sprawdzić vouchera, gdzie znajdują się szczegóły twojego dostawcy i możliwe wskazówki dotarcia do biura wypożyczalni. Przed odbiorem pojazdu upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty, potrzebne do otrzymania wynajętego pojazdu, jak prawo jazdy, karta kredytowa i dowód tożsamości.

  Green Motion na stacji w Krakowie Green Motion na stacji Kraków
  Pawia 5a,,
  Kraków, Polska 31-154

  +48 883 338 508
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 08:00 - 22:00
  Budget na stacji w Krakowie Budget na stacji Kraków
  Lubicz 23,,
  Kraków, Polska 31-503

  +48221139100
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 17:00
  Thrifty na stacji w Krakowie Thrifty na stacji Kraków
  Lubicz,,
  Kraków, Polska 31-156

  +48225001500
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 23:30

  Usługi na stacji

  Przy stacji znajduje się Galeria Krakowska, a do niej przynależy parking na 1,400 samochodów. Powstanie Galerii i przebudowa frontu stacji spowodowało, że obecnie taksówki nie podjeżdżają już pod główne wejście na dworzec, jednak nadziemny parking z punktem odbioru zaraz nad torami sprawia, że pasażerowie mają szybszy i łatwiejszy dostęp na perony, dzięki windzie. Kilka lat temu dodana też została podziemna hala z kasami biletowymi, poczekalniami, centrami turystycznymi i innymi udogodnieniami. Możesz się tu dostać, kierując się na północ od dawnego przejścia podziemnego między peronami, a obecnie perony są połączone z halą windami. Dzięki temu powstało też nowe wejście do całego kompleksu stacji, jedno z poziomu Galerii Krakowskiej i jedno ze stacji autobusów regionalnych we wschodniej części stacji. Stacja razem z torami i peronami została dokładnie odnowiona, by podnieść poziom usług, a dzięki galerii zaraz przy dworcu, podróżni mają dostęp do licznych udogodnień.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Krakowie

  Jeśli chcesz się dostać na stację lub z niej odjechać za pomocą transportu publicznego, to pod dworcem znajdziesz linię Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z połączeniami do różnych miejsc docelowych w mieście. Co więcej, na skrzyżowaniu ulic Basztowej i Westerplatte znajdziesz też przystanki głównych linii tramwajowych obsługujących niemal całe miasto i oferują też połączenie na lotnisko w Krakowie. Niedaleko znajduje się też dworzec autobusowy, gdzie znajdziesz połączenia do lokalizacji w mieście jak i poza nim. Niedaleko stacji przebiega trasa numer 776 z połączeniem do autostrady A4 na południe od miasta, dlatego wynajmując samochód ze stacji, nie będziesz miał problemu z nawigacją i przedostaniem się do niektórych ważnych atrakcji.

  Porady parkingowe

  Na stacji kolejowej i w niewielkiej od niej odległości możesz skorzystać z kilku dostępnych parkingów. Znajdziesz tu nawet parę opcji bezpłatnych parkingów, jak przy Zalewie Bagry, gdzie możesz zatrzymać się, kiedy wybierasz się na plażę, by na chwilę się zrelaksować. Wypożyczalnia samochodów w Krakowie zapewni Ci łatwość w przemieszczaniu się po mieście, jednak zwróć uwagę na to gdzie i kiedy możesz zostawić swój wynajęty pojazd. Jeśli zatrzymujesz się w pobliżu starego centrum Krakowa, możesz skorzystać z podziemnego parkingu na Placu Groblach. Za postój obowiązują stawki godzinne. Przed głównym holem Muzeum Narodowego w Krakowie również oferowany jest parking podziemny. Parking ten jest przy Alei Mickiewicza, a stawki są nieco niższe w porównaniu do poprzedniej opcji. Pamiętaj jednak, że w sezonie turystycznym miejsc szybko brakuje. Chociaż znalezienie miejsc parkingowych w centrum Krakowa może być trudne, kierowcy mogą też parkować na ulicach otaczających Wielki Plac. Przy ulicach znajdziesz automaty do zakupienia biletu na czas parkowania, co zazwyczaj obowiązuje od poniedziałku do piątku, a płatność jest możliwa tylko gotówką.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne Kraków