Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA KOLEJOWA WARSZAWA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Warszawie

  Dworzec Centralny w Warszawie nazwany został na cześć Stanisława Moniuszki, a znajduje się w samym centrum miasta, na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II. Niedaleko stacji możesz znaleźć stację Metra, Dworzec Podmiejski Warszawa Śródmieście oraz liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, aby jeśli akurat nie korzystasz z samochodu, z łatwością przedostać się do wybranego miejsca docelowego w mieście. W budynku dworca możesz skorzystać z szerokiej oferty handlowo usługowej, jeśli czekasz na połączenie, a co więcej niedaleko jest też galeria handlowa Złote Tarasy. W niewielkiej odległości znajdują się też hotele, restauracje, kawiarnie i atrakcje turystyczne.

  Dworzec otwarty został oficjalnie w roku 1975. Stacja kolejowa szybko stała się jednym ze znaków rozpoznawczych Warszawy oraz ikoną modernizmu. Budynek dworca jest imponującym przykładem nowoczesnej architektury, inspirując początkujących i wprawionych architektów. W hali głównej nie raz odbywały się różnego rodzaju spotkania kulturowe, jak licytacje, wspólne czytanie książek i wystawy Grand Press Photo. Stacja była też otwarta dla zwiedzających podczas wydarzeń w ramach nocy muzeów i umieszczony tu został wehikuł czasu. Dowrzec przeszedł kilka renowaci i unowocześnień, aby pasażerowie mogli korzystać z nowoczesnego systemu informacji, pasażów handlowych podczas oczekiwania na połączenie i eleganckich lokalów z usługami. Wypożyczalnia samochodów na stacji w Warszawie zapewni Ci szybki dostęp do wszystkich atrakcji w centrum miasta, a stanowiska dostawców można łatwo znaleźć.

  Obecne na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów od niemal 70 lat Auto Europe współpracuje z najlepszymi i godnymi zaufania wypożyczalniami zarówno lokalnymi, jak i międzynarodowymi w Warszawie i w licznych lokalizacjach w całej Polsce. Jeśli chcesz dokonać rezerwacji wynajmu samochodu na stacji kolejowej w Warszawie, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki lub skontaktować się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod numer: +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci pomoże. Możesz też odwiedzić stronę Auto Europe, by poznać opinie o wypożyczalni samochodów w Warszawie zamieszczone przez naszych klientów.

  Informacje o stacji

  Warszawa Centralna jest głównym dworcem kolejowym w mieście i znanym punktem orientacyjnym. Budynek ukończony został w 1975 roku, w koluczowej lokalizacji w stolicy na skrzyżowaniu dwóch główych alej. Stacja centralna w Warszawie skłąda się z czterech podziemnych peronów z ośmioma torami. Dworzec obsługiwany jest przez długodystansowe krajowe i międynarodowe koleje PKP Intercity i Polregio, a także kilka regionalnych pociągów należących do Koleji Mazowieckich. Na przeciwko dworca po stronie północnej znajduje się dworzec autobusowy, który obługuje centralny węzeł komunikacyjny nocnych linii autobusowych, a także galeria Złote Tarasy.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej w Warszawie

  Auto Europe współpracuje z licznymi wypożyczalniami dostępnymi na stacji kolejowej w Warszawie, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć ogromny wybór pojazdów w konkurencyjnych cenach. Większość stanowisk dostawców znajduje się w niewielkiej odległości od niej. Poniżej znajdziesz kilka wypożyczalni, ich lokalizacje i godziny otwarcia biura. Pamiętaj, że te informacje mogą ulec zmianie. Przed podróżą zawsze sprawdź dokładnie dane i warunki, jakie może mieć wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Warszawie na voucherze.

  Europcar na stacji w Warszawie Europcar na stacji Warszawa
  Plac Artura Zawiszy 1,
  Warszawa, Polska 02-025

  +48226502564
  Godziny otwarcia:
  Pon-czw 09:00 - 16:00
  Pt 08:00 - 14:00
  Sixt na stacji w Warszawie Sixt na stacji Warszawa
  Jerozolimskie Av. 65/79,
  Warszawa, Polska 00-697

  +48691507073
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 17:00

  Usługi na stacji

  Na stacji podróżni mogą skorzystać z szerokiej listy udogodnień, jak z apteki, sklepów spożywczych, cukierni, galanterii, gastronomii, kawiarni, księgarni, marketu, kiosków, piekarni, lokali usługowych (bank, fotograf, GSM, kantor, kafejka internetowa, kwiaciarnia, optyk, wypożyczalnia samochodów, zakłady bukmacherskie), a dostępnych jest też dziewięć bankomatów. Jeśli potrzebujesz skorzyystać z przechowalni bagażu, znajdziesz ją w galerii środkowej, na wprost wejścia do hali głównej, a jest czynna całą dobę z przerwami. Informacja kolejowa dla podróżnych (PKP Intercity), znajduje się w hali głównej, przy okienku 1. Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity znajduje się również w hali głównej i jest czynne w godzinach 9:10-20:30.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Warszawie

  Wynajmując samochód podczas pobytu w Warszawie, z łatwością przedostaniesz się ze stacji do miasta i z powrotem, jednak możesz też korzystać z komunikacji miejskiej. Przy Alejach Jerozolimskich i alei Jana Pawła II znajdziesz przystanki z których odjeżdżają autobusy i tramwaje, którymi możesz się przedostać do większości dzielnic Warszawy. Jeśli zaparkujesz samochód w pobliżu, a chcesz odwiedzić dalej położone miejsca koleją, możesz przedostać się na dworzec Warszawa Centralna naziemnymi ciągami komunikacyjnymi wzdłuż ul. Emilii Plater oraz al. Jana Pawła II, w kierunku ul. Świętokrzyskiej. Co więcej, korzystać można też z przejść dla pieszych przez ul. Emilii Plater, znajdujących się na wysokości Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Najdogodniejsze wejście na halę główną stacji, jest jednak od strony Złotych Tarasów.

  Porady parkingowe

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji w Warszawie, znajdziesz w okolicy niejeden parking, z którego możesz skorzystać podczas zwiedzania okolicznych atrakcji. Parking na dworcu znajduje się na płycie od strony Alei Jerozolimskich i dostarcza około 80 miejsc postojowych. Opłata wynosi 5 zł za godzinę pobytu na parkingu. Możesz wybrać opcję opłaty miecięcznej, w wysokości 360 zł. Centrum kolei zorganizowało parkingi miejskie w ramach usług PKP Mobility. Są one zarządzane przez PKP S.A. i oferują możliwość zaparkowania zaraz pod dworcem. Jest to szczególnie wygodne dla podróżnych, którzy spieszą się na połączenie kolejowe. Kilka miejsc parkingowych znajdziesz dogodnie zlokalizowanych przy stacji, aby ułatwić szybkie i sprawne przejście na tory i do głównej hali.

  W Warszawie znajdziesz wiele dogodnych opcji parkingowych do wyboru często w pobliżu atrakcji turystycznych. Oprócz standardowych parkingów możesz też zatrzymać się na ulicy, jednak pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na znaki w okolicy, ponieważ parkowanie na ulicy jest płatne w większości przypadków, więc upewnij się, że zakupisz bilet, który należy umieścić za przednią szybą pojazdu. W Warszawie podobnie jak w innych większych miastach, parkowanie w centrum może być wyzwaniem w godzinach szczytu, dlatego warto czasem skorzystać z parkingów położonych nieco na obrzeżach i możesz skorzystać z komunikacji miejskiej. Więcej informacji i porad znajdziesz w naszym przewodniku z przepisami drogowymi w Polsce.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji