Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU GDAŃSK

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Gdańsku

  Lotnisko w Gdańsku składa się z jednego terminala i przylegającego do niego terminalu wycofanego z eksploatacji, obecnie używanego jedynie do przylotów. Obydwa budynki połączone są mostem. Terminal 1 to budynek czteropoziomowy, z jednym piętrem będącym pod powierzchnią ziemi, a resztą nad. W pełni funkcjonalny od 2015 roku Terminal 1 został idealnie zaprojektowany z myślą o potrzebach pasażera. Jego maksymalna pojemność wynosi 7 milionów pasażerów na rok.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Gdańsku będzie jedną z dziewięciu tam dostępnych, z łatwym odbiorem i zwrotem pojazdów. Auto Europe, ze swoim wieloletnim doświadczeniem, jest w stanie zapewnić swoim klientom najbardziej konkurencyjne ceny oraz ogromny wybór pojazdów na wynajem, by zaspokoić różne potrzeby. Skontaktuj się z nami po wycenę. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Gdańsku i naszych usługach i rezerwuj z pewnością.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Gdańsku znajduje się około 10 kilometrów na północny zachód od centrum Gdańska i Sopotu oraz około 20 kilometrów od Gdyni, obsługując całą strefę trójmiasta. Obecnie Port ten jest 3 największym lotniskiem w Polsce, zaraz po Warszawie i Krakowie.

  Oficjalna nazwa: Gdańsk Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy (GDN)
  Adres: ul. Slowackiego 200, 80-298 Gdańsk, Polska
  Telefon: +48 525 673 531
  Linie obsługujące lotnisko: Air Berlin, Finnair, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa, Norwegian Air Shuttle Asa, Polskie Linie Lotnicze Lot, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines, Ukraine International Airline.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Gdańsku

  Łącznie na lotnisku w Gdańsku operuj dziewięć wypożyczalni samochodów. Stanowiska dostawców znajdują się w głównej hali na parterze na Terminalu 1. Prosimy się upewnić, że masz ze sobą wszystkie wymagane dokumenty, kiedy odbierasz pojazd, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Gdańsku. Do dokumentów tych należą: ważne prawo jazdy, voucher i karta kredytowa z wystarczającymi środkami do złożenia depozytu. Zaleca się też, by przeczytać dokładnie warunki umowy, z uwzględnieniem ubezpieczenia, polityki paliwowej i wszelkich dodatkowych opłat, czy wymaganych dodatkowych dokumentów.

  Przed rozpoczęciem podróży sprawdź dokładnie wynajmowany pojazd. Zaznacz wszelkie uszkodzenia w raporcie odbioru samochodu. Przy zwrocie, warto jest przyjechać nieco wcześniej, aby pracownik wypożyczalni mógł sprawdzić pojazd i ustalić, czy nie powstały nowe szkody.

  Avis na lotnisku Gdańsk Avis na lotnisku Gdańsk
  ul. Słowackiego 200,
  Gdańsk Polska 80-298
  +48 22 113 91 41
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 19:00
  Enterprise na lotnisku Gdańsk Enterprise na lotnisku Gdańsk
  ul. Słowackiego 200,
  Gdańsk Polska 80-298
  +48 698 173 000
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Sixt na lotnisku Gdańsk Sixt na lotnisku Gdańsk
  ul. Słowackiego 200,
  Gdańsk Polska 80-298
  +48 661 970 904
  Godziny otwarcia:
  Pon-Sob 08:00 - 18:00
  Budget na lotnisku Gdańsk Budget na lotnisku Gdańsk
  ul. Słowackiego 200,
  Gdańsk Polska 80-298
  +48 22 113 91 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 19:00
  Europcar na lotnisku Gdańsk Europcar na lotnisku Gdańsk
  ul. Słowackiego 200,
  Gdańsk Polska 80-298
  +48 58 348 12 22
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 09:00 - 23:30

  Terminale

  Po przyjeździe na Terminal 1 zachwyci Cię nowoczesność i funkcjonalność tego lotniska. Po wejściu, na wprost znajdują się stanowiska odprawy. Oprócz tego znajdziesz tu wypożyczalnie samochodów, butiki, kawiarnie, bankomaty i kantory. Obok stanowisk odprawy znajduje się punkt kontroli bezpieczeństwa z szybkim przejściem. Salon VIP znajduje się obok punktu kontroli bezpieczeństwa.

  Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa możesz się udać ruchomymi schodami na drugie piętro. Na piętrze znajdziesz liczne sklepy - od pamiątek, sklepów wolnocłowych, restauracji, przez kioski i kawiarnie, po sklepy z biżuterią. Znajdziesz tu też strefę zabaw dla dzieci i salon administracyjny. Kiedy zrobisz już wszelkie potrzebna zakupy, możesz skierować się do swojej brami i odprawy paszportowej, zlokalizowanej na tym samym piętrze. Poprzedni, oryginalny terminal obecnie jest wykorzystywany tylko dla przylotów i składa się z hali, punktu odbioru bagażu i odprawy celnej.

  Usługi na lotnisku

  Na Terminalu 1 w głównej hali na parterze, znajdziesz dostępne bankomaty, kantory wymiany walut, stanowiska biur podróży, sklepy, kawiarnie, pocztę, turystyczny punkt informacyjny, punkt pomocy, toalety, kiosk i jeśli decydujesz się na wynajem samochodu z lotniska w Gdańsku, to tutaj znajdziesz też wypożyczalnie.

  Po przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa, na pierwszym piętrze znajdziesz restauracje, kawiarnie, salony administracyjne, sklepy z pamiątkami i wolnocłowe, toalety - z których jedna jest też dostosowana do przewijania dzieci, strefę zabaw dla dzieci, sklep z biżuterią, kiosk, butik, kantor wymiany walut i pomieszczenie dla palaczy.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Gdańsku

  Jeśli jedziesz na lotnisko z centrum Gdańska - podążaj trasą (DW501), jak dotrzesz do obwodnicy Trójmiasta (E28), kieruj się na Gdynię. Na węźle nr 7, trzymaj się prawego pasu, aż dotrzesz do stacji benzynowej - wtedy zjedź na lewy pas. Opuszczając trasę E28, przejedź pod estakadą i udaj się na Słowackiego (DW472). Kontynuuj tą trasą, aż dotrzesz na lotnisko. Jadąc z Pruszcz Gdańsk - kontunuuj obwodnicą Trójmiasta (E28) w stronę Gdyni. Jak miniesz węzeł 7, trzymaj się prawego pasa do stacji benzynowej i tam zmień pas na lewy. Dalej pod estakadą i prosto na lotnisko. Gdynia/Sopot - podążaj obwodnicą Trójmiasta (E28) do Gdańska. Opuszczając trasę E28, kieruj się na Słowackiego (DW472) i dalej podążaj za znakami na lotnisko.

  Autobus: Korzystanie z autobusu jest bardzo ekonomiczne. Linia numer 110 jedzie w kierunku stacji kolejowej Gdańsk-Wrzeszcz. Autobus linii 210 udaje się na stację kolejową Gdańsk Główny. Linia numer 122 kieruje się do Sopotu Kamienny Potok. Można też korzystać z nocnych autobusów, jak N3, który jedzie od stacji centralnej na stację Gdańsk-Wrzeszcz, a następnie na lotnisko.

  Porady parkingowe

  Łącznie na lotnisku w Gdańsku są dostępne 4 parkingi. Każdy z nich znajduje się niedaleko Terminalu. Pierwszy parking (P1) położony jest dokładnie przed Terminalem 1 i funkcjonuje tylko jako parking krótkopostojowy. Parking P2 znajduje się po lewej stronie Terminalu 1 i również jest tylko krótkopostojowy. Jednak możesz też pozostawić swój pojazd na noc. Parkingi P4 i P5 znajdują się niedaleko P2 i zezwalają na dłuższe postoje.

  Strefa "Kiss & Fly" przed Terminalem 1 jest wykorzystywana tylko do szybieko odbioru lub zostawienia pasażerów. Miejsca parkingowe można też zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie lotniska.

  Centrum miasta Gdańsk jest obecnie podzielone na dwie strefy parkingowe: czerwoną i niebieską. Jest to zmiana, która została wprowadzona stosunkowo niedawno. Dla tych, którzy odwiedzali Gdańsk wcześniej, warto też przypomnieć, że obecnie trzeba wpisywać numer rejestracyjny samochodu w automatach parkingowych. Ceny za parking są też wyższe i obowiązują w strefie czerwonej od 9 do 20 (najdroższe), w strefie niebieskiej od 9 do 17, a w strefie zielonej, będącej poza centrum miasta, gdzie opłaty należy uiszczać jak w strefie niebieskiej, od 9 rano do 15.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska