Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU KRAKÓW

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Krakowie

  Lotnisko w Krakowie to jeden terminal pasażerski, jeden terminal towarowy, dwa parkingi samochodowe i stacja kolejowa. Otwarte w 1964 r. lotnisko zostało kilkakrotnie zmodernizowane, aż w 2013 r. uruchomiono nowy terminal. W 2014 r. nowy terminal rozpoczął działalność i do dziś Kraków pozostaje drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Polsce, po Warszawie. Lotnisko ma maksymalną pojemności 8 milionów pasażerów i obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe.

  Lotnisko jest dobrze obsługiwane przez łącznie 11 dostawców wynajmu samochodów. Rezerwacja samochodu na wynajem na lotnisku w Krakowie jest jedną z najlepszych opcji odbioru i zwrotu samochodu, jeśli planujesz zwiedzanie miasta lub podróż na południe Polski. Sprawdź nasze oferty i przekonaj sie jaka wypożyczalania samochodów na lotnisku w Krakowie odpowiada najbardziej Twoim planom.

  Auto Europe znajdzie dla Ciebie najbardziej konkurencyjne ceny na krakowskim lotnisku. Mamy dużą flotę samochodów do wyboru i jesteśmy w stanie zapewnić szybką i bezproblemową obsługę. Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać ofertę, dokonać rezerwacji lub dowiedzieć się więcej o procedurze wynajmu samochodu. Jeśli interesują Cię opinie o wypożyczalni samochodów w Krakowie i naszych usługach, odwiedź naszą stronę i poznaj recenzje klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II jest położony w pobliżu Krakowa, w miejscowości Balice, 11 km na zachód od centrum miasta, w południowej Polsce. Jest to drugi najbardziej ruchliwy port lotniczy w kraju pod względem liczby pasażerów obsługiwanych rocznie.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK)
  Adres: ul. Kpt. M. Medweckiego 1, 32-083 Balice, Polska
  Telefon: +48 122 955 800
  Linie obsługujące lotnisko: Air Berlin, Austrian, British Airways, Brussels Airlines, EasyJet, El Al Israel Airlines, Jet2.com, KLM, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Norwegian Air, Ryanair, Swiss, SAS, Iberia, Aegean, Eurowings, Finnair i Vueling.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Krakowie

  Jedenaście agencji wynajmu samochodów działa na krakowskim lotnisku. Możesz odebrać swój wynajęty samochód udając się do stanowiska wybranej przez Ciebie wypożyczalni znajdującego się na terminalu pasażerskim na 1 piętrze.

  Niezwykle ważne jest, aby zabrać ze sobą wszystkie wymagane dokumenty, by móc odebrać wynajęty samochod na lotnisku w Krakowie i nie napotkać problemów przy odbiorze. W zależności od lokalizacji i wypożyczalni mogą być wymagane różne dokumenty, ale zawsze będzie to ważne prawo jazdy, voucher i karta kredytowa wystawione na głównego kierowcę. Karta kredytowa musi mieć również wystarczającą ilość środków na depozyt, który należy złożyć w punkcie wypożyczalni. Zaleca się również uważne przeczytanie wszystkich warunków i zasad przed odebraniem pojazdu. Następnie możesz ruszać w drogę i cieszyć się wakacjami przez wynajem samochodów na lotnisku w Krakowie z Auto Europe.

  Przed opuszczeniem lotniska upewnij się, że zostało sprawdzone, czy samochód nie jest uszkodzony, i zanotuj to na formularzu odbioru. Po powrocie miej pewność, że zostawisz wystarczająco dużo czasu przedstawicielowi wypożyczalni samochodów na sprawdzenie samochodu pod kątem nowych uszkodzeń.

  Avis na lotnisku Kraków Avis na lotnisku Kraków
  Mieczysława Madweckiego 1,
  Kraków Polska 32-083
  +48 601 200 702
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 17:00
  Sob 09:00 - 13:00
  Budget na lotnisku Kraków Budget na lotnisku Kraków
  Mieczysława Madweckiego 1,
  Kraków Polska 32-083
  +48 601 200 702
  Godziny otwarcia:
  Sob-Nd 08:00 - 23:59
  Enterprise na lotnisku Kraków Enterprise na lotnisku Kraków
  Mieczysława Madweckiego 1,
  Kraków Polska 32-083
  +48 505 761 461
  Godziny otwarcia:
  Sob-Nd 08:00 - 22:00
  Europcar na lotnisku Kraków Europcar na lotnisku Kraków
  Mieczysława Madweckiego 1,
  Kraków Polska 32-083
  +48 12 257 79 00
  Godziny otwarcia:
  Sob-Nd 08:00 - 23:59
  Hertz na lotnisku ChoKrakówpina Hertz na lotnisku Kraków
  Mieczysława Madweckiego 1,
  Kraków Polska 32-083
  +48 12 285 50 84
  Godziny otwarcia:
  Sob-Nd 07:00 - 23:30
  Sixt na lotnisku Kraków Sixt na lotnisku Kraków
  Mieczysława Madweckiego 1,
  Kraków Polska 32-083
  +48 661 999 175
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 22:00

  Terminale

  Krakowskie lotnisko posiada jeden terminal pasażerski, który został otwarty w 2014 r. Terminal jest rozłożony na dwóch piętrach, a trzecie piętro przeznaczone jest na taras widokowy.

  Na parterze znajdują się stanowiska odprawy dla pasażerów odlatujących oraz bankomaty i poczta. Lobby przylotów znajduje się również na tym piętrze wraz z odzyskiwaniem bagażu.

  Na pierwszym piętrze znajduje się kontrola bezpieczeństwa, odprawa, hala odlotów, plac zabaw, bezcłowe sklepy i bramy odlotowe. Znajdują się tu również stanowiska wynajmu samochodów. Wybór kawiarni, restauracji i sklepów znajduje się na obu piętrach, podobnie jak toalety, pokoje rodzinne, punkty informacji i punkty pierwszej pomocy.

  Usługi na lotnisku

  Usługi pasażerskie są tym, czego można oczekiwać od międzynarodowego lotniska. Sklepy, restauracje i kawiarnie są dostępne na obu piętrach. Na terminalu znajdują się bankomaty, kantor wymiany walut, bank, poczta, toalety, pokoje rodzinne, kaplica, telefony, wypożyczalnie samochodów, salon biznesowy i strefa VIP.

  Na zewnątrz terminalu znajdują się trzy parkingi, strefa szybkiego parkowania, hotel i stacja kolejowa, do których można łatwo dotrzeć za pośrednictwem mostu dla pieszych z terminala, na pierwszym piętrze.

  Bezpłatny dostęp do Wi-Fi na terminalu jest dostępny przez 15 minut.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Krakowie

  Krakowskie lotnisko jest łatwo dostępne samochodem, a na miejscu dostępny jest parking. Lotnisko ma też dostęp do wielu dróg regionalnych i jest łatwo dostępny z autostrady A4, która zapewnia dojazd do różnych części Polski. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z transportem, decydując sie na wybranie wypożyczalni samochodów na lotnisku w Krakowie.

  Do lotniska można dotrzeć z ul. Conrada przez Rondo Ofiar Katynia, ul. Radziszewskiego lub ul. Armii Krajowej, a następnie przez krakowską obwodnicę. Możesz także zdecydować się na przejazd ulicą Basztową, od ul. Armii Krajowej lub Woli Justowskiej, wzdłuż ul. Królowej Jadwigi.

  Kolej

  Stacja kolejowa znajduje się w pobliżu terminalu pasażerskiego i jest zdecydowanie najlepszym sposobem na dojazd do centrum miasta - przejadz zajmuje tylko 17 minut. Same pociągi są klimatyzowane z gniazdami elektrycznymi i Wi-Fi. Działając 7 dni w tygodniu, zapewniają również udogodnienia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Automaty do biletów można znaleźć na głównym terminalu pasażerskim lotniska, na parterze. Bilety można zakupić także w obrębie samej stacji kolejowej lub bezpośrednio od koduktora.

  Taxi

  Taksówki są dostępne z głównego terminalu pasażerskiego. Taryfy są stałe i mają zryczałtowaną stawkę w strefach do 29,9 km. Jest to niezależne od pory dnia, dnia tygodnia czy czasu podróży. W przypadku podróży dłuższej niż 30 km, przed wyruszeniem musisz wyrazić zgodę na taryfę u kierowcy. Centrum obsługi taksówek jest otwarte codziennie od 06:00 do 22:00.

  Autobus

  Dwa autobusy (nr 208 i 252) kursują z lotniska w Krakowie w ciągu dnia. Jeden autobus (nr 902) działa także w nocy. Godziny odjazdów są wyświetlane na ekranie w głównym holu na lotnisku, w pobliżu punktu informacyjnego, a automaty biletowe znajdują się w holu przylotów, na parterze lub na przystanku autobusowym. W ostateczności możesz również zapłacić kierowcy autobusu, ale pamiętaj, że wymagana jest dokładnie odliczona kwota. Wszystkie bilety muszą zostać zatwierdzone po wejściu do autobusu.

  Porady parkingowe

  Parkingi krótkoterminowe i długoterminowe są dostępne dla każdego podróżującego samochodem. Bezpośrednio przed terminalem dostępna jest strefa szybkiego parkingu, nazywana „Kiss & Fly”, w dosłownym tłumaczeniu: "całus i leć". Kierowcy nie mogą zostawiać swoich pojazdów bez nadzoru i mają do 10 minut bezpłatnego korzystania. Następnie opłata zostanie naliczona za każde 10 minut.

  W przypadku dłuższych pobytów parking wielopoziomowy (P1) znajduje się naprzeciwko głównego terminalu lotniska. W pobliżu dostępne są także parkingi na długie pobyty (P2 i P3). Płatności za bilety odbywają się za pośrednictwem maszyn znajdujących się na parkingu wielopoziomowym (P1).

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska