Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA POZNAŃ

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Poznań

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Poznaniu zapewni Ci idealny sposób na przedostanie się do miasta i zwiedzania wszystkich zaplanowanych atrakcji. Centrum miasta obejmuje wiele ważnych historycznych budynków i dzielnic i leży po zachodniej stronie Warty. Jednym z najstarszych miejsc w mieście jest Ostrów Tumski z zachwycającą katedrą poznańską i budynkami kościelnymi, a mówi się, że właśnie tu narodził się Poznań. Warto również odwiedzić ratusz, wspaniały renesansowy budynek na Starym Rynku, Śródkę i inne stare dzielnice, z wieloma ciekawymi atrakcjami.

  Odbierając samochód na stacji w Poznaniu, nie tylko z łatwością przedostaniesz się do centrum miasta, ale też będziesz mógł wybrać się w trasę do pobliskich miast, by odwiedzić dalej położone atrakcje w okolicy, jak Zamek w Kórniku, czy Pałac w Rogalinie. Auto Europe dzięki współpracy z wieloma znanymi międzynarodowymi dostawcami oferuje możliwości wynajmu samochodu w licznych lokalizacjach na całym świecie, w tym w Poznaniu, zarówno na lotnisku, na stacji, jak i w centrum miasta. Zawsze zapewniamy pomoc i wsparcie naszym klientom na każdym etapie rezerwacji i dostarczamy kilka porad podczas dokonywania wynajmu, dlatego zachęcamy też do przeczytania przewodnika z przepisami drogowymi w Polsce, aby dowiedzieć się więcej o zasadach obowiązujących w Poznaniu. Główna stacja kolejowa w Poznaniu jest ważnym węzłem komunikacyjnym i popularnym miejscem wybieranym przez podróżnych. Warto też zapoznać się z recenzjami, czytając opinie klientów o wypożyczalni samochodów w Poznaniu.

  Informacje o stacji

  Dworzec Poznań Główny znajduje się naprzeciwko Centrum Targowego, a w około 10 minut jazdy samochodem dotrzesz do Rynku Głównego. W ciągu ostatnich kilku lat dworzec przeszedł rozbudowy i modernizację, dlatego obecnie obok starego budynku dworca znajduje się galeria handlowa i nowe centrum transportowe. Oprócz tego dodanych zostało kilka peronów, a pod galerią jest też stacja autobusowa, z których odjeżdżają głównie autokary do dalej położonych lokalizacji, jak inne miasta, a nawet za granicę.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji w Poznaniu

  Zanim udasz się po odbiór wynajętego samochodu, warto się upewnić, że masz ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty, jakich wymaga wypożyczalnia. Najczęściej wymagane jest przedstawienie prawa jazdy, paszportu lub dowodu osobistego, karty kredytowej i voucher od Auto Europe potwierdzający rezerwację. Planując wynajem samochodu na stacji w Poznaniu i dokonując rezerwacji przez naszą stronę, możesz wybierać spośród wielu dostępnych ofert z różnymi dostawcami. W Poznaniu współpracujemy z kilkoma lokalnymi i międzynarodowymi firmami, a poniżej możesz dowiedzieć się więcej na temat lokalizacji kilku z nich, jednak pamiętaj, że mogą one ulec zmianie. Niektóre wypożyczalnie mają swoje biura zaraz na lub przy stacji, a kilku dostawców znajduje się w nieco większej odległości od dworca.

  Hertz na stacji Poznań Hertz na stacji Poznań
  ul, Dworcowa 1,
  Poznań, Polska 61-801

  +48225001500
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 16:00

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa w Poznaniu jest nowoczesnym węzłem komunikacyjnym dla kolei, tramwajów i autobusów. Co za tym idzie, często jest to punkt startowy dla podróżnych odwiedzających miasto, także dla tych przylatujących na lotnisko i jadących bezpośrednim autobusem do centrum, który zatrzymuje się właśnie na stacji przy dworcu. Przy stacji znajduje się galeria Avenida, gdzie na samej górze jest częścią gastronomiczną, a parking oferuje miejsca dla 900 samochodów. Oprócz tego znajdziesz tu punkt informacyjny, sklepy, kioski i wiele więcej, z których możesz skorzystać podczas oczekiwania na połączenie. Inne udogodnienia dla podróżnych obejmują szafki na bagaż, kantor wymiany walut i bankomaty. Biuro Dworca PKP jest czynne od 07:00 do 21:00, gdzie możesz kupić bilety i zaplanować podróż z lub do miasta.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Poznaniu

  Na zewnątrz stacji przy wyjeździe ze stacji autobusowej znajduje się postój taksówek od wschodniej strony galerii handlowej. Sprzed stacji z przystanku „Poznań Główny” odjeżdżają też tramwaje, podobnie jak z zachodniej strony dworca za ostatnim peronem. Wynajmując samochód na stacji, możesz szybko przedostać się do miasta, korzystając z dogodnego układu dróg, oferując dogodne połączenia w wybranym kierunku. Jeśli przyjeżdżasz na lotnisko w Poznaniu lub chcesz się na nie dostać, możesz skorzystać z połączenia autobusowego, choć samochodem dostaniesz się tam w około 20 minut. Z Poznania jest dogodne połączenie do Wrocławia i dalej do Katowic, a także autostradami do Warszawy, czy Gdańska.

  Porady parkingowe

  Możesz sprawdzić, jaka wypożyczalnia na stacji kolejowej w Poznaniu ma swoje stanowisku na dworcu, przeglądając oferty na naszej stronie, a pojazdy na wynajem są niedaleko biura lub na parkingu. Na parkingu przy Avenidzie pierwsze 30 minut parkingu jest darmowe. Dla podróżnych dostępny jest też parking naziemny CRB od strony dworca zachodniego, a przed głównym wejściem od strony stacji jest też strefa Kiss & Ride, gdzie można tylko szybko zatrzymać się, by odstawić lub odebrać podróżnego. Pamiętaj, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 obowiązuje w mieście strefa płatnego parkowania. W zależności od tego, gdzie w centrum, albo na jego obrzeżach się zatrzymujesz, taka będzie opłata, którą należy uiścić zaraz po zaparkowaniu. Postój możesz opłacić, zakupując bilet w parkomacie lub korzystając z aplikacji MoBilet.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji