Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Przydatne wskazówki wynajmu samochodu - przewodnik

  Spójrzmy prawdzie w oczy, wynajem samochodu może wydawać się przytłaczającym doświadczeniem dla najlepszych z nas i może wydawać się, że istnieje niekończący się strumień informacji do przetworzenia, zanim będziesz w stanie zastanowić się, jaki pojazd wybrać. Na szczęście tutaj w Auto Europe wiemy, że proces szukania idealnej wypożyczalni samochodów może wydawać się nieco zniechęcający, dlatego opracowaliśmy obszerny przewodnik z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi wynajmu samochodu. Poniższy przewodnik zawiera nie tylko przydatne wskazówki na temat tego, o czym należy pomyśleć przed dokonaniem rezerwacji, ale także porady dotyczące odbioru, wskazówki podczas wynajmu i informacje po zakończeniu wynajmu.

  Dla jasności podzieliliśmy przewodnik wynajmu samochodów na następujące podrozdziały –

  Przed rezerwacją – Szacowanie kosztów wynajmu

  Proces rezerwacji wynajmu samochodu może rozpocząć się na tygodnie, a nawet miesiące od wizyty na naszej stronie internetowej. Bardzo ważnym czynnikiem przy wynajmie samochodu jest to, ile będzie to kosztować, a strony internetowe, takie jak nasza, oferują szerokie porównanie stawek samochodów z całkowitą przejrzystością, oferując podróżującym najlepsze oferty i najszerszy wybór dostępnych pojazdów w danym momencie.

  Dokonując rezerwacji samochodu na wynajem w Auto Europe, jako klient czerpiesz korzyści nie tylko z wieloletniego doświadczenia firmy, ale także z reputacji wielu naszych wybitnych partnerów. Bardzo ciężko pracowaliśmy nad utrzymywaniem długotrwałych i bardzo solidnych partnerstw ze wszystkimi wiodącymi na świecie dostawcami samochodów, firmami, którym możesz zaufać, takimi jak Budget, Thrifty, Dollar, Avis, Hertz, Alamo, Enterprise, Sixt i Europcar.

  Jak mogę dokonać rezerwacji w Auto Europe?

  Proces rezerwacji nie może być łatwiejszy. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do strony głównej Auto Europe i wybrać miejsca odbioru i zwrotu wraz z datami wymaganego okresu wynajmu. W ciągu kilku sekund otrzymasz listę cen od różnych wypożyczalni samochodów działających w wybranym przez Ciebie miejscu, co daje szansę pełnego porównania przed potwierdzeniem rezerwacji, ale zawsze z dodatkową wygodą anulowania rezerwacji do 48 godzin przed odbiorem!

  Przed potwierdzeniem rezerwacji należy rozważyć kilka innych kwestii. Na przykład, czy planujesz odebrać samochód w jednym miejscu (powiedzmy w Austrii) i zostawić go w innym (na przykład w sąsiednich Niemczech)? Jest to całkowicie możliwe; po prostu wybierz preferowane miejsca odbioru i zwrotu w systemie rezerwacji Auto Europe i poczekaj kilka sekund, aby zobaczyć, co się pojawi, pamiętając, że firmy wynajmujące samochody zwykle naliczają dodatkowe opłaty za oddanie samochodu w innym miejscu niż, w którym go odbierasz. Aby uzyskać więcej informacji na temat rezerwacji, zapoznaj się z naszymi informacjami na temat wynajmu samochodów w jedną stronę.

  Warto również zauważyć, że należy wziąć pod uwagę inne koszty dodatkowe, na przykład gdy główny kierowca ma mniej niż 25 lat lub rezerwujesz urządzenie nawigacyjne GPS, aby dostać się z punktu A do punktu B. Ważne jest również, aby pamiętać o kosztach benzyny, opłat drogowych i parkowania podczas podróży do miejsca docelowego. Czy twój voucher na wynajem samochodu obejmuje nieograniczony przebieg lub czy istnieje limit odległości, którą możesz pokonać przed opłaceniem jakichkolwiek dodatkowych kosztów? Jeśli istnieje limit, musisz obliczyć całkowitą odległość podróży, aby uniknąć dodatkowej opłaty za przebieg.

  Planujesz przekroczenie granic w trakcie wynajmu samochodu?

  Jest to kolejna część procesu wynajmu samochodu, którą należy dokładnie rozważyć przed potwierdzeniem rezerwacji. Musisz wiedzieć, jakie zasady obowiązują w odpowiednich krajach uwzględnionych na Twojej trasie, ponieważ warunki różnią się w zależności od dostawcy i kraju, a zatem mogą obowiązywać ograniczenia. Na przykład niektóre typy pojazdów mogą być zabronione do przekraczania granicy lub może być konieczne uiszczenie dodatkowej opłaty ze względu na fakt, że jazda przez granicę krajową wymaga dodatkowego ubezpieczenia.

  Informacje dotyczące ograniczeń przy podróży do innych krajów lub informacje o dodatkowych opłatach można zawsze znaleźć online na naszej stronie internetowej podczas procesu rezerwacji, ale jeśli chcesz mieć pewność, najlepiej zadzwoń do naszych specjalistów od wynajmu pod numer +48 222 639 537. Nasi agenci następnie poinformują Cię, jakie zasady, opłaty lub ograniczenia dotyczą Twojej podróży. Później, kiedy odbierasz wynajęty pojazd, zawsze upewnij się, że dostawca jest poinformowany o twoich planach podróży i że poinformuje cię o obowiązujących warunkach.

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuje mój samochód?

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuje mój samochód?Dokonując rezerwacji wynajmu za pośrednictwem Auto Europe, zawsze masz obowiązkowe ubezpieczenie, zezwalające na prowadzenie samochodu w danym kraju. Należy jednak pamiętać, że klient jest zawsze odpowiedzialny za udział w przypadku pojawienia się szkód na wynajętym pojeździe. Udział własny może się różnić w zależności od dostawcy, lokalizacji, grupy samochodów itp. i jest to kwota blokowana na karcie kredytowej i zwracana w całości, gdy pojazdy zostaną oddane w takim samym stanie, w jakim zostały odebrane.

  Oprócz podstawowego ubezpieczenia i zwykłego CDW (ubezpieczenie od kolizji), oferujemy szereg kompleksowych opcji zabezpieczeń, aby zminimalizować koszty, jeśli coś nieoczekiwanego przytrafi się tobie lub twojemu pojazdowi na drodze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych opcjach lub potrzebujesz pełnego przewodnika po ofercie wynajmu samochodu odwiedź naszą stronę tutaj.

  Odbiór samochodu – odbiór idealny

  Po zakończeniu całego planowania podróż rozpoczyna się po przybyciu do miejsca docelowego. Gdy dotrzesz do biura wynajmu samochodów, wszystko, co naprawdę chcesz zrobić, to zdobyć klucze do samochodu i jak najszybciej udać się do miejsca zakwaterowania. Niemniej jednak jest kilka ważnych rzeczy, które musisz zrobić przed rozpoczęciem podróży, aby uniknąć problemów i upewnić się, że Twoja podróż jest jak najbardziej bezstresowa.

  Procedura odbioru samochoduPo pierwsze, i prawdopodobnie najważniejszym z nich wszystkich, jest sprawdzenie pojazdu dokładnie pod kątem wszelkich wcześniejszych uszkodzeń. Jeśli znajdziesz jakieś wgniecenia lub zadrapania, które nie są zarejestrowane w formularzu uszkodzenia, zdecydowanie musisz upewnić się, że są zaznaczone na arkuszu przed opuszczeniem punktu odbioru, nawet jeśli są ledwo zauważalne. Upewnij się, że dokładnie masz sprawdzone wszystkie panele, szyby i opony pojazdu z lokalnym personelem wynajmu samochodów i masz zrobione zdjęcia całego pojazdu, aby mieć dowód na wypadek ewentualnych sporów w późniejszym terminie przy zwrocie pojazdu.

  Zgodnie z umową wynajmu samochodu musisz również sprawdzić, czy zbiornik paliwa jest pełny, ponieważ w większości przypadków będziesz go w pełni tankować i zużywać. Przed włączeniem zapłonu warto również sprawdzić ciśnienie w oponach i sprawdzić, czy wszystkie pasy bezpieczeństwa działają prawidłowo, a inne udogodnienia, takie jak porty USB, radio samochodowe, klimatyzacja, urządzenia nawigacyjne GPS itp. są w pełni sprawne.

  Jeśli chodzi o praktyczne prowadzenie pojazdu, oto kilka pytań, które możesz zadać personelowi wynajmu samochodu przed opuszczeniem biurka:

  • Jak włączyć zapłon? (Nowoczesne samochody mają inny system niż starsze, więc najlepiej to sprawdzić!)
  • Jak otworzyć wlew paliwa?
  • Jakiego rodzaju paliwa używać?
  • Jak mogę włączyć światła, gdy robi się ciemno?
  • Jak mogę włączyć wycieraczki (przednie i tylne) na wypadek deszczu?
  • Czy samochód ma koło zapasowe, a jeśli tak, to gdzie się znajduje?
  • Gdzie jest przycisk klimatyzacji? (Nie zawsze jest to oczywiste, ponieważ wszystkie pojazdy są różne)
  • Czy w pobliżu punktu odbioru znajduje się stacja benzynowa, na którą mogę wjechać, gdy zwracam samochód?
  • Gdzie dokładnie muszę zostawić samochód przy zwrocie?
  • Pod jaki numer najlepiej zadzwonić, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego? Czy infolinie są otwarte 24/7?

  Podczas wynajmu – na drodze

  A teraz trochę zabawy - sama podróż! Gdy ludzie odwiedzają witrynę Auto Europe i dokonują rezerwacji, często zastanawiają się nad perspektywą przebywania na otwartej drodze i wyobrażają sobie scenerię i otoczenie, których będą doświadczać po drodze. Niezależnie od tego, czy jest to spokojna jazda na Route 66, czy ekscytująca podróż wzdłuż Great Ocean Road w Australii, istnieje szansa, że będą tam wspaniałe górskie widoki, zapierające dech w piersiach, lub rewelacyjne pejzaże morskie, które całkowicie Cię zaczarują.

  Co się stanie gdy...?

  Ale co jeśli coś stanie się na trasie? Co zrobisz, jeśli samochód nagle się zepsuje lub przypadkowo zamkniesz kluczyki w samochodzie? Obie te ewentualności są bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać, i każda z nich mogłaby ci się przydarzyć.

  Najczęstszym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej, więc upewnij się, że jest to wliczone w cenę przy odbiorze samochodu i zawsze pamiętaj, by mieć numer telefonu do wypożyczalni pod ręką, gdy używasz wynajętego samochodu.

  Gdzie zaparkować wypożyczony samochód?

  A co z parkingiem… czy myślisz o tym, gdzie zamierzasz zostawić samochód, jadąc do ruchliwej metropolii, takiej jak Londyn, Rzym czy Nowy Jork? Parkowanie wypożyczonego samochodu będzie stałym dylematem, zwłaszcza gdy nocujesz w nieznanym miejscu, takim jak duże miasto. Radzimy poświęcić czas na planowanie trasy z dużym wyprzedzeniem i przeprowadzić jak najwięcej badań online przed wyruszeniem w podróż. Nawet jeśli kosztuje to nieco więcej pieniędzy, zawsze rozsądnie jest korzystać z bezpiecznych parkingów w dużych miastach, ponieważ wynajmowane pojazdy są często kluczowym celem dla złodziei samochodów. I zawsze staraj się upewnić, że wybrane zakwaterowanie ma miejsca parkingowe, więc uczyń to kluczowym czynnikiem przy wyborze zakwaterowania.

  Najszybsza trasa - nie zawsze najlepszy wybór

  Podróżowanie z GPSPonadto, czy ktoś kiedykolwiek powiedział ci, że najszybsza trasa nie zawsze jest najlepsza do wyboru?! Urządzenia nawigacyjne GPS są wielką nowoczesną wygodą, ale nie zawsze sugerują najbardziej malowniczą lub przyjemną drogę do podróżowania. Sprawdź, czy w okolicy nie ma atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć i nie bój się zignorować GPS-a i zejść z utartych szlaków, jeśli na trasie jest coś do zobaczenia, np. Stary megalit lub 1000-letni zamek w górach. Krótko mówiąc, zawsze warto dwukrotnie sprawdzić informacje podawane przez urządzenie nawigacyjne, ponieważ zamiast schodzić długą, pozbawioną cech autostradą, może być dostępna bardziej interesująca opcja, która pomimo godziny lub dwóch dłużej będzie oferować znacznie bardziej ekscytującą podróż i doświadczenie.

  Zwrot samochodu – wiele szczęśliwych zwrotów

  Po kilku ekscytujących dniach lub tygodniach na drodze nadszedł czas, aby wysiąść z samochodu i udać się do domu. Ale jeszcze raz musisz pamiętać o kilku rzeczach przed przekazaniem kluczy personelowi z wypożyczalni.

  Zwrot samochodu na czas

  Wydaje się to oczywiste, ale zawsze powinno upewnić się, że zwraca się pojazd o określonej godzinie podczas dokonywania rezerwacji, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, może to spowodować problem z wypożyczalnią samochodów, a nawet być może będziesz musieć zapłacić dodatkową opłatę. Ograniczona liczba dostawców oferuje usługę drop-box, w której możesz zwrócić samochód poza godzinami otwarcia. Jeśli jest ona dostępna, ta opcja musi być wcześniej uzgodniona z dostawcą. Wystarczy zaparkować samochód w miejscu uzgodnionym z wypożyczalnią i zostawić klucze w skrytce.

  Czy muszę zwrócić pojazd z pełnym zbiornikiem paliwa?

  Polityka paliwowa - zwróć pojazd z pełnym zbiornikiemPaliwo to kolejna kluczowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy zwracaniu wynajętego pojazdu, zwłaszcza jeśli odebrało się go z pełnym bakiem. Najczęstszą wybieraną opcją wynajmu samochodu z Auto Europe jest stawka z polityką pełny do pełnego – innymi słowy, gdy odbierasz pojazd ma on pełen bak, więc tak powinno też być, gdy go zwracasz. Zawsze warto sprawdzić, czy w pobliżu punktu odbioru znajduje się stacja benzynowa, czy to lotnisko, czy lokalizacja w centrum miasta, a ponadto zawsze należy brać pod uwagę ewentualne lokalne święta, ponieważ stacje benzynowe często w te dni, szczególnie na obszarach wiejskich są zamknięte. Jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu nie możesz napełnić zbiornika, najgorsze, co może się zdarzyć, to zapłacenie wyższej ceny, jeśli firma wynajmująca samochód będzie musiała napełnić zbiornik za ciebie, ale oczywiście zawsze lepiej (i taniej) zrobić to samemu.

  Wciąż na temat paliwa, czasami zdarza się, że wskaźnik paliwa na desce rozdzielczej nie wskazuje, że zbiornik jest pełny, nawet jeśli wiesz, że jest. W tej sytuacji użyteczną wskazówką jest zapisanie rachunku z lokalnej stacji benzynowej (w tym, jeśli to możliwe, rejestracji pojazdu), aby na wszelki wypadek mieć dowód jego napełnienia!

  Czy wszystko jest w porządku z wynajętym samochodem?

  Na koniec, gdy przekażesz klucze wypożyczalni samochodów, upewnij się, że wydali Ci pokwitowanie potwierdzające, że w pojeździe nie znaleziono żadnych innych szkód jakiegokolwiek rodzaju (oprócz tych, które zostały już zarejestrowane przy odbiorze samochodu) oraz że wskaźnik paliwa wskazuje stan pełny. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed opuszczeniem lokalu należy zawsze dokładnie sprawdzić u wypożyczalni samochodów.

  Obsługa klienta po wypożyczeniu - jak się z nami skontaktować?

  Jeśli wystąpiły jakiekolwiek problemy z wynajmem lub masz pytania dotyczące wcześniejszego wynajmu, możesz skontaktować się z naszym dedykowanym zespołem obsługi klienta za pomocą następującego formularza. Wszelkie problemy, które wystąpią podczas okresu wynajmu, należy zgłaszać do nas w ciągu 90 dni od daty zwrotu pojazdu, w przeciwnym razie nie będziemy w stanie Ci pomóc.

  Mamy nadzieję, że nasz przewodnik z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi wynajmu samochodu będzie przydatny podczas następnej podróży i że proces wynajmu pojazdu okaże się mniej przytłaczający. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości radzimy skonsultować się z naszą pomocną sekcją często zadawanych pytań. Dodatkowo możesz skontaktować się z naszymi specjalistami od wynajmu, dostępnymi 7 dni w tygodniu. Zadzwoń do nas lub napisz do nas maila.

  Jedź bezpiecznie i udanej podróży!

  Do góry

  Szukaj w blogu