Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU RZESZÓW

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Rzeszowie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Rzeszowie zapewni Ci łatwy i szybki dostęp do miasta, a przywilejami posiadania samochodu w nowym mieście, możesz się cieszyć od momentu odbioru pojazdu. Wynajmując samochód, nie tylko będziesz mógł z łatwością zwiedzać Rzeszów i wszystkie jego wspaniałe atrakcje, ale też wygodnie i w swoim własnym tempie dotrzesz do dalej położonych miast, takich jak Kraków ze wspaniałym Zamkiem na Wawelu, dawną rezydencją Polskich monarchów oraz Lublin, piękne i urokliwe miasto.

  Auto Europe oferuje wspaniałe oferty wynajmu samochodu na lotnisku w Rzeszowie. Współpracujemy od wielu lat ze wszystkimi wiodącymi firm wynajmu samochodów, aby zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe doświadczenia podczas pobytu w Rzeszowie i gdziekolwiek indziej w Polsce, czy na świecie. Nasi agenci rezerwacji są dostępni telefonicznie pod numerem +48 222 639 537, aby pomóc Ci podczas dokonywania rezerwacji, rozwiać wszelkie wątpliwości lub odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z podróżą do Rzeszowa.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Rzeszów-Jasionka znajduje się około 10 kilometrów na północ od centrum miasta Rzeszów, a przejazd z lotniska zajmuje około 20 minut. Port lotniczy w Rzeszowie jest obecnie ósmym w Polsce pod względem ruchu pasażerskiego, a co więcej jest też najmniejszym lotniskiem w Europie, jakie oferuje bezpośrednie połączenia transatlantyckie, z liniami lotniczymi LOT zapewniającymi sezonowe połączenia do miasta Newark w Stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych.

  Oficjalna nazwa: Port Lotniczy Rzeszów (RZE)
  Adres: Jasionka 942, 36-002 Jasionka, Polska
  Telefon: +48 17 852 00 81
  Linie obsługujące lotnisko: Główne linie lotnicze na lotnisku to: LOT, Ryanair i Wizz Air. Lotnisko obsługiwane jest też przez wiele linii lotniczych z połączeniami sezonowymi.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Rzeszowie

  Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Rzeszowie, swoją wypożyczalnię znajdziesz w hali przylotów na Terminalu, razem z innymi większymi dostawcami, z którymi współpracujemy. Stawiając się po odbiór samochodu, wiedz, że stanowiska wypożyczalni zazwyczaj operują od 6:00 rano do północy. Jeśli chcesz zwrócić wynajęty pojazd po godzinach pracy biura, dostępne są skrzynki na klucze (drop off), w których po prostu zostawiasz kluczyki od wynajętego pojazdu bez konieczności przechodzenia przez proces z pracownikiem firmy. Podobnie jak w innych miejscach docelowych, zazwyczaj taniej jest wynająć samochód z wyprzedzeniem w Polsce.

  Jeśli musisz zwrócić pojazd z pełnym zbiornikiem, pamiętaj, aby zatrzymać się na jednej z pobliskich stacji benzynowych. Możesz ustalić podczas rezerwacji, jaka polityka paliwowa będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia.

  Avis na lotnisku Rzeszów Avis na lotnisku Rzeszów
  Jasionka 942,
  Jasionka Polska 36-002
  +48 22 113 91 71
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 14:00
  Budget na lotnisku Rzeszów Budget na lotnisku Rzeszów
  Jasionka 942,
  Jasionka Polska 36-002
  +48 22 113 91 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 14:00
  Hertz na lotnisku Rzeszów Hertz na lotnisku Rzeszów
  Jasionka 942,
  Jasionka Polska 36-002
  +48 22 500 15 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Czw 08:00 - 24:00,
  Pt 08:00 - 22:00, Sb 10:00 - 20:30,
  Nd 08:00 - 19:00
  Sixt na lotnisku Rzeszów Sixt na lotnisku Rzeszów
  Jasionka 942,
  Jasionka Polska 36-002
  +48 691 600 253
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 10:00 - 18:30
  Europcar na lotnisku Rzeszów Europcar na lotnisku Rzeszów
  Jasionka 942,
  Jasionka Polska 36-002
  +48 17 858 61 94
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 19:00
  Sb 09:00 - 14:00

  Terminale

  W październiku 2010 rozpoczęły się prace na nowym terminalem pasażerskim, dzięki którym lotnisko przeszło gruntowną modernizację. Obecnie port zajmuje powierzchnię ponad 600 hektarów i posiada najdłuższy w Polsce pas startowy. Nowy terminal pasażerski został oficjalnie otwarty w kwietniu 2013 roku z pierwszymi pasażerami odprawionymi w kolejnym miesiącu. Na lotnisku jest jeden terminal z parterem i dwoma piętrami. Na parterze znajdują się hala przylotów i odlotów, 17 bramek odprawy, kontrola dokumentów i kontrola celna, oraz odbiór bagażu i bagaż zagubiony oraz sklep z pamiątkami i toalety.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Rzeszowie zapewnia pasażerom szereg dostępnych usług, aby zapewnić odpowiednie doświadczenia podczas podróży. Na terenie terminalu znajdziesz różnego rodzaju udogodnienia. Na parterze dostępny jest punkt informacyjny, sklep z pamiątkami, punkt odbioru bagażu i stanowisko bagażu zgubionego oraz toalety, windy i ruchome schody na pierwsze piętro. Na parterze i pierwszym piętrze znajdują się bramki odprawy, kontrola celna i kontrola dokumentów. Oprócz tego na pierwszym piętrze oferowanych jest kilka sklepów, kawiarnie, baltona, palarnie i pokoje dla rodziców z dzieckiem. Na najwyższym piętrze zlokalizowane są wypożyczalnie samochodów, kawiarnie i taras widokowy.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Rzeszowie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Rzeszowie zapewnia wolność na drodze od chwili, gdy wysiądziesz z samolotu. Łatwy dostęp do i z lotniska zapewniony jest przez dwie ważne drogi krajowe numer 9 i 19. Ukończenie autostrady A4 i drogi ekspresowej S19 dodatkowo usprawni przejazd. Jeśli jednak odbierasz samochód z miasta możesz skorzystać z kilku opcji transportu publicznego dostępnego z lotniska.

  Autobus: Autobusy linii 51 i 53 kursują na trasie lotnisko - Centrum (ul. Bardowskiego i ul. Jana Kasprowicza). Bilety możesz zakupić u kierowcy, w biletomatach na pokładzie pojazdu lub w sklepie Relay znajdującym się na parterze na terminalu. Możesz też skorzystać z różnego rodzaju transportu prywatnego autobusami firm Eurobus, Galicja Express, BP Tour i Bus Dej Express z połączeniami do Rzeszowa i dalej położonych miast.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Rzeszowie znajdują się dwa parkingi, P1 będący krótkoterminowym i znajdującym się dokładnie naprzeciwko terminala i P2, długoterminowy zlokalizowany od strony zachodniej terminala. Obydwa parkingi są niestrzeżone, na P1 znajduje się 560 miejsc parkingowym, a na P2 - 297 miejsc. Opłaty parkingowe i administracyjne, regulamin i inne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie lotniska.

  W Rzeszowie znajdziesz wiele parkingów publicznych, jak i płatnych, a kilka z nich jest czynnych przez cały dzień. Większość parkingów jest w centrum miasta, jednak na obrzeżach nie powinieneś mieć większego problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. W Rzeszowie obowiązują strefy płatnego parkowania: niebieska, pomarańczowa, zielona i czerwona. Opłaty za parking należy uiszczać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. W pozostałe dni, w święta oraz po wyznaczonych godzinach, parking jest bezpłatny. Opłaty zależą od poszczególnych stref, a więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie miasta.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska