Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA GDAŃSK

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Gdańsku

  Gdańsk, pieszczotliwie nazywany "Perłą Północy", jest wyjątkowym i nietypowym miastem, a w szczególności wyjątkowy jest jego port, ukazujący stulecia morskiego handlu. Miasto doskonale się rozwijało dzięki inwestycjom zamożnych kupców, którzy mieli swój wpływ na kształtowanie miasta. Gdańsk powstał już w 10 wieku i jest czarującym miejscem zachwycającym podróżnych z różnych stron świata, którzy przyjeżdżają tłumnie każdego lata. W sezonie letnim dostępnych jest wiele atrakcji na świeżym powietrzu, jak sporty wodne, siatkówka plażowa i wiele innych. Polecamy spacer wzdłuż rzeki Motława, oferujący piękne widoki, wybierz się na wycieczkę krajoznawczą, odkrywaj historyczne stare miasto lub udaj się do zoo z rodziną. W Gdańsku każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem sztuki, lubi wygrzewać się na plaży, czy interesuje go odwiedzanie nocnych klubów, w tym mieście jest wszystko, czego potrzeba na udany wyjazd.

  Dzięki długoletniemu doświadczeniu w braży oraz przez współpracę z licznymi godnymi zaufania wypożyczalniami jak Avis czy Budget, jesteśmy w stanie oferować spory wybór pojazdów w kilku punktach wynajmu w Gdańsku i doskonałe usługi i pomoc podczas rezerwacji i nie tylko. Niejedna nasza partnerska wypożyczalnia samochodów na stacji w Gdańsku ma do zaoferowania atrakcyjne możliwości wynajmu. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty do odbioru wybranego pojazdu od dostawcy. Ważne jest też, aby w chwili wynajmu mieć ważną kartę kredytową (wystawiona na imię i nazwisko głównego kierowcy) w celu złożenia kaucji. Przed odjechaniem ze stacji, sprawdź dokładnie samochód pod kątem możliwych uszkodzeń, rys itd. Jeśli zauważysz jakieś szkody, poinformuj o tym przedstawiciela firmy, aby odnotować to na formularzu odbioru. Jeśli interesują Cię recenzje napisane przez naszych klientów, którzy zamieszczają opinie o wypożyczalni samochodów w Gdańsku, odwiedź stronę Auto Europe i dowiedz się więcej o naszych usługach i doświadczeniach klientów z wynajmem samochodów.

  Informacje o stacji

  Gdańsk Główny obsługuje miasto Gdańsk i województwo pomorskie. Obecna stacja została oficjalnie otwarta w roku 1900 w październiku i znajduje się na linii z Warszawy do Gdańska. Na dworcu oferowane są połączenia linii kolejowych PKP, Polregio i SKM Tricity. Koleje Mazowieckie oferują usługi tylko latem. Pierwsze połączenie kolejowe z Gdańska odbyło się w roku 1852. Kilka lat później powstał też tymczasowy terminal Gdańsk Brama Wyżynna. Przez jakiś czas dostęp na dworzec był tylko od strony zachodniej od ul. 3 Maja. Od wschodu przez jakiś czas trwała modernizacja miasta związana z umacnianiem fos w Gdańsku. Dzięki tym zmianom stacja mogła też zostać rozbudowana i powiększona, by pomieścić większą ilość pasażerów.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej w Gdańsku

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Gdańsku współpracuje z Auto Europe, dlatego możesz znaleźć kilka interesujących ofert na naszej stronie. Dzięki współpracy z renomowanymi firmami, jesteśmy w stanie dostarczyć spory wybór pojazdów i lokalizacji, aby każdy mógł wybrać odpowiednią opcję dla siebie. Kilka wypożyczalni samochodów ma swoje stanowiska na terenie stacji kolejowej, ale znajdziesz też biura dostawców w niewielkiej odległości od dworca. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o paru wypożyczalniach, jak dokładna lokalizacja i godziny otwarcia biura. Pamiętaj, że te informacje mogą ulec zmianie. Przed podróżą zawsze sprawdź dokładnie dane i warunki na voucherze.

  Green Motion na stacji w Gdańsku Green Motion na stacji Gdańsk
  Ul, Podwale Grodzkie 1,
  Gdańsk, Polska 80-895

  +48883338499
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 08:00 - 22:00
  Budget na stacji w Gdańsku Budget na stacji Gdańsk
  Podwale Grodzkie 9,
  Gdańsk, Polska 80-895

  +48221139100
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 17:00

  Usługi na stacji

  Dworzec główny w Gdańsku od początku powstania przeszedł kilka zmian mających na celu modernizację stacji zwłaszcza w północnej części budynku, wymieniając drzwi i okna, usprawniając system informacji turystycznej, dodając schody ruchome, nowe windy i dodając przedłużenie tunelu znajdującego się we wschodniej części stacji. Obecnie podróżni mogą udać się do małego centrum handlowego w patio, a McDonald's i KFC znajdują się an terenie terminalu. Kasy biletowe otwarte są cały dzień, a możesz zakupić bilety na połączenia zarówno lokalne, krajowe, jak i międzynarodowe. Co więcej, na stacji dobudowane zostały też perony 1 i 2 na połączenia długodystansowe i tunel, ulepszając system informacji dla podróżnych i dodając kilka udogodnień, zachowując wciąż historyczny wygląd stacji.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Gdańsku

  Wynajmując samochód podczas pobytu w Gdańsku, z łatwością przedostaniesz się ze stacji do miasta i z powrotem, jednak możesz też korzystać z komunikacji miejskiej. Zaraz naprzeciwko stacji kolejowej jest dworzec autobusowy PKS Gdańsk i dworzec autobusowy Flixbus, a przy stacji jest kilka przystanków autobusowych i tramwajowych, by zabrać Cię w różne części miasta. Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu na stacji w Gdańsku, przy stacji przebiega droga krajowa numer 91 i 468. Dworzec znajduje się w centralnej części miasta, dlatego z łatwością przedostaniesz się do okolicznych atrakcji, jak pobliskie Narodowe Muzeum w Gdańsku lub Muzeum II Wojny Światowej.

  Porady parkingowe

  W okolicy stacji w Gdańsku znajduje się niejeden parking, z którego możesz skorzystać podczas zwiedzania okolicznych atrakcji. Parking na dworcu znajduje się zaraz na terenie stacji, o nazwie Bike & Ride, a zaraz obok dostępny jest też parkin otwarty całodobowo. Po drugiej stronie ulicy podróżni mogą też korzystać z garażu parkingowego na Elżbietańskiej 10/11, nieco dalej jest też galeria handlowa Madison z dostępnym parkingiem.

  W Gdańsku znajdziesz też kilka opcji parkingowych w pobliżu atrakcji turystycznych, jak parking przy Filharmonii Bałtyckiej. Niektóre opcje są bezpłatne, ale kilka strzeżonych parkingów wymaga opłaty za postój. Jeśli chcesz zatrzymać się na ulicy, pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na znaki w okolicy, ponieważ zazwyczaj jest to płatna opcja z biletem do zakupienia i wystawienia za przednią szybę. W większości dużych miast, jak Gdańsk, parkowanie w centrum może być wyzwaniem w godzinach szczytu, dlatego warto czasem skorzystać z parkingów położonych nieco na obrzeżach i możesz skorzystać z komunikacji miejskiej. Więcej informacji i porad znajdziesz w naszym przewodniku z przepisami drogowymi w Polsce.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji