Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA WROCŁAW

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Wrocław

  Wypożyczalnia samochodów na stacji we Wrocławiu ułatwi Ci podróżowanie po mieście i okolicach w swoim własnym tempie. Zdecyduje się na wycieczki objazdowe z Wrocławia i wybierz się nawet na odkrywanie pięknych Pienin. Wrocław poprzecinany jest przez rzekę Odrę, która tworzy tu wspaniałe kanały i wysepki połączone mnóstwem mostów. Szczególnie uwielbianą częścią miasta jest Stary Rynek, gdzie latem możesz cieszyć się pysznym posiłkiem na świeżym powietrzu, a zimą podziwiać fantastyczny market Bożonarodzeniowy. Znajdziesz tu imponujące historyczne budynki, jak piękny Ratusz na rynku, Pałac Lubomirski i kilka synagog. Warty odwiedzenia jest też Pałac Wrocławski.

  Mając samochód odebrany we Wrocławiu, z łatwością przedostaniesz się do położonych niedaleko miast, jak Kraków, gdzie szczególnie warto jest się wybrać na Wawel, będący dawną rezydencją Polskiej rodziny królewskiej. Polecamy też odwiedziny w klasztorze w Częstochowie. Zachęcamy do przeczytania przewodnika z przepisami drogowymi w Polsce, stworzonego przez Auto Europe, aby dowiedzieć się więcej o jeździe we Wrocławiu. Główna stacja kolejowa we Wrocławiu jest ważnym węzłem komunikacyjnym w tej części kraju i popularnym miejscem wybieranym przez podróżnych. Z tej stolicy Dolnego Śląska możesz się wybrać z łatwością do Katowic, Krakowa, czy Poznania, a także do Niemiec lub Czech. Zachęcamy też do zapoznania się z recenzjami, czytając opinie klientów o wypożyczalni samochodów we Wrocławiu.

  Informacje o stacji

  Wrocław Główny to największa i najważniejsza stacja kolejowa w tym mieście, mająca duże znaczenia dla całej południowej Polski. Dworzec znajduje się na połączeniu kilku ważnych tras kolejowych i jest największy w całym Dolnym Śląsku, oraz w całym kraju biorąc pod uwagę obsłużonych pasażerów każdego roku. W 2018 ze stacji skorzystało ponad 21,200,000 pasażerów. Oryginalnie budynek stacji powstał w latach 1855–1857, jako punkt startowy linii kolejowej Oberschlesische Eisenbahn (kolei Górnego Śląska), a także linii z Wrocławia do Głogowa przez Poznań. W ciągu następnych lat stacja przeszła wiele zmian i renowacji, będąc obecnie pięknym historycznym budynkiem z nowoczesnymi rozwiązaniami.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji we Wrocławiu

  Przed wyjazdem jedną z najważniejszych rzeczy jest upewnienie się, że ma się ze sobą wszystkie wymagane dokumenty do odebrania wynajętego pojazdu. Z góry przygotuj do zabrania prawo jazdy, paszport lub dowód osobisty, kartę kredytową i voucher od Auto Europe potwierdzający rezerwację. Jeśli planujesz wynajem samochodu na stacji we Wrocławiu, dokonując rezerwacji przez naszą stronę, będziesz mógł wybierać spośród dostępnych przez nas opcji i oferty. Od wielu lat współpracujemy z licznymi wypożyczalniami krajowymi, jak i międzynarodowymi, a kilka z nich ma swoje stanowiska także na stacji kolejowej we Wrocławiu. Sprawdź poniższe informacje dotyczące kilku dostawców, jednak pamiętaj, że mogą one ulec zmianie. Zwróć uwagę, że kilku dostawców ma swoje biura na stacji kolejowe, natomiast inni w niewielkiej od niej odległości.

  Green Motion na stacji Wrocław Green Motion na stacji Wrocław
  Piłsudskiego 105,
  Wrocław, Polska 50-001

  +48538866886
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 08:00 - 22:00
  Sixt na stacji Wrocław Sixt na stacji Wrocław
  Piłsudskiego 105,
  Wrocław, Polska 50-001

  +48713537714
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 17:00
  Thrifty na stacji Wrocław Thrifty na stacji Wrocław
  Plac Konstytucji 3 Maja, 3,
  Wrocław, Polska 50-001

  +48225001500
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 16:00

  Usługi na stacji

  Decydując się na wynajem samochodów na stacji we Wrocławiu przekonasz się, że budynek nawet sam w sobie jest unikatowym klejnotem architektonicznym w mieście. Stacja była odbudowywana i odnawiana wiele razy, jednak budynek dworca zachował swoje najbardziej wyjątkowe i spektakularne cechy: Dekoratywne zewnętrzne ściany, przestrzenna hala dla pasażerów i zadaszone perony z łączącą je halą. Na głównej stacji kolejowej we Wrocławiu pasażerowie mogą skorzystać z licznych usług i udogodnień, jak przechowalnia bagażu, bary, kioski, kantor wymiany walut, apteka i kaplica. Oprócz tego podróżni w oczekiwaniu na połączenie mogą zatrzymać się w kawiarni, barze z fast-foodami, mogą skorzystać ze sklepu, baru z kanapkami, sklepu z gazetami, kosmetykami, czy z poczty.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową we Wrocławiu

  Główne wejście na stację znajduje się z jej północnej strony, od ulicy Piłsudskiego z dodatkowymi wejściami z każdej strony hali głównej. Tylna brama znajduje się daleko na końcu hali łączącej tory kolejowej, w kierunku ulicy suchej. Na stacji znajduje się sześć peronów, z których pierwsze cztery mają po dwa tory. Na każdym peronie są dwa zejścia do podziemia prowadzące do hali głównej. Ponieważ wszystkie perony i tory znajdują się powyżej poziomu ulicy, tunele znajdują się na tym samym poziomie co chodniki. Główna stacja kolejowa we Wrocławiu położona jest w samym sercu miasta, niedaleko stacji autobusowej, znajdując się tylko 15-20 minut pieszo od Starego Runku. Niedaleko stacji są też przystanki autobusowe i tramwajowe.

  Porady parkingowe

  Niejedna wypożyczalnia na stacji kolejowej we Wrocławiu ma swoje stanowisku na dworcu, a jeśli chcesz skorzystać z podziemnego parkingu na stacji, wjazd na niego znajduje się od ul. Małachowskiego i od ul. Dworcowej. Pierwsze 30 minut parkingu jest darmowe. Dla podróżnych dostępny jest też parking naziemny od strony ul. Małachowskiego, na którym również możesz zaparkować bezpłatnie przez pierwsze 15 minut. Parkowanie w mieście, podobnie jak w innych Polskich miastach, nie jest łatwe zwłaszcza w centrum, jednak nieniemożliwe. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i automaty z biletami.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji