Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W KATOWICACH

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Katowicach - serce Górnego Śląska

  Wypożyczalnia samochodów w Katowicach

  Auto Europe ma do zaoferowania liczne możliwości wynajmu samochodów z wielu wypożyczalni samochodów w Katowicach. Nasze usługi spełniają życzenia każdego klienta, a to wszystko poprzez współpracę z licznymi renomowanymi wypożyczalniami. W naszej ofercie posiadamy olbrzymi wybór pojazdów w kilku punktach wynajmu w Katowicach i całej Polsce. Po odebraniu samochodu w Katowicach udaj się także do Krakowa, malowniczego i zabytkowego miasta.

  Wynajem samochodów w Katowicach pozwala odkryć region Górnego Śląska w Polsce. Podróż po niesamowitej górskiej scenerii, zatrzymując się w uroczych wioskach po drodze. Katowice to tętniące życiem miasto o przemysłowym zapleczu. Wybierz się na przejażdżkę wynajętym samochodem w Katowicach, a mile zaskoczy Cię liczba widocznych budynków historycznych. Odwiedź piękny Kościół Mariacki i zatrzymaj się przy Pałacu Goldsteina. Miasto szczyci się także wieloma muzeami i parkami. Udaj się do wypożyczonym samochodem do miasta Tychy, gdzie możesz odwiedzić najsłynniejszy browar w Polsce, Browar Tyskie.

  Jeśli przed wyjazdem chciałbyś sprawdzić recenzje zamieszczone przez naszych klientów, zobacz ich opinie o wypożyczalni samochodów w Katowicach, odwiedzając naszą stronę Auto Europe, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i doświadczeniach klientów z wynajmem samochodów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, chcesz dokonać rezerwacji lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszymi agentami, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Katowicach, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Katowicach

  Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie w podróży po Górnym Śląsku z możliwością swobodnego zwiedzania i odkrywania jest wynajem samochodu w Katowicach. Odwiedzając Katowice, zalecamy sprawdzenie ofert wynajmu na stronie Auto Europe, ponieważ mamy dostępnych kilka dogodnych lokalizacji odbioru w różnych lokalizacjach w mieście, w tym na lotnisku, na stacji kolejowej i w różnych punktach w centrum miasta. Jeśli wybierasz się na wycieczki objazdowe, wygodną opcją jest wybranie wynajmu samochodu w jedną stronę, który zapewnia Ci możliwość oddania pojazdu w innym biurze, a nawet mieście, z którego odbierałeś samochód, zapewniając Ci większą swobodę w planowaniu. Nasza wyszukiwarka u góry strony zawiera opcję zaznaczenia "Zwrot pojazdu w innej lokalizacji", abyś zobaczył jakie wypożyczalnie oferują taką opcję.

  Lotnisko w Katowicach

  Lotnisko Katowice to międzynarodowe lotnisko, położone w Pyrzowicach, 30 km na północ od Katowic. Lotnisko ma czwarty co do wielkości przepływ pasażerski w Polsce (drugi co do wielkości w sezonie letnim). Jest to również drugie co do wielkości lotnisko w kraju w ruchu Cargo. Katowice obsługuje wiele lotów czarterowych, regularnych i cargo. Przylatując do Katowic, z łatwością będziesz mógł odebrać swój wynajęty pojazd, ponieważ każda wypożyczalnia samochodów w Katowicach dostępna na lotnisku, ma swoje stanowiska w głównej hali lotniska, czego na pewno nie przegapisz.

  Lotnisko jest dostępne z Katowic i innych miast regionu, takich jak Częstochowa, Kraków, Opole, Gliwice, Kielce, Oświęcim, Tychy drogą ekspresową S1, drogą krajową 86, autostradą A4, drogą krajową 94, drogą krajową 78 i autostradą A1. Lotnisko jest również obsługiwane przez taksówki, Uber i iTaxi.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy port lotniczy Katowice (KTW)
  Adres: ul. Wolności 90 - 42-625 Ożarowice, Polska
  Strona internetowa: www.katowice-airport.com
  Telefon: +48 32 39 27 200
  Adres e-mail: pr@polish-airports.com

  Stacja kolejowa w Katowicach

  Katowice Dworzec PKP to główne centrum kolejowe miasta i jest węzłem transportu kolejowego na terenie całego Śląska i większości południowej Polski. Stacja pełni rolę węzła krajowego operatora kolejowego PKP Intercity, regionalnego przewoźnika kolejowego PolRegio oraz operatora wojewódzkiego Koleje Śląskie. Bez problemu możesz też skorzystać z dalszych połączeń transportem publicznym lub zdecydować się na wynajem samochodu na stacji i ruszyć na zwiedzanie. Kilka dostawców, z jakimi współpracujemy, ma swoje stanowiska na terenie lub w niewielkiej odległości od stacji.

  Stacja kolejowa Katowice
  Adres: 40-098 Katowice, Plac Marii i Lecha Kaczyńskich 2
  Strona internetowa: www.pkp.pl


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Katowicach

  Auto Europe rozpoczęło swoją działalność w 1954 roku i obecne jesteśmy liderem na rynku wynajmu samochodów. Nasza pozycja sprawia, że mamy liczne partnerstwa z najbardziej godnymi zaufania wypożyczalniami samochodów, z których kilka obecnych jest też w Katowicach. Na naszej stronie znajdziesz pojazdy na wynajem w najniższych cenach gwarantowanych, abyś mógł zaoszczędzić podczas podróży. Poniżej znajdują się logo kilku naszych partnerów, na które możesz kliknąć, jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej. Nie zapomnij też regularnie sprawdzać, czy nie pojawiają się nowe oferty od dostawców, jak promocja dodatkowy kierowca gratis i inne.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Avis

  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Katowicach

  Skontaktuj się z nami

  Jeśli chcesz uzyskać kilka przydatnych informacji dotyczących wynajmu, sprawdź poniższą sekcję najczęściej zadawanych pytań dotyczących wynajmu samochodu w Katowicach. Nawet doświadczeni kierowcy wynajmujący samochód po raz kolejny, mogą upewnić się, czy nie obowiązują nowe zasady lub ograniczenia, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Jedne z najważniejszych informacji dotyczą ubezpieczeń i dokumentów wymaganych do odbioru pojazdu. Dodatkowych informacji nigdy za wiele, więc upewnij się, że przeczytasz do końca tej strony. Pamiętaj też, że mamy regularne promocje, które dodatkowo pomogą Ci zaoszczędzić podczas wyjazdu. Jeśli po przeczytaniu wszystkiego nadal będziesz mieć pytania lub wątpliwości, nie zawahaj się z nami skontaktować.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Katowicach?

  Karta kredytowa jest wymagana i wystawiona musi być na imię i nazwisko głównego kierowcy, na którego dokonywana jest rezerwacja. Jest tak, ponieważ na karcie kredytowej blokowany jest depozyt, co nie jest możliwe na karcie debetowej. Przed wyjazdem upewnij się, że masz wystarczającą ilość środków potrzebnych do pokrycia depozytu, którego wysokość może się różnić w zależności od dostawcy i lokalizacji, czy pojazdu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat kart kredytowych i depozytu sprawdź nasz poradnik i dowiedz się więcej.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Katowicach?

  Wypożyczalnia samochodów w Katowicach dostępna na stronie Auto Europe ma wliczone ubezpieczenia w stawkach podstawowych, tak jak wymagane jest to w danym kraju. Jeśli nie wybierzesz dodatkowych zabezpieczeń, będziesz miał wliczone ubezpieczenie od wypadku (CDW), ochronę przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W razie wypadku lub kradzieży, klient zobowiązany będzie zapłacić tylko udział własny, którego wysokość można sprawdzić na stronie przed dokonaniem rezerwacji i na voucherze. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź informacje o ubezpieczeniach na naszej stronie.

  Aby poczuć się pewniej na drodze, wybierz Zwrot Udziału Własnego z Super Cover od Auto Europe, jaki pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy pojazdu w podstawowym ubezpieczeniu, zapewniając klientom dodatkowy spokój podczas wyjazdu. Klikając ikon informacyjną przy ofercie danego pojazdu, znajdziesz więcej informacji o dostępnych opcjach zabezpieczeń.

  Nie zapominaj też, że w danym przedziale wiekowym obowiązuje opłata za młodego kierowcę, nawet do 26 roku życia, w zależności od dostawcy. Dodatkowe opłaty zazwyczaj różnią się, biorąc pod uwagę różne wypożyczalnie, pojazdy, lokalizacje itd. Sprawdź, czy nie obowiązują Cię ograniczenia wiekowe podczas wynajmu, które w niektórych miejscach dotyczą też kierowców seniorów.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Katowicach?

  Wskazówki na temat jazdy w Katowicach można znaleźć w naszym poradniku. Kilka podstawowych zasad, które tu wymieniamy, są obowiązkowe w całym kraju. Musisz jeździć z włączonymi światłami przez cały dzień, w dzień i w nocy. Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach, a dzieci poniżej 10 roku życia nie mogą jeździć na przednim siedzeniu. Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośno mówiących. Grzywna za naruszenie przepisów prawa dotyczących korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy jest znacząca. Nigdy nie pij i prowadź! Nie ma żadnej tolerancji dla prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Limit alkoholu we krwi podczas jazdy wynosi 0,02.

  Kierowcy w Katowicach mogą spodziewać się, że ruch na drogach będzie spory, jak w większości miast w Polsce. Niech nie zniechęci cię tłok jeśli interesuje Cię wynajem samochodów w Katowicach z Auto Europe. Natężenie ruchu na drogach może wzrosnąć w godzinach szczytu i mogą pojawić się korki. Katowice jako miasto industrialne jest przepełnione kierowcami jadącymi do i z pracy przez cały dzień, jednak nie pozwól, by przeszkodziło Ci to w odwiedzaniu zabytków i innych atrakcji w Katowicach.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Katowicach?

  W Katowicach działa Strefa Płatnego Parkowania, w skrócie SPP oznaczone tradycyjnymi znakami parkingowymi z napisem „Parking płatny”. Należy jednak zapłacić za zaparkowanie samochodu w strefie SPP tylko w dni robocze (od 9.00 do 17.00). Pozwolenie na parkowanie (bilet parkingowy) można zakupić na miejscu u kolekcjonera, który jest dostępny na parkingu od 9.00 do 22.20. Jeśli nie zapłacisz za parkowanie w strefie SPP, zostanie na nałożona grzywna w wysokości 50 zł. Po zakupieniu biletu pamietaj, aby zostawić paragon na desce rozdzielczej, by była widoczna podczas kontroli parkingu.

  Strefa płatnego parkowania jest ograniczona do samego centrum Katowic. W Katowicach jest również wiele parkingów strzeżonych. Większość z nich znajduje się w centrum miasta. Jeśli chodzi o parkowanie na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, dostępny jest całodobowy parking niestrzeżony i strzeżony. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej lotniska. Auto Europe radzi parkowanie samochodu na strzeżonych lub wyznaczonych parkingach. W przeciwnym razie samochód może zostać odholowany na parking policyjny lub może być założona blokada na kołach.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Katowicach?

  W Polsce większość autostrad jest płatnych, a opłata pobierana jest przy wjeździe lub wyjeździe z autostrady, lub jej odcinka. Możliwe jest opłacenie przejazdu gotówką lub kartą. Wysokość opłat zależy od przejechanego dystansu i kategorii pojazdu.


  Katowice przewodnik turystyczny

  Katowice są stolicą Śląska i oferują wiele ciekawych atrakcji do zwiedzania i odkrywania. Miasto to na przykład znajduje się bliżej Auschwitz niż Kraków, a warto też odwiedzić pobliską Pszczynę. W Katowicach zachęcamy do odwiedzenia 13-wiecznego zamku, który został odbudowany w 17 wieku w stylu renesansowym i stał się popularnym miejscem na spotkania europejskiej arystokracji. Katowice to miasto przemysłowe, dlatego podróżni nie często decydują się na wizytę w mieście, jednak przekonasz się, że po najnowszych renowacjach jest to nowoczesne i interesujące miejsce na wyjazd, a wypożyczalnia samochodów w Katowicach zapewni Ci doskonały sposób na zwiedzanie wszystkich wspaniałych miejsc i atrakcji w mieście i poza nim.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Katowicach

  Katowice, mimo renesansu architektonicznego i kulturalnego, nie mogą być określane jako najczęściej wybierany cel turystyczny, takie jak jego sąsiedzi Kraków i Wrocław. Jednak miasto i cała Metropolia Śląska wciąż dodają interesujące muzea i atrakcje do rosnącej listy eklektycznych i wręcz dziwnych miejsc, które czynią to miasto absolutnie wyjątkowym.

  Muzeum Tyskie

  Jeśli wybierasz się na Górny Śląsk i masz trochę wolnego czasu, wybierz się na wycieczkę do słynnego Tyskiego Browaru. Marka Tyskie jest jedną z najpopularniejszych marek piwa w Polsce. Tyskie jest również uważane przez wielu za jedno z najlepszych piw na rynku. Dziś Tyskie można znaleźć w dosłownie każdym sklepie monopolowym w kraju. Wybierając się do Browaru możesz zobaczyć, gdzie to piwo jest produkowane. Odwiedź Tyskie Browarium, a zobaczysz kolekcję wielu różnych eksponatów związanych z piwem. Możesz też zobaczyć nowoczesny zakład produkcyjny o nazwie Tyskie Browary Książęce. Oprócz poznania procesu browarnictwa możesz podziwiać architektoniczne piękno budynku. Wreszcie odpocznij w miejscowym pubie i skorzystaj z bezpłatnego piwa.

  Gliwice

  Wyrusz z Katowic do Gliwic - jednego z najciekawszych miast do odwiedzenia na Górnym Śląsku. Gliwice nigdy nie należały do Polski przed II wojną światową i tu właśnie rozpoczęła się II wojna światowa. 31 sierpnia 1939 r. grupa Niemców w polskich mundurach zaatakowała niemiecką stację radiową w Gliwicach i ta prowokacja posłużyła niemieckim nazistom za pretekst do rozpoczęcia II wojny światowej. Niektóre budynki stacji radiowej zostały przekształcone w Muzeum. Zobacz Stare Miasto w Gliwicach, które zachowało średniowieczny układ ulic i fragmenty murów obronnych z XV-XVI wieku. W mieście możesz podziwiać Rynek Główny z Ratuszem, Zamek Piastowski - jeden z najstarszych zabytków w Gliwicach, Kościół Wszystkich Świętych i wiele innych ciekawych miejsc.

  Auschwitz i Birkenau

  Złóż szacunek ofiarom Holokaustu podczas całodniowej wycieczki do Auschwitz i Birkenau z Katowic. Obóz koncentracyjny Auschwitz i Birkenau to jedno z tych miejsc na świecie, które każdy powinien odwiedzić, przynajmniej raz w życiu. Z Katowic wybierz się wynajętym samochodem do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. W Muzeum możesz dołączyć do lokalnej wycieczki grupowej. Typowy program zwiedzania obejmuje zwiedzanie niemieckich obozów koncentracyjnych: Auschwitz I - obóz główny i Auschwitz II - Birkenau.

  Koplania srebra

  Trasa około 30 km na północ od Katowic zabierze Cię do Tarnowskich Gór, gdzie odwiedzisz starą kopalnię srebra i słynny szyb Czarny Pstrąg. Kopalnia srebra jest bardzo stara - pierwsi górnicy przybyli tu, aby eksploatować ten obszar około 520 lat temu. Jednak dzisiejszy wygląd kopalni pochodzi z XVIII i XIX wieku, kiedy eksploatacja była najbardziej intensywna w historii. Trasa zwiedzania znajduje się 40 metrów pod ziemią. Po zwiedzaniu kopalni wybierz się jedyne 5 km do kolejnej dużej atrakcji turystycznej w tym rejonie - słynnego Szybu Czarnego Pstrąga. Tutaj podczas zwiedzania wyruszysz w niezapomniany podziemny rejs statkiem po skałach dolomitowych kopalni Frederic. Istnieje również duża szansa, że podczas rejsu jeden z lokalnych nietoperzy przeleci tuż nad Twoją głową.

  Co robić w Katowicach

  Katowice, stolica śląskiego województwa, słynie z przemysłowej przeszłości i doskonałej sceny artystycznej. Wypożyczalnie samochodów w Katowicach oferują idealne rozwiązanie, aby poznać to historyczne miejsce. Oto niektóre z najbardziej interesujących rzeczy w Katowicach, wartych sprawdzenia.

  • Teatr Wyspiańskiego: Modernistyczny Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego został zaprojektowany przez słynnego niemieckiego architekta teatralnego Carol Moritz z Kolonii na początku XX wieku. Wówczas województwo śląskie należało do Niemiec. Teatr znajduje się na rynku i jest największym budynkiem poświęconym sztuce dramatycznej w tym regionie. Został nazwany na cześć polskiego pisarza i malarza z okresu modernistycznego, który zawarł w swojej twórczości wiele tematów tradycji ludowej. Obecnie teatr prezentuje zarówno dramaty, jak i komedie polskie i zagraniczne, łącząc tradycję ze współczesnymi ruchami teatralnymi.

  • Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach jest ambasadorem kultury na arenie międzynarodowej. Została założona w 1935 roku i od tego czasu współpracowała z najlepszymi kompozytorami i dyrygentami 20-wiecznej Polski, takimi jak Witold Lutosławski, Henryk Mikołaj Górecki i Krzysztof Penderecki. Orkiestra wyprodukowała także nagrania krajowe i gościła wielu znakomitych zagranicznych solistów. Jeśli jesteś fanem muzyki klasycznej, nie możesz przegapić koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

  • Śląskie Muzeum: To piękne muzeum przetrwało hitlerowski atak i zostało przywrócone do działalności w 1984 roku. W nim można poznać historię i sztukę Śląska, odwiedzając wystawy o etnologii i archeologii regionu, a także kolekcję malarstwa polskiego, na przykład dzieła Stanisława Wyspiańskiego i Olgi Boznańskiej. Dodatkowo kolekcja fotografii jest bogata w 35 000 zdjęć i dagerotypów, z których część dokumentuje I wojnę światową lub powstanie Śląska. Inne przedstawiają piękne portrety.

  • Pałac Goldstein: Pałac Goldstein jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pałaców w Katowicach. Zbudowany pod koniec XIX wieku w stylu neorenesansowym pałac kiedyś służył jako izba handlowa, teatr i inne instytucje. Obecnie mieści się w nim rejestr cywilny, ale warto wejść, aby zobaczyć piękne, złote schody i hol i zachwycić się jego pięknie zachowanym wnętrzem i wystrojem.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny Katowice