Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W KATOWICACH

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Katowicach

  Auto Europe ma do zaoferowania liczne możliwości wynajmu samochodów z wielu wypożyczalni samochodów w Katowicach. Nasze usługi spełniają życzenia każdego klienta, a to wszystko poprzez współpracę z licznymi renomowanymi wypożyczalniami. W naszej ofercie posiadamy olbrzymi wybór pojazdów w kilku punktach wynajmu w Katowicach i całej Polsce. Po odebraniu samochodu w Katowicach udaj sie także do Krakowa, malowniczego i zabytkowego miasta.

  Wynajem samochodów w Katowicach pozwala odkryć region Górnego Śląska w Polsce. Podróż po niesamowitej górskiej scenerii, zatrzymując się w uroczych wioskach po drodze. Katowice to tętniące życiem miasto o przemysłowym zapleczu. Wybierz się na przejażdżkę wynajętym samochodem w Katowicach, a mile zaskoczy Cię liczba wiodcznych budynków historycznych. Odwiedź piękny Kościół Mariacki i zatrzymaj się przy Pałacu Goldsteina. Miasto szczyci się także wieloma muzeami i parkami. Udaj się do wypożyczonym samochodem do miasta Tychy, gdzie możesz odwiedzić najsłynniejszy browar w Polsce, Browar Tyskie. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Katowicach od naszych klientów i przekonaj się o jakości usług Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Katowicach?

  Wskazówki na temat jazdy w Katowicach można znaleźć w naszym poradniku. Kilka podstawowych zasad, które tu wymieniamy, są obowiązkowe w całym kraju. Musisz jeździć z włączonymi światłami przez cały dzień, w dzień i w nocy. Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach, a dzieci poniżej 10 roku życia nie mogą jeździć na przednim siedzeniu. Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośno mówiących. Grzywna za naruszenie przepisów prawa dotyczących korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy jest znacząca. Nigdy nie pij i prowadź! Nie ma żadnej tolerancji dla prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Limit alkoholu we krwi podczas jazdy wynosi 0,02.

  Kierowcy w Katowicach mogą spodziewać się, że ruch na drogach będzie spory, jak w większości miast w Polsce. Niech nie zniechęci cię tłok jesli interesuje Cię wynajem samochodów w Katowicach z Auto Europe. Natężenie ruchu na drogach może wzrosnąć w godzinach szczytu i mogą pojawić się korki. Katowice jako miasto industrialne jest przepełnione kierowcami jadącymi do i z pracy przez cały dzień, jednak nie pozwól by przeszkodziło Ci to w odwiedzaniu zabytków i innych atrakcji w Katowicach.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Katowicach?

  W Katowicach działa Strefa Płatnego Parkowania, w skrócie SPP oznaczone tradycyjnymi znakami parkingowymi z napisem „Parking płatny”. Należy jednak zapłacić za zaparkowanie samochodu w strefie SPP tylko w dni robocze (od 9.00 do 17.00). Pozwolenie na parkowanie (bilet parkingowy) można zakupić na miejscu u kolekcjonera, który jest dostępny na parkingu od 9.00 do 22.20. Jeśli nie zapłacisz za parkowanie w strefie SPP, zostanie na nałożona grzywna w wysokości 50 zł. Po zakupieniu biletu pamietaj, aby zostawić paragon na desce rozdzielczej, by była widoczna podczas kontroli parkingu.

  Strefa płatnego parkowania jest ograniczona do samego centrum Katowic. W Katowicach jest również wiele parkingów strzeżonych. Większość z nich znajduje się w centrum miasta. Jeśli chodzi o parkowanie na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, dostępny jest całodobowy parking niestrzeżony i strzeżony. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej lotniska. Auto Europe radzi parkowanie samochodu na strzeżonych lub wyznaczonych parkingach. W przeciwnym razie samochód może zostać odholowany na parking policyjny lub może być założona blokada na kołach.

  Lotnisko w Katowicach

  Lotnisko Katowice to międzynarodowe lotnisko, położone w Pyrzowicach, 30 km na północ od Katowic. Lotnisko ma czwarty co do wielkości przepływ pasażerski w Polsce (drugi co do wielkości w sezonie letnim). Jest to również drugie co do wielkości lotnisko w kraju w ruchu Cargo. Katowice obsługuje wiele lotów czarterowych, regularnych i cargo.

  Lotnisko jest dostępne z Katowic i innych miast regionu, takich jak Częstochowa, Kraków, Opole, Gliwice, Kielce, Oświęcim, Tychy drogą ekspresową S1, drogą krajową 86, autostradą A4, drogą krajową 94, drogą krajową 78 i autostradą A1. Lotnisko jest również obsługiwane przez taksówki, Uber i iTaxi.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy port lotniczy Katowice (KTW)
  Adres: ul. Wolności 90 - 42-625 Ożarowice, Polska
  Strona internetowa: www.katowice-airport.com/pl/
  Telefon: +48 32 39 27 200
  Adres e-mail: pr@polish-airports.com

  Co robić w Katowicach

  Katowice, stolica śląskiego województwa, słynie z przemysłowej przeszłości i doskonałej sceny artystycznej. Wypożyczalnia samochodów w Katowicach, to idealne rozwiązanie, aby poznać to historyczne miejsce. Oto niektóre z najbardziej interesujących rzeczy w Katowicach, wartych sprawdzenia.

  • Teatr Wyspiańskiego: Modernistyczny Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego został zaprojektowany przez słynnego niemieckiego architekta teatralnego Carol Moritz z Kolonii na początku XX wieku. Wówczas województwo śląskie należało do Niemiec. Teatr znajduje się na rynku i jest największym budynkiem poświęconym sztuce dramatycznej w tym regionie. Został nazwany na cześć polskiego pisarza i malarza z okresu modernistycznego, który zawarł w swojej twórczości wiele tematów tradycji ludowej. Obecnie teatr prezentuje zarówno dramaty i komedie polskie i zagraniczne, łącząc tradycję ze współczesnymi ruchami teatralnymi.

  • Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach jest ambasadorem kultury na arenie międzynarodowej. Została założona w 1935 roku i od tego czasu współpracowała z najlepszymi kompozytorami i dyrygentami XX-wiecznej Polski, takimi jak Witold Lutosławski, Henryk Mikołaj Górecki i Krzysztof Penderecki. Orkiestra wyprodukowała także nagrania krajowe i gościła wielu znakomitych zagranicznych solistów. Jeśli jesteś fanem muzyki klasycznej, nie możesz przegapić koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

  • Śląskie Muzeum: To piękne muzeum przetrwało hitlerowski atak i zostało przywrócone do działalności w 1984 roku. W nim można poznać historię i sztukę Śląska, odwiedzając wystawy o etnologii i archeologii regionu, a także kolekcję malarstwa polskiego, na przykład dzieła Stanisława Wyspiańskiego i Olgi Boznańskiej. Dodatkowo kolekcja fotografii jest bogata w 35 000 zdjęć i dagerotypów, z których część dokumentuje I wojnę światową lub powstanie Śląska. Inne przedstawiają piękne portrety.

  • Pałac Goldstein: Pałac Goldstein jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pałaców w Katowicach. Zbudowany pod koniec XIX wieku w stylu neorenesansowym pałac kiedyś służył jako izba handlowa, teatr i inne instytucje. Obecnie mieści się w nim rejestr cywilny, ale warto wejść, aby zobaczyć piękne, złote schody i hol i zachwycić się jego pięknie zachowanym wnętrzem i wystrojem.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Katowicach

  Katowice, mimo renesansu architektonicznego i kulturalnego, nie mogą być określane jako najczęściej wybierany cel turystyczny, takie jak jego sąsiedzi Kraków i Wrocław. Jednak miasto i cała Metropolia Śląska wciąż dodają interesujące muzea i atrakcje do rosnącej listy eklektycznych i wręcz dziwnych miejsc, które czynią to miasto absolutnie wyjątkowym.

  Muzeum Tyskie

  Jeśli wybierasz się na Górny Śląsk i masz trochę wolnego czasu, wybierz się na wycieczkę do słynnego Tyskiego Browaru. Marka Tyskie jest jedną z najpopularniejszych marek piwa w Polsce. Tyskie jest również uważane przez wielu za jedno z najlepszych piw na rynku. Dziś Tyskie można znaleźć w dosłownie każdym sklepie monopolowym w kraju. Wybierając się do Browaru możesz zobaczyć, gdzie to piwo jest produkowane. Odwiedź Tyskie Browarium, a zobaczysz kolekcję wielu różnych eksponatów związanych z piwem. Możesz też zobaczyć nowoczesny zakład produkcyjny o nazwie Tyskie Browary Książęce. Oprócz poznania procesu browarnictwa możesz podziwiać architektoniczne piękno budynku. Wreszcie odpocznij w miejscowym pubie i skorzystaj z bezpłatnego piwa.

  Gliwice

  Wyrusz z Katowic do Gliwic - jednego z najciekawszych miast do odwiedzenia na Górnym Śląsku. Gliwice nigdy nie należały do Polski przed II wojną światową i tu właśnie rozpoczęła się II wojna światowa. 31 sierpnia 1939 r. grupa Niemców w polskich mundurach zaatakowała niemiecką stację radiową w Gliwicach i ta prowokacja posłużyła niemieckim nazistom za pretekst do rozpoczęcia II wojny światowej. Niektóre budynki stacji radiowej zostały przekształcone w Muzeum. Zobacz Stare Miasto w Gliwicach, które zachowało średniowieczny układ ulic i fragmenty murów obronnych z XV-XVI wieku. W mieście możesz podziwiać Rynek Główny z Ratuszem, Zamek Piastowski - jeden z najstarszych zabytków w Gliwicach, Kościół Wszystkich Świętych i wiele innych ciekawych miejsc.

  Auschwitz i Birkenau

  Złóż szacunek ofiarom Holokaustu podczas całodniowej wycieczki do Auschwitz i Birkenau z Katowic. Obóz koncentracyjny Auschwitz i Birkenau to jedno z tych miejsc na świecie, które każdy powinien odwiedzić, przynajmniej raz w życiu. Z Katowicwybierz się wynajętym samochodem do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. W Muzeum możesz dołączyć do lokalnej wycieczki grupowej. Typowy program zwiedzania obejmuje zwiedzanie niemieckich obozów koncentracyjnych: Auschwitz I - obóz główny i Auschwitz II - Birkenau.

  Koplania srebra

  Trasa około 30 km na północ od Katowic zabierze Cię do Tarnowskich Gór, gdzie odwiedzisz starą kopalnię srebra i słynny szyb Czarny Pstrąg. Kopalnia srebra jest bardzo stara - pierwsi górnicy przybyli tu, aby eksploatować ten obszar około 520 lat temu. Jednak dzisiejszy wygląd kopalni pochodzi z XVIII i XIX wieku, kiedy eksploatacja była najbardziej intensywna w historii. Trasa zwiedzania znajduje się 40 metrów pod ziemią. Po zwiedzaniu kopalni wybiersz się jedyne 5 km do kolejnej dużej atrakcji turystycznej w tym rejonie - słynnego Szybu Czarnego Pstrąga. Tutaj podczas zwiedzania wyruszysz w niezapomniany podziemny rejs statkiem po skałach dolomitowych kopalni Frederic. Istnieje również duża szansa, że podczas rejsu jeden z lokalnych nietoperzy przeleci tuż nad Twoją głową.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Po inwazji na Polskę w 1939 r. Katowice zostało włączone do hitlerowskich Niemiec i stało się stolicą Górnego Śląska, zastępując dawną stolicę Oppeln. Podczas inwazji Niemcy spalili Wielką Synagogę. W 1953 r. Katowice zostały przemianowane na Stalinogród („Miasto Stalina”) przez polski rząd komunistyczny.

  W Katowicach lata są przyjemne i częściowo pochmurne, a zimy są mroźne, suche, wietrzne i w większości pochmurne. W ciągu roku temperatura zwykle waha się od -4 ° C do 23 ° C i rzadko spada poniżej -14 ° C lub powyżej 30 ° C. Na wyjazd turystyczny najlepsza pora roku na zwiedzanie Katowic jest w czasie ciepłej pogody, która trwa od połowy czerwca do końca sierpnia.

  Jak przemieszczać się po Katowicach

  Podróże po Katowicach za pomocą autobusów i tramwajów są wydajne, szybkie i tanie. Z drugiej strony prowadzenie samochodu przez centrum może być mylące i czasem lepiej jest pokonać dystans pieszo lub zamówić taksówkę. Z łatwością możesz poruszać się po mieście autobusem, tramwajem i taksówką.

  Linie autobusowe

  Transport publiczny obejmuje autobusy miejskie i dalekobieżne. Wiele stacji autobusowych komunikacji miejskiej znajduje się w centrum miasta. Na każdym przystanku znajduje się tablica informacyjna z trasami autobusowymi i miejscem, do którego kursują z ostatnim przystankiem. Pełna mapa z trasami autobusowymi jest zazwyczaj dostępna w Centrum Informacji Miejskiej w pobliżu Rynku.

  Połączenia autobusowe dalekobieżne podjeżdżają pod Dworzec Autobusowy Katowice (czasem w skrócie D.A. Katowice lub PKS Katowice) przy ul. Piotra Skargi 1. Jednym z głównych operatorów stacji jest Eurolines, zapewniający połączenia z wieloma krajowymi i europejskimi celami podróży.

  Tramwaje

  Istnieją również tramwaje, które przewożą pasażerów w obrębie miasta i poza granice miasta. Biuro dyspozytorskie i informacje Miejskiego Przedsiębiorstwa Tramwajowego znajdują się na przystanku tramwajowym na Rynku w Katowicach.

  Ten sam typ biletu jest używany w autobusach i tramwajach. Katowice oferują wiele różnych biletów. Bilet strefowy nadaje się do podróżowania w granicach miasta.

  Kolej

  Katowice Dworzec PKP to główne centrum kolejowe miasta i jest węzłem transportu kolejowego na terenie całego Śląska i większości południowej Polski. Stacja pełni rolę węzła krajowego operatora kolejowego PKP Intercity, regionalnego przewoźnika kolejowego PolRegio oraz operatora wojewódzkiego Koleje Śląskie.

  Taxi

  Kiedy zamawiasz taksówkę, zawsze pytaj o cenę przed odjazdem, chyba że jesteś gotów zapłacić każdą cenę. Różne rodzaje taksówek mogą pobierać bardzo różne ceny, które mogą różnić się do 5-krotności zwykłej ceny w zależności od lokalizacji i czasu.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny Katowice