Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W RZESZOWIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie

  Wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie zapewni Ci idealny sposób na przemieszczanie się po całym regionie Południowej Polski, będącym ważnym centrum rozwoju ekonomicznego, naukowego, jaki i kulturowego. Miasto jest też ważnym centrum akademickim, w którym co roku studiuje tysiące uczniów na lokalnych uniwersytetach. Główne atrakcje Rzeszowa to Rynek w Starym Mieście, położony na planie nierównego prostokąta, a na którym zobaczysz wiele imponujących budynków historycznych, takich jak Ratusz, Pałac Lubomirski i kilka synagog, a do każdej atrakcji z łatwością dojedziesz dzięki rezerwacji z Auto Europe!

  Po zwiedzeniu wszystkiego, co Rzeszów ma do zaoferowania, możesz udać się do Krakowa, by zobaczyć Zamek na Wawelu, dawniej będący rezydencją polskiej dynastii monarchów. Wynajmując pojazd w Rzeszowie, z łatwością odwiedzisz też najbardziej wyjątkowe muzeum w kraju, czyli Muzeum Narodowe w Krakowie z licznymi oddziałami w centrum Krakowa. Jako specjaliści od wynajmu samochodów, mamy liczne długoletnie partnerstwa z najlepszymi wypożyczalniami na świecie, zapewniając tym samym naszym klientom najlepsze stawki i największy wybór pojazdów na wynajem w Polsce i nie tylko. Jeśli masz dodatkowe pytania związane z rezerwacją, skontaktuj się z jednym z wyszkolonych agentów Auto Europe, pod numerem: +48 222 639 537.

  Jaki jest ruch na drogach w Rzeszowie?

  Podstawowe zadady, jakie panują w Rzeszowie, są obowiązkowe też w całym kraju. Przez cały dzień i w nocy obowiązkowa jest jazda z włączonymi światłami. Kierowca oraz wszyscy pasażerowie muszą mieć zapięte asy bezpieczeństwa, a dzieci poniżej 10 roku życia nie mogą jeździć na przednim siedzeniu. Korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośno mówiących. Jeśli zostaniesz przyłapany na prowadzeniu samochodu i jednoczesnym używaniu telefonu komórkowego, zostanie naliczona wysoka grzywna. Nigdy nie wsiadaj do samochodu po spożyciu alkoholu. Policja absolutnie nie toleruje prowadzenia pod wpływem alkoholu. Limit alkoholu we krwi podczas jazdy wynosi 0,02. Więcej informacji na temat przepisów drogowych w Rzeszowie można znaleźć w naszym poradniku z informacjami o zasadach jazdy w Polsce.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Rzeszowie?

  W 2015 roku została podjęta uchwała przez Radę Miasta Rzeszowa, na mocy której w Rzeszowie powstała strefa płatnego parkowania. Dzięki tej uchwale zostały rozstrzygnięte również kwestie dotyczące opłat za postój, opłat dodatkowych oraz abonamentowych. Strefa płatnego parkowania została podzielona na 4 podstrefy: Podstrefa I – niebieska, Podstrefa II – pomarańczowa, Podstrefa III – zielona i Podstrefa IV – czerwona. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie obowiązuje w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. W pozostałe dni, w święta oraz po wyznaczonych godzinach, parking jest bezpłatny. Wysokość opłat zależy od poszczególnej strefy. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie miasta, lub zwracając się do odpowiednich instancji.

  W Rzeszowie jest wiele parkingów publicznych, jak i płatnych, z których kilka jest czynnych przez całą dobę. Większość z nich znajduje się w centrum miasta, jednak na obżerzach też nie powinno być problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. Auto Europe radzi parkowanie samochodu na strzeżonych lub w wyznaczonych parkingach. Wiele opcji parkingowych znajduje się w kluczowych miejscach w mieście, przy atrakcjach lub na lotnisku.

  Lotnisko w Rzeszowie

  Międzynarodowy Port lotniczy Rzeszów-Jasionka znajduje się w województwie podkarpackim, około 14 km od centrum Rzeszowa we wsi Jasionka. Ponieważ w pobliżu lotniska znajdują się liczne drogi prowadzące do miasta, nie ma problemu z dotarciem do Rzeszowa. Port lotniczy połączony jest z miastem drogą krajową nr 9, autostradą A4 oraz drogą ekspresowa S19. Co więcej, lotnisko położone jest też przy drodze wojewódzkiej nr 869, która łączy drogę krajową nr 9 (Rudna Mała) z drogą ekspresową S19 (Jasionka). Jeśli odbierasz swój wynajęty pojazd w centrum Rzeszowa, możesz się tam dostać między innymi autobusami, jakie kursują na tych trasach. Port w Rzeszowie jest siódmym lotniskiem w Polsce pod względem obsłużonych pasażerów, z niemal 700 tysiącami pasażerów, którzy skorzystali z lotniska w 2017 roku.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy port lotniczy Rzeszów-Jasionka (RZE)
  Adres: Jasionka 942, 36-002 Jasionka, Polska
  Strona internetowa: www.rzeszowairport.pl
  Telefon: +48 17 717 08 00

  Co robić w Rzeszowie

  Rzeszów cieszy się jednym z najpiękniejszych starych miast i rynków w całej Polsce. Miasto to znajduje się w województwie podkarpackim, które graniczy z Ukrainą na wschodzie oraz ze Słowacją na zachodzie. Takie położenie zapewnia świetne połączenie z dalej położonymi miejscami, także za granicą, które warte są odwiedzenia. W historycznym centrum Rzeszowa znajdziesz wiele fascynujących miejsc i rzeczy do zrobienia lub zobaczenia, a poniżej znajdziesz listę kilku z nich:

  • Stare Miasto: Najpiękniejszy Rynek we wschodniej Europie znajduje się właśnie w Rzeszowie. Miasto to znane jest i uważane przez wielu, za miejsce z najpiękniejszym i wyjątkowym starym miastem w całej Polsce. Na rynku znajdziesz całe mnóstwo atrakcji, z licznymi barami, restauracjami i kawiarniami. Co więcej, mieści się tu też imponujący lokalny browar, a także stylowy Ratusz, elegancko błyszczący się w świetle wieczornego słońca.

  • Pomnik Czynu Rewolucyjnego: Pomnik ten znajduje się w samym centrum Rzeszowa i nie łatwo jest go przegapić. Jego nietypowy design zaskarbił sobie nietypowe przezwisko przez mieszkańców miasta, a po tym jak mu się dokładnie przyjrzysz, zrozumiesz dlaczego. Pomnik ten dotyczy walk prowadzonych na Rzeszowszczyźnie, a prace nad nim zostały ukończone w 1974, kiedy został uroczyście odsłonięty. Pomnik stoi w stanie nienaruszonym do dziś i wiele razy był częścią licznych projektów.

  • Zamek w Rzeszowie: W Rzeszowie znajduje się ogromny zamek, położony w odległości krótkiego spaceru od Starego Miasta. Znany jest on jako Zamek Lubomirski, a zbudowany został w 16 wieku. Budynek ten wiele razy przechodził renowacje, przez co wielokrotnie też zmieniał kolor, obecnie pozostaje w odcieniu musztardowo-żółtym. Możesz podziwiać zamek z bliska, jednak wejście do środka nie zawsze jest możliwe, ponieważ obecnie budynek ten służy jako sąd, dlatego wizyty turystyczne nie zawsze są możliwe. Wciąż jednak jest to ważne miejsce w Rzeszowie warte odwiedzenia.

  • Parki: Rzeszów cieszy się sporą ilością zielonej przestrzeni, a szczególnie trzy parki w mieście idealnie nadają się na długie spacery lub na chwilę relaksu na łonie natury. Zaraz nad rzeką znajdziesz Park Kultury i Wypoczynku, a także Park Olsztyński. W Parku Kultury i Wypoczynku znajduje się łódka z pomnikiem mieszkańca Rzeszowa, Stanisława Nitki, który stał się swego rodzaju legendą, po tym jak rzekomo przekroczył rzekę na linie. W Parku Solidarności w Rzeszowie wspominane są czasy podczas trwania obydwu wojen światowych, a także upamiętnione są czasy komunizmu w Polsce. Wszystkie trzy parki znajdują się w niewielkiej odległości spacerem od siebie.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Rzeszowie

  Wynajem samochodów w Rzeszowie jest doskonałym sposobem na zwiedzenie miasta i całego regionu. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i zobaczysz już wszystko, co Rzeszów ma do zaoferowania, wybierz się do dalej położonych miasta, jak Kraków, czy nawet Lwów na Ukrainie. Przed udaniem się za granicę skontaktuj się z Auto Europe, aby ustalić, czy Twój dostawca na to zezwala i czy naliczane są dodatkowe opłaty.

  Zamość

  Zamość to małe miasto w południowowschodniej części Polski, znane jest jako “Polska Perła Renesansu”, a założył je Jan Zamoyski, w zamyśle mając włoskie teorie dotyczące ‘idealnego miasta’. Główny design miasta został zaprojektowany przez włoskiego architekta Bernardo Morano. Obecnie jest to jedno z najbardziej czarujących miast w Polsce, a co najważniejsze - pozostaje niezmienione od 16 wieku, w którym to miasto powstało. W roku 1992 historyczne centrum Zamościa zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szczególnie polecamy odwiedzenie Zamościa nazywanego “Padwą Północy” i “Miastem arkad”.

  Sandomierz

  Sandomierz to kolejne wspaniałe miasto, choć niewielkie, jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w południowowschodnim rejonie Polski. Sandomierz znany jest jako jedno z najstarszych i najważniejszych historycznie miast w całym kraju. Miasto to powstało w Średniowieczu, a dzięki doskonałej lokalizacji przy połączeniu się rzek Wisły i San, szybko powstało tu ważne centrum handlu i rozwoju. Udaj się na wycieczkę krajoznawczą i podziwiaj doskonałe przykłady średniowiecznej architektury i czarującej atmosfery.

  Wieliczka i Kraków

  Kopalnia Soli w Wieliczce jest zdecydowanie jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w Polsce i znana jest jako największe muzeum górnictwa w Europie. Kopalnia ta jest też Narodowym Pomnikiem Historycznym, chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Miejsce to znajduje się jedyne 2 godziny jazdy od Rzeszowa i absolutnie nie można go przegapić. Po zwiedzeniu Kopalni Soli udaj się samochodem do Krakowa – dawnej stolicy Polski i jednego z najstarszych miast w kraju, znanego z doskonale zachowanej, pięknej architektury i świetnej atmosfery.

  Lwów

  Lwów jest miastem położonym w Zachodniej Ukrainie. Miasto to uważane jest za jedno z głównych centr kulturowych w dzisiejszej Ukrainie, a z historycznego punktu widzenia, było to Polskie i żydowskie centrum kultury, ponieważ Polacy i Żydzi byli głównymi grupami etnicznymi w mieście, aż do wybuchu 2 Wojny Światowej, Holokaustu i sowieckich transferów ludnościowych. Historyczne centrum we Lwowie ze starymi budynkami i brukowanymi uliczkami przetrwało Drugą Wojnę Światową, a późniejsza obecność sowietów również zostawiła miasto bez szwanku. W mieście mieści się wiele branż i szkół wyższych, jak Uniwersytet Lwowski i Politechnika. We Lwowie mieści się też wiele światowej klasy instytucji, takich jak Filharmonia i słynny Teatr z Operą i Baletem. Historyczne centrum miasta jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Jak przemieszczać się po Rzeszowie

  Wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie zapewni Ci idealny sposób na przemieszczanie się po mieście, choć centrum możesz też bez problemu zwiedzać pieszo. Możesz też wypożyczyć rower, ponieważ miasto ma dość dobrze rozwiniętą sieć dróg dla rowerzystów. W nowych częściach miasta i na przedmieściach operują regularne połączenia autobusowe. Bilety można zakupić na pojedynczy przejazd, na godzinę i na cały dzień w automatach lub bezpośrednio od kierowcy. Pamiętaj, że są to regularne stawki i autobusy mają specyficzne zasady związane z limitem czasowym i strefami autobusowymi. Linia 0 zatacza koło wokół miasta, przejeżdżając przez główne punkty orientacyjne. Większość autobusów rozpoczyna i kończy trasę na stacji kolejowej.

  Taksówki są świetną alternatywą na krótkie przejazdy po mieście, ponieważ usługi są stosunkowo tanie. Upewnij się, że wybierzesz odpowiednio oznaczoną taksówkę ze znakiem i numerem rejestracyjnym.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny Rzeszów