Auto Europe

  • POLSKA
  • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

    TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W POZNANIU

    Wynajem samochodów na całym świecie
    Alamo Rental Car
    Avis Car Rental
    Budget Rental Car
    Dollar Car Rental
    Europcar
    Hertz
    National Car Rental
    Sixt Rent a Car
    Wynajem samochodów na całym świecie
    Dzlaczego warto u nas zarezerwować
    • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
    • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
    • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
    • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
    • 24000 punktów odbioru na świecie

    Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu - najniższe dostępne stawki

    Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu

    Wynajem samochodu w Poznaniu to idealny sposób na maksymalne wykorzystanie tego historycznego miasta. Zwiedzaj Polskę i ciesz się ekscytującymi miastami, takimi jak Warszawa i uroczymi nadmorskimi miastami, takimi jak Gdańsk. Założona w połowie ubiegłego wieku Auto Europe od ponad 65 lat oferuje najlepsze oferty wynajmu samochodów i największy wybór pojazdów w Poznaniu i innych częściach Polski. Jeden z wiodących pośredników wynajmu samochodów na świecie, obecnie oferujemy ponad 24 000 punktów odbioru i zwrotu w ponad 180 krajach. Wielokrotnie nagradzani specjaliści z Auto Europe są dostępni siedem dni w tygodniu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w planowaniu podróży.

    Przez stulecia przed chrystianizacją Polski Poznań (składający się z warownej warowni między rzeką Wartą a Cybiną, na terenie dzisiejszego Ostrowa Tumskiego) był ważnym ośrodkiem kulturalnym i politycznym plemienia Polan. Mieszko I, pierwszy historycznie zarejestrowany władca Polan i wczesnego państwa polskiego, w którym dominowali, zbudował jedną ze swoich głównych stałych siedzib w Poznaniu. Chrzest Mieszka z 966 r., Postrzegany jako decydujący moment w chrystianizacji państwa polskiego, mógł mieć miejsce w Poznaniu.

    Po chrzcie rozpoczęła się budowa poznańskiej katedry, pierwszej w Polsce. Poznań był prawdopodobnie główną siedzibą pierwszego biskupa misyjnego wysłanego do Polski, biskupa Jordana. Kongres gnieźnieński w 1000 r. Doprowadził do utworzenia pierwszego stałego arcybiskupstwa w kraju w Gnieźnie (które w tamtym okresie powszechnie uważano za stolicę Polski), choć Poznań nadal posiadał samodzielnych biskupów. Katedra w Poznaniu była miejscem pochówku pierwszych monarchów piastowskich (Mieszko I, Bolesław I, Mieszko II, Kazimierz I), a później Przemysł I i król Przemysł II.

    Ostatnie zmiany infrastrukturalne obejmują otwarcie trasy szybkiego tramwaju (Poznański Szybki Tramwaj, popularnie Pestka) w 1997 r. Oraz pierwsze połączenie autostradowe w Poznaniu (część autostrady A2) w 2003 r. W 2006 r. pojawiły się pierwsze w Polsce myśliwce F-16 Fighting Falcons w 31. Bazie Lotniczej w Krzesinach w południowo-wschodniej części miasta. W Poznaniu regularnie odbywają się targi i wydarzenia międzynarodowe, w tym Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu w 2008 roku. Było to jedno z miast-gospodarzy UEFA Euro 2012.

    Centrum miasta (w tym Stare Miasto, dawne wyspy Grobla i Chwaliszewo, główna ulica Święty Marcin oraz wiele innych ważnych budynków i dzielnic) leży po zachodniej stronie Warty. Naprzeciwko między dwoma oddziałami Warty znajduje się Ostrów Tumski, zawierający katedrę poznańską i inne budynki kościelne, a także budynki mieszkalne i przemysłowe. Naprzeciwko katedry na wschodnim brzegu rzeki znajduje się zabytkowa dzielnica Śródka. Duże obszary bloków mieszkalnych, budowanych od lat 60. XX wieku, obejmują Rataje na wschodzie oraz Winogrady i Piątkowo na północ od centrum.

    Poznań to miasto kultury, historii, muzyki i edukacji. Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu to szansa na zwiedzanie miasta i zabytkowych miejsc takich jak katedra św. Piotra i Pawła. Warto również odwiedzić ratusz, wspaniały renesansowy budynek. Odbierz wynajęty samochód w Pozaniu w czerwcu lub lipcu, a będziesz mieć okazję cieszyć się corocznym Festiwalem Teatralnym Malta. Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu zapewni Ci pojazd na wycieczkę na przykład do Krakowa i da możliwość odkrycia tego zabytkowego miasta u podnóża Tatr. Nie zapomnij też odwiedzić oszałamiający Zamek Królewski na Wawelu. Planujesz wyjazd do Poznania? Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Poznaniu i rezerwuj pewnie z Auto Europe.

    Jeśli interesują Cię opinie o wypożyczalni samochodów w Poznaniu i naszych usługach, odwiedź naszą stronę i poznaj recenzje klientów Auto Europe.

    Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Poznaniu, znajdziesz pod poniższymi linkami:

    Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

    Skąd odebrać samochód w Poznaniu

    Sprawdź oferty wynajmu samochodów w Poznaniu na stronie Auto Europe przed wyjazdem. Zapewniamy naszym klientom możliwość wybrania spomiędzy kilku dogodnych lokalizacji odbioru w mieście, w tym na lotnisku i w różnych punktach w centrum miasta i na jego obrzeżach. Wynajem samochodu w Poznaniu zapewnia najlepszy sposób na zaoszczędzenie w podróży, zwłaszcza jeśli planujesz dużo zwiedzania nie tylko miasta, ale i okolic. Wycieczki objazdowe po Wielkopolsce oferują mnóstwo możliwości dla podróżnych, dlatego warto skorzystać z opcji wynajmu samochodu w jedną stronę, zapewniając sobie możliwość odbioru i zwrotu pojazdu w różnych lokalizacjach, wybierając inne biuro, a nawet miasto. U góry strony znajdziesz naszą wyszukiwarkę gdzie możesz wpisać miejsce wyjazdu, daty i zaznaczyć "Zwrot pojazdu w innej lokalizacji", a zobaczysz oferty z taką możliwością.

    Lotnisko w Poznaniu

    Lotnisko Poznań – Ławica Henryk Wieniawski, zbudowane w 1913 roku, jest jednym z najstarszych portów lotniczych w Polsce. Znajduje się około 7 km na zachód od centrum Poznania. Swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu Ławicy, będącej częścią dzielnicy Grunwaldu, a lotnisko leży w dzielnicy Jeżyce. Dojazd na lotnisko jest bardzo łatwy zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Kilka wypożyczalni ma swoje stanowiska w hali przylotów po prawej stronie od wyjścia.

    Oficjalna nazwa: Międyznarodowe Lotnisko w Poznaniu (POZ)
    Adres: Bukowska 285, 60-189 Poznań, Polska
    Strona internetowa: www.airport-poznan.com.pl
    Telefon: +48 61 849 23 43

    Stacja kolejowa w Poznaniu

    Stacja kolejowa Poznań Główny, znajduje si w centrum miasta zaraz przy Midzynarodowych Targach Poznańskich, skąd łatwo przedostać sie do Starego Miasta, a na lotnisku samochodem można dostać sie w około 20 minut. Poznański dworzec przeszedł niejedną rozbudowe, a dołączona została też do niego galeria handlowa Avenida z dużym parkingiem i stacja autobusowa pod głównym wejściem do galerii i dworca.

    Dworzec Poznań Główny
    Adres: Dworcowa 2, 61-801 Poznań, Polska
    Strona internetowa: www.pkp.pl


    Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Poznaniu

    Auto Europe ma w Poznaniu licznych zaufanych partnerów, w tym firmy międzynarodowe i lokalnych dostawców. Już od niemal 70 lat zbieramy doświadczenie i ulepszamy nasze usługi, co sprawia, że mamy silną pozycję na międzynarodowym rynku wynajmu pojazdów i możemy dzięki temu oferować naszym klientom gwarantowane najniższe stawki. Oprócz tego na naszej stronie znajdziesz liczne dodatkowe oferty i promocje, jak dodatkowy kierowca gratis, by zaoszczędzić jeszcze więcej podczas następnego wyjazdu. Poniższej wymieniliśmy kilku z naszych partnerów obecnych w Poznaniu, a po kliknięciu wybranego logo przeniesiesz się na stronę wybranego dostawcy, by dowiedzieć się o nim więcej.

    Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Avis

    Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Poznaniu

    Skontaktuj się z nami

    Poniższy poradnik zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Poznaniu, a stworzyliśmy go specjalnie na potrzeby podróżnych. Czytając dalej, otrzymasz parę przydatnych informacji i porad, aby odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Nasz poradnik obejmuje między innymi opcje ubezpieczeń i poinformuje Cię, jakie dokumenty są wymagane podczas odbioru pojazdu. Jeśli chcesz wynająć samochód, a nie ukończyłeś jeszcze 26 lat, zwrócić uwagę na możliwe ograniczenia wiekowe, które mogą Cię obowiązywać podczas wynajmu. Na dole strony znajdziesz też sekcję z pomysłami i inspiracjami na podróże po mieście i okolicy, aby nie przeoczyć najważniejszych atrakcji. Nie przegap też naszych porad parkingowych i zasad drogowych i przygotuj się do wyjazdu z pewnością. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości nie zawahaj się z nami skontaktować, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci pomoże.


    Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Poznaniu?

    Wypożyczalnie samochodów w Poznaniu i każdej innej lokalizacji, wymagają przedstawienia karty kredytowej, ponieważ blokowana jest na niej wysokość depozytu. Blokada zostaje zdejmowana pod koniec wynajmu, kiedy pojazd zostanie zwrócony w takim samym stanie, w jakim został odebrany. Pamiętaj, że akceptowana jest tylko karta kredytowa wystawiona na imię i nazwisko głównego kierowcy, na którego dokonywana jest rezerwacja i jaki widnieje na voucherze. Wysokość depozytu może się różnić w zależności od dostawcy, lokalizacji i kategorii pojazdu, a więcej informacji możesz znaleźć w naszym poradniku o karach kredytowych i depozycie, a telefonicznie są też dostępni nasi wykwalifikowanymi agenci rezerwacyjni. Dokonując rezerwacji na naszej stronie, pod ikoną informacyjną poszczególnej oferty znajdziesz więcej szczegółów, również uwiecznionych na zatwierdzonym voucherze.

     

    Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Poznaniu?

    Dokonując rezerwacji z Auto Europe, możesz mieć pewność, że w stawkach podstawowych każdej oferty zawsze jest wliczone minimalne wymagane ubezpieczenie. Każda wypożyczalnia samochodów w Poznaniu zapewni Ci podstawowe ubezpieczenie, jaki obowiązuje na pojazdy w całej flocie zgodnie z podstawowymi wymogami. Oznacza to, że zawsze będziesz miał ubezpieczenie od wypadku (CDW), ochronę przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które zawsze wiążą się z udziałem własnym, którego wysokość można sprawdzić na stronie przed dokonaniem rezerwacji i na zatwierdzonym voucherze. Zachęcamy też do zapoznania się z informacjami o ubezpieczeniach na naszej stronie, by uzyskać więcej informacji.

    Warto zaznaczyć, że podstawowe ubezpieczenie nie pokrywa niektórych części pojazdu, dlatego zalecamy zakupić popularny pakiet Zwrotu Udziału Własnego z Super Cover od Auto Europe. W ten sposób zapewnisz sobie większą ochronę i spokój podczas wyjazdu. Kliknij ikonę informacyjną przy ofercie pojazdu, kiedy przeglądasz różne oferty na naszej stronie, a znajdziesz tam więcej szczegółowych informacji o dostępnych opcjach zabezpieczeń.

     

    Jaki jest ruch drogowy w Poznaniu?

    Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Poznaniu z Auto Europe, to pamiętaj, że ograniczenie prędkości w Polsce wynosi zazwyczaj 50 km / h w miastach (60 km / h między 23:00 a 05:00), 90 km / h poza obszarami miejskimi, 120 km / h na drogach dwujezdniowych i 140 km / h na autostradach. Wszystkie samochody muszą mieć włączone reflektory przez cały czas i mieć czerwony trójkąt ostrzegawczy, zestaw pierwszej pomocy, żarówki zapasowe, krajową naklejkę tożsamości oraz odpowiednie dokumenty rejestracyjne i ubezpieczeniowe. Polska ma również surowe przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu: 0,2 0.2 to maksymalny limit krwi / alkoholu, więc wstrzymaj się od picia przed prowadzeniem, bowiem są za to wysokie kary.

    Wskazówki dotyczące jazdy po Poznaniu i pozostałej części kraju można znaleźć w naszym przewodniku jazdy po Polsce, gdzie znajdziesz informacje o zachowaniu odległości, przepisach drogowych, ograniczeniach wiekowych itp.

     

    Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Poznaniu?

    Strefa płatnego parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Warunkiem pozostawienia pojazdu w strefie jest uiszczenie opłaty, której wysokość różni się w zależności od sąsiedztwa od centrum. Opłatę można uiścić w parkomatach lub przez telefon komórkowy za pomocą aplikacji MoBilet. Bilet parkingowy zakupiony w parkometrze należy umieścić za przednią szybą pojazdu.

    Pojazd można również pozostawić na płatnych parkingach, w tym w strefach buforowych, znajdujących się głównie na obrzeżach strefy płatnego parkowania. Cena za pozostawienie pojazdu w strefie buforowej nie przekracza 3zł / godz.

     

    Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Poznaniu?

    Tak. Warto pamiętać, że większość systemu autostrad w Polsce podlega płatności. Oznacza to, że na większości autostrad wymagane jest opłacenie przejazdu, choć nie zawsze obowiązuje to na całej długości trasy. Kiedy zaczyna się odcinek płatny, pojawiają się budki poboru opłat, w których pobierasz bilet, a przy zjeździe uiszczasz wymaganą opłatę. Opłaty za przejazd różnią się w zależności od pokonanej odległości i rodzaju pojazdu.


    Poznań przewodnik turystyczny

    Poznań jest stolicą Wielkopolski w Zachodniej Polsce i jest jednym z największych historycznych miast w kraju. Wielkopolska była bardzo ważnym miejscem, gdzie rozwijało się młode państwo. Wielkopolską można nazwać miejscem narodzin Polski, a do 1038, Poznań służył jako stolica kraju, aż rola ta nie spadła na Kraków. Obecnie Poznań jest jednym z najbardziej dynamicznych i rozwijających się miast w kraju, z atrakcyjnym historycznym centrum i architekturą ukazującą style gotycki, renesansowy i neoklasyczny. Miasto to znane jest też z przywiązania do rozwoju handlu i biznesu, co sprawia, że przyciąga wielu biznesmenów i studentów.

    Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Poznaniu

    Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu daje Ci możliwość rozpoczęcia podróży w idealnym miejscu dla osób, które chcą zatrzymać się w tej historycznej okolicy w pobliżu granicy niemieckiej ze wszystkimi atrakcjami samego Poznania i innych dużych okolicznych miast, w wygodnej odległości jazdy.

    Wrocław

    Wybierz się na całodniową wycieczkę do jednego z najciekawszych miast w Polsce - Wrocławia. To stare i czwarte co do wielkości polskie miasto to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu podczas spacerów, zwiedzania i cieszenia się wspaniałą atmosferą. Poznaj najpiękniejsze zakątki wrocławskiego rynku, który jest uważany za drugi co do wielkości w Polsce, po Krakowie. To miejsce tętni życiem. Liczne urocze kawiarnie, restauracje, puby i bary zapraszają do siedzenia i relaksu w niesamowitym otoczeniu. Zobaczysz tu unikalny gotycki ratusz na Rynku Głównym i odwiedzisz Ostrów Tumski - najstarszą część miasta położoną na wyspie na Odrze. Tam będzie można usłyszeć o historii Wrocławia i zobaczyć jego punkt orientacyjny - katedrę św. Jana Chrzciciela.

    Auschwitz

    Ten największy niemiecki obóz koncentracyjny założony w 1940 r. w pobliżu miasta Oświęcin na południu Polski stał się synonimem śmierci, okrucieństwa, cierpienia i zagłady. Szacuje się, że mieszkało tu prawie 1,5 miliona więźniów i zmarło w latach 1942–1945, co czyni Auschwitz największym cmentarzem na świecie. Wśród ofiar były osoby różnych narodowości i przekonań religijnych, chociaż 90% z nich to byli Żydzi. Dziś możesz odwiedzić to okropne miejsce, ponieważ teren obozu został przekształcony w muzeum, które co roku odwiedzają miliony ludzi z całego świata.

    Kórnik i Rogalin

    Zamek w Kórniku wzniesiony w XIV / XV wieku. Odbudowano go w XIX wieku w angielskim neogotyckim stylu. Romantyczne krajobrazy (fosa, most zwodzony, arboretum, kolekcja drzew) otaczające zamek sprawiają, że to miejsce jest naprawdę piękne i wyjątkowe. W południowej ścianie zamku dominuje indyjski łuk podobny do tego, który możemy zobaczyć przy wejściu do znanego Taj Mahal w Indiach. Istnieje również jedna bardzo popularna legenda związana z tym miejscem. Legenda głosi, że miejsce nawiedza duch dawnego właściciela o imieniu Biała Dama.

    Kolejną atrakcją, niedaleko Kórnika jest XVIII-wieczny barokowo-klasycystyczny pałac w Rogalinie, który jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. W pałacu znajdują się obrazy takich znanych artystów jak Monet, Delaroche, Matejko i Wyspiański. W kompleksie pałacowym znajduje się także kościół św. Marcelina i mauzoleum rodziny Raczyńskich. Budynek otoczony jest dobrze zachowanym ogrodem w stylu francuskim, w którym znajduje się wiele bardzo starych dębów.

    Toruń

    Pozwól nam zabrać Cię do jednego z najpiękniejszych miast w północnej Polsce - Torunia. To średniowieczne i akademickie miasto było miejscem urodzenia światowej sławy astronoma Mikołaja Kopernika. Jego architektura jest tak wyjątkowa, że została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Stare i nowe miasto, oryginalny układ ulic i średniowieczne budynki tworzą atmosferę przeszłości. Najważniejszymi miejscami są dobrze zachowany ratusz z XIII wieku, XIV-wieczny gotycki kościół Najświętszej Marii Panny oraz ruiny zamku krzyżackiego. Dostaniesz się także do Krzywej Wieży, która jest częścią średniowiecznych murów miejskich i jedną z najciekawszych atrakcji w mieście. Odwiedzając Toruń, zaleca się spróbowanie lokalnej specjalności - piernika.

    Co robić w Poznaniu

    Poznań to miasto nad Wartą w zachodniej Polsce. Słynie z uniwersytetów i starego miasta z renesansowymi budynkami na Starym Rynku. W Ratuszu Poznańskim mieści się Muzeum Historyczne Poznania z eksponatami na temat miasta. Na zegarze ratusza znajdują się mechaniczne kozy, które uderzają w południe. Gotycka i barokowa katedra Świętych Piotra i Pawła zbudowana jest na wyspie Ostrów Tumski.

    • Stary Rynek: Stare Miasto to środkowa dzielnica Poznania, obejmująca obszar niegdyś murowanego średniowiecznego miasta Poznania. Choć nazwa ta może odnosić się także do szerszej dzielnicy administracyjnej Starego Miasta, która rozciąga się na większość centrum miasta i północne części miasta. Stare Miasto koncentruje się na Starym Rynku, na którym stoi zabytkowy ratusz. Reprezentuje chwałę Poznania od jego powstania w 1253 r. W jednej z wież ratusza mieszczą się dwa małe koziołki, które codziennie w południe stykają się głowami. Na zachodnim krańcu Starego Miasta znajduje się Wzgórze Przemysłowe (Góra Przemysła), na którym niegdyś stał zamek królewski. Średniowieczny Zamek Królewski w Poznaniu został odbudowany w latach 2011-2016.

    • Malta: Jezioro Maltańskie, znane również jako Zalew Maltański, to sztuczne jezioro w Poznaniu. Powstał w 1952 r. w wyniku spiętrzenia rzeki Cybiny. Ma około 2,2 km długości, co czyni je największym sztucznym jeziorem miasta. Woda ma średnio 3,1 m głębokości, maksymalnie około 5 m. Na brzegu jeziora znajduje się wiele atrakcji rekreacyjnych, w tym: sztuczny stok narciarski, sztuczne lodowisko, ogród zoologiczny, Kolejka Parkowa Maltanka - kolej wąskotorowa, Kopiec Wolności, wypożyczalnia rowerów sezonowych - MaltaBike i wiele więcej.

    • Zamek Cesarski: Zamek Cesarski w Poznaniu, popularnie zwany Zamek (po niemiecku: Königliches Residenzschloss Posen), to historyczny pałac w centrum miasta. Został zbudowany pod panowaniem niemieckim w 1910 roku przez Franza Schwechtena dla Wilhelma II, cesarza niemieckiego, przy znacznym wkładzie samego Wilhelma. Od czasu ukończenia budynek mieścił biura rządowe Niemiec (do 1918 r. i podczas II wojny światowej) i Polski (1918–1939, 1945– do dziś).

    • Park Cytadela: Park Cytadela w Poznaniu to duży park na terenie Fortu Winiary, XIX-wiecznego obszaru warownego na północ od centrum miasta. Zawiera muzeum wojskowe, cmentarze wojskowe i pozostałości niektórych fortyfikacji. Leży w dzielnicy Stare Miasto, na południe od Winograd. Miejsce jest wymienione jako jeden z oficjalnych narodowych zabytków Polski (Pomnik historii), wyznaczony na 28 listopada 2008 r., wraz z innymi częściami historycznego centrum miasta. Jej wykaz prowadzi Narodowa Rada Dziedzictwa Polski.

    • Katedra: Katedra została pierwotnie zbudowana w drugiej połowie X wieku w obrębie warownej osady (gród) w Poznaniu, która stała na terenie zwanym obecnie Ostrowem Tumskim („Wyspą Katedralną”). Było to jedno z głównych centrów politycznych wczesnego państwa polskiego i obejmowało pałac książęcy (wykopany przez archeologów od 1999 r., pod kościołem Najświętszej Marii Panny, który stoi przed katedrą). Pałac obejmował kaplicę, być może zbudowaną dla Dobrawy, chrześcijańskiej żony pierwszego historycznego władcy Polski, Mieszka I. Sam Mieszko został ochrzczony w 966 r., być może w Poznaniu - jest to uważane za kluczowe wydarzenie w chrystianizacji Polski i konsolidacji państwa. Katedra została zbudowana mniej więcej w tym czasie; wówczas jako kościół została podniesiona do rangi katedry w 968 r., kiedy pierwszy biskup misyjny, biskup Jordan, przybył do Polski.

    Przydatne linki

    Przewodnik turystyczny