Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W POZNANIU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu z Auto Europe

  Wynajem samochodu w Poznaniu to idealny sposób na maksymalne wykorzystanie tego historycznego miasta. Zwiedzaj Polskę i ciesz się ekscytującymi miastami, takimi jak Warszawa i uroczymi nadmorskimi miastami, takimi jak Gdańsk. Założona w połowie ubiegłego wieku Auto Europe od ponad 65 lat oferuje najlepsze oferty wynajmu samochodów i największy wybór pojazdów w Poznaniu i innych częściach Polski. Jeden z wiodących pośredników wynajmu samochodów na świecie, obecnie oferujemy ponad 24 000 punktów odbioru i zwrotu w ponad 180 krajach. Wielokrotnie nagradzani specjaliści z Auto Europe są dostępni siedem dni w tygodniu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w planowaniu podróży.

  Poznań to miasto kultury, historii, muzyki i edukacji. Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu to szansa na zwiedzanie miasta i zabytkowych miejsc takich jak katedra św. Piotra i Pawła. Warto również odwiedzić ratusz, wspaniały renesansowy budynek. Odbierz wynajęty samochód w Pozaniu w czerwcu lub lipcu, a będziesz mieć okazję cieszyć się corocznym Festiwalem Teatralnym Malta. Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu zapewni Ci pojazd na wycieczkę na przykład do Krakowa i da możliwość odkrycia tego zabytkowego miasta u podnóża Tatr. Nie zapomnij też odwiedzić oszałamiający Zamek Królewski na Wawelu. Planujesz wyjazd do Poznania? Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Poznaniu i rezerwuj pewnie z Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Poznaniu?

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Poznaniu z Auto Europe, to pamiętaj, że ograniczenie prędkości w Polsce wynosi zazwyczaj 50 km / h w miastach (60 km / h między 23:00 a 05:00), 90 km / h poza obszarami miejskimi, 120 km / h na drogach dwujezdniowych i 140 km / h na autostradach. Wszystkie samochody muszą mieć włączone reflektory przez cały czas i mieć czerwony trójkąt ostrzegawczy, zestaw pierwszej pomocy, żarówki zapasowe, krajową naklejkę tożsamości oraz odpowiednie dokumenty rejestracyjne i ubezpieczeniowe. Polska ma również surowe przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu: 0,2 0.2 to maksymalny limit krwi / alkoholu, więc wstrzymaj się od picia przed prowadzeniem, bowiem są za to wysokie kary.

  Wskazówki dotyczące jazdy po Poznaniu i pozostałej części kraju można znaleźć w naszym przewodniku po Polsce, gdzie znajdziesz informacje o odległościach jazdy, przepisach drogowych, ograniczeniach wiekowych itp.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Poznaniu?

  Strefa płatnego parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Warunkiem pozostawienia pojazdu w strefie jest uiszczenie opłaty, której wysokość różni się w zależności od sąsiedztwa od centrum. Opłatę można uiścić w parkomatach lub przez telefon komórkowy za pomocą aplikacji MoBilet. Bilet parkingowy zakupiony w parkometrze należy umieścić za przednią szybą pojazdu.

  Pojazd można również pozostawić na płatnych parkingach, w tym w strefach buforowych, znajdujących się głównie na obrzeżach strefy płatnego parkowania. Cena za pozostawienie pojazdu w strefie buforowej nie przekracza 3zł / godz.

  Lotnisko w Poznaniu

  Lotnisko Poznań – Ławica Henryk Wieniawski, zbudowane w 1913 roku, jest jednym z najstarszych portów lotniczych w Polsce. Znajduje się 5 km na zachód od centrum Poznania. Swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu Ławicy, będącej częścią dzielnicy Grunwaldu, a lotnisko leży w dzielnicy Jeżyce.

  Oficjalna nazwa: Międyznarodowe Lotnisko w Poznaniu (POZ)
  Adres: Bukowska 285, 60-189 Poznań, Polska
  Strona internetowa: www.airport-poznan.com.pl
  Telefon: +48 61 849 23 43

  Co robić w Poznaniu

  Poznań to miasto nad Wartą w zachodniej Polsce. Słynie z uniwersytetów i starego miasta z renesansowymi budynkami na Starym Rynku. W Ratuszu Poznańskim mieści się Muzeum Historyczne Poznania z eksponatami na temat miasta. Na zegarze ratusza znajdują się mechaniczne kozy, które uderzają w południe. Gotycka i barokowa katedra Świętych Piotra i Pawła zbudowana jest na wyspie Ostrów Tumski.

  • Stary Rynek: Stare Miasto to środkowa dzielnica Poznania, obejmująca obszar niegdyś murowanego średniowiecznego miasta Poznania. Choć nazwa ta może odnosić się także do szerszej dzielnicy administracyjnej Starego Miasta, która rozciąga się na większość centrum miasta i północne części miasta. Stare Miasto koncentruje się na Starym Rynku, na którym stoi zabytkowy ratusz. Reprezentuje chwałę Poznania od jego powstania w 1253 r. W jednej z wież ratusza mieszczą się dwa małe koziołki, które codziennie w południe stykają się głowami. Na zachodnim krańcu Starego Miasta znajduje się Wzgórze Przemysłowe (Góra Przemysła), na którym niegdyś stał zamek królewski. Średniowieczny Zamek Królewski w Poznaniu został odbudowany w latach 2011-2016.

  • Malta: Jezioro Maltańskie, znane również jako Zalew Maltański, to sztuczne jezioro w Poznaniu. Powstał w 1952 r. w wyniku spiętrzenia rzeki Cybiny. Ma około 2,2 km długości, co czyni je największym sztucznym jeziorem miasta. Woda ma średnio 3,1 m głębokości, maksymalnie około 5 m. Na brzegu jeziora znajduje się wiele atrakcji rekreacyjnych, w tym: sztuczny stok narciarski, sztuczne lodowisko, ogród zoologiczny, Kolejka Parkowa Maltanka - kolej wąskotorowa, Kopiec Wolności, wypożyczalnia rowerów sezonowych - MaltaBike i wiele więcej.

  • Zamek Cesarski: Zamek Cesarski w Poznaniu, popularnie zwany Zamek (po niemiecku: Königliches Residenzschloss Posen), to historyczny pałac w centrum miasta. Został zbudowany pod panowaniem niemieckim w 1910 roku przez Franza Schwechtena dla Wilhelma II, cesarza niemieckiego, przy znacznym wkładzie samego Wilhelma. Od czasu ukończenia budynek mieścił biura rządowe Niemiec (do 1918 r. i podczas II wojny światowej) i Polski (1918–1939, 1945– do dziś).

  • Park Cytadela: Park Cytadela w Poznaniu to duży park na terenie Fortu Winiary, XIX-wiecznego obszaru warownego na północ od centrum miasta. Zawiera muzeum wojskowe, cmentarze wojskowe i pozostałości niektórych fortyfikacji. Leży w dzielnicy Stare Miasto, na południe od Winograd. Miejsce jest wymienione jako jeden z oficjalnych narodowych zabytków Polski (Pomnik historii), wyznaczony na 28 listopada 2008 r., wraz z innymi częściami historycznego centrum miasta. Jej wykaz prowadzi Narodowa Rada Dziedzictwa Polski.

  • Katedra: Katedra została pierwotnie zbudowana w drugiej połowie X wieku w obrębie warownej osady (gród) w Poznaniu, która stała na terenie zwanym obecnie Ostrowem Tumskim („Wyspą Katedralną”). Było to jedno z głównych centrów politycznych wczesnego państwa polskiego i obejmowało pałac książęcy (wykopany przez archeologów od 1999 r., pod kościołem Najświętszej Marii Panny, który stoi przed katedrą). Pałac obejmował kaplicę, być może zbudowaną dla Dobrawy, chrześcijańskiej żony pierwszego historycznego władcy Polski, Mieszka I. Sam Mieszko został ochrzczony w 966 r., być może w Poznaniu - jest to uważane za kluczowe wydarzenie w chrystianizacji Polski i konsolidacji państwa. Katedra została zbudowana mniej więcej w tym czasie; wówczas jako kościół została podniesiona do rangi katedry w 968 r., kiedy pierwszy biskup misyjny, biskup Jordan, przybył do Polski.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Poznaniu

  Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu daje Ci możliwość rozpoczęcia podróży w idealnym miejscu dla osób, które chcą zatrzymać się w tej historycznej okolicy w pobliżu granicy niemieckiej ze wszystkimi atrakcjami samego Poznania i innych dużych okolicznych miast, w wygodnej odległości jazdy.

  Wrocław

  Wybierz się na całodniową wycieczkę do jednego z najciekawszych miast w Polsce - Wrocławia. To stare i czwarte co do wielkości polskie miasto to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu podczas spacerów, zwiedzania i cieszenia się wspaniałą atmosferą. Poznaj najpiękniejsze zakątki wrocławskiego rynku, który jest uważany za drugi co do wielkości w Polsce, po Krakowie. To miejsce tętni życiem. Liczne urocze kawiarnie, restauracje, puby i bary zapraszają do siedzenia i relaksu w niesamowitym otoczeniu. Zobaczysz tu unikalny gotycki ratusz na Rynku Głównym i odwiedzisz Ostrów Tumski - najstarszą część miasta położoną na wyspie na Odrze. Tam będzie można usłyszeć o historii Wrocławia i zobaczyć jego punkt orientacyjny - katedrę św. Jana Chrzciciela.

  Auschwitz

  Ten największy niemiecki obóz koncentracyjny założony w 1940 r. w pobliżu miasta Oświęcin na południu Polski stał się synonimem śmierci, okrucieństwa, cierpienia i zagłady. Szacuje się, że mieszkało tu prawie 1,5 miliona więźniów i zmarło w latach 1942–1945, co czyni Auschwitz największym cmentarzem na świecie. Wśród ofiar były osoby różnych narodowości i przekonań religijnych, chociaż 90% z nich to byli Żydzi. Dziś możesz odwiedzić to okropne miejsce, ponieważ teren obozu został przekształcony w muzeum, które co roku odwiedzają miliony ludzi z całego świata.

  Kórnik i Rogalin

  Zamek w Kórniku wzniesiony w XIV / XV wieku. Odbudowano go w XIX wieku w angielskim neogotyckim stylu. Romantyczne krajobrazy (fosa, most zwodzony, arboretum, kolekcja drzew) otaczające zamek sprawiają, że to miejsce jest naprawdę piękne i wyjątkowe. W południowej ścianie zamku dominuje indyjski łuk podobny do tego, który możemy zobaczyć przy wejściu do znanego Taj Mahal w Indiach. Istnieje również jedna bardzo popularna legenda związana z tym miejscem. Legenda głosi, że miejsce nawiedza duch dawnego właściciela o imieniu Biała Dama.

  Kolejną atrakcją, niedaleko Kórnika jest XVIII-wieczny barokowo-klasycystyczny pałac w Rogalinie, który jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. W pałacu znajdują się obrazy takich znanych artystów jak Monet, Delaroche, Matejko i Wyspiański. W kompleksie pałacowym znajduje się także kościół św. Marcelina i mauzoleum rodziny Raczyńskich. Budynek otoczony jest dobrze zachowanym ogrodem w stylu francuskim, w którym znajduje się wiele bardzo starych dębów.

  Toruń

  Pozwól nam zabrać Cię do jednego z najpiękniejszych miast w północnej Polsce - Torunia. To średniowieczne i akademickie miasto było miejscem urodzenia światowej sławy astronoma Mikołaja Kopernika. Jego architektura jest tak wyjątkowa, że została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Stare i nowe miasto, oryginalny układ ulic i średniowieczne budynki tworzą atmosferę przeszłości. Najważniejszymi miejscami są dobrze zachowany ratusz z XIII wieku, XIV-wieczny gotycki kościół Najświętszej Marii Panny oraz ruiny zamku krzyżackiego. Dostaniesz się także do Krzywej Wieży, która jest częścią średniowiecznych murów miejskich i jedną z najciekawszych atrakcji w mieście. Odwiedzając Toruń, zaleca się spróbowanie lokalnej specjalności - piernika.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Przez stulecia przed chrystianizacją Polski Poznań (składający się z warownej warowni między rzeką Wartą a Cybiną, na terenie dzisiejszego Ostrowa Tumskiego) był ważnym ośrodkiem kulturalnym i politycznym plemienia Polan. Mieszko I, pierwszy historycznie zarejestrowany władca Polan i wczesnego państwa polskiego, w którym dominowali, zbudował jedną ze swoich głównych stałych siedzib w Poznaniu. Chrzest Mieszka z 966 r., Postrzegany jako decydujący moment w chrystianizacji państwa polskiego, mógł mieć miejsce w Poznaniu.

  Po chrzcie rozpoczęła się budowa poznańskiej katedry, pierwszej w Polsce. Poznań był prawdopodobnie główną siedzibą pierwszego biskupa misyjnego wysłanego do Polski, biskupa Jordana. Kongres gnieźnieński w 1000 r. Doprowadził do utworzenia pierwszego stałego arcybiskupstwa w kraju w Gnieźnie (które w tamtym okresie powszechnie uważano za stolicę Polski), choć Poznań nadal posiadał samodzielnych biskupów. Katedra w Poznaniu była miejscem pochówku pierwszych monarchów piastowskich (Mieszko I, Bolesław I, Mieszko II, Kazimierz I), a później Przemysł I i król Przemysł II.

  Ostatnie zmiany infrastrukturalne obejmują otwarcie trasy szybkiego tramwaju (Poznański Szybki Tramwaj, popularnie Pestka) w 1997 r. Oraz pierwsze połączenie autostradowe w Poznaniu (część autostrady A2) w 2003 r. W 2006 r. pojawiły się pierwsze w Polsce myśliwce F-16 Fighting Falcons w 31. Bazie Lotniczej w Krzesinach w południowo-wschodniej części miasta. W Poznaniu regularnie odbywają się targi i wydarzenia międzynarodowe, w tym Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu w 2008 roku. Było to jedno z miast-gospodarzy UEFA Euro 2012.

  Centrum miasta (w tym Stare Miasto, dawne wyspy Grobla i Chwaliszewo, główna ulica Święty Marcin oraz wiele innych ważnych budynków i dzielnic) leży po zachodniej stronie Warty. Naprzeciwko między dwoma oddziałami Warty znajduje się Ostrów Tumski, zawierający katedrę poznańską i inne budynki kościelne, a także budynki mieszkalne i przemysłowe. Naprzeciwko katedry na wschodnim brzegu rzeki znajduje się zabytkowa dzielnica Śródka. Duże obszary bloków mieszkalnych, budowanych od lat 60. XX wieku, obejmują Rataje na wschodzie oraz Winogrady i Piątkowo na północ od centrum.

  Jak poruszać się po Poznaniu

  Podróż po Poznaniu autobusami i tramwajami jest wydajna, szybka i tania; z drugiej strony prowadzenie samochodu przez labirynt jednokierunkowych uliczek Starego Miasta może być mylące, a centrum najlepiej wynająć pieszo lub taksówką. Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak poruszać się po mieście z ogólną łatwością tramwajem, autobusem i taksówką.

  Poznań jest poprzecinany 19 trasami tramwajowymi (z których jedna kursuje w nocy) oraz 118 liniami autobusowymi (20 w nocy). W ciągu dnia kursują one od około 05:00 do 23:00, a tramwaje i autobusy kursują co około dziesięć minut. Ze względu na częste prace na trasie i zmiany trasy, najlepszym sposobem na znalezienie sposobu korzystania z transportu publicznego jest pomocna strona poznan.jakdojade.pl (dostępna również aplikacja mobilna), która może dokładnie powiedzieć, jak dostać się z punktu A do punktu B.

  Bilety transportowe kupowane są w automatycznych maszynach znajdujących się w większości autobusów i tramwajów, a także na większości przystanków transportowych, a fakt, że możesz płacić kartą, oznacza, że nie musisz się stresować przesiadkami. Opcje biletów prezentowanych podróżnikom jest zbyt złożona, najważniejsze jednak wiedzieć, że miasto jest podzielone na strefy. Bilety są ustalane na czas, a najtańsza opcja nie jest bardzo tania. Bilet 40-minutowy jest bezpieczniejszą opcją, ale jeśli planujesz często podróżować, możesz rozważyć bilet 24-godzinny lub 48-godzinny. Inną opcją, jeśli jesteś tu przez kilka dni, jest Poznańska Karta Miejska, która zapewnia bezpłatne nieograniczone korzystanie z systemu transportu publicznego w ramach ceny. Pamiętaj, że dzieci poniżej piątego roku życia i dorośli powyżej 70 roku życia jeżdżą za darmo.

  Taxi

  Większość taksówek jest niezawodna i korzysta z liczników bez zbędnego manipulowania. Zadzwoń z wyprzedzeniem, a otrzymasz lepszą taryfę, ale jeśli przywołujesz jedną z ulicy, upewnij się, że wybierasz wyraźnie oznaczoną taksówkę z nazwą firmy i numerem telefonu, a także naklejką z cenami w oknie. Taksówki są teraz prawnie zobowiązane do przedstawienia wydrukowanego paragonu na końcu podróży, co dodatkowo ogranicza prawdopodobieństwo jakiejkolwiek podejrzanej działalności. Zazwyczaj płaci się 5zł za wsiadanie do taksówki, a następnie 2zł za kilometr. Ceny rosną w niedziele, święta, późną nocą i za podróż poza granice miasta.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny