Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU POZNAŃ

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Poznaniu

  Odbierz pojaz jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Poznaniu i ciesz się całkowitą swobodą od samego początku wakacji. Odkryj piękno Polski we własnym tempie. Nasi główni dostawcy samochodów są dostępni w Poznaniu w kilku lokalizacjach. Punkty wynajmu samochodów na lotnisku znajdują się w hali przylotów na terminalu. W celu odbioru swojego pojazdu, biurka działają zwykle między 9.00 a 17.00, chociaż niektóre biura na lotniskach pozostają otwarte dłużej. Jeśli masz późny lot i chcesz zwrócić pojazd po godzinach pracy wypożyczalni, często możesz zostawić kluczyki w wyznaczonej skrzynce (drop box). Często taniej jest zarezerwować samochód w Polsce z wyprzedzeniem przez nasz system rezerwacji, na górze strony.

  Auto Europe oferuje atrakcyjne oferty wynajmu samochodu w Poznaniu na lotnisku i nie tylko. Korzystamy z usług wiodących wypożyczalni samochodów, aby zapewnić Państwu najlepsze możliwe doświadczenia wynajmu samochodu w Poznaniu, a także możliwie najniższe stawki. Sprawdź nasze oferty już teraz. Planujesz wyjazd do Poznania? Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Poznaniu i rezerwuj pewnie z Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Poznańskie lotnisko znajduje się ok. 7 km na zachód od centrum miasta, niecałe 20 minut jazdy samochodem. Poznań jest pięknym miejscem z mnóstwem wspaniałych atrakcji turystycznych i rzeczy do zrobienia. Odbierz swój samochód na lotnisku w Poznaniu, aby nie przegapić żadnego z nich! Wypożyczając samochód na poznańskim lotnisku, możesz pojechać do Kórnika i zwiedzić jego niezwykły zamek lub cofnąć się w czasie w Wolsztynie koleją parową. Lub zabierz swój samochód do magicznego Wrocławia, znajdującego się zaledwie 2 godziny jazdy od Poznania. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się około 15 minut jazdy od lotniska.

  Oficjalna nazwa: Poznański Port Lotniczy im. Henryk Wieniawski (POZ)
  Adres: Bukowska 285, 60-189 Poznań, Polska
  Telefon: +48 61 849 23 43
  Adres e-mail: info@airport-poznan.com.pl
  Linie obsługujące lotnisko: główne linie lotnicze na lotnisku to: LOT, Ryanair, Wizz Air, Lufthansa, SAS i wiele innych.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Poznaniu

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Poznaniu znajduje się w hali przylotów na Terminalu. Godziny otwarcia naszych dostawców podane w poniższej tabeli służą jedynie do szybkiego odniesienia. Pamiętaj, aby sprawdzić godziny otwarcia podczas rezerwacji lub na voucherze. Wszelkie zmiany związane z przyjazdem, takie jak spodziewane opóźnienia lotów, należy niezwłocznie przekazać Auto Europe i wypożyczalni samochodów. Aby odebrać samochód, będziesz potrzebować wydrukowany voucher, ważne prawo jazdy i kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy. Więcej informacji znajdziesz na voucherze.

  W hali przylotów znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów, jest to strefa wolnego dostępu. Parkingi dla wynajętych samochodów znajdują się w przedniej części terminalu. Jeśli musisz zwrócić pojazd z pełnym zbiornikiem, pamiętaj, aby zatrzymać się na jednej z pobliskich stacji benzynowych.

  Avis na lotnisku Poznań Avis na lotnisku Poznań
  Bukowska 285,
  Poznań Polska 60-189
  +48 (22) 113 91 64
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 09:00 - 20:00
  Hertz na lotnisku Poznań Hertz na lotnisku Poznań
  Bukowska 285,
  Poznań Polska 60-189
  +48 (61) 8 68 41 77
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 09:00 - 20:00
  Sixt na lotnisku Poznań Sixt na lotnisku Poznań
  Bukowska 285,
  Poznań Polska 60-189
  +48 (61) 8 47 14 68
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 09:00 - 20:00
  Budget na lotnisku Poznań Budget na lotnisku Poznań
  Bukowska 285,
  Poznań Polska 60-189
  +48 (22) 113 91 64
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 09:00 - 20:00
  Europcar na lotnisku Poznań Europcar na lotnisku Poznań
  Bukowska 285,
  Poznań Polska 60-189
  +48 (61) 8 49 23 57
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 09:00 - 20:00

  Terminale

  Lotnisko obsługuje loty międzynarodowe, krajowe i towarowe oraz lotnictwo ogólne. Nowy terminal został otwarty w 2012 roku i może obsługiwać do 3,5 miliona pasażerów rocznie. Do poprzedniej części od strony zachodniej została dobudowana hala odpraw biletowo-bagażowych, hala przylotów, sortownia bagażu oraz część biurowa. Po stronie wschodniej znajdują się obecnie pomieszczenia dla pasażerów VIP. Po stronie południowej powierzchnia terminala przeznaczone jest na część komercyjną. Pasażerowie na Ławicy mogą cieszyć się w pełni zintegrowanymi funkcjami terminala z częścią odlotową i przylotową, która dysponuje między innymi: 22 stanowiskami odprawy biletowo-bagażowej, stanowiskiem bagażu ponadnormatywnego i 11 bramami wyjść.

  Usługi na lotnisku

  Poznańskie lotnisko zapewnia wszystkim pasażerom szereg usług, aby zapewnić odpowiednie doświadczenia podczas podróży. Na całym terenie terminalu znajdują się różnego rodzaju sklepy, restauracje, bary i kawiarnie, większość z nich znajduje się po przejściu przez bramki bezpieczeństwa.

  Niektóre z udogodnień dostępnych na Terminalu to: bankomaty, banki i kantor wymiany walut, restauracje, kawiarnie, sklepy, usługi pocztowe, obszary dla dzieci, usługi VIP i salony, wypożyczalnie samochodów i miejsca parkingowe.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Poznaniu

  Decydując się na wynajem samochodów na lotnisku w Poznaniu z Auto Europe, najwygodniejszy sposób dojazdu na lotnisko od wschodu i południa prowadzi autostradą A2 w Poznaniu. Jadąc autostradą A2 w kierunku Świeca, skręć w prawo na węźle drogowym Poznań-Zachod i drogą ekspresową S-11 dojedź do drogi krajowej 307 (zjazd: Poznań-Ławica), która zaprowadzi Cię bezpośrednio na lotnisko w Poznaniu.

  Ten sposób jest również najwygodniejszy, jeśli chcesz dostać się na lotnisko z zachodu. Jadąc autostradą A2 w kierunku Warszawy, należy skręcić w lewo na węźle drogowym Poznań-Zachod i, jak wspomniano powyżej, drogą ekspresową S-11, dostać się do drogi krajowej 307 prowadzącej bezpośrednio na lotnisko w Poznaniu. Jeśli przyjeżdżasz z północy, jedź drogą ekspresową S-11, a następnie na węźle Poznań-Ławica skręć w lewo w drogę krajową 307, która poprowadzi Cię bezpośrednio na lotnisko w Poznaniu.

  Autobus: Poznańskie lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum miasta środkami transportu publicznego. Przystanki autobusowe znajdują się przed terminalem pasażerskim i jego bezpośrednim sąsiedztwem. Głowna linia autobusowa to 59. Drugie połączenie autobusowe z centrum miasta zapewnia linia 48. Najbliższy przystanek znajduje się przy ulicy Wyszeborskiej, około 200 m na południe od terminalu pasażerskiego. Linia nocna to 242.

  Taxi: Tuż przed terminalem T3 (hala przylotów) znajduje się postój taksówek 24/7. Ceny za przejazd mogą się nieznacznie różnić w zależności od utrudnień w ruchu (zatory, objazdy itp.) Stawka nocna - zgodnie z taksometrem.

  Wypożyczalnia samochodów: Zwiedzaj Poznań i okolice na własną rękę bez zmartwień w wypożyczonym samochodzie. Przeglądaj oferty z Auto Europe i oszczędzaj!

  Porady parkingowe

  Lotnisko w Poznaniu ma trzy różne rodzaje parkingów: szybki, długoterminowy i VIP, razem tworząc sześć stref parkingowych. Możesz dowiedzieć się więcej o zasadach parkowania i opłatach na stronie lotniska, gdzie znajdziesz także mapę i plan rozkładu parkingów, a takrze opcję zarezerwowania miejsca parkingowego.

  Zatrzymywanie się przed terminalem jest dozwolone na trzech różnych strefach szybkiego parkingu. jest także wydzielona specjalna strefa dla wynajętych samochodów znajdująca się zaraz obok terminalu pasażerskiego. Bilety są oplacane w automatach.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska