Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W WROCŁAWIU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu z Auto Europe

  Z wypożyczalnią samochodów we Wrocławiu możesz swobodnie zwiedzać Polskę we własnym tempie. Odwiedź ekscytujące miasta i wynajmij samochód przez wspaniałe góry Pieniny. Wrocław leży nad rzeką Odrą, około 187 mil od stolicy Polski, Warszawy. Wynajmij samochód z Wrocławia i korzystaj z atrakcji tego kulturalnego miasta, jak Rynek w Starym Mieście. Znajdziesz tu imponujące zabytkowe budynki, takie jak ratusz, katedra i inne. Warto również odwiedzić Pałac we Wrocławiu.

  Wynajmij samochód we Wrocławiu i poznaj inne sąsiednie miasta, takie jak Kraków, gdzie nie możesz przegapić wycieczki po Wawelu, który jest dawną rezydencją trzech dynastii polskich monarchów. Zatrzymaj się także w Częstochowie i odwiedź klasztor. Jeśli planujesz podróż po kraju, sprawdź porady dotyczące jazdy, które możesz znaleźć w naszym przewodniku po Polsce.

  Z Auto Europe możesz wybierać spośród dużej, nowoczesnej floty samochodów na wynajme we Wrocławiu i we wszystkich punktach odbioru w Polsce. Auto Europe sprawia, że znalezienie samochodu we Wrocławiu jest łatwe i ekonomiczne. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów we Wrocławiu i naszych usługach i rezerwuj z pewnością.

  Jaki jest ruch na drogach we Wrocławiu?

  Wrocław znajduje się wysoko na liście najbardziej zatłoczonych miast w Polsce. Szczególnie na przełomie września i października w godzinach szczytu rano i po południu miasto jest pełne kierowców spieszących do pracy lub szkoły, a nastepnie wracających do domu.

  Ponieważ średnia prędkość w mieście wynosi około 33 km/h miasto stara się rozładować korki, a rozległe sieci transportu publicznego znacznie to ułatwiają. Jeśli napotkasz problem z dojazdem do miejsca, które chcesz odwiedzić, sprawdź połączenia transportem miejskim, ponieważ może okazać się to prostszą i tańszą opcją. Niech nie zniechęci cię tłok, jesli interesuje Cię wynajem samochodów we Wrocławiu z Auto Europe. Spawdź nasz poradnik, aby poznać zasady jazdy obowiązujące na drogach w Polsce.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym we Wrocławiu?

  W całym mieście znajdziesz płatne miejsca parkingowe w godzinach pracy, jednak większość tych parkingów jest później bezpłatna. Możesz też znaleźć parkingi strzeżone parkingi jak Nowy Targ we Wrocławiu. Jeśli planujesz zaparkować na lotnisku, dobrze jest wykupić miejsce z wyprzedzeniem, aby otrzymać zniżkę na końcową cenę za parkowanie.

  Całe centrum Wrocławia jest strefą płatnego parkowania z trzema strefami: A, B i C. Zasada ta obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. W soboty, niedziele i święta parking jest bezpłatny. Opłaty parkingowe:

  • pierwsza godzina: 3 PLN w strefie A i B, 2 PLN w strefie C
  • druga godzina: 3,60 PLN strefa A, 3,15 PLN strefa B, 2,10 PLN strefa C
  • trzecia godzina: 4,30 PLN strefa A, 3,30 PLN strefa B, 2,20 PLN strefa C
  • czwarta i każda kolejna godzina: 3 PLN za godzinę w strefie A i B, 2 PLN w strefie C

  Kierowcy mogą również korzystać z płatnych publicznych parkingów. Jeśli zaparkujesz samochód lub pojazd na płatnym parkingu bez ważnego i widocznego biletu, otrzymasz karę od władz lokalnych.

  Lotnisko we Wrocławiu

  Lotnisko Mikołaja Kopernika - to główny międzynarodowy port lotniczy we Wrocławiu. Lotnisko znajduje się w południowo-zachodniej części Wrocławia, około 10 km od centrum miasta.

  Od 2003 r. lotnisko odnotowało szybki wzrost ruchu pasażerskiego. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. 11 marca 2012 r. otwarto nowy terminal pasażerski. Jego pojemność to prawie 4 miliony pasażerów rocznie, a w przyszłości osiągnie nawet 7 milionów.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Mikołaja Kopernika we Wrocławiu (WRO)
  Adres: Graniczna 190, 54-530 Wrocław, Polska
  Strona internetowa: www.airport.wroclaw.pl
  Telefon: +48 71 35-81-100
  Adres e-mail: pr@polish-airports.com

  Co robić we Wrocławiu

  Ukazując piękną architekturę, życzliwych ludzi i bolesną historię, kiedy miasto walczyło z nazistami i komunistami ze względu na położenie między Rosją a Niemcami, Wrocław jest miastem, w którym można cieszyć się powoli. Stąd, chociaż prawdopodobnie większość z poniższych rzeczy możesz zrobić w ciągu jednego dnia, Wrocław jest tak osobliwy, że najprawdopodobniej pozostaniesz na dłużej, zagłębiając się w polską kulturę i ciesząc się miastem i jego mieszkańcami. Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu to idealne rozwiązanie, aby poznać to historyczne miejsce.

  Auto Europe przedstawia jedne z ciekawszych atrakcji turystycznych Wrocławia, których nie możesz przegapić:

  • Polowanie na gnomy: Podróżowanie po całym mieście w poszukiwaniu tych uroczych gnomów, to atrakcja, która przyciąga wielu turystów. Te gnomy zaczęły powstawać jako ruch antyradziecki, aby pomóc pokojowo protestować przeciwko komunistom w latach 80-tych. Wszystko zaczęło się od Papy Gnoma, który stoi na palcu, w miejscu spotkania buntowników. W mieście znajduje się ponad 300 krasnoludków. W biurach informacji turystycznej możesz uzyskać mapy ze wskazówkami, gdzie znajdują się wszystkie gnomy, aby ułatwić Ci polowanie. Ponieważ znajdują się one rozsypane po całym mieście, zobaczysz przy okazji wiele ciekawych zabytków i innych atrakcji, które często też odzwierciedlane są przez gnomy, znajdujące się koło nich. Wybierz się na polowanie i sprawdź, czy uda Ci się znaleźć wszystkie gnomy!

  • Pokaz świateł: Jeden z najlepszych i najciekawszych pokazów świateł w Europie możesz zobaczyć prezentowany przed Halą Stulecia we Wrocławiu. Niektórzy turyści, którzy mieli okazję zobaczyć pokazy, twierdzą, że Bellagio i Font Magic nie mają porównania, do tego, co możesz tu doświadczyć. Odtwarzane jest wideo na wodzie, wraz z muzyką i światłami w miesiącach letnich. Udając się przed fontannę, możesz zobaczyć pokaz gnomów, a także inne programy, takie jak Piękna i Bestia, Dream, pokaz z okazji Dnia Niepodległości i Cztery Żywioły. Przygotuj się na atrakcję, zabierz ze sobą koce, cieplejsze ubrania na wieczór i spędź czas w gronie rodziny lub znajomych. Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie Hali Stulecia, aby móc zaplanować, kiedy i jaki pokaz warto zobaczyć.

  • Ostrów Tumski: Okolica starego miasta jest zdecydowanie interesującym miejscem do odwiedzenia. Wrocław jako miasto ma bogatą historię wartą poznania, a oprócz prawdziwych zdarzeń znajdziesz też wiele legend i opowieści. Przykładem jest tutaj kościół znajdujący się na Ostrowie Tumskim. Historia głosi, że jedna z postaci, której głowa w niemym krzyku widnieje na jedej ze ściań kościoła, należała do nieszczęśnika, który zakochał się w kobiecie z bogatego domu. Kiedy jej ręka została mu odmówiona, mężczyzna postanowił kraść, by być godnym poślubienia jej. Jednak, nawet gdy zdobył fortunę nie było mu dane poślubić ukochanej. Mężczyzna oszalał i postanowił spalić dom dziewczyny, uśmiercając ją i jej ojca. Kiedy oglądał pożar z okien kościoła, boska ręka sprawiła, że jego głowa ugrzęzła w oknie, a jego krzyki zaalarmowały mieszkańców, którzy zdołali ocalić niewinną dziewczynę wraz z ojcem.

  • Katedra Jana Chrzciciela: Wnętrze katedry jest piękne, ale panoramiczny widok na Wrocław ze szczytu wieży jest naprawdę warty tego, aby wspiąć się po tych krętych schodach. Uważaj na strome schody. Może po drodze zakręcić Ci się w głowie, a nogi będą bolały, ale widok Wrocławia zapiera dech w piersiach. Koszt to 10 PLN na wejście do katedry i wspięcie się na wieżę.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym we Wrocławiu

  W czasach monarchii habsburskiej we wczesnej epoce nowożytnej Wrocław zyskał wiele ze swojej barokowej architektury i instytucji kulturalnych, takich jak uniwersytet, na którym studiowało dziewięciu laureatów nagrody Nobla. Można też usłyszeć Wrocław określany jako „Polska Wenecja”, ponieważ Odra rozpada się na oddzielne ramiona, poprzecinane ponad 100 mostami. Spora część miasta została zniszczona podczas trzymiesięcznego oblężenia pod koniec II wojny światowej, ale większość turystów nie odgadłaby tego, oglądając dziś historyczne cuda Wrocławia.

  Sudety

  Wybierz się na całodniową wycieczkę z Wrocławia, by podziwiać malownicze piękno Dolnego Śląska. Odwiedź góry, doliny i ogrody i poznaj wyjątkową kulturę tego regionu. Zobacz średniowieczne zamki, barokowe pałace i wiele innych. Podczas tej całodniowej wycieczki odwiedzisz Karkonosze, oraz fascynującą Dolinę Pałaców i Ogrodów oraz unikalne XIX-wieczne rezydencje. Większość miejsc znajduje się u podnóża największego pasma górskiego w Sudetach. Podziwiaj niezwykłą Wieżę Siedlecin i wypróbuj oryginalny ziołowy likier „Echt Stonsdorfer”. Ciesz się wycieczką z dala od miasta i naładuj baterie na następny dzień zwiedzania.

  Zamek Książ

  Odkryj historyczne i monumentalne klejnoty pięknego polskiego regionu Dolnego Śląska dzięki wycieczce jednodniowej. Zaplanuj zwiedzanie starych drewnianych kościołów i imponujących zamków i wszystkich słynnych klejnotów, z których słynie ten region. Przeżyj wizytę w cudownym Zamku Książ, zobacz drewniany kościół w Miejscu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udaj się, by zobaczyć zadziwiający wymiarami XVIII-wieczny obraz znany jako Racławice. Kierując się na południe od Wrocławia i przemierzając piękne naturalne krajobrazy Dolnego Śląska, Twój pierwszy przystanek niech odbędzie się w Świdnicy. W tym malowniczym mieście Dolnego Śląska odwiedzisz jeden z klejnotów architektonicznych regionu, Kościół Pokoju.

  Spacer panoramiczny

  Zobacz Wrocław z lotu ptaka, spacerując po Starym Mieście z wejściem na trzy różne punkty widokowe. Zobacz Wrocław z trzech punktów widzenia. Przeglądaj Stare Miasto Wrocław z wieży matematyki Starego Uniwersytetu, wejdź na platformę widokową w wieży kościoła św. Elżbiety, poznaj legendę o Dzwonie Grzesznika z Mostu Czarownic i zobacz Ostrów Tumski z wieży widokowej katedry (winda jest dostępna). Na koniec podziwiaj Wrocław i okolicę z najwyższego miejsca widokowego w Polsce, SkyTower. Rozpocznij zwiedzanie od Rynku wizytą w pięknym Starym Mieście we Wrocławiu. Podróż zakończ na SkyTower, gdzie warto udać się na koniec dnia, by podziwiać zachodzące słońce w tym magicznym mieście.

  Skalne miasto

  Odkryj skały Adršpach w środku spektakularnego narodowego rezerwatu przyrody w Czechach. Zanurz się w rzeczywistych miejscach widocznych w filmie Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa. Spędź wspaniały dzień, podziwiając piękne krajobrazy uwiecznione na filmie, poznaj labirynt dziwacznych formacji skalnych i ciesz się przepięknymi widokami na wąwozy, lasy i wodospady. Zatrzymując sie na obiad po drodze wypróbuj typowe czeskie jedzenie w lokalnej tawernie. Po malowniczej wycieczce z Wrocławia dotrzesz do malowniczej miejscowości Adrspach na granicy czesko-polskiej, w około dwie godziny. Przejdź przez imponujące i rozległe miasto skał. Podczas spaceru podziwiaj wspaniałe widoki na dziwaczne formacje skalne i odkryj ich niezwykłe nazwy, takie jak Kochankowie, Burmistrz i Burmistrz, Słodki Chleb i Ząb.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Wrocław to miasto w zachodniej Polsce i największe miasto w historycznym regionie Śląska. Leży nad brzegiem Odry na Nizinie Śląskiej w Europie Środkowej, około 350 km od Morza Bałtyckiego na północy i 40 km od Sudetów na południu.

  Wrocław ma wilgotny klimat kontynentalny. To jedno z najcieplejszych miast w Polsce. Leży na Nizinie Śląskiej między Wzgórzami Trzebnickimi a Sudetami, a średnia roczna temperatura wynosi 9,04 ° C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń (średnia temperatura -0,7 ° C), a śnieg jest powszechny zimą, a najcieplejszym jest lipiec ze średnia temperaturą 18,9 ° C.

  Wrocław jest unikalnym europejskim miastem o mieszanym dziedzictwie, z architekturą inspirowaną tradycjami czeskimi, austriackimi i pruskimi, takimi jak śląski gotyk i barokowy styl budowniczych dworskich Habsburgów Austrii (Fischer von Erlach). Wrocław ma wiele znaczących budynków autorstwa niemieckich modernistycznych architektów, w tym słynną Halę Stulecia (Hala Stulecia lub Jahrhunderthalle) zaprojektowaną przez Maxa Berga. W 1948 r. Wrocław zorganizował Wystawę Ziem Odzyskanych i Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju.

  Jak przemieszczać się po Wrocławiu

  Wrocławski system transportu publicznego jest łatwy w obsłudze i dość rozbudowany, z 120 liniami autobusowymi i 23 liniami tramwajowymi. Rzadko potrzebujesz tramwajów lub autobusów, aby poruszać się po Starym Mieście, ale wiele zabytków (takich jak Hala Stulecia) znajduje się poza centrum. Główne węzły tramwajowe i autobusowe obejmują główny dworzec kolejowy, Pl. Dominikański i Pl. Jana Pawła II.

  Wrocławski system transportowy działa obecnie na nowoczesnym, zautomatyzowanym systemie „Urban Card”, który w dużej mierze zastąpił zakup indywidualnych biletów dla mieszkańców. Jednak turyści nie powinni mieć problemu z korzystaniem z opcji automatów biletowych, które teraz są stacjonujące w większości przystanków tranzytowych i we wszystkich tramwajach i autobusach. Należy jednak pamiętać, że podczas gdy automaty biletowe przy przystankach tranzytowych przyjmują monety i gotówkę, te znajdujące się na pokładzie tramwajów i autobusów obsługują tylko karty.

  Tramwaje i autobusy

  We Wrocławiu codziennie kursuje ponad dwadzieścia linii tramwajowych, a autobusy obsługują około pięćdziesięciu tras. Pierwsze dzienne autobusy i tramwaje zaczynają działać po 4 rano, a ostatnie opuszczają trasy około północy. W nocy znajduje się trzynaście linii autobusowych, które kursują z najodleglejszych dzielnic miasta przez centrum i tereny parku wodnego. Uwaga: autobus nocny nie jest zbyt częsty - autobusy przyjeżdżają średnio co godzinę. We Wrocławiu istnieją dwa systemy biletowe: pojedyncze taryfy i system opłat za przejazd. Istnieją również bilety długoterminowe (bilety okresowe). Transport bagażu i zwierząt nie wymaga dodatkowego biletu.

  Bilety komunikacji miejskiej można kupić w kiosku i automatach biletowych w pobliżu przystanków autobusowych / tramwajowych. Możesz za nie zapłacić gotówką lub kartą. Bilety są również dostępne we wszystkich pojazdach transportu publicznego, ale można je kupić tam tylko kartą, telefonicznie lub online.

  Kolej

  Główny dworzec kolejowy we Wrocławiu (Wrocław Główny) jest punktem docelowym dla wielu pasażerów i najważniejszym węzłem kolejowym w południowo-zachodniej Polsce. Ze stolicy Dolnego Śląska można dojechać pociągiem do innych polskich metropolii: Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa. Koleje są popularnym środkiem transportu dla turystów przybywających do Wrocławia z Niemiec i Czech. Sieć połączeń regionalnych rozwija się zarówno w sąsiednich obszarach Wrocławia, jak iw największych i najważniejszych miastach województwa.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny Wrocław