Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW WE WROCŁAWIU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu - odkrywaj klejnot Śląska

  Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu

  Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu ułatwi Ci swobodne zwiedzanie Polski we własnym tempie. Odwiedź ekscytujące miasta i wynajmij samochód przez wspaniałe góry Pieniny. Wrocław leży nad rzeką Odrą, około 187 mil od stolicy Polski, Warszawy. Wynajmij samochód z Wrocławia i korzystaj z atrakcji tego kulturalnego miasta, jak Rynek w Starym Mieście. Znajdziesz tu imponujące zabytkowe budynki, takie jak ratusz, katedra i inne. Warto również odwiedzić Pałac we Wrocławiu.

  Wynajmij samochód we Wrocławiu i poznaj inne sąsiednie miasta, takie jak Kraków, gdzie nie możesz przegapić wycieczki po Wawelu, który jest dawną rezydencją trzech dynastii polskich monarchów. Zatrzymaj się także w Częstochowie i odwiedź klasztor. Jeśli planujesz podróż po kraju, sprawdź porady dotyczące jazdy, które możesz znaleźć w naszym przewodniku po Polsce. Jeśli masz dodatkowe pytania nie zawahaj się też z nami skontaktować pod numerem +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chcią Ci pomoże.

  Z Auto Europe możesz wybierać spośród dużej, nowoczesnej floty samochodów na wynajme we Wrocławiu i we wszystkich punktach odbioru w Polsce. Auto Europe sprawia, że znalezienie samochodu we Wrocławiu jest łatwe i ekonomiczne. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów we Wrocławiu i naszych usługach i rezerwuj z pewnością.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu we Wrocławiu, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód we Wrocławiu

  We Wrocławiu polecamy sprawdzenie ofert wynajmu na stronie Auto Europe, ponieważ oferujemy kilka dogodnych lokalizacji odbioru w różnych lokalizacjach w mieście, w tym na lotnisku, na stacji kolejowej i w różnych punktach w centrum miasta i na jego obrzeżach. Wynajem samochodu we Wrocławiu jest najlepszym sposobem na zaoszczędzenie w podróży, zwłaszcza jeśli planujesz dużo zwiedzać i nie chcesz przejmować się połączeniami transportem publicznym. Planując wycieczki objazdowe po Śląsku i nie tylko, zachęcamy do skorzystania z opcji wynajmu samochodu w jedną stronę, dzięki której będziesz mógł odebrać i zwrócić pojazd w różnych lokalizacjach, wybierając inne biuro, a nawet miasto. U góry strony możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki i zaznaczyć "Zwrot pojazdu w innej lokalizacji", a wtedy wyświetlą Ci się tylko dostawcy z taką opcją.

  Lotnisko we Wrocławiu

  Lotnisko Mikołaja Kopernika - to główny międzynarodowy port lotniczy we Wrocławiu. Lotnisko znajduje się w południowo-zachodniej części Wrocławia, około 10 km od centrum miasta.

  Od 2003 r. lotnisko odnotowało szybki wzrost ruchu pasażerskiego. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. 11 marca 2012 r. otwarto nowy terminal pasażerski. Jego pojemność to prawie 4 miliony pasażerów rocznie, a w przyszłości osiągnie nawet 7 milionów. Jeśli odbierasz wynajęty pojazd na lotnisku, wikszość wypożyczalni ma swoje stanowiska w hali przylotów na terminalu.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Mikołaja Kopernika we Wrocławiu (WRO)
  Adres: Graniczna 190, 54-530 Wrocław, Polska
  Strona Internetowa: www.airport.wroclaw.pl
  Telefon: +48 71 35-81-100
  Adres e-mail: pr@polish-airports.com

  Stacja kolejowa we Wrocławiu

  Główny dworzec kolejowy we Wrocławiu (Wrocław Główny) jest punktem docelowym dla wielu pasażerów i najważniejszym węzłem kolejowym w południowo-zachodniej Polsce. Ze stolicy Dolnego Śląska można dojechać pociągiem do innych polskich metropolii: Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa. Koleje są popularnym środkiem transportu dla turystów przybywających do Wrocławia z Niemiec i Czech. Sieć połączeń regionalnych rozwija się zarówno w sąsiednich obszarach Wrocławia, jak i w największych i najważniejszych miastach województwa. Kilku naszych partnerów ma swoje stanowiska na terenie stacji, a kilku w niewielkiej od niej odległości.

  Oficjalna nazwa: Dworzec główny we Wrocławiu
  Adres: ulica Piłsudskiego 105, 50-085 Wrocław, Polska
  Strona internetowa: www.pkp.pl


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów we Wrocławiu

  Auto Europe od wielu lat współpracuje z licznymi międzynarodowymi wypożyczalniami samochodów, z których kilka obecnych jest też we Wrocławiu. Nasza silna pozycja na rynku i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam zapewniać gwarantowane najniższe stawki wynajmu i liczne dodatkowe oferty, czy promocje, jak promocja na dodatkowego kierowcę gratis, by pomóc zaoszczędzić naszym klientom. Dla tych, co chcą dowiedzieć się więcej na temat naszych partnerów, poniżej znajdą logo kilku z nich, a po kliknięciu przeniesiesz się na stronę wybranego dostawcy.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Avis

  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu we Wrocławiu

  Skontaktuj się z nami

  Ponieważ wiemy, że czasem planowanie podróży może być przytłaczające, stworzyliśmy poniższy poradnik z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi wynajmu samochodu we Wrocławiu, gdzie znajdziesz kilka przydatnych informacji i porad. Czytając dalej, możesz dowiedzieć się więcej o różnych opcjach ubezpieczeń i dokumentach wymaganych do odbioru pojazdu. Jeśli wynajmujesz po raz pierwszy lub nie masz ukończonych 26 lat, sprawdź, czy nie będą obowiązywać Cię ograniczenia wiekowe podczas wynajmu. Na tej stronie znajdziesz też parę naszych pomysłów na podróże po mieście i okolicy, aby zainspirować Cię na wyjazd, a dowiedzieć się możesz też o ważnych przepisach drogowych i opcjach parkingowych, by lepiej zaplanować pobyt w mieście. Jeśli po przeczytaniu wszystkiego nadal będziesz mieć pytania lub wątpliwości, nie zawahaj się z nami skontaktować, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci pomoże.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód we Wrocławiu?

  Tak. Wypożyczalnie samochodów we Wrocławiu wymagają przedstawienia karty kredytowej, ponieważ w ten sposób mogą zablokować depozyt należny przy rezerwacji. Warto pamiętać, że karta kredytowa musi być wystawiona na imię i nazwisko głównego kierowcy, na którego dokonywana jest rezerwacja, tak jak widnieje na voucherze. Wysokość blokowanego depozytu może się różnić w zależności od dostawcy, lokalizacji odbioru i kategorii pojazdu, a żeby otrzymać więcej informacji na temat kart kredytowych i depozytu sprawdź nasz poradnik lub skontaktuj się z naszymi wykwalifikowanymi agentami rezerwacyjnymi, którzy odpowiedzą Ci na pytania i powiedzą, jaki może Cię obowiązywać depozyt, co oczywiście widoczne jest też na naszej stronie pod ikoną informacyjną poszczególnej oferty i na zatwierdzonym voucherze.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu we Wrocławiu?

  Warto pamiętać, że przy wynajmie przez stronę Auto Europe, w stawkach podstawowych zawsze jest minimalne ubezpieczenie wliczone w cenę. Jest tak, ponieważ każda wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu i w każdej innej lokalizacji, zawsze ubezpiecza swoje pojazdy zgodnie z podstawowymi wymogami w danym kraju. Oznacza to, że nie decydując się na dodatkowe opcje zabezpieczeń, będziesz miał zapewnione ubezpieczenie od wypadku (CDW), ochronę przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To, co będziesz zobowiązany opłacić w razie wypadku lub kradzieży, to udział własny, którego wysokość można sprawdzić na stronie przed dokonaniem rezerwacji i na zatwierdzonym voucherze, jaki otrzymasz po opłaceniu rezerwacji. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o ubezpieczeniach na naszej stronie.

  Aby zabezpieczyć się i zmniejszyć ryzyko, zachęcamy do zakupienia naszego popularnego pakietu Zwrotu Udziału Własnego z Super Cover od Auto Europe, jaki pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy pojazdu, które nie są objęte w podstawowym ubezpieczeniu. Korzystając z naszej wyszukiwarki przy ofercie danego pojazdu kliknij ikonę informacyjną, gdzie znajdziesz więcej informacji o dostępnych opcjach zabezpieczeń.

   

  Jaki jest ruch drogowy we Wrocławiu?

  Wrocław znajduje się wysoko na liście najbardziej zatłoczonych miast w Polsce. Szczególnie na przełomie września i października w godzinach szczytu rano i po południu miasto jest pełne kierowców spieszących do pracy lub szkoły, a nastepnie wracających do domu.

  Ponieważ średnia prędkość w mieście wynosi około 33 km/h miasto stara się rozładować korki, a rozległe sieci transportu publicznego znacznie to ułatwiają. Jeśli napotkasz problem z dojazdem do miejsca, które chcesz odwiedzić, sprawdź połączenia transportem miejskim, ponieważ może okazać się to prostszą i tańszą opcją. Niech nie zniechęci cię tłok, jesli interesuje Cię wynajem samochodów we Wrocławiu z Auto Europe. Spawdź nasz poradnik, aby poznać zasady jazdy obowiązujące na drogach w Polsce.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty we Wrocławiu?

  W całym mieście znajdziesz płatne miejsca parkingowe w godzinach pracy, jednak większość tych parkingów jest później bezpłatna. Możesz też znaleźć parkingi strzeżone parkingi jak Nowy Targ we Wrocławiu. Jeśli planujesz zaparkować na lotnisku, dobrze jest wykupić miejsce z wyprzedzeniem, aby otrzymać zniżkę na końcową cenę za parkowanie.

  Całe centrum Wrocławia jest strefą płatnego parkowania z trzema strefami: A, B i C. Zasada ta obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. W soboty, niedziele i święta parking jest bezpłatny. Pamiętaj, że opłaty parkingowe mogą ulec zmianie, więc zawsze sprawdź informacje na znakach, czy automatach z biletmai:

  • pierwsza godzina: 3 PLN w strefie A i B, 2 PLN w strefie C
  • druga godzina: 3,60 PLN strefa A, 3,15 PLN strefa B, 2,10 PLN strefa C
  • trzecia godzina: 4,30 PLN strefa A, 3,30 PLN strefa B, 2,20 PLN strefa C
  • czwarta i każda kolejna godzina: 3 PLN za godzinę w strefie A i B, 2 PLN w strefie C

  Kierowcy mogą również korzystać z płatnych publicznych parkingów. Jeśli zaparkujesz samochód lub pojazd na płatnym parkingu bez ważnego i widocznego biletu, otrzymasz karę od władz lokalnych.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu we Wrocławiu?

  Tak. Większość autostrad w Polsce jest płatnych, choć nie zawsze na całej długości. Wjeżdżając na autostradę, zobaczysz budki poboru opłat, a korzystając z danego odcinka, najpierw pobierzesz bilet, a dopiero później go opłacisz. Nie musisz się przejmować, że zabraknie Ci drobnych, ponieważ w budkach poboru opłat akceptowane są też karty kredytowe. Pamiętaj, że wysokość opłat zależy od przejechanego dystansu i kategorii pojazdu.


  Wrocław przewodnik turystyczny

  Wrocław to miasto w zachodniej Polsce i największe miasto w historycznym regionie Śląska. Leży nad brzegiem Odry na Nizinie Śląskiej w Europie Środkowej, około 350 km od Morza Bałtyckiego na północy i 40 km od Sudetów na południu. Wrocław jest unikalnym europejskim miastem o mieszanym dziedzictwie, z architekturą inspirowaną tradycjami czeskimi, austriackimi i pruskimi, takimi jak śląski gotyk i barokowy styl budowniczych dworskich Habsburgów Austrii (Fischer von Erlach). Wrocław ma wiele znaczących budynków autorstwa niemieckich modernistycznych architektów, w tym słynną Halę Stulecia (Hala Stulecia lub Jahrhunderthalle) zaprojektowaną przez Maxa Berga. W 1948 r. Wrocław zorganizował Wystawę Ziem Odzyskanych i Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym we Wrocławiu

  W czasach monarchii habsburskiej we wczesnej epoce nowożytnej Wrocław zyskał wiele ze swojej barokowej architektury i instytucji kulturalnych, takich jak uniwersytet, na którym studiowało dziewięciu laureatów nagrody Nobla. Można też usłyszeć Wrocław określany jako „Polska Wenecja”, ponieważ Odra rozpada się na oddzielne ramiona, poprzecinane ponad 100 mostami. Spora część miasta została zniszczona podczas trzymiesięcznego oblężenia pod koniec II wojny światowej, ale większość turystów nie odgadłaby tego, oglądając dziś historyczne cuda Wrocławia.

  Sudety

  Wybierz się na całodniową wycieczkę z Wrocławia, by podziwiać malownicze piękno Dolnego Śląska. Odwiedź góry, doliny i ogrody i poznaj wyjątkową kulturę tego regionu. Zobacz średniowieczne zamki, barokowe pałace i wiele innych. Podczas tej całodniowej wycieczki odwiedzisz Karkonosze, oraz fascynującą Dolinę Pałaców i Ogrodów oraz unikalne XIX-wieczne rezydencje. Większość miejsc znajduje się u podnóża największego pasma górskiego w Sudetach. Podziwiaj niezwykłą Wieżę Siedlecin i wypróbuj oryginalny ziołowy likier „Echt Stonsdorfer”. Ciesz się wycieczką z dala od miasta i naładuj baterie na następny dzień zwiedzania.

  Zamek Książ

  Odkryj historyczne i monumentalne klejnoty pięknego polskiego regionu Dolnego Śląska dzięki wycieczce jednodniowej. Zaplanuj zwiedzanie starych drewnianych kościołów i imponujących zamków i wszystkich słynnych klejnotów, z których słynie ten region. Przeżyj wizytę w cudownym Zamku Książ, zobacz drewniany kościół w Miejscu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udaj się, by zobaczyć zadziwiający wymiarami XVIII-wieczny obraz znany jako Racławice. Kierując się na południe od Wrocławia i przemierzając piękne naturalne krajobrazy Dolnego Śląska, Twój pierwszy przystanek niech odbędzie się w Świdnicy. W tym malowniczym mieście Dolnego Śląska odwiedzisz jeden z klejnotów architektonicznych regionu, Kościół Pokoju.

  Spacer panoramiczny

  Zobacz Wrocław z lotu ptaka, spacerując po Starym Mieście z wejściem na trzy różne punkty widokowe. Zobacz Wrocław z trzech punktów widzenia. Przeglądaj Stare Miasto Wrocław z wieży matematyki Starego Uniwersytetu, wejdź na platformę widokową w wieży kościoła św. Elżbiety, poznaj legendę o Dzwonie Grzesznika z Mostu Czarownic i zobacz Ostrów Tumski z wieży widokowej katedry (winda jest dostępna). Na koniec podziwiaj Wrocław i okolicę z najwyższego miejsca widokowego w Polsce, SkyTower. Rozpocznij zwiedzanie od Rynku wizytą w pięknym Starym Mieście we Wrocławiu. Podróż zakończ na SkyTower, gdzie warto udać się na koniec dnia, by podziwiać zachodzące słońce w tym magicznym mieście.

  Skalne miasto

  Odkryj skały Adršpach w środku spektakularnego narodowego rezerwatu przyrody w Czechach. Zanurz się w rzeczywistych miejscach widocznych w filmie Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa. Spędź wspaniały dzień, podziwiając piękne krajobrazy uwiecznione na filmie, poznaj labirynt dziwacznych formacji skalnych i ciesz się przepięknymi widokami na wąwozy, lasy i wodospady. Zatrzymując sie na obiad po drodze wypróbuj typowe czeskie jedzenie w lokalnej tawernie. Po malowniczej wycieczce z Wrocławia dotrzesz do malowniczej miejscowości Adrspach na granicy czesko-polskiej, w około dwie godziny. Przejdź przez imponujące i rozległe miasto skał. Podczas spaceru podziwiaj wspaniałe widoki na dziwaczne formacje skalne i odkryj ich niezwykłe nazwy, takie jak Kochankowie, Burmistrz i Burmistrz, Słodki Chleb i Ząb.

  Co robić we Wrocławiu

  Ukazując piękną architekturę, życzliwych ludzi i bolesną historię, kiedy miasto walczyło z nazistami i komunistami ze względu na położenie między Rosją a Niemcami, Wrocław jest miastem, w którym można cieszyć się powoli. Stąd, chociaż prawdopodobnie większość z poniższych rzeczy możesz zrobić w ciągu jednego dnia, Wrocław jest tak osobliwy, że najprawdopodobniej pozostaniesz na dłużej, zagłębiając się w polską kulturę i ciesząc się miastem i jego mieszkańcami. Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu to idealne rozwiązanie, aby poznać to historyczne miejsce.

  Auto Europe przedstawia jedne z ciekawszych atrakcji turystycznych Wrocławia, których nie możesz przegapić:

  • Polowanie na gnomy: Podróżowanie po całym mieście w poszukiwaniu tych uroczych gnomów, to atrakcja, która przyciąga wielu turystów. Te gnomy zaczęły powstawać jako ruch antyradziecki, aby pomóc pokojowo protestować przeciwko komunistom w latach 80-tych. Wszystko zaczęło się od Papy Gnoma, który stoi na palcu, w miejscu spotkania buntowników. W mieście znajduje się ponad 300 krasnoludków. W biurach informacji turystycznej możesz uzyskać mapy ze wskazówkami, gdzie znajdują się wszystkie gnomy, aby ułatwić Ci polowanie. Ponieważ znajdują się one rozsypane po całym mieście, zobaczysz przy okazji wiele ciekawych zabytków i innych atrakcji, które często też odzwierciedlane są przez gnomy, znajdujące się koło nich. Wybierz się na polowanie i sprawdź, czy uda Ci się znaleźć wszystkie gnomy!

  • Pokaz świateł: Jeden z najlepszych i najciekawszych pokazów świateł w Europie możesz zobaczyć prezentowany przed Halą Stulecia we Wrocławiu. Niektórzy turyści, którzy mieli okazję zobaczyć pokazy, twierdzą, że Bellagio i Font Magic nie mają porównania, do tego, co możesz tu doświadczyć. Odtwarzane jest wideo na wodzie, wraz z muzyką i światłami w miesiącach letnich. Udając się przed fontannę, możesz zobaczyć pokaz gnomów, a także inne programy, takie jak Piękna i Bestia, Dream, pokaz z okazji Dnia Niepodległości i Cztery Żywioły. Przygotuj się na atrakcję, zabierz ze sobą koce, cieplejsze ubrania na wieczór i spędź czas w gronie rodziny lub znajomych. Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie Hali Stulecia, aby móc zaplanować, kiedy i jaki pokaz warto zobaczyć.

  • Ostrów Tumski: Okolica starego miasta jest zdecydowanie interesującym miejscem do odwiedzenia. Wrocław jako miasto ma bogatą historię wartą poznania, a oprócz prawdziwych zdarzeń znajdziesz też wiele legend i opowieści. Przykładem jest tutaj kościół znajdujący się na Ostrowie Tumskim. Historia głosi, że jedna z postaci, której głowa w niemym krzyku widnieje na jedej ze ściań kościoła, należała do nieszczęśnika, który zakochał się w kobiecie z bogatego domu. Kiedy jej ręka została mu odmówiona, mężczyzna postanowił kraść, by być godnym poślubienia jej. Jednak, nawet gdy zdobył fortunę nie było mu dane poślubić ukochanej. Mężczyzna oszalał i postanowił spalić dom dziewczyny, uśmiercając ją i jej ojca. Kiedy oglądał pożar z okien kościoła, boska ręka sprawiła, że jego głowa ugrzęzła w oknie, a jego krzyki zaalarmowały mieszkańców, którzy zdołali ocalić niewinną dziewczynę wraz z ojcem.

  • Katedra Jana Chrzciciela: Wnętrze katedry jest piękne, ale panoramiczny widok na Wrocław ze szczytu wieży jest naprawdę warty tego, aby wspiąć się po tych krętych schodach. Uważaj na strome schody. Może po drodze zakręcić Ci się w głowie, a nogi będą bolały, ale widok Wrocławia zapiera dech w piersiach. Koszt to 10 PLN na wejście do katedry i wspięcie się na wieżę.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny Wrocław