Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA KATOWICE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Katowice

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Katowicach pozwoli Ci swobodnie odkrywać region Górnego Śląska w Polsce. Wybierając się na zwiedzanie pięknej górskiej scenerii, warto jest zatrzymać się w kilku uroczych wioskach, jakie znajdziesz po drodze. Katowice są tętniącym życiem miastem o przemysłowym zapleczu. Odkrywając Katowice, możesz zobaczyć wiele ciekawych historycznych budynków i dowiedzieć się więcej o przeszłości miasta. Polecamy wizytę w Kościele Mariackim, a także w Pałacu Goldsteina, jednak nie zapomnij, że miasto szczyci się też wieloma muzeami i parkami. Jeśli masz więcej czasu, możesz udać się wynajętym samochodem do miasta Tychy, gdzie znajduje się najsłynniejszy browar w Polsce, Browar Tyskie.

  Auto Europe współpracuje z kilkoma wypożyczalniami samochodów w Katowicach, aby zapewnić możliwości wyboru klientom podczas wizyty w mieście. Nasze długoletnie doświadczenie w branży sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią pomoc podróżnym podczas dokonywania rezerwacji i nie tylko. Odwiedzając naszą stronę możesz sprawdzić dostępne lokalizacje odbioru samochodu w Katowicach, w tym na stacji kolejowej.

  Dla dodatkowego spokoju, sprawdź jak inni podróżni komentują usługi Auto Europe i szeroki zakres możliwości wynajmu pojazdów, przeglądając opinie klientów o wypożyczalni samochodów w Katowice. Nie zapomnij też o naszym przewodniku z przepisami drogowymi w Polsce, gdzie znajdziesz przydatne informacje o ograniczeniach prędkości, odległościach podczas jazdy i innych.

  Informacje o stacji

  W roku 1972 stacja kolejowa w Katowicach została oficjalnie ukończona, a budowana była, by zastąpić poprzedni terminal kolejowy, będący historycznym dworcem kolejowym w mieście. Obecna stacja znajduje się w centrum miasta i jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w całym kraju. Po ukończeniu, stacja kolejowa znajduje się teraz niedaleko od stacji autobusowej, co ułatwia dalsze połączenia. Już w dwudziestym pierwszym wieku, stacja kolejowa w Katowicach obsługuje ponad 12 milionów pasażerów rocznie. Obecnie można korzystać z licznych połączeń do miast w Polsce i usług oferowanych na miejscu.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Katowice

  Jeśli planujesz wynajem samochodu na stacji Katowice, przekonasz się, że masz wiele możliwości wyboru, zarówno dostawców, jak i pojazdów. Kilka wypożyczalni, z jakimi współpracujemy, mają swoje stanowiska na terenie lub w niewielkiej odległości od stacji, w tym Europcar i Green Motion. Pamiętaj, by mieć przygotowane wszystkie wymagane dokumenty przed odbiorem samochodu, zwłaszcza prawo jazdy, paszport lub dowód osobisty, kartę kredytową i voucher od Auto Europe potwierdzający rezerwację.

  Green Motion na stacji Katowice Green Motion na stacji Katowice
  Galeria Katowicka, 3 Maja 30,
  Katowice, Polska 40-097

  +48883338506
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 08:00 - 19:00
  Europcar na stacji Katowice Europcar na stacji Katowice
  Hotel Vienna House, Sokolska 24,
  Katowice, Polska 40-086

  +48665301622
  Godziny otwarcia:
  Pon-sob 09:00 - 17:00

  Usługi na stacji

  Na stacji kolejowej możesz zakupić bilety w kasach na PKP Intercity i koleje rejonowe, które czynne są 24 h. Na dworcu w Katowicach znajdziesz też biura z informacją o dworcu i dostępnych na nim usługach. Dostępna jest tu też miejska Informacja Turystyczna - Centrum Informacji Turystycznej, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o mieście i atrakcjach. Skrytki bagażowe dostępne są całodobowo. Podróżni mogą też korzystać z usług takich, jak: apteka, artykuły spożywcze, drogeria, galanteria, gastronomia, kawiarnie, piekarnie, prasa i książki, upominki, lokale usługowe (m.in. kantor, GSM, zakłady bukmacherskie), dostępne są też cztery bankomaty w środkowej części hali głównej. Toalety czynne są całodobowo, jednak są płatne więc musisz mieć przy sobie drobne. Osoby o ograniczonej mobilności mogą przedostać się na dworzec i perony dzięki dwóm windom na klatce schodowej, do której wejście znajduje się za kasami na poziomie 0.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Katowice

  Wjazd na dworzec zapewniony jest od strony Placu W. Szewczyka, Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej oraz od ul. Konopnickiej. Pod dworcem kolejowym, na poziomie -1 znajduje się też dworzec autobusowy (obejmujący 10 stanowisk i 36 linii autobusowych). Dworzec powstał w centrum miasta, przy nowopowstałej Galerii Katowickiej, niedaleko Urzędu Miejskiego oraz Poczty Głównej. Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu na stacji w Katowicach, bez problemu dostaniesz się do różnych lokalizacji w mieście i nie tylko. W innym przypadku, dla podróżnych dostępna jest też komunikacja miejska, a ze stacji odjeżdża wiele linii autobusowych, w tym linie lotniskowe: AP2, AP3, AP4. Obok dworca znajdują się też przystanki tramwajowe. Postój taxi znajduje się przy Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej oraz na podziemnym dworcu autobusowym wzdłuż wejścia do Galerii Katowickiej.

  Porady parkingowe

  Kiedy odbierzesz pojazd, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Katowicach, upewnij się, że podczas zwiedzania sprawdzisz, gdzie możesz się zatrzymać. Parkując na ulicy, sprawdź znaki drogowe w razie możliwych opłat parkingowych i ograniczeń. W okolicy znajdziesz kilka dogodnych opcji parkingowych w doskonałych lokalizacjach, zarówno przy stacji, jak i na pobliskich uliczkach, zatem nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem wolnego miejsca dodo zaparkowania na stacji Katowice, czy w okolicy. Jedną z lepszych opcji podczas zwiedzania jest też skorzystanie z pobliskiego parkingu podziemnego znajdującego się w Galerii Katowickiej.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji