Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Wynajem samochodu wymagania na zimę

  Zima

  Myślisz o jeździe w zaśnieżonych krainach? Upewnij się, że Twój wypożyczony samochód jest dobrze wyposażony na zimę. Oto, co musisz wiedzieć wynajmując pojazd na ferie zimowe!

  Wynajem samochodów i zima - wynajmując samochód w zaśnieżonych miejscach, musisz upewnić się, że przestrzegasz odpowiednich przepisów dotyczących sprzętu zimowego do samochodów. Zapewni to nie tylko bezpieczną jazdę, ale również uniknie ryzyka zapłacenia wysokich kar, jeśli zostaniesz złapany bez odpowiedniego sprzętu. Poniżej przygotowaliśmy przydatny przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jakiego sprzętu będziesz potrzebować, w zależności od tego, gdzie podróżujesz. W wielu krajach oferujemy stawki z oponami zimowymi, podczas gdy w innych krajach trzeba poprosić o opony zimowe i zapłacić za nie lokalnie. Zawsze należy zamówić dodatkowe wyposażenie z wyprzedzeniem.

  Niemcy, Szwajcaria i Austria - gdy pogoda robi się zimowa, czyli lód i śnieg są obecne na drogach, opony zimowe stają się obowiązkowe w Niemczech i Austrii. Władze szwajcarskie zalecają stosowanie opon zimowych w regionach dotkniętych śniegiem. Większość lokalnych dostawców wyposaża pojazdy w obowiązkowe opony zimowe, które zwykle są wliczone w opłatę za wynajem. Czasami jednak są one uważane za dodatkowy sprzęt i klient musi uiścić dodatkową opłatę. Opłaty te można znaleźć w wynikach w naszym systemie rezerwacji zgodnie z warunkami i opłatami lokalnymi. Dodatkowo, jeśli są dostępne, w wypożyczalniach można zamówić i wykupić łańcuchy śniegowe.

  Francja i Włochy - samochody powinny być wyposażone w opony zimowe lub łańcuchy śniegowe zwykle od października do kwietnia w północnych częściach Włoch, zwłaszcza te, które doświadczają opadów śniegu. W przeciwieństwie do większości krajów północnych włoscy dostawcy samochodów na wynajem zwykle nie wyposażają swoich flot w opony zimowe. Oznacza to, że samochody będą wyposażone w zwykłe opony całoroczne, które nie są odpowiednie na śliskie drogi. Ponadto, jeśli jesteś w pobliżu ośrodków narciarskich, ważne jest, aby sprawdzić, czy łańcuchy śniegowe można wypożyczyć za dodatkową opłatą. Aby upewnić się, że prowadzisz bezpiecznie, zadzwoń do nas, aby omówić wynajem. Możemy doradzić, który sprzęt można zarezerwować przez nas, a który należy uzgodnić bezpośrednio z lokalnym dostawcą. Podobnie, opony zimowe nie są obowiązkowe we Francji. Nie będziesz jednak ryzykować bezpieczeństwa własnego lub pasażerów, jeśli wybierasz się w góry lub w inne zaśnieżone części kraju.

  Łańcuchy śniegowe

  Ogólne wskazówki - chyba że rezerwujesz z ofertą „Opony zimowe wliczone w cenę”, zdecydowanie zalecamy, aby podczas dokonywania rezerwacji poprosić dodatkowo o opony zimowe. Koszt opon zimowych lub opłatę za zimowe wyposażenie będzie można znaleźć w regulaminie naszego systemu rezerwacji. Podobnie, jeśli zamierzasz wypożyczyć łańcuchy śniegowe, musisz złożyć dodatkową prośbę. Pamiętaj, że odbiór samochodu zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszymi agentami rezerwacji. Możesz skontaktować się z nami pod numerem +48 222 639 537. Jeśli wybierasz się na wakacje na narty, dobrym pomysłem może być również zarezerwowanie bagażników na narty, które pomogą w transporcie sprzętu. Podczas dokonywania rezerwacji online musisz dodać prośbę o bagażniki na narty. Pamiętaj, aby podać liczbę par nart, dla których potrzebujesz bagażnika. Obowiązuje dodatkowa opłata, która zostanie zapłacona lokalnemu dostawcy przy odbiorze pojazdu. Stawki można znaleźć w Regulaminie oraz w Szczegółach stawek na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się zimowa kraina czarów i będziesz bezpiecznie jeździć na zaśnieżonych drogach!

  Szukaj w blogu