Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W HISZPANII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Hiszpanii z Auto Europe

  Hiszpania jest bardzo zróżnicowanym i bogatym historycznie krajem położonym na Półwyspie Iberyjskim w Europie Zachodniej. Hiszpania składa się z 17 wyjątkowych regionów, co oznacza, że ma coś dla każdego. Stolica kraju, Madryt, mieści Pałac Królewski wśród innych pałaców, muzeów i zabytków. W kierunku północnej części Hiszpanii regiony Galicji, Basków i Katalonii oferują interesujące miejsca do odwiedzenia. Od świętej pielgrzymki Santiago de Compostela do kościoła Sagrada Antoniego Gaudiego w Barcelonie. Kierując się na południe, zaleca się wizytę w Sewilli. Sewilla, piękne miasto i stolica autonomicznego regionu Andaluzji, jest domem flamenco. Malaga jest niedaleko i zapewnia mnóstwo plaż, pól golfowych i mauretańskich zabytków.

  Wypożyczalnia samochodów w Hiszpanii to świetny sposób na odkrywanie tego zróżnicowanego kraju. Odbiór samochodów jest dostępny na lotniskach, dworcach kolejowych lub w centrum miast w całej Hiszpanii. Zobacz, jakie pojazdy oferuje Auto Europe, z naszej listy zaufanych dostawców wynajmu samochodów, a my zajmiemy się resztą. Zapewnimy Ci nie tylko bezkonkurencyjne oferty, ale także przydatne informacje lokalne. Odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Hiszpanii klientów Auto Europe i ciesz się z wyjazdu.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Hiszpanii?

  • Samochody w Hiszpanii jeżdżą po prawej stronie drogi i wyprzedzają za pomocą lewego lub środkowego pasa ruchu.

  • Stosowanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe dla kierowcy i dla wszystkich pasażerów.

  • Nie przejmuj się, jeśli samochód za Tobą zatrąbi lub błyśnie światłami; jest to sposób, w jaki hiszpańscy kierowcy sygnalizują chęć wyprzedzenia.

  • Jeśli musisz opuścić pojazd, zatrzymując się na poboczu, przed wyjściem z samochodu musisz założyć kamizelkę odblaskową. Wypożyczalnie w Hiszpanii wyposażają swoje samochody w kamizelki odblaskowe, ale przed opuszczeniem wypożyczalni należy sprawdzić, czy i gdzie się znajdują.

  • Prawny limit alkoholu podczas jazdy wynosi 0,5 mg/ml, co jest mniej rygorystyczne niż w Polsce, gdzie limit wynosi 0,2 mg/ml. niemniej jednak, napoje serwowane w Hiszpanii często są mocne, więc nie prowadź samochodu po spożyciu.

  • Stacje benzynowe mają zwykle obsługę, z wyjątkiem autostrad, gdzie są one samoobsługowe. Zarówno gotówka, jak i karty kredytowe są zazwyczaj akceptowane.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Większość tanich wypożyczalni samochodów w Hiszpanii stosuje politykę paliwową „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ważne jest, aby pamiętać, że cena pobierana za paliwo jest wyższa, ponieważ dodano do niej opłatę za tankowanie oddanego pojazdu. Niektórzy uważają tę politykę za przydatną, ponieważ nie muszą tankować samochodu przed jego zwrotem.

  Auto Europe utrzymuje także partnerstwa z dostawcami w Hiszpanii, które nadal stosują bardziej tradycyjną politykę paliwową „pełny do pełnego”, dostarczając samochody z pełnym zbiornikiem, za który nie pobierają opłaty, i umożliwiają klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając w ten sposób opłaty paliwowej od wypożyczalni samochodów.

  Zawsze możesz sprawdzić, która polityka paliwowa dotyczy każdego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić w Hiszpanii

  • La Tomatina, Bunol, Walencja: Ten festiwal rzucania pomidorów stał się znanym na całym świecie wydarzeniem i bardzo radosnym dniem. La Tomatina, która odbyła się w mieście Bunol w Walencji, z roku na rok zyskała popularność i została uznana za święto międzynarodowego zainteresowania turystycznego. Sama walka pomidorami trwa godzinę, a na końcu ulice pokryte są morzem z soku pomidorowego. Wydarzenie jest teraz biletowane, więc upewnij się, że masz je przed przyjazdem. Podczas imprezy wyrzucanych jest około 145 000 kg pomidorów.

  • Paella z Walencji: Odwiedzając Hiszpanię, zawsze warto wybrać się na słynną Paellę, zwłaszcza jeśli uwielbiasz dania na bazie ryżu. Nie ma lepszego miejsca niż Walencji, skąd uważa się, że Paella pochodzi. To danie z ryżu walenckiego, choć pochodzi z czasów starożytnych, stało się częścią tożsamości Walencji w XIX wieku. Najbardziej popularne style Paelli to wegetariańskie, wegańskie, z owocami morza lub mieszane (mięso i owoce morza). Zaleca się wypróbowanie niektórych z nich podczas wizyty w Walencji.

  • Madryt: Odwiedzenie stolicy Hiszpanii jest obowiązkowe, gdy będziesz w kraju. Madryt, tętniące życiem, nowoczesne, ale jednocześnie historyczne miasto ma około 3,1 miliona mieszkańców i jest trzecim co do wielkości miastem w Europie. Odwiedź Pałac Królewski, katedrę Almudena, Teatr Królewski, Muzeum Prado i Bibliotekę Narodową. W nocy miasto ożywa z ruchliwymi restauracjami, barami, klubami i kawiarniami.

  • Camp Nou, Barcelona: Dla tych kibiców wśród was, a nawet tych, którzy nimi nie są, wizyta w Camp Nou w Barcelonie jest koniecznością. Ten stadion o pojemności 99,354 miejsc jest największym w Europie i imponującym drugim co do wielkości na świecie. Siedząc na stadionie, będziesz pod wrażeniem jego wielkości. Ukończony w 1957 roku stadion widział wiele sukcesów i porażek w całym swoim znakomitym życiu. Był to nawet jeden ze stadionów wykorzystywanych podczas meczów Pucharu Świata w 1982 roku. Zostanie Ci wybaczone, jeśli myślisz, że jedyną rzeczą, którą możesz zrobić, to obejrzeć grę Barcelony, dostępne są również wycieczki na stadion, razem z wprowadzeniem do historii FC Barcelony w muzeum ego klubu. Nie przegap także pokoju trofeów.

  • Miasto Mérida: Położone w zachodniej Hiszpanii Mérida może nie być typowym miejscem do odwiedzenia, jakie przychodzi na myśl podczas wizyty w tym kraju. Jest to jednak piękne i historyczne miasto, mniej znane przez turystów. To śródlądowe miasto, choć zawiera rzekę, jest stolicą autonomicznego regionu hiszpańskiej Estremadury i liczy około 60 000 mieszkańców. Mérida było jednym z najważniejszych miast w Cesarstwie Rzymskim i zachowało wiele jego starożytnej architektury. Od rzymskich świątyń i teatrów po mosty i wspaniałe muzea.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Hiszpanii

  Hiszpania jest tak zróżnicowana z północy na południe, że pobyt w jednym miejscu byłby wielką niesprawiedliwością. Zalecamy zatem zdecydować się na wynajem samochodów w Hiszpanii z Auto Europe, by odbyć swoją własną podróż odkrywczą po rozległej sieci dróg tego bogatego kraju. Dzięki naszej opcji wynajmu jedną stronę możesz odebrać pojazd w jednym miejscu i oddać w innym, co oznacza, że podróż może być tak zróżnicowana, jak chcesz.

  Dlaczego nie rozważyć lotu do Malagi lub przejażdżki do Barcelony? Podróż zabierze Cię przez różnorodne krajobrazy, przez wspaniałe miasta Walencji i Granady. Na krótszą wycieczkę, spróbuj przejazd z Malagi do Sewilli, przez Gibraltar i Jerez. Przejedziesz przez góry, jeziora i piękne wioski w Andaluzji. Możesz też polecieć do Vigo i jechać w kierunku San Sebastian w północno-zachodniej Hiszpanii. Ta podróż zabierze Cię przez wiele regionów, Galicji, Asturii i Kraju Basków.

  Aby uzyskać więcej pomysłów na wycieczki objazdowe, kliknij tutaj.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Hiszpanii?

  Ogólnie rzecz biorąc, minimalny wiek, w którym można zarezerwować wynajem samochodu w Hiszpanii, wynosi 21 lat. Kierowcy poniżej 25 roku życia mogą być zobowiązani do uiszczenia dodatkowej opłaty. Niektóre firmy wymagają, aby kierowcy w wieku powyżej 75 lat płacili dodatkową opłatę lub uzyskali dodatkowe ubezpieczenie. Pamiętaj, że te ograniczenia wiekowe są jedynie punktem odniesienia i mogą się różnić w zależności od dostawcy i kategorii samochodu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w opisie o produkcie, w ogólnych warunkach najmu i lokalnych opłatach wybranego pojazdu.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Hiszpanii?

  Opłaty za przejazd pobierane są na niektórych hiszpańskich autostradach, zwanych „Auto Pistas”. Możesz zapłacić gotówką lub kartą kredytową (większość międzynarodowych kart kredytowych jest akceptowana). Jeśli chcesz zapłacić gotówką, upewnij się, że wybierzesz pas, na którym znajdują się poborcy opłat. Jeśli chcesz zapłacić kartą kredytową, możesz wybrać albo ten sam pas, albo „Vias Automáticas”, które są wyłączne dla płatności kartą i są oznaczone znakiem wyświetlającym obraz karty magnetycznej.

  Krótko o historii

  Hiszpania ma zróżnicowaną i bogatą historię sięgającą średniowiecza. Kiedyś skończyła się rekonkwista, w której królowie katoliccy walczyli o odzyskanie ziem podbitych przez Morów. W 1516 r. ustanowiono zjednoczoną regułę. W tym okresie rozpoczął się Złoty Wiek Hiszpanii, wraz z jego ekspansją do Nowego Świata i utworzeniem różnych kolonii, globalny wpływ Hiszpanii uczynił ją jedną z najpotężniejszych potęg globalnych.

  Pod koniec XVII wieku wpływy Hiszpanii zaczęły się zmniejszać. Z licznymi wojnami, śmiercią władcy i następującą po nim wojną sukcesyjną - wszystko to odbiło się na słabnącym kraju. Wraz z wojną na Półwyspie i niestabilnością kraju zamorskie imperium Hiszpanii szybko zaczęło się rozpadać i wiele z jej kolonii latynoamerykańskich zaczęło zyskiwać niepodległość. Wiek XIX nie wypadł o wiele lepiej. Wraz z wojną domową i dyktaturą Hiszpania miała trudności z zjednoczeniem wszystkich swoich regionów. Wraz ze śmiercią hiszpańskiego dyktatora Franco, kraj powrócił do monarchii konstytucyjnej w 1976 r. W latach 60. XX wieku gospodarka Hiszpanii gwałtownie wzrosła, wchodząc do EWG (UE) w 1986 r. i strefy euro w 1992 r. Hiszpania pozostaje obecnie z umiarkowanymi wpływami na skalę globalną.

  Jaka jest waluta w Hiszpanii?

  Walutą używaną w Hiszpanii jest euro. Bankomaty są powszechnie dostępne. Zazwyczaj Twój bank macierzysty pobiera opłatę za każdym razem, gdy dokonujesz wypłaty, dlatego zaleca się wypłacić na kilka dni, aby zminimalizować kwotę dodatkowych opłat. Hiszpańskie bankomaty zazwyczaj dają możliwość obciążenia konta w euro lub funtach. Kurs twojego własnego banku będzie zawsze korzystniejszy, więc biorąc pod uwagę możliwość wybóru, radzimy opcję zostania obciążonym w euro.

  Jaka jest strefa czasowa w Hiszpanii?

  Czas w Madrycie jest taki sam jak w Polsce. Wyspy Balearów znajdują się również w tej strefie czasowej, ale Wyspy Kanaryjskie znajdują się w tej samej strefie czasowej, co Wielka Brytania, czyli na godzinę przed Polską. Czas letni obowiązuje w całej Hiszpanii (kontynent i wyspy), od ostatniego weekendu marca do ostatniego weekendu października.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po hiszpańsku?

  Językiem, który zwykle uważamy za hiszpański, jest w rzeczywistości język kastylijski, który jest językiem Kastylii, największego regionu współczesnej Hiszpanii. Chociaż ten język jest powszechnie używany i rozumiany w całym kraju, istnieje kilka innych dialektów używanych w różnych regionach, takich jak kataloński w Katalonii lub baskijski w Kraju Basków. Oto kilka powszechnie używanych zwrotów hiszpańskich, które mogą się przydać:

  Cześć - Hola
  Dzień dobry - Buenos días
  Dobry wieczór - Buenas tardes
  Gdzie jest najbliższy komisariat policji? - ¿Dónde está la comisaría de policía más cercana?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - ¿Dónde está el hospital más cercano?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - ¿Dónde hay un cajero automático?
  Gdzie jest [miejsce]? - ¿Dónde está [miejsce]?
  Czy mogę zapłacić kartą kredytową? - ¿Puedo pagar con tarjeta de crédito?
  Czy mogę zapłacić kartą debetową? - ¿Puedo pagar con tarjeta de débito?
  Ile to kosztuje? - ¿Cuánto cuesta?
  Dziękuję - Gracias
  Reszty nie trzeba - Quédese con el cambio

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w Hiszpanii?

  Napięcie wynosi 220-240 woltów. Typ gniazda to Europlug, również powszechnie stosowany w Portugalii, i Schuko. Jeśli chcesz podłączyć dowolne urządzenia z Polski w Hiszpanii, nie będzie Ci potrzebny adapter.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do Hiszpanii?

  Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej i częścią strefy Schengen. W związku z tym Polscy obywatele nie potrzebują wizy na wjazd do kraju, a jedynie paszport lub dowód osobisty ważny na czas pobytu.

  Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Hiszpanią i ma misje dyplomatyczne na terenie całego kraju, w tym ambasadę w Madrycie i konsulaty w Barcelonie, Gran Canarii, Maladze, Walencji, Vigo, Pampelum i Murcji.

  Ambasada polska w Madrycie
  Guisando 23 bis,
  28035 Madryt
  Email: madryt.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Telefon: +34 913 736605

  Polski Konsulat Generalny w Barcelonie
  Avda. Diagonal
  593-595, piętro 6
  08014 Barcelona
  Telefon: +34 933227234
  Fax: +34 933222907

  Polski Konsulat Honorowy w Las Palmas de Gran Canaria
  C/ Triana 104, 5° D
  35002 Las Palmas de Gran Canaria
  Telefon: +34 928 366 982
  Fax: +34 928 366 982

  Polski Konsulat Honorowy w Murcji
  calle Cormorán 13 Urb. La Glorieta
  Churra 30110 Murcia
  Telefon: +34 968825132
  Fax: +34 968825132

  Polski Konsulat Honorowy w Pampelunie
  Avda. Pio XII, 1, 4-5 Planta
  31002, Pampeluna
  Telefon: +34 948 221 303
  Fax: +34 948 227 007

  Polski Konsulat Honorowy w Vigo
  Ctra. Colegio Universitario, 16
  36310, Vigo
  Telefon: + 34 986 469 330
  Fax: +34 986 469 269

  Polski Konsulat Honorowy w Walencji
  Av. Cortes Valencianas, 26
  esc. Der., planta 2ª, oficina 7
  46015 Walencja
  Telefon: +34 963 580 002
  Fax: +34 963 580 168

  Czy mogę wypożyczyć samochód kempingwy w Hiszpanii?

  Jeśli chcesz spędzić więcej czasu w podróży, Auto Europe zapewnia również wypożyczalnie kamperów w Hiszpanii. Poznaj Półwysep Iberyjski w jednym z „domów na kółkach”, które oferujemy w wielu hiszpańskich miejscowościach, w tym w Barcelonie, Madrycie i Sewilli. Wybieraj spośród dużej floty kamperów dostępnych do wynajęcia i znajdź kamper na następne wakacje w Hiszpanii.

  Przydatne linki

  Biura turystyczne

  Informacje turystyczne