Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA KOLEJOWA SANTANDER

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Santander

  Santander znany jest ze wspaniałych plaż, parków i budzącego podziw pałacu królewskiego. Po tym jak ogromny pożar zniszczył historyczną dzielnicę tego miasta w północnej Hiszpanii w roku 1941, Santander stało się świetnym przykładem połączenia starego i nowoczesnego. Wciąż możesz znaleźć piękne zabytkowe domy w Puertochico, danym rybackim molo, które zmieniło się w nowoczesną marinę.

  Od El Sardinero – najpopularniejszej plaży – po Park Naturalny, w Santander znajduje się wiele wspaniałych rzeczy do zrobienia i miejsc do zobaczenia. Pod względem jedzenia, najlepsze owoce morza dostaniesz w Barrio Pesquero, nowej dzielnicy rybackiej, ale możesz też wybrać się na pyszne hiszpańskie tapas, wino i sangrię, jakie dostaniesz niemal wszędzie w centrum miasta. Wypożyczalnia samochodów na stacji w Santander zapewni Ci szybki dostęp do wszystkich atrakcji w centrum miasta.

  Obecne na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów od niemal 70 lat Auto Europe współpracuje z najlepszymi i godnymi zaufania wypożyczalniami zarówno lokalnymi, jak i międzynarodowymi w Santander i całej Hiszpanii. Aby wypożyczyć samochód na stacji kolejowej w Santander, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki lub skontaktować się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod numer: +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci pomoże.

  Informacje o stacji

  Stacja kolejowa w Santander, znana też jako Santander ADIF jest główną stacją kolejową w mieście. Oprócz niej w Santander funkcjonuje też stacja kolejowa Feve, a obie obsługują połączenia do regionu Cantabria. Stacja ADIF została oficjalnie otwarta w roku 1858, a w 2018 zostało obsłużonych tu 3 miliony pasażerów z różnych miejsc docelowych. Stacja w Santander składa się z kompleksu dwóch stacji, z których jedna przeznaczona jest dla kolei Renfe Iberian-gauge, natomiast drugi budynek obsługuje kolej z usługami metrowymi FEVE do Bilbao-Abando i Oviedo.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej w Santander

  Auto Europe współpracuje z licznymi wypożyczalniami dostępnymi na stacji kolejowej w Santander, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć ogromny wybór pojazdów w konkurencyjnych cenach. Większość stanowisk dostawców znajduje się w niewielkiej odległości od niej. Poniżej znajdziesz kilka wypożyczalni, ich lokalizacje i godziny otwarcia biura. Pamiętaj, że te informacje mogą ulec zmianie. Przed podróżą zawsze sprawdź dokładnie dane i warunki, jakie może mieć wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Santander na voucherze.

  Enterprise na stacji w Santander Enterprise na stacji Santander
  Estacion De Tren, Pl. Estaciones, S/N,
  Santander, Hiszpania 39002

  +34942222926
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 19:00
  Sob 09:00 - 14:00
  Hertz na stacji w Santander Hertz na stacji Santander
  C. Gerardo de Alvear,
  Santander, Hiszpania 39011

  +34670543662
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 19:30
  Sob 09:00 - 13:00

  Usługi na stacji

  Usługi kolejowe Alvia korzystają z szybkich pociągów na trasie Madryt–León aż do Palencia, zanim zmienią się na standardową sieć kolejową obsługującą Santander, a Media Distancia oferuje usługi na trasie między Santander a Valladolid-Campo Grande. Linia kolei podmiejskiej w Santander również zaczyna się na głównej stacji kolejowej w mieście. W Cercanías de Santander nie funkcjonują już bilety z magnetycznym paskiem do odczytu, dlatego w jednym z automatów dostępnych na stacji będziesz musiał zakupić kartę i naładować na niej odpowiednie bilety, jakie będą Ci potrzebne na podróż. Jest to rodzaj karty bezdotykowej, którą musisz zbliżyć do czytnika, aby otworzyły się drzwi. Kartę można ponownie naładować i nie traci ona ważności. Na stacji oferowany jest parking całodobowy i kilka standardowych usług, a niedaleko znajdziesz też biura wypożyczalni samochodów i port.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Santander

  Stacja kolejowa Santander znajduje się nad zatoką w centrum miasta, około 10 minut jazdy samochodem od lotniska Seve Ballesteros-Santander, jadąc trasą S-10. Do portu w mieście ze stacji kolejowej możesz przejść pieszo w parę minut. Między lotniskiem a stacją kolejową kursują też autobusy ALSA. Trasa w zależności od ruchu na drodze trwa około 20 minut. Wynajętym samochodem na stacji w Santander możesz przedostać się do słynnego Palacio de la Magdalena w około 15 minut.

  Porady parkingowe

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji kolejowej w Santander, znajdziesz w okolicy niejeden parking otwarty 24/7. Jeśli musisz odebrać kogoś na stacji kolejowej w Santander lub chcesz się tu zatrzymać, aby odwiedzić atrakcje w okolicy, na stacji znajduje się parking, z którego możesz skorzystać. Parking Saba Estación Tren Santander znajduje się przy Plaza de las Estaciones i otwarty jest nie tylko dla pasażerów. Na miejscu znajdziesz kilka usług, z których można skorzystać, dla dodatkowego komfortu. W okolicy znajduje się więcej parkingów do wyboru, jak Parking Machichaco przy porcie, również otwarty całodobowo.

  W Santander znajduje się wiele dogodnych opcji parkingowych do wyboru. Oprócz standardowych garaży parkingowych możesz też zatrzymać się na ulicy, jednak pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na znaki w okolicy. Parkowanie na ulicy jest płatne, więc upewnij się, że znajdziesz parkometr do zakupienia biletu. Santander podzielony jest na strefy, a podobnie jak w innych większych miastach, parkowanie w centrum może być wyzwaniem w godzinach szczytu. Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku z przepisami drogowymi w Hiszpanii.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji