Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PORTUGALII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Portugalii - piaszczyste plaże czekają!

  Wypożyczalnia samochodów w Portugalii

  Od poszarpanych górskich szczytów na północy, po rozległe tereny na południu, Portugalia ma zróżnicowany, bogaty krajobraz, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas wycieczki czekać będą na Ciebie starożytne zamki, brukowane uliczki, kilometry złotych piaszczystych plaż i miasta o bogatej historii, jak Porto. Wszystko to i jeszcze więcej będzie w zasięgu twojej ręki dzięki wypożyczalni samochodów w Portugalii. Zrelaksuj się w Faro z przyjemnie gorącym słońcem, spróbuj wspaniałego jedzenia i skosztuj kieliszek portugalskiego czerwonego wina i oglądaj, jak świat toczy się obok Ciebie. Nie zapominajmy też o Lizbonie, Portugalskiej stolicy, pełnej życia metropolii z mnóstwem barów, restauracji i nietypowych kawiarni, w których można rozkoszować się wolnym czasem nad rzeką.

  Portugalia od dawna jest typowym miejscem docelowym wśród turystów i z tego powodu wiele lokalnych, krajowych i międzynarodowych wypożyczalni samochodów oferuje tu swoje usługi. Od znanych i renomowanych dostawców, jak Hertz, Europcar i Sixt, po lokalne firmy, jak Rent a Star, z pewnością znajdziesz idealne dla siebie rozwiązanie. Dzięki nam masz gwarantowane najniższe ceny na rynku wynajmu samochodów. Nasze częste promocje istnieją specjalnie po to, abyś otrzymał najlepsze doświadczenie podczas wyjazdu.

  Wynajęcie samochodu w Portugalii nie mogłoby być prostsze; Auto Europe ma ponad 60 lat doświadczenia na rynku wynajmu samochodów oraz silne partnerstwa zawiązane na przestrzeni lat, z licznymi wypożyczalniami. Dostarczamy duży wybór samochodów do wynajęcia, ale mamy też alternatywy pod postacią kamperów i pojazdów luksusowych. Skontaktuj się z jednym z naszych agentów pod numerem +48 222 639 537 i dowiedz się więcej. Odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Portugalii klientów Auto Europe przed dokonaniem rezerwacji.

  Aby dowiedzieć się więcej o wynajmowaniu samochodów w Portugalii, kliknij odpowiednią sekcję poniżej:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Kategorie samochodów

  Gdzie mogę odebrać samochód wynajęty w Portugalii

  Auto Europe zapewnia niemal nieograniczoną ilość lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów w całej Portugalii, głównie na lotniskach, stacjach kolejowych i w centrach głównych miast. Dzięki licznym dostawcom możesz wybierać spośród wielu dostępnych pojazdów. Wiele klientów decyduje się na odbiór samochodu w miastach, jak Faro, Albufeira lub w innym miejscu w Algarve. Inne popularne opcje obejmują Torres Vedras, Cascais lub Viana do Castelo na północy. Możesz też cieszyć się pobytem na pięknej portugalskiej wyspie Madera.

  Kiedy decydujesz się na wynajem samochodu w Portugalii, po przyjeździe na miejsce docelowe wystarczy, że podejdziesz do stanowiska swojego dostawcy po odbiór wybranego pojazdu. Upewnij się, że masz przy sobie ważne prawo jazdy, voucher i kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy, na której blokowany jest depozyt. Podczas odbioru samochodu upewnij się też, że sprawdzisz pojazd pod kątem istniejących szkód, by odnotować je w raporcie odbioru. Nie zapomnij też w pełni przeczytać warunków najmu, zwracając szczególną uwagę na politykę paliwową.

  Porównaj stawki wynajmu samochodów na najpopularniejszych lotniskach i stacjach kolejowych w Portugalii

  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Portugalii

  Z ponad 24,000 globalnymi lokalizacjami odbioru, Auto Europe nie tylko jest obecne w całej Portugalii, ale też na pięknej wyspie Maderze, w Funchal, a także na spektakularnych Azorach położonych na Oceanie Atlantyckim.

  Nasze liczne partnerstwa pozwalają nam dostarczać fantastyczne wyceny dla ogromnej ilości pojazdów. Możliwość anulacji rezerwacji bez opłat do 48 godzin jest jednym z naszych największych atutów. Naszym celem jest zapewnienie całkowitej przejrzystości podczas dokonywania rezerwacji, od naszych ogólnych warunków i polityki paliwowej, po dodatkowe wyposażenie i lokalne opłaty.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Guerin Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar
  Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy podczas dokonywania rezerwacji samochodu w Portugalii na naszej stronie, nie zawahaj się skontaktować się z naszym wielokrotnie nagradzanym zespołem rezerwacyjnym telefonicznie lub wysyłając e-mail, aby otrzymać wszelkie informacje, jak godziny otwarcia dostawcy, drop-box dostępny po godzinach pracy, nasze najnowsze oferty, dodatkowe wyposażenie, udział własny i wiele więcej.


  Często zadawane pytania o wynajmie samochodów w Portugalii

  Skontaktuj się z namiAuto Europe dostarcza Ci całej swojej wiedzy i doświadczenia, aby w pełni odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z wynajmem samochodów. Niezależnie od tego, w jakim kraju się znajdujesz, nasza lokalna wiedza pomoże Ci bezpiecznie poruszać się po drogach w nieznanym miejscu. Poniżej znajduje się sekcja z najczęściej zadawanymi pytaniami o wynajem samochodów w Portugalii. Dlatego jeśli wybierasz się po odbiór pojazdu w Porto lub twoim celem jest Albufeira, zadzwoń do naszych agentów rezerwacji, jeśli nie znajdziesz odpowiedzi poniżej.


  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Portugalii?

  Większość wypożyczalni samochodów w Portugalii wymaga, aby główny kierowca miał ukończone 18 lat. Dodatkowo musisz mieć prawo jazdy od co najmniej roku. Pomimo tego, że jest to ogólna reguła, poszczególni dostawcy mogą narzucić swoje ograniczenia wiekowe. Jeśli wynajmujesz samochód po raz pierwszy, nie martw się, Auto Europe poprowadzi Cię przez cały proces. Jeśli masz mniej niż 26 lat, mogą narzucić opłatę młodego kierowcy. Wszelkie informacje o dodatkowych opłatach są dostępne podczas dokonywania rezerwacji online w ogólnych warunkach oraz na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu rezerwacji.

  W Portugalii Avis i Budget to dwie nasze partnerskie wypożyczalnie, jakie wypożyczają pojazdy dla klientów w wieku 18 lat i starszych. Inne wypożyczalnie, jak Guerin i Europcar dostarczają samochody na wynajem dla kierowców w wieku 19 lat i starszych. Zawsze należy być w pełni świadomym wszelkich ograniczeń wiekowych dla kierowców podczas dokonywania rezerwacji, wpisując swój dokładny wiek w wyszukiwarce, aby zarówno Auto Europe jak i dostawca byli odpowiednio poinformowani. Dzięki temu będziesz wiedzieć dokładnie jakie obowiązują Cię dodatkowe opłaty.

   

  Czy mogę wynająć samochód w Portugalii w jednym miejscu i zwrócić w innym?

  Tak, możesz odebrać swój pojazd w Portugalii w jednej lokalizacji i oddać go w innej. Należy jednak pamiętać, że mogą pojawić się ograniczenia i dodatkowe opłaty. Proces ten nazywany jest wynajmem w jedną stronę, a opłaty zawsze wyświetlane są podczas dokonywania rezerwacji. Pomimo tego, że wiele dostawców w Portugalii zezwala na wynajem w jedną stronę za darmo, niektóre wypożyczalnie wymagają opłaty, a inne w ogóle nie oferują takiej opcji. Jeżeli są narzucane jakieś ograniczenia, ma to zazwyczaj związek z kategorią wynajmowanego pojazdu, minimalnego czasu wynajmu lub miejsca docelowego.

  Wypożyczalnie w Portugalii zezwalają też na oddanie pojazdu w innym europejskim kraju bez dodatkowych opłat; zazwyczaj dotyczy to sąsiadujących krajów lub tych w zachodniej Europie. Jednak ograniczenia nakładane są na samochody luksusowe z powodów ubezpieczeniowych. Jeśli wypożyczasz samochód w zachodniej Europie i udajesz się do europejskiego kraju na wschodzie, najpewniej będziesz musiał zapłacić dodatkową opłatę i dostosować się do pewnych ograniczeń.

  Jeśli dotyczy Cię opłata za wynajem w jedną stronę, zostanie ona uwzględniona w Twojej stawce, a jeśli nie, zostanie ona pobrana podczas odbioru przez dostawcę, w zależności od wypożyczalni. Auto Europe nie pobiera opłat za tę usługę, ale ponieważ uważamy za obowiązek powiadomić o wszelkich dodatkowych opłatach naszych klientów, aby byli odpowiednio powiadomieni. Opłaty za wynajem w jedną stronę są bez VAT i uwiecznione są podczas dokonywania rezerwacji na naszej stronie pod szczegółami stawki. Korzyść z dokonywania rezerwacji przez Auto Europe, to możliwość anulacji rezerwacji bez opłat do 48 godzin przed odbiorem pojazdu.

  Dokonując rezerwacji online, musisz zamieścić wszystkie kraje, jakie zamierzasz odwiedzić. Na voucherze muszą zostać zaznaczone kraje, do jakich chcesz pojechać. Lokalny dostawca też musi być powiadomiony, aby udzielić zezwolenia na wjazd do każdego kraju. Lokalnie mogą narzucić małą opłatę, jaką można znaleźć na naszej stronie podczas dokonywania rezerwacji w warunkach w szczegółach ceny. Opłaty te też są zaznaczone na voucherze po zatwierdzeniu rezerwacji.

   

  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wynająć samochód w Portugalii?

  Ważna karta kredytowa wystawiona na imię i nazwisko głównego kierowcy jest wymagana, aby zablokować depozyt podczas odbioru. Dostawca zablokuje daną kwotę, która zostanie zwrócona kiedy samochód oddany zostanie w takim samym stanie, w jakim został odebrany. Lokalni dostawcy nie akceptują kart debetowych. Potrzebujesz zatem karty kredytowej z odpowiednimi środkami, by pobrać depozyt. Nie spełniając tych warunków, nie będziesz w stanie odebrać pojazdu i stracisz rezerwację. W przypadku pojazdów luksusowych dostawca może wymagać dwóch kart kredytowych wystawionych na głównego kierowcę, w zależności od wypożyczalni.

  Visa, Mastercard, Diners i American Express to najczęściej akceptowane karty kredytowe przez lokalnych dostawców. Aby upewnić się, jakie karty kredytowe są akceptowane podczas dokonywania rezerwacji, możesz sprawdzić informacje o płatności w wypożyczalni w szczegółach ceny, przy wybranym pojeździe w naszej wyszukiwarce lub nasz post na blogu o kartach kredytowych i depozycie.

   

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Portugalii?

  Jazda w Portugalii nie różni się wielce od innych zachodnich europejskich krajów. Upewnij się, że zawsze przestrzegasz zasad drogowych w obcym kraju. W skrócie limit prędkości wynosi od 50 km w mieście, 70 na terenie niezabudowanym i 120 km na autostradach. Wszyscy pasażerowie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w odpowiednich fotelikach. Dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą być przewożone na przednim siedzeniu, chyba że są wyższe niż 135 cm. Foteliki są obowiązkowe dla dzieci na tylnym siedzeniu do 12 roku życia, chyba że są wyższe niż 135 cm. Należy też zawsze mieć przy sobie wszystkie dokumenty pojazdu - jest to prawny wymóg – a każdy musi mieć dostęp do kamizelki odblaskowej. Trójkąt ostrzegawczy jest obowiązkowy, jeśli samochód się zepsuje, dlatego upewnij się, że masz go w samochodzie przed odjazdem.

  Kierowcy w Portugalii mogą się wydawać agresywni, jednak jeśli będziesz przestrzegać zasad, nie będziesz mieć problemu na drodze. Podczas jazdy musisz włączyć światła w tunelu, lub kiedy widoczność jest ograniczona. W Portugalii kierowcy często siedzą innym na ogonie, jednak nie przejmuj się i pozwól im się wyminąć. Nie oczekuj zbyt wielu wskazówek od kierowców, dlatego zachowuj szczególną uwagę. Wyprzedanie z prawej strony nie jest dozwolone i możesz za to otrzymać mandat do 1,000 euro. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku korzystania z telefonu bez zestawu głośnomówiącego, co jest nielegalne. Za niezastosowanie się możesz oczekiwać kary do 600 euro i dyskwalifikacji. Podczas parkowania upewnij się, że nie parkujesz pod prąd, co też może doprowadzić do otrzymania mandatu.

  Musisz też pamiętać, aby przepuszczać pasażerów wysiadających z tramwaju, co głównie zdarza się w miastach. Jeśli musisz zatankować samochód, liczne stacje benzynowe są dostępne w całym kraju. Zazwyczaj stacje są otwarte od 07:00 do 22:00, a w niektórych miastach i na autostradach są czynne 24 godziny. Jeśli zostaniesz zatrzymany przez władze, upewnij się, że masz przy sobie dokumenty i wystarczająco gotówki, by zapłacić możliwą karę. Niektóre pojazd policji mają bankomat w bagażniku, aby zapłacić kartą.

  Wszelkie mandaty, jakie otrzymasz podczas wynajmu, są przekazywane na Ciebie przez wypożyczalnię i naliczane są opłaty administracyjne. Podobnie przekazywane są Twoje dane, jeśli jest to wymagane przez prawo. Na koniec, jazda pod wpływem jest zabroniona z naliczanymi wysokimi karami i punktami, jeśli kierowca zostanie przyłapany. Legalny limit wynosi 0,5 gram na litr krwi, jeśli twój wynik wyniesie 1,2 gram na litr możesz spodziewać się aresztu.

   

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Portugalii?

  Opłaty drogowe obowiązują w Portugalii na autostradach. Opłata jest pobierana w momencie wjazdu na autostradę, aż do momentu gdy ją opuścisz. Podjeżdżając do tradycyjnej budki, musisz odebrać bilet i oddać go przy wyjeździe. Tradycyjne autostrady mają budki poboru opłat, w których możesz zapłacić kartą lub gotówką. Inne pasy oferują opłatę kartą lub “Via Verde” z szybkim przejazdem z transponderem przyczepionym do przedniej szyby. Na obydwu mostach w Lizbonie jest pas dla “Via Card”, tylko dla zarejestrowanych użytkowników i powinno się go unikać.

  Nowe bramki poboru opłat, elektroniczne, wymagają posiadanie transpondera na przedniej szybie. Wypożyczalnie w Portugalii mogą je aktywować, jeśli sobie tego zażyczysz w momencie odbioru, za niewielką opłatą. Transpondery są łączone z kartą kredytową lub kontem bankowym i opłaty są odpowiednio pobierane. Niektóre elektryczne budki mają maszyny do pobierania opłat położone w zatoczkach wzdłuż autostrady, choć taka opcja jest zazwyczaj dostępna tylko w Algarve. Jeśli przejedziesz przez automatyczny pobór opłat bez transpondera, numer rejestracyjny twojego pojazdu zostanie zarejestrowany. Będziesz musiał następnie uiścić opłatę na autoryzowanej poczcie w ciągu następnych pięciu dni, ale nie wcześniej niż 2 dni.

  Elektryczne transpondery to szybki i dogodny sposób na przejechanie przez bramki - zarówno tradycyjne jak i “Via Verde” i elektroniczne. To świetny sposób na uniknięcie zatoru, ponieważ nie musisz się zatrzymywać, przez co ruch drogowy jest płynny. Aby otrzymać więcej informacji na temat opłat drogowych w Portugalii, możesz sprawdzić naszą sekcję z ogólnymi zasadami ruchu drogowego i lokalnymi opłatami podczas dokonywania rezerwacji online. Szczegółowe informacje o opłatach drogowych w Portugalii i kalkulator obliczający opłatę za dany odcinek drogi znajdziesz na oficjalnej stronie Portugalskiego Departamentu Infrastruktury.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Portugalii?

  Wypożyczanie samochodu w Portugalii przez Auto Europe oznacza, że twój wynajem zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej poza samochodem i ograniczenie odpowiedzialności z tytułu kolizji wynajmowanego pojazdu (CDW) wliczone w stawkę podstawową. Dodatkowo podstawowy pakiet zawiera ubezpieczenie od kradzieży (TP). W zależności od dostawcy, którego wybierzesz, będzie Cię obowiązywał udział własny lub nie w przypadku uszkodzenia, lub kradzieży pojazdu. Warto pamiętać, że CDW zazwyczaj nie obejmuje uszkodzenia lusterek, kół, szkła, itd.

  Dla większego spokoju, za dodatkową opłatą możesz dodać specjalny pakiet Auto Europe Zwrot Udziału Własnego z Super Cover. W ten sposób zostanie zablokowana tylko minimalna wysokość depoztytu, a w przypadku uszkodzenia pojazdu klient jest zobowiązany pokryć szkody, które następnie są refundowane przez Auto Europe z dodatkową ochroną na poszczególne części samochodu. Dostępność tego pakietu zależy od lokalizacji, okresu wynajmu i dostawcy, a możliwość jego dodania pojawia się podczas dokonywania rezerwacji.

  Nasza specjalna strona o zabezpieczeniach samochodów zawiera szczegółowe informacje o każdej opcji. Możesz sprawdzić, jakie obowiązują Cię opłaty w Szczegółach ceny widniejące w wyszukiwarce online. Znajdziesz tam pełne zabezpieczenia w danej ofercie, informacje o udziale własnym, CDW, kradzieży i OC. Informacje te są też zawarte w ogólnych warunkach na twojej rezerwacji.

  Lokalny dostawca może Ci oferować własne ubezpieczenie podczas odbioru pojazdu. Jest to opcja do rozważenia, choć z pakietem Super Cover od Auto Europe, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować nic więcej. Wszelkie ubezpieczenia zakupione lokalnie u dostawcy, nie mogą być zrefundowane przez Auto Europe. Wypożyczalnia może Ci zaoferować inne ubezpieczenie, jak Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (PAI), Zabezpieczenie rzeczy osobistych (PEC), Super CDW, Seguro Relax, Pomoc Drogową i więcej. Są one opcjonalne i naliczane jako opłata za każdy dzień.

   

  Czy mogę zarejestrować dodatkowego kierowcę do mojego wynajmu samochodu w Portugalii?

  Tak, możesz dodać kolejnego kierowcę do rezerwacji, jeśli tego chcesz. Niektóre wypożyczalnie samochodów w Portugalii oferują dodanie kierowcy bez dodatkowych opłat. Inni dostawcy naliczają dzienną opłatę za kolejnego kierowcę. Opłata ta naliczana jest lokalnie przez wypożyczalnie w momencie odbioru pojazdu. Auto Europe oferuje regularne promocje dodatkowych kierowców gratis w wybranych lokalizacjach. Wszyscy kierowcy, łącznie z dodatkowymi muszą zostać zarejestrowani na umowie najmu. Jeśli tego nie zrobisz, wszelkie ubezpieczenia mogą stracić ważność. Oznacza to, że w przypadku kradzieży lub uszkodzenia pojazdu, kiedy był on pod opieką osoby niezarejestrowanej, kierowca ten będzie zobowiązany pokryć pełną kwotę. Dodatkowy kierowca musi też przedstawić te same dokumenty co główny kierowca, łącznie z dowodem osobistym, prawem jazdy itd.

  Jeśli doliczana jest opłata za dodatkowego kierowcę, będzie ona widoczna podczas dokonywania rezerwacji w Szczegółach ceny, umieszczonymi pod informacjami o wybranym samochodzie. Po wybraniu dostawcy kliknij przycisk informacje o kierowcy, wybierz kategorię i rodzaj samochodu. Wszelkie informacje o dodatkowym kierowcy można też znaleźć na voucherze.


  Dodatkowe opcje wynajmu pojazdów w Portugalii

  Auto Europe zapewnia szybki i łatwy sposób na porównywanie cen samochodów na wynajem w Portugalii. Oferujemy szeroką flotę pojazdów do wyboru od licznych lokalnych i międzynarodowych dostawców. Nasze kategorie pojazdów ukazują nasze oddanie w dostarczaniu odpowiednich pojazdów na każdą okazję. Od naszych pojazdów Mini do kategorii SUV, masz spory wybór.

  Dla większych rodzin lub grupy znajomych oferujemy też vany, by ułatwić zwiedzanie rozległego portugalskiego wybrzeża. Kabriolety są natomiast doskonałe dla tych poszukujących nieco więcej luksusu i korzystania ze wspaniałej pogody. Jeśli cenisz sobie więcej przestrzeni, nasze pojazdy w kategorii ekonomicznej i średniej dostarczają nieco więcej miejsca na nogi, nie zwiększając znacznie zużycia paliwa.

  Aby pomóc Ci z wyborem odpowiedniego pojazdu na twój wyjazd, polecamy odwiedzenie naszego przewodnika po flocie pojazdów w Portugalii, który dostarczy Ci szczegółowych informacji na temat zalet i przewag każdej wybranej kategorii.

  Samochody luksusowe na wynajem Kategoria VAN na wynajem Kampery na wynajem w Portugalii

  Wynajem samochodów luksusowych - Nasze pojazdy w kategorii luksusowej zapewniają możliwość zwiedzania Portugalii w czarującym pojeździe. Kategoria ta w Portugalii zawiera pojazdy takie jak Mercedes C Class, Volvo V90 i a BMX 5 Series, by wymienić kilka. W zależności od lokalizacji dostępne mogą być pojazdy takie jak Maserati, Lamborghini, Audi i Porsche.

  Wynajem samochodów w kategorii VAN w Portugalii - Idealną opcją podczas podróżowania z rodziną lub grupą przyjaciół jest wynajem samochodu w kategorii van, popularnej wśród biznesmanów i tych, co udają się na spotkania biznesowe lub konferencje. Przestrzeń w środku jest doskonała dla dużej ilości bagażu, jednocześnie zapewniając przestrzeń na nogi i wygodę dla pasażerów.

  Kampery na wynajem w Portugalii - Portugalia to idealny kraj na zwiedzanie w kamperze. Kraj ten jest wystarczająco mały, a jednocześnie na tyle duży, aby przez cały czas pozostać zainteresowanym zwiedzaniem. Z północy na południu, krajobraz ekstremalnie się zmienia. Górzysty teren na północy jest pełen lasów, podczas gdy południe jest bardziej płaskie z otwartymi przestrzeniami.


  Przydatne linki

  Poradnik z informacjami turystycznymi w Portugalii

  Poradnik podróżnika na wynajem

  Opłaty drogowe w Hiszpanii i Portugalii