Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PORTUGALII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Portugalii z Auto Europe

  Kontynentalna Portugalia znajduje się na Półwyspie Iberyjskim, w Europie Zachodniej. Jej terytoria obejmują również atlantyckie wyspy Madery i Azorów. Współczesna Portugalia datuje się na 868 r. n. e. i jako taka ma bogactwo historycznego uroku, który obejmuje rustykalne krajobrazy, zamki i forty wokół każdego zakątka i liczne plaże. Wraz ze wspaniałą zdrową kuchnią i dużą ilością słońca przez cały rok, Portugalia jest doskonałym miejscem do zwiedzania i odkrywania. Wypożyczalnia samochodów w Portugalii to opcja dla skorzystania z otwartej drogi, aby doświadczyć wszystkiego, co kraj ma do zaoferowania.

  Auto Europe to międzynarodowy pośrednik wynajmu samochodów z biurami na czterech kontynentach. Dzięki lokalnej wiedzy i współpracy ze znanymi na całym świecie markami wynajmu samochodów, Auto Europe może zaoferować najlepszą możliwą ofertę z jednej z największych flot samochodowych w okolicy. Nasz serwis skupia się nie tylko na samochodach, ale także na kamperach, luksusowych pojazdach, a nawet na usługach kierowcy. Z lokalizacjami odbioru w całej Portugalii, z lotnisk, centrów miast i stacji kolejowych, skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy Ci najlepiej pomóc. Odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Portugalii klientów Auto Europe przed dokonaniem rezerwacji.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Portugalii?

  Portugalia ma rozległą sieć dróg, a większość autostrad jest płatna. W przypadku płatnych autostrad możesz płacić gotówką i kartą kredytową w kabinach. W przeciwnym razie transponder musi być obecny w samochodzie i połączony z kontem bankowym. Dzięki temu sprzętowi możesz swobodnie przejeżdżać przez załogowe opłaty drogowe i elektroniczne autostrady. Miasta ogólnie rzecz biorąc nie mają ograniczeń w ruchu w centrum, a niektóre z nich mają także mało restrykcyjne parkingi. Nie jest niczym niezwykłym znaleźć wiele samochodów zaparkowanych na chodnikach.

  Jednak większe miasta, takie jak Lizbona i Porto, mają więcej przepisów i ograniczeń drogowych. Wskazane jest korzystanie z oficjalnych parkingów lub zatok parkingowych. W przeciwnym razie możesz znaleźć swój samochód zaciśnięty lub nawet odholowany. Centralna Lizbona obsługuje strefę niskiej emisji (LEZ), która uniemożliwia starszym samochodom wjazd w godzinach szczytu. Samochody sprzed 2000 r. Nie mogą wjeżdżać między godzinami 07:00 a 21:00.

  • Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy jest zabronione, chyba że używasz zestawu głośnomówiącego.

  • Stosowanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe zarówno dla kierowcy, jak i dla wszystkich pasażerów.

  • Dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą podróżować na przednim siedzeniu.

  • Prawny limit stężenia alkoholu we krwi (BAC) w Portugalii wynosi 0,5 mg/ml, co jest wartością wyższą niż w Polsce. Ponadto napoje podawane w Portugalii wydają się być silniejsze niż napoje serwowane w Polsce. Zdecydowanie zalecamy, aby nie pić i prowadzić.

  • Możesz znaleźć stacje benzynowe wzdłuż portugalskich autostrad oraz we wszystkich miastach i miasteczkach. Stacje benzynowe są zwykle otwarte od 8 rano do 8 wieczorem. Chociaż na niektórych autostradach i w dużych miastach stacje benzynowe mogą być otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

  Więcej informacji na temat przepisów drogowych i ograniczeń prędkości można znaleźć w sekcji informacji o jeździe w Portugalii.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  W Auto Europe oferujemy opcję wybrania tanich wypożyczalni samochodów w Portugalii, które stosują politykę paliwową „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ważne jest, aby pamiętać, że cena pobierana za paliwo jest wyższa, ponieważ dodano do niej opłatę za tankowanie oddanego pojazdu. Jednocześnie utrzymujemy partnerstwa z dostawcami w Portugalii, które stosują tradycyjną politykę paliwową „pełny do pełnego”, dostarczając samochody z pełnym zbiornikiem, za który nie pobierają opłaty, i umożliwiają klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając w ten sposób opłaty paliwowej od wypożyczalni samochodów.

  Zawsze możesz sprawdzić, która polityka paliwowa dotyczy każdego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić w Portugalii

  Chociaż w Portugalii zawsze jest wiele do zrobienia i zobaczenia, oto kilka sugestii, które pomogą Ci zmaksymalizować pobyt i doświadczenie Portugalii. Od wspaniałych parków narodowych po mistyczne pałace, Portugalia ma wszystko w zasięgu ręki.

  • Przejazd pociągiem w regionie Douro: Ten rodzaj atrakcji uważany jest za jedną z najbardziej malowniczych podróży kolejowych w Europie. Linia kolejowa Douro podąża za doliną rzeki na wschód, a następnie kieruje się do tarasowych winnic w regionie produkującym wino porto. Linia kolejowa „Linha do Douro” odjeżdża z centrum Porto i zatrzymuje się w wielu tradycyjnych miastach po drodze. Aby uzyskać dodatkową autentyczność, dlaczego nie zdecydować się na podróż tą linią historycznym pociągiem parowym.

  • Park Narodowy Gerês, region Minho: Park narodowy Gerês na północy Portugalii znajduje się około 100 km od miasta Porto. Piękne majestatyczne miejsce, Gerês ma liczne wioski w stylu granitowym z czasów powstania Portugalii w XII wieku. Park ma również spory udział w lokalnej przyrodzie, dając dschronienie zwierzętom od wilków, jeleni, borsuków po dzikie kuce i dziki - idealne miejsce dla osób poszukujących przyrody i bogatej historii.

  • 25 de Abril Bridge Miradouro, Lizbona: Lizbona ma liczne miradouros (punkty widokowe) rozrzucone po całym mieście. Z tych strategicznie położonych platform widokowych można zobaczyć całe miasto, jego pałace, dzielnice i zabytki. Najnowszą platformą widokową do dodania jest szklany most 25 do Abril. Ustawiony wysoko na jednym z filarów zawieszenia tego mostu. Winda prowadzi na sam szczyt filaru i zapewnia niesamowity widok na rzekę i miasto.

  • Arrábida, Setúbal: Park przyrodniczy Arrábida znajduje się obok miasta Setúbal, około 53,8 km na południe od stolicy, Lizbony. Z niesamowitymi widokami na głęboką błękitną rzekę Sado, historyczne zamki Palmela, Forte São Filipe i wspaniały klasztor, park ten ma wiele do zaoferowania. W kierunku wybrzeża znajduje się również wiele plaż, w tym plaża Galapinhos, która została uznana za najlepszą europejską plażę w 2017 roku.

  • Pałac Pena, Sintra: Położony na samym szczycie historycznego miasta Sintra, Palacio da Pena, jest XIX-wiecznym pałacem z epoki romantyzmu. Ten bajkowy pałac położony w bujnych ogrodach został zbudowany przez króla Ferdynanda II i znajduje się zaledwie 29 km na zachód od Lizbony. Wędrówka po jego pokojach przeniesie Cię w czasie i da ci wspaniały wgląd w życie w tamtych czasach. Cała okolica Sintry to zbiorowisko drzew ze wszystkich zakątków świata i niezliczone ilości prywatnych pałaców i dworów.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Portugalii

  Spójrz na nasz pomysły na podróże, aby znaleźć inspirację do zaplanowania idealnej portugalskiej przygody. Zobacz ciekawe trasy podróży i ruszaj w drogę!

  Mimo, że Portugalia jest jednym z najmniejszych krajów w Europie, nadal oferuje wiele możliwości podróży na drogach. Wystarczy odebrać wynajęty samochód w jednym z dostępnych miejsc i odkryć jeden z najstarszych krajów w Europie. Ze względu na geograficzny kształt Portugalia jest idealnym miejscem do rozpoczęcia na południu i do kierowania się na północ, zatrzymując się w kluczowych miejscach po drodze. Trasa jest łatwa do pokonania w około 2,5 godziny z zachodu na wschód i w 7 godzin z północy na południe Portugalii. Dzięki naszej opcji wynajmu w jedną stronę możesz odebrać pojazd w wybranej lokalizacji i oddać go w innej, jeśli jest dla Ciebie bardziej odpowiednia.

  Polecamy wycieczkę wzdłuż regionu Dao w północnej Portugalii. Tutaj odnajdziesz bogatą kulturę, historię, rolnictwem i winem. Alternatywnie, ponieważ nigdy nie będziesz zbyt daleko od plaży, dlaczego nie rozważyć wycieczki i delektowania się tym, co każda plaża ma do zaoferowania. Od północy na południe Portugalia ma jedne z najlepszych plaż na świecie. Wypróbuj Praia do Guincho, Figueirinha, Półwysep Troia, Praia da Rocha, São João da Foz i rezerwat surfingu Ericeira. Jeśli wolisz krótsze wycieczki, dlaczego nie wybrać się do Lizbony i dalej do Sintry. Odkryj wszystko, co ma do zaoferowania Lizbona, od muzeów, zabytków i wielu historii. Następnie poznaj mikroklimat Sintry, z jej bogactwem pałaców, ogrodów i bajkowego otoczenia. Jeśli lecisz do Porto, jedź wzdłuż rzeki Douro i odkryj wszystko, co ma do zaoferowania słynna portugalska dzielnica wina Porto. Jest to obszar o ogromnej urodzie i koniecznością do odwiedzenia.

  Aby uzyskać więcej pomysłów na wycieczki objazdowe, kliknij tutaj.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Portugalii?

  Minimalny wiek, kiedy można wynająć samochód w Portugalii, wynosi 18 lat, a kierowcy muszą posiadać prawo jazdy przez co najmniej rok (chociaż zarówno granica wieku, jak i wymagania dotyczące prawa jazdy mogą się różnić w zależności od dostawcy i kategorii samochodu). Kierowcy poniżej 25 roku życia mogą być zobowiązani do uiszczenia opłaty za młodego kierowcę (płatnej lokalnie na miejscu). Przed odbiorem wypożyczonego samochodu w Portugalii należy pamiętać, że dalsze informacje można znaleźć na voucherze, w ogólnych warunkach i podczas procesu rezerwacji.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Portugalii?

  Z nielicznymi wyjątkami portugalskie autostrady to drogi płatne. Na starszych autostradach znajdują się punkty poboru opłat, w których można płacić gotówką i kartą. Nowsze drogi płatne mają jednak w pełni zautomatyzowany system, który wymaga, aby kierowcy albo mieli samochód wyposażony w transponder, albo udali się do urzędu pocztowego lub wyszukali znak sklepu płatniczego, aby zapłacić za opłaty drogowe (co należy zrobić w ciągu pięciu dni, ale nie wcześniej niż 48 godzin po skorzystaniu z autostrady). Niektóre z nowszych opłat za przejazd mają również automaty płatne na przystanku tuż przed wejściem do strefy poboru opłat. Tutaj możesz wynająć elektryczny transponder i połączyć go z kartą kredytową. Transponder może zostać zwrócony, gdy nie będziesz już go potrzebować w żadnym z płatnych automatów na płatnej autostradzie.

  Większość wypożyczalni samochodów w Portugalii już wyposaża swoje pojazdy w transponder i oferuje klientom możliwość żądania aktywacji w zamian za uiszczenie opłaty. Więcej informacji na temat tego transpondera można znaleźć w sekcji: Informacje o produkcie, Ogólne Warunki i Opłaty lokalne w systemie podczas rezerwacji pojazdów.

  Krótko o historii

  Portugalia miała wiele wpływów w całej swojej historii. Liczne cywilizacje przeszły przez jej ziemie i wpłynęły na jej kulturę - przynosząc ze sobą rolnictwo, obróbkę brązu i żelaza. Cywilizacje, takie jak Lusitania, wzrastały i rozkwitały, dopóki nie zostały pokonane przez Rzymian. Pierwsi osadnicy mieszkali w Portugalii od epoki lodowcowej. Około 700 p.n.e. przybyły plemiona celtyckie z północy, Fenicjanie i Grecy przybyli około 800 r. p.n.e., Rzymianie w 210 r. p.n.e., Suevi 409 n.e. i Maurowie w 711 r. n.e. Wojny i bunty doprowadziły do powstania wielu poszczególnych królestw, z których jednym było Królestwo Portugalii.

  Dopiero w 1140 r. Portugalia stała się niezależnym królestwem, którego granice prawie się nie zmieniały aż do czasów współczesnych. W XV wieku Portugalia stała się znaczącą potęgą morską, oddalając się od swoich wybrzeży i otwierając szlaki handlowe do krajów, które nie były znane Europie. W 1415 r. zdobyto Ceutę, Maderę odkrytą w 1419 r. i Azory w 1427 r. Od tego czasu wyłonił się złoty wiek odkrycia. Portugalczycy popłynęli wzdłuż wybrzeża Afryki, tworząc po drodze punkty handlowe, a w 1488 roku Bartolomeu Dias stał się pierwszym Europejczykiem, który okrążył Przylądek Dobrej Nadziei w Południowej Afryce. W 1498 roku Vasco da Gama otworzył pierwszą morską drogę do Indii, a z czasem imperium Portugalii dotarło z Brazylii (Ameryka Południowa) na zachodzie do Timoru (Azja) na wschodzie. Portugalski odkrywca Magellan przeprowadził pierwsze okrążenie Ziemi w 1519 roku, a lotnicy marynarki wojennej Gago Coutinho i Sacadura Cabral dokonali pierwszego przelotu powietrznego przez południowy Ocean Atlantycki w 1922 roku.

  Wraz z wojnami napoleońskimi, trzęsieniem ziemi w 1755 r. i późniejszym zamordowaniem króla w 1910 r. globalne wpływy i imperium Portugalii zaczęły się zmniejszać. W 1910 r. powstała pierwsza republika, ale nie trwała ona długo, a w 1926 r. zamach stanu doprowadził kraj do dyktatury, która trwała do 1974 r. 25 kwietnia 1974 r. armia obaliła dyktaturę i przywrócono demokrację. Niezależność od wszystkich terytoriów zamorskich Portugalii została szybko przyznana. Obecnie Portugalia jest między innymi członkiem NATO, UE, ONZ i UNESCO.

  Jaka jest waluta w Portugalii?

  Portugalia jest częścią strefy euro i jako taka euro jest walutą krajową. Portugalia ma jedną z najbardziej zaawansowanych sieci ATM w Europie i można łatwo znaleźć bankomaty w miastach. Restauracje, supermarkety i sklepy wielobranżowe zazwyczaj zezwalają na płatności kartą kredytową lub debetową; jednak niektóre nakładają minimalną kwotę zakupu dla każdego, kto chce zapłacić kartą kredytową lub debetową.

  Jaka jest strefa czasowa w Portugalii?

  Kontynentalna Portugalia (Lizbona i Porto), w tym wyspa Madera, znajdują się w strefie czasowej GMT czyli o godzinę za Polską. Na Azorach strefa czasowa to GMT-1, co czyni ją o dwie godziny za Polską. Czas letni ma zastosowanie na kontynencie, na Maderze i Azorach, i odbywa się corocznie od ostatniego weekendu marca do ostatniego weekendu października.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po portugalsku?

  Jeśli planujesz wynajem samochodów w Portugalii z Auto Europe i chcesz zatrzymać się na kilka dni, skorzystaj z poniższych zwrotów, które mogą okazać się przydatne.

  Cześć - Olá
  Dzień dobry - Bom dia
  Dobry wieczór - Boa noite
  Gdzie jest najbliższy komisariat policji? - Onde fica a esquadra de polícia mais próxima?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Onde fica o hospital mais próximo?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - Onde fica o multibanco mais próximo?
  Czy mogę zapłacić kartą kredytową? - Posso pagar com cartão de crédito?
  Czy mogę zapłacić kartą debetową? - Posso pagar com multibanco?
  Ile to kosztuje? - Quanto custa?
  Dziękuję - Obrigado/a
  Reszty nie trzeba - Pode ficar com o troco

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w Portugalii?

  Napięcie w Portugalii wynosi 220-240 woltów, a typ gniazda to, jak zwykle ma miejsce w Europie, Europlug typu C lub Schuko typu E i F. Jeśli Twoje urządzenia mają polską wtyczkę, nie będziesz potrzebować adaptera, by używać ich w Portugalii.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do Portugalii?

  Portugalia jest częścią strefy Schengen, więc obywatele polscy nie potrzebują wizy, aby tam podróżować. Potrzebny będzie tylko paszport, lub dowód osobisty ważny na czas pobytu.

  Jeśli potrzebujesz pomocy konsularnej podczas pobytu w kraju, Polska prowadzi ambasadę w Lizbonie oraz konsulat honorowy w Albufeira. Aby uzyskać pomoc na północy Portugalii, skontaktuj się z Konsulatem Honorowym w Porto.

  Ambasada polska w Lizbonie
  Avenida das Descobertas, 2
  1400-092 Lisbona
  Email: lizbona.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Telefon: +351 21 3041410

  Polski Konsulat Honorowy w Porto
  Av Dom João II
  4430-022 Vila Nova de Gaia
  Telefon: (+351) 22 377 51 99 ext. 399
  Email: konsulhonorowy@consuladopoloniaporto.pt

  Polski Konsulat Honorowy w Albufeira
  Quinta da Bolota, Lote 4A
  Apartado 2360
  8201-918 Albufeira
  Telefon: (+351) 968 059 595
  Email: konsulat-polska@mail.telepac.pt

  Czy mogę wypożyczyć samochód kempingowy w Portugalii?

  Jeden z najlepszych sposobów na zobaczenie Portugalii, to podróż samochodem kempingowym. Auto Europe oferuje obecnie wynajem kamperów w Portugalii. Poczuj się jak u siebie, będąc z dala od domu i zwiedzaj kraj w czasie wolnym. Nowoczesne kampery najwyższej jakości są dostępne do odbioru w Lizbonie, Porto i Ponta Delgada.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne

  Infografika luksusowe pojazdy