Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA ALICANTE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Alicante

  Alicante ma wiele do zaoferowania turystom w każdej kategorii wiekowej i niezależnie od tego, jakie mają plany. Znajdziesz tu zarówno liczne galerie sztuki i wspaniałe muzea, jak i fantastyczne plaże z krystalicznie czystą wodą. Alicante to miasto portowe, otoczone bujną roślinnością, a jego dynamika, historia i kultura przyciągają turystów z całego świata przez cały rok, bowiem pogoda tu jest niemal zawsze doskonała. To hiszpańskie miasto jest też doskonałym punktem startowym do dalszych wycieczek po całym regionie lub jeszcze dalej. Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Alicante ułatwi Ci zwiedzanie tego fantastycznego miasta, a także przedostanie się do Walencji w zaledwie dwie godziny jazdy, lub w godzinę jazdy do Murcji. Zaplanuj teraz wycieczki objazdowe po tym pięknym kraju, a my pomożemy Ci je zrealizować.

  Auto Europe obecne jest na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów od niemal 70 lat, zatem możesz być pewien, że otrzymasz profesjonalne wsparcie oraz doskonałą obsługę. Nasza firma gwarantuje najniższe ceny i szeroką gamę pojazdów do wyboru na wynajem, dostępnych w ponad 24,000 lokalizacjach odbioru i zwrotu na świecie. Skontaktuj się ze specjalistami Auto Europe, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat wynajmu samochodów lub potrzebujesz pomocy podczas dokonywania rezerwacji, a nasi agenci chętnie Ci pomogą. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Alicante przed wyjazdem, by zapewnić sobie dodatkowy spokój podczas wynajmu.

  Informacje o stacji

  Stacja Alicante-Terminal jest stacją centralną w Alicante. Lokalnie nazywana jest stacją RENFE, a jest ona częścią systemu Adif i jest stacją terminalową. Obsługiwane są tu połączenia długodystansowe RENFE i pociągi średniodystansowe, a jest to stacja początkowa dla linii C-1 i C-3 na trasie Cercanías Murcia/Alicante (pociągi podmiejskie). Stacja Alicante-Terminal nie jest połączoną z miejską siecią tramwai, w której skład wchodzi lekka kolej Alicante-Dénia obsługiwana przez FGV. W roku 2013 szybka kolej AVE została wprowadzona w Alicante. Obecny terminal ma przejść unowocześnienia, dlatego tymczasowo jest wykorzystywany do obsługi szybkiej kolei.

  Stacja Kolejowa w Alicante (YJE)
  Oficjalna nazwa: Alicante-Terminal (RENFE)
  Adres: Av. Salamanca, 1, 03005 Alicante, Hiszpania
  Telefon: +34 912 32 03 20

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej Alicante

  Wynajem samochodu na stacji kolejowej w Alicante jest najlepszym rozwiązaniem jeśli przyjeżdżasz koleją lub jeśli chcesz rozpocząć wynajem w pewnym momencie podczas wyjazdu, ponieważ stacja znajduje się w samym centrum miasta. Na stacji Alicante-Terminal dostępnych jest kilka dużych wypożyczalni samochodów, takich jak Hertz i Budget, a ich stanowiska znajdują się albo na terenie samej stacji, albo niedaleko niej. Upewnij się, gdzie znajduje się twoja wypożyczalnia, sprawdzając dokładny adres na voucherze, jaki otrzymasz od Auto Europe po zatwierdzeniu rezerwacji. Nie zapomnij zabrać ze sobą wszystkich wymaganych dokumentów, jak prawo jazdy, dowód tożsamości i karta kredytowa. Przed obiorem pojazdu sprawdź samochód z przedstawicielem wypożyczalni, aby odnotować wszelkie możliwe obecne szkody.

  Enterprise na stacji kolejowej Alicante Enterprise na stacji kolejowej Alicante
  Estacion De Tren, Av. Salamanca, S/N,
  Alicante, Hiszpania 03003

  +34 965 12 33 96
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 21:30
  Sob-Nd 09:00 - 14:00
  Budget na stacji kolejowej Alicante Budget na stacji kolejowej Alicante
  Renfe Estacion, Av. Salamanca, 1,
  Alicante, Hiszpania 03005

  +34 902 10 36 52
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 19:00
  Sob-nd 10:00 - 15:00
  Europcar na stacji kolejowej Alicante Europcar na stacji kolejowej Alicante
  Av. Salamanca, 1,
  Alicante, Hiszpania 03005

  +34 911 50 50 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 19:00
  Sob 09:00 - 13:00
  Hertz na stacji kolejowej Alicante Hertz na stacji kolejowej Alicante
  Av. de la Estación, 20,
  Alicante, Hiszpania 03005

  +34 965 92 25 87
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 19:00
  Sob 09:00 - 14:00

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa w Alicante oferuje liczne usługi i udogodnienia dla podróżnych, jak kawiarnie, punkt przechowania bagażu, parkingi, pocztę, bankomaty, punkt informacji turystycznej, kiosk, księgarnię, dostęp do telefonu oraz posterunek policji. Zarówno na terminalu, jak i na przyległych uliczkach dostępne są też wypożyczalnie samochodów i nasi partnerzy. Na stacji oferowane są też specjalne usługi dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, a więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej stacji, gdzie wymienione są poszczególne usługi.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Alicante

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Alicante zapewni Ci łatwy i szybki sposób na natychmiastowe zwiedzanie miasta. Ze stacji odjeżdżają pociągi obsługujące Alicante oraz Murcję z obszarami podmiejskimi, a pociągi odjeżdżają z frekwencją jednego do dwóch pociągów na godzinę na linii C-1, a na linii C-3 odjeżdża osiem pociągów na dzień. Alicante-Terminal jest stacją początkową obydwu linii i znajduje się w obszarze taryfowym 6 sieci Cercanías Murcja/Alicante. Stacja znajduje się w samym centrum miasta, zaraz przy porcie i stacji autobusowej, zatem nie będziesz miał problemu z odebraniem pojazdu i rozpoczęciem zwiedzania. Korzystając ze stacji kolejowej, możesz szybko dostać się do Barcelony lub Madrytu, które połączone są z Alicante szybką koleją Renfe. Rozpoczynając wycieczki krajoznawcze ze stacji w Alicante, możesz najpierw zapoznać się z dodatkowymi informacjami na temat jazdy w Hiszpanii, które możesz znaleźć w naszym poradniku z przepisami drogowymi w kraju.

  Porady parkingowe

  Zaparkowanie samochodu na stacji Alicante-Terminal możliwe jest na kilku parkingach. Zaraz przy samej stacji kolejowej na Avenida Salamanca, znajduje się parking Saba Estación, gdzie możesz bez problemu zostawić swój wynajęty samochód, jeśli chcesz zwiedzić centrum Alicante i najbliższe atrakcje pieszo. Na tym parkingu znajdziesz kilka udogodnień i usług, jaki mogą Ci się przydać. Co więcej, oferowana jest tu stała ochrona z kamerami i obsługą doglądającą pojazdów. Parking Saba Estación otwarty jest całodobowo. Niedaleko dostępny jest też parking Avenida de la Estación, także strzeżony i otwarty 24h, oferujący usługi w przystępnych cenach.

  Alicante, jako popularne miejsce docelowe cieszy się sporą ilością turystów, dlatego w szczególnie w sezonie niełatwo jest tu znaleźć wolne miejsce parkingowe. Znajdziesz jednak kilka sporych parkingów w mieście, jak przy stacji kolejowej i w porcie, na których łatwiej Ci będzie się zatrzymać. Sprawdź też podziemny parking w pobliżu hotelu Melia lub w centrum handlowym Panoramis. Parkując w mieście, zwróć uwagę, czy nie zatrzymujesz się przy żółtym krawężniku, ponieważ jest to niedozwolone, a parkowanie wzdłuż niebieskiego krawężnika oznacza, że parking jest płatny, a w pobliżu powinien znajdować się automat biletowy. Większość płatnych obszarów parkingowych działa od poniedziałku do piątku.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji