Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKO TENERYFA PÓŁNOCNA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Teneryfa Północna

  Lotnisko Tenerife Norte, dawniej służące pod nazwą Lotnisko Los Rodos, jest międzynarodowym portem na Teneryfie, w Hiszpanii. Jest on mniejszym z dwóch dostępnych portów lotniczych na tej wyspie. Lotnisko znajduje się na San Cristóbal de La Laguna, około 11 kilometrów jadąc drogą od Santa Cruz. Tenerife Norte razem z Lotniskiem Tenerife Sur obsługują największy ruch pasażerski na wszystkich Wyspach Kanaryjskich. Obecnie Tenerife Norte służy jako łącznik pomiędzy wyspami archipelagu, oferując połączenia między wszystkimi siedmioma wyspami oraz półwyspem Iberyjskim i lotniskami w Europie. Teneryfa oferuje liczne atrakcje dla dzisiejszego turysty, a możliwość przemieszczenia się do sąsiednich wysp, stwarza tym większe możliwości podróży. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Tenerife Norte daje swobodę i elastyczność, aby każdy mógł zaplanować swój wyjazd odpowiednio do oczekiwań.

  W Auto Europe zapewniamy, że z nami nie przegapisz żadnych kluczowych zabytków czy atrakcji tego urzekającego miasta i całej wyspy. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i pasji oferujemy naszym klientom najniższe ceny wynajmu, przyjazną obsługę klienta i wiele więcej! Zarezerwuj już teraz odpowiedni samochód dla siebie na następne wakacje na Teneryfie na naszej stronie internetowej w trzech prostych krokach lub zadzwoń do nas na numer +48 222 639 537, a my pomożemy Ci zaplanować Twój wyjazd. Zobacz opinie o wypożyczalni samochodów na Teneryfie na stronie z recenzjami usług dostawców i Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowy port lotniczy Aeropuerto de Tenerife Norte to jedno z dwóch hiszpańskich lotnisk na Teneryfie, Wyspie Kanaryjskiej. Lotnisko znajduje się w północnej części wyspy, około 10 km od centrum miasta Santa Cruz de Tenerife. W 2002 lotnisko przeszło kilka dodatkowych renowacji, aby pomieścić większą ilość międzynarodowych pasażerów. Połączenia krajowe i międzynarodowe są obsługiwane przez dziesięć regularnych, tanich i czarterowych linii lotniczych. Szacuje się, że roczny ruch pasażerski na lotnisku utrzymuje się na poziomie 3,8 mln.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Tenerife Norte (TFN)
  Adres: Carretera General del Norte, 38206 San Cristobal de la Laguna, Tenerife, Hiszpania
  Telefon: (+34) 913 211 000
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Air Europa, Air Nostrum, Binter, Canarias, Canary Fly, Evelop, Finnair, Iberia Express, Iberia, Norwegian Air, Privilege Style, Royal Air Maroc, Ryanair, Vueling Airlines to kilka z dostępnych linii na lotnisku.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Teneryfa Północna

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku Tenerife Norte z Auto Europe, zalecamy, aby upewnić się o lokalizacji swojego dostawcy w warunkach wynajmu zamieszczonych na voucherze. W porcie lotniczym znajduje się kilka pośredników, którzy świadczą swoje usługi w zakresie wynajmu. Sprawdź poniższe wskazówki dotyczące lokalizacji i godzin otwarcia poszczególnych biur, jednak nie zapomnij zweryfikować tych informacji.

  Budget na lotnisku Tenerife Norte Budget na lotnisku Tenerife Norte
  San Cristóbal de La Laguna,
  Teneryfa, Hiszpania 38206

  922 979 822
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Tenerife Norte Europcar na lotnisku Tenerife Norte
  San Cristóbal de La Laguna,
  Teneryfa, Hiszpania 38206

  922 635 948
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00
  Avis na lotnisku Tenerife Norte Avis na lotnisku Tenerife Norte
  San Cristóbal de La Laguna,
  Teneryfa, Hiszpania 38206

  922 979 822
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Tenerife Norte Hertz na lotnisku Tenerife Norte
  San Cristóbal de La Laguna,
  Teneryfa, Hiszpania 38206

  922 635 868
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00

  Terminale

  Lotnisko Tenerife Norte jest głównym węzłem komunikacyjnym dla ruchu pomiędzy wyspami archipelagu. Oprócz tego port obsługuje też ruch spoza wysp, między innymi do Europy. W 2002 roku otworzono nowy czteropiętrowy terminal, który mieści w sobie dodatkowy parking, rampy z dostępem na autostradę oraz nowy budynek wielopoziomowy z 12 nowymi bramkami. Lotnisko jednak uzyskał ponownie status międzynarodowy, kiedy zaczęły być na nim obsługiwane loty do Carakas.

  Nowy terminal pasażerski, jaki pojawił się na lotnisku, był odpowiedzią dla rosnącego ruchu pasażerskiego, a co za tym idzie, zapotrzebowania na większą przestrzeń z dodatkowymi udogodnieniami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Obecnie lotnisko obsługuje liczne loty krajowe oraz międzynarodowe, tym mocniej utrzymując swoją rolę jako brama wjazdowa na wyspę.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko na Teneryfie oferuje bardzo szeroki zakres udogodnień, według standardów w Hiszpanii. Dla pasażerów są tu dostępne między innymi punkty informacyjne, które znajdują się w kilku lokalizacjach na terenie lotniska, kilka kawiarni oraz restauracje do dyspozycji, dla tych, co czekają nieco dłużej. Na lotnisku można też zakupić pamiątki lub prezenty na ostatnią chwilę jak: książki, gazety, tytoń, słodycze i wyroby lokalne. Oprócz tego na terenie portu znajduje się apteka, punkt wymiany walut, bank oraz kilka bankomatów. Warto też zaznaczyć, że lotnisko udostępnia bez żadnych ograniczeń bezprzewodowy Internet, a na parterze znajduje się biuro rzeczy zagubionych. Zatem czy zostajesz tu na dłużej lub jesteś w pośpiechu, lotnisko Tenerife Norte odpowiednio o Ciebie zadba.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Teneryfa Północna

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Tenerife Norte to świetny sposób na przedostanie się do miasta. Jeśli jednak nie odbierasz wypożyczonego pojazdu z portu, możesz łatwo przedostać się do centrum, korzystając z transportu publicznego. Znajdziesz tutaj kilka linii autobusowych do i z centrum miasta. Dojazd na lotnisko jest łatwy, korzystając z autostrady TF-5, która łączy Santa Cruz de Tenerife z Puerto de la Cruz. Jadąc tą autostradą z miasta, należy zjechać na zjeździe numer 11, który poprowadzi Cię już na lotnisko. Zjeżdżając z trasy do samego portu, będzie Cię już prowadziła niemal 3-kilometrowa spokojna dwujezdniowa droga. Dodatkowe wskazówki z zasadami drogowymi w Hiszpanii znajdziesz w naszym poradniku. Jeśli będziesz korzystać z transportu publicznego, poniżej przedstawiamy kilka opcji do wyboru:

  Autobusy

  Przystanki autobusowe znajdują się przed halą przylotów terminala. Pasażerowie mogą skorzystać z dostępnych linii 102 i 104, które łączą lotnisko z Santa Cruz i północnymi miastami na wyspie, jak: Puerto de la Cruz i La Laguna i Taroconte. Linie 107 i 108 oferują połączenia między lotniskiem, a Santa Cruz i innymi dużymi miastami na wyspie. Na koniec, jeśli jest taka potrzeba linia 343 łączy Tenerife Norte z portem Tenerife Sur, a autobus jeździ mniej więcej co 50 minut zgodnie z wyznaczonym rozkładem.

  Taksówki

  Przed terminalem znajduje się także postój taksówek dostępnych dla pasażerów. Taryfa dzienna jest naliczana według ustalonych stawek i obowiązuje od godziny 6:00 do 22:00. Jeśli zamawiasz w takim czasie taksówkę, możesz się spodziewać opłat około 0,55 EUR / 1 km. Jeśli natomiast zamawiasz transport nocą między godziną 22:00 a 6:00, stawka wynosi około 0,63 EUR / 1 km.

  Porady parkingowe

  Parking na lotnisku Tenerife Norte jest łatwo dostępny i oferuje liczne miejsca w zależności od długości postoju. Zaraz naprzeciwko budynku terminala jest trzypoziomowy parking na 876 miejsc. Ostatni trzeci poziom jest bez zadaszenia, jednak pierwsze 30 minut parkowania jest bezpłatne, więc możesz szybko odstawić pasażera lub kogoś odebrać i ruszać dalej w drogę.

  Przydatne linki

  Lotnisko Teneryfa Północna