Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W SANTANDER

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Santander w niskich cenach

  Północna Hiszpania nie jest aż tak popularna wśród turystów, jak południowa część kraju, jednak nie oznacza to, że nie ma ona nic do zaoferowania. Wręcz przeciwnie! Znajdziesz tu mnóstwo miasteczek i ciekawych wiosek wartych odkrycia. Czarujące i wyjątkowe miasto Santander, to jedno z miejsc w północnej części Hiszpanii na wybrzeżu, które zaskoczy Cię niesamowitą osobowością i wyglądem. Wznoszące się pod wzgórze ulice i piaszczyste plaże, razem z nietkniętymi terenami wiejskimi, sprawiają, że Santander jest fascynującym miastem pełnym kontrastów.

  Wypożyczalnia samochodów w Santander zapewni Ci zdecydowanie najlepszy sposób na zwiedzenie całego regionu Cantabria, w tym okolicznych miast, jak Bilbao, Gijón lub Leon. Najdogodniejsze i najtańsze opcje znajdziesz na stronie Auto Europe, korzystając z naszej wyszukiwarki i możesz wybrać się na pozbawioną zmartwień podróż po Hiszpanii. W Santander współpracujemy z wieloma międzynarodowymi i lokalnymi dostawcami, tak, jak w całym kraju. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy przy dokonywaniu rezerwacji, skontaktuj się z naszym oddanym zespołem rezerwacyjnym, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci pomoże.

  Jaki jest ruch na drogach w Santander?

  Autostrada A8 biegnie niemal przez całe północne wybrzeże, łącząc miasta w tym regionie, a Santander jest jednym z nich. Podróżowanie po Santander, podobnie jak w innych hiszpańskich miastach, może być momentami wyzwaniem i możesz być zmuszony do zmiany pasów bez uprzedzenia, inni kierowcy mogą Cię otrąbić, albo zobaczysz jak jadą po dwóch pasach jednocześnie, by wymienić tylko kilka rzeczy, z którymi zdarza się zmagać turystom. Decydując się na wynajem samochodu w Santander, pamiętaj zatem, aby jeździć spokojnie i ostrożnie. Polecamy też zapoznanie się z naszym przewodnikiem z przepisami drogowymi w Hiszpanii, który dostarczy Ci więcej przydatnych informacji na ten temat.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Santander?

  Wynajęty samochód w Santander możesz zostawić na licznych dostępnych parkingach w całym mieście. Znajdziesz tu wiele różnych opcji, jak podziemne i naziemne garaże parkingowe, a także możliwość postoju na ulicach. Bądź ostrożny i pamiętaj, aby zawsze patrzeć na oznakowania i parkometry, ponieważ parkingi są płatne. Centrum miasta leży w niebieskiej strefie, dlatego szczególnie w godzinach szczytu trudno jest tu znaleźć darmowe miejsca parkingowe. Możesz zaparkować na obrzeżach Santander, by następnie udać się na spacer po mieście i zwiedzać różne atrakcje.

  Lotnisko w Santander

  Międzynarodowe lotnisko w Santander jest jedynym portem lotniczym w regionie Cantabria. Lotnisko otrzymało nazwę na cześć słynnego golfisty Seve Ballesteros, który urodził się w Pedreña, kilka kilometrów od lotniska i był najbardziej rozpoznawalną osobą publiczną w Cantabria w ciągu ostatniego wieku. Obecne lotnisko powstało w zatoce w Santander, a otwarte dla publiczności zostało w roku 1977. W 2018 roku lotnisko obsłużyło ponad milion pasażerów.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Seve Ballesteros-Santander (SDR)
  Adres: Carretera del aeropuerto, s/n, 39600 Maliaño, Cantabria, Hiszpania
  Strona internetowa: www.aena.es
  Telefon: +34 913 21 10 00

  Co robić w Santander

  Złote piaszczyste plaże i leżaki do opalania się na słońcu pod kolorowymi parasolami, najlepiej opisują charakter Santander w północnej Hiszpanii. Główna plaża w mieście, Playa del Sardinero, znajduje się między Cabo Mayor a półwyspem Magdalena, niedaleko zatoki Biskajskiej. Piękna linia brzegowa, turkusowe wody i ciepłe słońce przyciągają wielu odwiedzających zwłaszcza w miesiącach letnich. W mieście znajdziesz też kilka wspaniałych muzeum i inne atrakcje turystyczne, by wypełnić Ci wolny czas.

  • Palacio Real de la Magdelena: Położony na pięknym półwyspie La Magdalena, Pałac Królewski powstał w roku 1911 dla hiszpańskiej rodziny królewskiej. Od tego czasu, wykorzystywany jest jako rezydencja letnia, międzynarodowy Uniwersytet i park publiczny. Odwiedzający mogą zwiedzać cały teren, spacerując po wytyczonych ścieżkach i cieszyć się wspaniałymi widokami, a także niesamowitą architekturą samego pałacu. Oprócz pałacu, z dachami jak z bajki i wieżyczkami z flagami, popularne są tu też królewskie stajnie. Tereny pałacowe otwierane są od czerwca do września z powodu różnych eventów.

  • Playa del Sardinero: Plaża El Sardinero zachowała atmosferę wspaniałej Belle Epoque z nadmorskimi tarasami, licznymi eleganckimi hotelami i pierwszej klasy restauracjami. Ta piękna długa plaża jest popularnym nadmorskim miejscem do odwiedzenia w Santander, dla tych, co chcą się poopalać, surfować, przejść na spacer lub zjeść pyszny posiłek. Piękne promenady nad plażą są idealne na spacery nad wybrzeżem. Plaża El Sardinero znajduje się w północnej części półwyspu La Magdalena i zwrócona jest w stronę Atlantyku, zachęcając do surfowania w idealnych warunkach.

  • Muzeum Prehistorii i Archeologii: To wyjątkowe muzeum pozwala odwiedzającym odkryć prehistoryczny świat w erze Paleolitu i Epoce Żelaza. Szeroka kolekcja na wystawie obejmuje 1,200 przedmiotów, z których większość została znaleziona w jaskiniach z paleolitu w regionie Cantabria. Jednym z najważniejszych eksponatów jest "bâtons de commandement" nietypowy przedmiot wykonany z poroża jelenia.

  • Parque de Cabo Mayor: Około 3 kilometry na północ od plaży El Sardinero znajduje się Cabo Mayor (Przylądek Burmistrza), gdzie mieści się piękny park nabrzeżny Parque de Mataleñas, oferujący liczne atrakcje i rzeczy do zrobienia. Na samym końcu przylądka leży El Faro de Cabo Mayor, latarnia morska witająca przypływające statki do zatoki Santander od 1839. W latarni morskiej znajduje się Centro de Arte Faro de Cabo Mayor, muzeum, które skupia się na długiej tradycji kierowania statkami światłem.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Santander

  Santander rozciąga się wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii. Jako miasto portowe, oferowanych jest tu kilka możliwości, dostępnych tylko w miastach nabrzeżnych, jak piękne plaże, świeże powietrze, ale też bogate, zielone tereny wiejskie. Jeśli zwiedzisz już wszystko w Santander, co chcesz, udaj się do nieco dalej położonych miejsc, jeśli masz czas, by podziwiać inne wspaniałe miejsca podczas wyjazdu.

  Puerto Chico

  W dzielnicy Puerto Chico (Mały Port) leżącej około kilometr od centrum miasta, znajduje się kilka wspaniałych plaż. Playa del Bocal jest małą, zasłoniętą i nieco nieodkrytą plażą, która oferuje wspaniałą ucieczkę na łono natury. Plaża El Bocal przyciąga odwiedzających złotym piaskiem i w miarę spokojnymi wodami. Playa Molinucos (nidaleko Playa del Sardinero) to kolejna niewielka piaszczysta plaża z małymi falami, znajdująca się w okolicy pola golfowego w Santande. Każda opcja jest idealna do spędzenia całego dnia na plaży, odpoczywając od miejskiego zgiełku.

  Santillana del Mar

  Około godzinę jazdy na zachód wzdłuż wybrzeża natrafisz na czarującą średniowieczną wioskę Santillana del Mar. Odwiedzjąc ją poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie, gdzie drogi wciąż są wykonane z kocich łbów,a samochody nie mają prawa wjazdu. Miasteczko znane jest w kraju ze względu na wartość historyczną i artystyczną. Udaj się najpierw do kolegiata Santa Juliana, jednego z najważniejszych przykładów architektury romańskiej w regionie Cantabria, następnie wybierz się do jaskiń Altamira znanych jako kaplica Sykstyńska starożytnej sztuki naściennej sprzed ponad 14,000 lat.

  Comillas

  Około 45-minut jazdy na zachód od Santander, znajdziesz małe nabrzeżne miasteczka Comillas. Nie jest ono wielkich rozmiarów, ale jego brukowane uliczki i pełne atmosfery place, wypełnione są wspaniałymi budynkami i historyczną architekturą. Jedną z najważniejszych atrakcji jest dzieło Antoniego Gaudí El Capricho – fantastyczny design, pokryty typowymi dla artysty kolorowymi kafelkami i dziwacznymi konstrukcjami. Warto też zobaczyć Pałac Sobrellano i Papieski Uniwersytet. Latem, Comillas jest też świetnym miejscem do korzystania z plaż i uprawiania sportów wodnych.

  Castro-Urdailes

  Położone między Santander a Bilbao, Castro-Urdailes jest pięknym średniowiecznym miasteczkiem nadmorskim. Z piękną kolorową mariną znajdziesz sieć małych wąskich uliczek, wyłożonych historycznymi domami z oryginalnymi drewnianymi balkonami. Dwie najważniejsze atrakcje to kościół Santa María, pochodzący z okresu między 13 a 15 wiekiem, a także latarnia morska, wyglądająca jak pałac. W mieście znajdują się też trzy plaże, czyniąc je świetnym miejscem docelowym na lato.

  Jak poruszać się po Santander

  Poruszanie się po Santander jest stosunkowo łatwe. Funkcjonują tu regularne połączenia autobusowe na i z lotniska oraz między punktami docelowymi w całym mieście, docierając również na plaże. Autobusy miejskie kursują co około 15 minut. Numery 1, 4, 7, 9, 13 i 14 odjeżdżają spod ratusza (Ayuntamiento) do plaż el Sardinero, zatrzymując się przy Plaza de Italia i Ogrodach Piquío (Jardines de Piquío). Autobus numer 15 kursuje na trasie ze stacji kolejowej RENFE na plażę El Sardinero.

  Pojazd, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Santander, możesz zaparkować nieco dalej od centrum i zaoszczędzić sobie czasu, jaki straciłbyś na szukaniu wolnego miejsca. Oczywiście możesz też zawsze skorzystać z taksówki lub wypożyczyć rower. Taksówki w Santander funkcjonują całodobowo. Znajdziesz też postoje taksówek przed stacją kolejową, autobusową, na ulicy Vargas i niedaleko ratusza. Z Santander oferowane są też połączenia promem, głównie do Wielkiej Brytanii. Stacja kolejowa w Santander obsługuje około miliona pasażerów rocznie.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny