Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKO GRAN CANARIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku na Gran Canarii

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Gran Canaria umożliwia stworzenie własnego planu podróży po tej uroczej wyspie. Gran Canaria, znana również jako miniaturowy kontynent ze względu na ogromną różnorodność przyrodniczą, zdecydowanie warta jest zwiedzania samochodem. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w branży wynajmu samochodów, Auto Europe może pochwalić się sprawdzonymi umiejętnościami obsługi klienta oraz możliwością zapewnienia swoim klientom najbardziej przystępnych cen wynajmu samochodu.

  Dlaczego nie wynająć kabrioletu na lotnisku i stylowo podróżować po słonecznej wyspie? Niektóre z pobliskich atrakcji to aeroklub w Tarajalillo, gdzie można wyruszyć na loty samolotem, wioska Puerto de Mogán znana również jako „Mała Wenecja” ze względu na wiele kanałów, a także plaża Las Canteras, która była pierwszym przystankiem, gdzie Kolumb zatrzymał się w drodze powrotnej z wyprawy do obu Ameryk. Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe w okolicy to Fuerteventura i Teneryfa, które znajdują się na sąsiednich wyspach. Dowiedz się co poprzedni klienci Auto Europe mówią o wynajmie na Gran Canarii. Sprawdź ich opinie o wypożyczalni samochodów na Gran Canarii.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Gran Canaria znajduje się we wschodniej części Gran Canarii nad Zatoką Gando (Bahía de Gando), 18 km od centrum Las Palmas de Gran Canaria. Jest ot jeden z największych międzynarodowych portów lotniczych w Hiszpanii. W 2008 lotnisko obsłużyło ponad 10,2 mln pasażerów.

  Lotnisko Gran Canaria (LPA)
  Adres: Ctra. General del Sur. 35071 Gando/Telde. Gran Canaria (Las Palmas), Hiszpania
  Telefon: +34 91 321 10 00
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Linie lotnicze działające na lotnisku Gran Canaria to ponad 45 firm obsługujących loty non-stop do ponad 115 miast na całym świecie. Niektóre z największych linii lotniczych, które latają do Gran Canarii to British Airways, KLM, Vueling, Ryanair i Air Berlin.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku na Gran Canarii

  Wynajem samochodu z lotniska Gran Canaria to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania po wyspie. Wypożyczając samochód, będziesz w stanie wyruszyć na wycieczkę kiedy chcesz, korzystając najwięcej jak się da z wymarzonych wakacji. Wypróbuj nasz internetowy systemu rezerwacji, aby Twoja podróż była jeszcze przyjemniejsza i aby uniknąć długich kolejek po wynajem auta. Po wylądowaniu znajdziesz biurka wypożyczalni samochodów na parterze terminalu w korytarzu łączącym loty międzynarodowe i unijne.

  Zwrot samochodu odbywa się bezproblemowo, ponieważ na lotnisku znajdują się dwa dogodnie usytuowane parkingi w niewielkiej odległości od Terminalu. P1 to generalny trzypoziomowy parking, a P2 to wersja długopostojowa oferująca niskie stawki. Jeśli decydujesz się na politykę paliwową pełny do pełnego, pamiętaj, aby zatrzymać się na jednej z pobliskich stacji benzynowych przed zwrotem samochodu.

  Avis na lotnisku Gran Canaria Avis na lotnisku Gran Canaria
  Ctra. General del Sur,
  Gran Canaria Hiszpania 35071
  +34 928 09 23 30
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Budget na lotnisku Gran Canaria Budget na lotnisku Gran Canaria
  Ctra. General del Sur,
  Gran Canaria Hiszpania 35071
  +34 928 09 23 10
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Gran Canaria Europcar na lotnisku Gran Canaria
  Ctra. General del Sur,
  Gran Canaria Hiszpania 35071
  +34 911 50 50 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Gran Canaria Hertz na lotnisku Gran Canaria
  Ctra. General del Sur,
  Gran Canaria Hiszpania 35071
  +34 928 57 95 77
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00

  Terminale

  Na lotnisku Gran Canaria znajduje się obecnie tylko jeden terminal z trzema strefami o nazwie Terminal A i Terminal BC w tym samym budynku. Pierwszy obsługuje loty z UE i Hiszpanii, a drugi obsługuje loty lokalne (wyspowe) i spoza UE. Strefy A, B i C znajdują się w tym samym budynku i znajdują się w odległości krótkiego spaceru od siebie.

  Na terminalu znajdują się cztery strefy odpraw. Strefa odpraw 1 (stanowiska od 101 do 118) znajduje się w najnowszej części lotniska i obsługuje loty linii CanaryFly, Air Europa i Binter Canarias. Strefa odpraw 2 (stanowiska od 201 do 234) znajduje się w pierwszej części „nowego” lotniska. Obszar ten został całkowicie odnowiony w 2014 roku i przez lata był wykorzystywany przez Iberię (obsługa naziemna). Strefa odpraw 3 (stanowiska od 301 do 352) znajduje się w drugiej części „nowego” lotniska, która jest wykorzystywana do lotów obsługiwanych przez siły naziemne. Ponadto strefa odpraw 4 (stanowiska od 401 do 406) znajduje się między posterunkiem policji i biurami dostawców wynajmu samochodów (Hertz, Europcar, Avis i inne), strefa ta używana jest wyłącznie przez Ryanair.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko Gran Canaria jest wyposażone w szereg udogodnień, które uprzyjemnią Twój czas oczekiwania. Na lotnisku znajduje się sala konferencyjna mogąca pomieścić do 74 osób, salon VIP dla posiadaczy biletów klasy biznes i posiadaczy kart klubowych, a także liczne kawiarnie i restauracje, w których można się zrelaksować. Aby zaspokoić potrzeby rodzin z dziećmi, lotnisko Gran Canaria ma strefę rodzinną - plac zabaw z atrakcjami dla najmłodszych.

  Do dyspozycji pasażerów jest też ogromna liczba sklepów, w których można znaleźć prawie wszystko - od zabawek i prezentów po modne przedmioty i akcesoria. Pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej powinni poprosić o wsparcie bezpośrednio na stronie internetowej lotniska co najmniej 48 godzin wcześniej. Istnieje również linia informacji i obsługi klienta dla pasażerów z upośledzeniem słuchu i/lub mowy. Po pobraniu i zainstalowaniu bezpłatnego oprogramowania dostępnego na stronie użytkownicy mogą kontaktować się z linią serwisową z telefonu komórkowego w trybie tekstowym w czasie rzeczywistym. Prosimy o wybranie numeru +34 91 321 10 00 w przypadku jakichkolwiek zapytań. Pasażerowie potrzebujący pierwszej pomocy mogą znaleźć usługi medyczne na parterze w strefie odbioru bagażu, podczas gdy defibrylatory znajdują się w kilku miejscach na lotnisku.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko na Gran Canarii

  Wypożczalnia samochodów na lotnisku Gran Canaria pozwoli Ci z łatwością przedostać się do Las Palmas, gdzie dojedziesz wynajętym pojazdem w niecałe 20 minut, jadąc autostradą Autopista GC-1. Stolica wyspy jest połączona z lotniskiem autobusem linii 60 i innymi częstymi połączeniami autobusowymi obsługiwanymi przez Global. Czas podróży wynosi około 30 minut. Trasa 5 łączy lotnisko Gran Canaria bezpośrednio z głównym kurortem na południu. Autobusy odjeżdżają poza obszarami przylotów stref A i C. Warto również zauważyć, że wejścia, wyjścia i znaczące strefy są dobrze oznakowane.

  Odwiedź naszą stronę z informacjami o przepisach drogowych, aby poznać ogólne zasady jazdy w Hiszpanii.

  Porady parkingowe

  Miejsca parkingowe w Las Palmas są dość łatwo dostępne. Bezpłatny parking jest dostępny w pobliżu sali koncertowej Alfredo Kraus Auditorium, w pobliżu południowej części plaży Las Canteras. Jeśli zaparkujesz samochód na jednym z dużych parkingów w okolicy Triana, główne muzea, sklepy i restauracje Bodega będą w zasięgu ręki. Parking najbliższy muzeów i Plaza de Santa Ann znajduje się między Av.Alcalde Diaz Saavedra Navarro i Av.de Canarias. Jednak ze względu na doskonałą lokalizację często jest przepełniona. Nieco dalej znajduje się też parking na Av. Rafael Cabrera lub w Parque San Telmo.

  Przydatne linki

  Lotnisko Gran Canaria