Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Opłaty drogowe w Hiszpanii i Portugalii

  Jeśli planujesz udać się na południe na następne wakacje i odkrywać śródziemnomorskie krajobrazy Portugalii lub Hiszpanii, dobrze jest wiedzieć, jak płacić za opłaty drogowe obowiązujące w miejscu docelowym. Aby ułatwić planowanie wakacji, zebraliśmy najważniejsze informacje na temat metod opłat za przejazdy drogowe w tych dwóch pięknych krajach.

  Hiszpania

  Chociaż w Hiszpanii jest wiele bezpłatnych autostrad, drogi płatne mogą czasem doprowadzić Cię tam, gdzie musisz jechać szybciej i dlatego warto wydać pieniądze. Istnieją dwa sposoby zapłaty za przejazd: kartą lub gotówką, ręcznie lub drogą elektroniczną.

  Na drodze płatnej na ogół musisz wziąć bilet z budki przy wjeździe na autostradę, a następnie uregulować wysokość opłaty za przejazd na innej budce przy zjeździe, która zostanie ustalona na podstawie biletu. Istnieją oddzielne pasy dla płatności gotówką i kartą.

  Automatyczny pobór opłat drogowych działa na pasach ruchu na stacjach poboru opłat oznaczonych „Telepeaje”, „VIA-T” lub „T”. Następnie urządzenie rejestruje wysokość opłaty za przejazd i można przejechać bez czekania. Urządzenia te są dostępne w Hiszpanii, gdy masz również konto w banku, a zatem są naprawdę realną opcją dla tych, którzy spędzają wakacje w Hiszpanii wyjątkowo lub mieszkają tam w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

  Portugalia

  W Portugalii, niektóre opłaty za autostrady można płacić gotówką lub kartą debetową, jednak rosnąca liczba opłat pobieranych jest drogą elektroniczną.

  Szybka opłata - (Easy Toll) Ta metoda płatności została wprowadzona w 2012 roku i przeznaczona jest dla turystów. Musisz założyć konto na granicy, co spowoduje powiązanie numeru rejestracyjnego samochodu z kartą kredytową. Otrzymasz bilet jako dowód płatności, który jest ważny przez trzydzieści dni. Aby zapłacić za przejazd, kartę kredytową należy po prostu wprowadzić do terminala płatniczego, a tablica rejestracyjna zostanie powiązana z kartą kredytową, która odliczy odpowiednią kwotę z konta powiązanego z kartą.

  Karta opłat drogowych - (Toll Card) To kolejna opcja płatności za opłaty drogowe pobierane elektronicznie. Karta jest aktywowana poprzez wysłanie wiadomości tekstowej z kodem karty i numerem rejestracyjnym. Karta różni się od Easy Toll, ponieważ jest wstępnie załadowana określoną kwotą, i można za nią również zapłacić gotówką lub kartą debetową. Możesz sprawdzić saldo pozostające na karcie online, aby upewnić się, że zawsze masz wystarczającą ilość na przejechaną odległość, chociaż powiadomienie SMS zostanie również wysłane, gdy saldo się skończy.

  Usługa opłat drogowych - (Toll Service) Bilety te są wygodną opcją dla osób, które podróżują przez kraj na krótszy czas lub mają na uwadze określoną podróż. Możesz kupić bilet, na przykład na nieograniczony czas korzystania przez okres trzech dni lub na określoną podróż, na przykład samochodem z Hiszpanii na lotnisko Faro autostradą A22. Cena biletów przedpłaconych zależy od samochodu i planowanej podróży, jeśli kupujesz bilet na wcześniej określoną podróż.

  Via Verde - Wersja dla odwiedzających. Urządzenie Via Verde jest bardziej odpowiednie dla osób często podróżujących do Portugalii lub dłuższych pobytów w tym kraju. Może być stosowane zarówno na drogach z opłatami elektronicznymi, jak i tradycyjnymi, koszt urządzenia zależy od czasu, w którym go wynajmujesz. Za wypożyczenie urządzenia wymagany jest depozyt. Wymagana jest też międzynarodowa karta kredytowa.

  Mamy nadzieję, że ten post był dla Ciebie przydatny i że spodobają Ci się wycieczki po Morzu Śródziemnym!

  Szukaj w blogu