Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE HISZPANIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Hiszpania

  Sieć drogowa w Hiszpanii jest dobrze rozbudowana i liczy około 340.000 km, w tym 7.000 km stanowią drogi główne. Drogi oznakowane są w następujący sposób:

  A: autostrady bezpłatne, AP: autostrady płatne, N: drogi krajowe i ruchu szybkiego (autovias), C: drogi regionalne.

  Za korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu pobierane są opłaty, a wysokość zależy od kategorii samochodu i sezonu. Na niektórych odcinkach autostrad np. w Katalonii wprowadzono system elektronicznego poboru myta o nazwie Via T. System ten opiera się na zasadzie mikrofali i zainstalowanego urządzenia VIA-T Box, który umożliwia automatyczne rozliczenia opłat drogowych.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Hiszpanii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle opłatę młodego kierowcy. Dzieci w wieku do 10 lat powinny podróżować w dostosowanym foteliku dziecięcym.

  Ograniczenie prędkości
  W Hiszpanii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 90 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Hiszpanii obowiązuje ruch prawostronny. Najwyższa dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,005%. Użycie klaksonu w godzinach 23:00 - 6:00 w obszarach zabudowanych jest niedozwolone. Jedynie w ramach ostrzeżenia przed kolizją przyciśnięcie klaksonu jest dopuszczalne.

  Paliwo
  Generalnie stacje benzynowe w Hiszpanii otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 do 20:00. Niektóre stacje w okolicach większych miast otwarte są całodobowo.

  Opłaty
  Za korzystanie z autostrad w Hiszpanii pobierane są częściowo opłaty. Wysokość opłat różni się w zależności od sezonu i pory dnia, w czasie godzin szczytu opłaty wzrastają dwukrotnie. Za przejazd niektórymi tunelami pobierane są również opłaty.

  Parkowanie
  W Hiszpanii wprowadzono strefy parkowania. Obszary oznaczone kolorem żółtym wskazują zakaz parkowania. Odcinki oznaczone kolorem niebieskim wskazują na ograniczony czas parkowania maksymalnie do 2 godzin. Nieprzestrzeganie zakazu parkowania zostanie ukarane grzywną.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Hiszpanii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W przypadku podróży poza granicę kraju należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe. Generalnie podróż do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona. Ograniczenia dotyczą tylko niektórych kategorii np. samochdów luksusowych.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Hiszpanii jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Hiszpanii, jeśli jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.