Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W NORWEGII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Norwegii z Auto Europe

  Wybierz się na samodzielne wakacje, jakie ułatwi Ci wypożyczalnia samochodów w Norwegii, krainie epickich krajobrazów. Norwegia jest obdarzona doskonałą siecią autostrad, jedną z najlepszych na świecie, dlatego wynajem samochodów jest tutaj tak popularnym sposobem podróżowania. Odkryj bogactwo historii i piękna tego kraju, odbierając samochód na przykład na lotnisku Gardermoen w Oslo, aby rozpocząć swoją norweską przygodę.

  Aby docenić wszystkie cuda natury, nie ma lepszego sposobu niż wycieczki samochodem po Norwegii, szczególnie wokół fiordów, a także imponujących parków narodowych Jotunheimen, Rondane, Hardangervidda, Saltfjellet-Svartisen i Femundsmarka. Dalej na północ po drugiej stronie koła podbiegunowego można nawet zobaczyć niedźwiedzie polarne, łosie, lisy polarne i renifery, a wszystko to jeżdżąc i podziwiając krajobrazy. A jeśli odwiedzasz północ Norwegii w okresie Bożego Narodzenia, miej oko na Świętego Mikołaja, którego czasami można zobaczyć jadącego na saniach!

  Auto Europe to międzynarodowy pośrednik z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży wynajmu samochodów. Nasze konkurencyjne stawki przyciągają miliony zadowolonych użytkowników każdego roku, a dla wygody naszych klientów oferujemy ponad 24 000 dogodnych punktów odbioru i zwrotu w ponad 180 różnych krajach. Współpracując ze wszystkimi największymi na świecie dostawcami samochodów, jesteśmy w stanie zaoferować różnorodny wybór kategorii i lokalizacji, w tym dworce, lotniska i centra miast. Rezerwacja w Auto Europe jest gwarancją jakości, więc zarezerwuj samochód w Norwegii już teraz online lub skontaktuj się z naszymi nagradzanymi specjalistami od wynajmu pod numerem +48 222 639 537, aby uzyskać pomoc w planowaniu wakacji już dziś!

  Zdecydowanie najlepszym sposobem, aby w pełni docenić pełne piękno norweskich obszarów przybrzeżnych i śródlądowych, jest wyruszenie w drogę. Kraj ma wiele niezapomnianych miejsc do zwiedzania, w tym Bergen i Trondheim, oba niezwykle urocze miasta położone w pięknej nadmorskiej scenerii. Dla dodatkowego spokoju na drodze sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Norwegii i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Norwegii?

  • W Norwegii samochody jadą po prawej stronie drogi i mijają po lewej stronie.

  • We wszystkich pojazdach na drogach w Norwegii obowiązkowe jest włączenie reflektorów przez cały czas.

  • Korzystanie z pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

  • W Norwegii prawny limit alkoholu dla osób za kierownicą wynosi 20 mg / ml. Alkohol i inne środki odurzające mogą upośledzać zdolność do bezpiecznej jazdy i dokonywania trafnych osądów i decyzji.

  • Niektóre drogi w Norwegii są zamknięte w zimie. Jadąc długą, stromą górską przełęczą zawsze warto mieć oko na wskaźnik temperatury. Aby uniknąć przegrzania hamulców, najbezpieczniej jest ustawić pojazd na niskim biegu podczas jazdy po stromych drogach.

  Więcej informacji na temat jazdy po całym kraju można znaleźć w naszym przewodniku po Norwegii, aby upewnić się, że podróż jest bezpieczna i przyjemna.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Stacje benzynowe w Norwegii różnią się znacznie pod względem cen i godzin pracy. Ostrzegamy, że w wielu wiejskich i górzystych regionach Norwegii może minąć sporo czasu, zanim dotrzesz do następnej stacji benzynowej.

  Większość wypożyczalni samochodów w Norwegii stosuje politykę paliwową pełny do pełnego, dzięki czemu dostajesz samochód z pełnym bakiem i oddajesz go z taką samą ilością paliwa. Czasem możliwe jest także wybranie opcji pełny do pustego, zatem oddajesz wypożyczony pojazd z jak najmniejszą ilością paliwa w baku. Pamiętaj jednak, że mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za tankowanie, a koszty za niewykorzystane paliwo nie są zwracane. Aby dowiedzieć się więcej o zasadach tankowania i polityce paliwowej odwiedź nasz poradnik tutaj.

  Co robić w Norwegii

  Magiczna Norwegia oferuje nie tylko dreszczyk emocji związany z nieuchwytną Aurorą Borealis, ale także daje szansę na przeżycie wyjątkowej scenerii i jednych z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. Oprócz tego, że oferuje to, co najlepsze w słynnym nordyckim uroku, odwiedzający mają do dyspozycji mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu, w tym snowboarding, psie zaprzęgi, obserwowanie wielorybów i ekstremalne narciarstwo. Historia tego kraju to kolejna ważna atrakcja dla osób podróżujących w Norwegii, w szczególności na przybrzeżnych zatoczkach południowych i południowo-zachodnich linii brzegowych, skąd wypuszczali swoje markowe długie statki w ramach swoich poszukiwań i dominacji świata.

  • Norweskie Muzeum Lodowców: Norweskie Muzeum Lodowców i Centrum Klimatyczne Ulltveit-Moe, położone w centrum Fjærland, na północny wschód od Bergen, to interaktywne muzeum dla całej rodziny. Mieszczące się w innowacyjnym budynku w naprawdę wspaniałym miejscu, muzeum bada różnorodne tematy, w tym sposób powstawania lodowców od stworzenia planety aż do ostatniej epoki lodowcowej i później, ze szczególnym uwzględnieniem zmian klimatu.

  • Oslo: Jedno z najbardziej zamożnych miast w Europie, Oslo ma wiele atrakcji na każdy gust, od pierwszorzędnych muzeów i centrów kultury po olśniewające krajobrazy morskie i eklektyczną mieszankę starej i nowej architektury. Odwiedź popularne Muzeum Wikingów, w którym możesz dowiedzieć się wszystkiego o starożytnej przeszłości Norwegii lub Muzeum Kon-Tiki przedstawiające historyczną podróż Thora Heyerdahla przez Pacyfik na tratwie balsawood. Następnie wybierz się na spacer wzdłuż nabrzeża, aby zobaczyć słynną operę w mieście (jedną z najlepszych na świecie), a następnie odwiedź imponującą Galerię Narodową i wspaniały Pałac Królewski.

  • Bergen: Bergen, jedno z najlepiej zachowanych „miasteczek z drewna” w całej Skandynawii, słynie z historycznej nadmorskiej dzielnicy Bryggen, która została sklasyfikowana na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Kolejną ważną atrakcją turystyczną jest kolej linowa Floibanen, która łączy stare miasto z górą Floyen, miejscem szczególnie popularnym ze względu na oszałamiające widoki. Otoczone Siedmioma Górami korzenie handlowe Bergen sięgają początków XI wieku, a dziś miasto jest popularną bramą do norweskich fiordów, które każdego roku przyciągają tysiące turystów.

  • Trondheim: Stare miasto Trondheim na północy Norwegii jest warte odwiedzenia z powodu ogromnej i bardzo starożytnej katedry (największej w Skandynawii), w której pochowany jest święty patron kraju, Św. Olaf. Historyczne centrum miasta to kolejna gwiazdkowa atrakcja i okolica idealna na spacery wśród wielu barów, kawiarni, restauracji i modnych butików w mieście. Inne atrakcje, których nie można pominąć, to Narodowe Muzeum Sztuki Dekoracyjnej, Muzeum Sztuki w Trondheim, Muzeum Pałacu Arcybiskupa i, naprzeciwko, Rockheim, norweskie muzeum muzyki popularnej.

  • Drewniane Kościoły: Wspaniałe średniowieczne kościoły w stylu norweskim (klepka) odnosi się do architektonicznego stylu drewnianej konstrukcji szkieletowej i zapewniają wiele dodatkowych atrakcji dla turystów podróżujących po całym kraju. Pierwotnie znacznie bardziej rozpowszechnione, nieliczne, które pozostały jeszcze w XV wieku i są najbardziej uderzające ze względu na swój wysoki design, szczególnie kościół klepkowy Heddal w Notodden na zachód od Oslo, największy w kraju.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Norwegii

  Z mnóstwem fiordów, lodowców i ośnieżonych górskich dzielnic, odwiedzenie tego wspaniałego kraju polega na podróżowaniu i docenianiu wspaniałej przyrody. To także miejsce, które zdobywa wiele punktów pod względem kulturalnym, z wieloma najbardziej imponującymi i zaawansowanymi technologicznie muzeami i centrami kultury znajdującymi się w miastach w całym kraju. Skorzystaj ze swobody jaką daje wynajem samochodów w Norwegii z Auto Europe, aby zobaczyć stuletnie statki Wikingów, zachowane średniowieczne kościoły klepkowe i imponujące kolekcje dzieł sztuki oraz rzadkich przedmiotów i skarbów w niektórych najbardziej odległych lokalizacjach Norwegii.

  Droga nadmorska w Kystriksveien wzdłuż wybrzeża Nordlandu jest ekscytującą 400-kilometrową podróżą i, według magazynu National Geographic, jedną z najbardziej malowniczych podróży samochodowych na świecie. Kystriksveien ma wiele atrakcji turystycznych, w tym Norveg (przybrzeżne centrum dziedzictwa), Muzeum Pettera Dassa (nazwane na cześć XVII-wiecznego kapłana i poety), kolonię maskonurów Lovund (ponad 200 000!) i Norweskie Muzeum Lotnictwa, największe tego rodzaju w Skandynawii. Nie przegap wyspy Vega na południe od koła podbiegunowego, gdzie miejscowi mieszkańcy nadal zarabiają na połowach i odłowu kaczek edredonów. Na tej trasie jest bardzo mało ruchu, nawet w lecie, więc masz gwarancję bezstresowej podróży, a częste przesiadki promowe stanowią ciekawy objazd.

  Kolejną koniecznością dla kierowców są znane na całym świecie norweskie fiordy, w których strome skalne ściany spadają prosto do wody z wyjątkowych wysokości, opadając z zielonych łąk w dół do wypełnionych wodą kanionów w cieniu uroczych małych wiosek całkowicie nietkniętych stresem i walką współczesnego życia . Do najdłuższych i najgłębszych fiordów na świecie należą Geirangerfjord i Nærøyfjord, które są oddalone od siebie o około120 kilometrów w południowo-zachodniej Norwegii w obszarze, który jest ogólnie uważany za wyjątkowy archetyp krajobrazów fiordów w Europie.

  Im dalej na północ podróżujesz po Norwegii, tym większa szansa na zobaczenie największego pokazu świetlnego na ziemi - oszałamiająco pięknej zorzy polarnej Borealis. Spowodowane przez naładowane cząstki emitowane przez słońce zderzające się z górną atmosferą ziemi, można je oglądać przez cały rok, ale najbardziej spektakularne zorza polarna (jak inaczej znane jest to niesamowite zjawisko) pojawiają się w najciemniejsze zimowe noce z dala od jakichkolwiek miast lub świateł wiosek.

  Wspaniała kolekcja średniowiecznych kościołów typu stavkirke w Norwegii (słowo „stave” odnosi się do architektonicznego stylu drewnianego szkieletu w północnej Europie) zapewnia wiele atrakcji bocznych dla turystów podróżujących po kraju samochodem. Początkowo bardziej rozpowszechnione, nieliczne, które pozostały (około 30 z pierwotnej liczby do 2000 osób jest nadal nietknięte i zaspokajają potrzeby turystów niespodziewanie przybywających) pochodzą z XV wieku. Te wyjątkowo wyróżniające się zabytki na norweskiej wsi są najbardziej uderzające ze względu na ich niezwykły design, w szczególności kościół klepkowy Heddal w Notodden położony na zachód od Oslo, największy taki w kraju.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Norwegii?

  W przypadku większości typów samochodów minimalny wiek prowadzenia pojazdu w Norwegii to 18 lat. Większość dostawców samochodów wymaga jednak co najmniej 19 lat i często pobiera opłatę za młodego kierowcę za klientów w wieku poniżej 25 lat.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Norwegii?

  Norwegia ma około pięćdziesięciu stacji poboru opłat, z których większość jest automatyczna. Kierowcy są zobowiązani do zarejestrowania swojej karty kredytowej online, po czym będą mogli przejść przez stacje AutoPASS bez zatrzymywania się. Możesz zarejestrować swoją kartę kredytową z wyprzedzeniem lub maksymalnie do 14 dni po pierwszym przejściu opłaty drogowej. Osoby niezarejestrowane mogą zatrzymać się i zapłacić na pobliskiej stacji benzynowej oznaczonej napisem „KR-service”. Odwiedź stronę internetową dotyczącą opłat drogowych w Norwegii, aby uzyskać więcej informacji na temat obowiązujących w kraju zasad dotyczących opłat drogowych.

  Krótko o historii

  Pierwsi łowcy-zbieracze pojawili się w kraju znanym teraz jako Norwegia około 10 000 lat temu. Dowody wskazują, że region wokół Oslofjordu był kwitnącym ośrodkiem rolniczym 5000 lat później, podczas gdy pozostałości po kopcach z epoki brązu i wyrobiskach z epoki żelaza odkrytych podczas wykopalisk datowano na około 1500-500 lat p.n.e. Po tym okresie Rzymianie przybyli na terytorium Wikingów i rozpoczęli kolonizację Europy Zachodniej u wybrzeży Norwegii w 793 r., co zakończyło się bitwą pod mostem Stamford w 1066 r. Później Norwegia została zamknięta w unii z Danią od 1521 r. do 1814 r., a 7 czerwca 1905 r. wynegocjowano dalszy związek ze Szwecją aż do pokojowego oddzielenia. Od tego czasu kraj ten okazał się bardzo dobrze prosperującym niepodległym narodem o jednym z najwyższych standardów życia w świecie zachodnim.

  Jaka jest waluta w Norwegii?

  Norwegia używa Krone jako podstawowej formy swojej waluty, zwanej w liczbie mnogiej koroną. Wymiany walut można dokonać w kantorach lub w biurach informacji turystycznej. Jednostki bankomatowe umożliwiają wypłatę gotówki z konta domowego. Wiele placówek akceptuje karty kredytowe, w tym Visa, Eurocard, Mastercard, Diner's Club i American Express.

  Jaka jest strefa czasowa w Norwegii?

  Strefa czasowa w Norwegii to GMT +1, co sprawia, że przykładowo w Oslo jest ta sama godzina co w Warszawie. Norwegia przestrzega standardowych praktyk oszczędzania światła dziennego, więc od końca marca do końca listopada czas w Norwegii to GMT + 2.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po norwesku?

  Język norweski może nie należeć do najłatwiejszych, ale kilka zwrotów zawsze jest przydatnych dla podróżujących do Norwegii.

  Cześć - Hallo
  Dzień dobry - God Morgen
  Dzień dobry (popołudniem) - God Ettermiddag
  Dobry wieczór - God Kveld
  Gdzie jest najbliższy komisariat policji? - Hvor er nærmeste politistasjon?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Hvor er nærmeste sykehus?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - Hvor er det nærmeste minibank
  Czy mogęzapłacić kartą kredytową/ debetową? - Kan jeg betale med kredittkort bil/ debetkort?
  Ile to kosztuje? - Hvor mye koster dette
  Reszty nie trzeba - Behold veksle
  Dziękuję - Takk

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w Norwegii?

  Norwegia zasila gniazda 220 woltami przy 50-60 Hz, inaczej niż w Polsce. Jednak gniazdka są takie same, ponieważ Norwegia korzysta ze wtyczki Europlug (typu C i F), więc możesz potrzebować adaptera, jeśli planujesz podróżować z jakimkolwiek sprzętem elektrycznym.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do Norwegii?

  Norwegia ma zwolnienie z obowiązku wizowego dla gości z wielu krajów, w tym z Polski, pod warunkiem, że czas ich pobytu wyniesie 90 dni lub mniej. Jeśli potrzebujesz skontaktować się z biurem polskiego konsulatu w celu uzyskania pomocy podczas podróży, zapoznaj się z lokalizacją ambasady polskiej w Norwegii;

  Ambasada RP w Oslo
  Olav Kyrres Plass 1,
  0273 Oslo
  Email: oslo.amb.wk@msz.gov.pl
  Telefon: +47 24 11 08 77

  Czy mogę wypożyczyć samochód kempingowy w Norwegii?

  Podróżni chcący lepiej poznać to, co najlepsze w kraju, mogą wybrać nasząofertę wynajmu kamperów w Norwegii. Podróżuj w swoim stylu i poznaj prawdziwy smak wielu unikalnych atrakcji przyrodniczych, takich jak słońce o północy i zorza polarna. Norwegia słynie ze spektakularnych fiordów, a niektóre z nich są nawet zaliczane do światowego dziedzictwa UNESCO. Kliknij tutaj, aby rozpocząć planowanie wakacji w kamperze w Norwegii.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne