Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU OSLO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Oslo

  Przez tysiące lat stolicą Norwegii było miasto licznych talentów. Oslo łączy w sobie dzikość otaczającej go natury z eklektycznym stylem architektonicznym, oferując tym samym niesamowite otoczenie i niezapomnianą wycieczkę dla wszystkich odwiedzających. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Oslo pomoże Ci w pełni wykorzystać swój pobyt w Norwegii. Z wynajętym pojazdem będziesz mógł nie tylko zwiedzić całe miasto, ale też udać się na romantyczną przejażdżkę do Lillehammer, miasteczka jak z pocztówki, położonego niedaleko jeziora Mjosa, albo wybierzesz się na jedną z pięknych plaż niedaleko stolicy. Jeśli chcesz poznać ten piękny skandynawski kraj przez jazdę, możesz udać się na północ do Trondheim lub Bergen na zachodzie Norwegii, by podziwiać liczne fiordy i góry po drodze.

  Pozwól, by Auto Europe znalazło dla Ciebie idealną ofertę wynajmu samochodu w Norwegii! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki powyżej, aby porównać ogromną ilość pojazdów dostępnych na wynajem w najbardziej przystępnych cenach i konkurencyjnych stawkach. Jeśli będziesz potrzebował pomocy podczas dokonywania rezerwacji lub jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wynajmu pojazd na lotnisku w Oslo czy jakiejkolwiek innej lokalizacji w mieście, nie wahaj się skontaktować z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537. Liczne ważne i przydatne informacje dotyczące wynajmu samochodu w znajdziesz na poniżej na tej stronie. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Oslo i poznaj doświadczenia poprzednich klientów.

  Informacje o lotnisku

  Jako główny port lotniczy w Oslo, lotnisko Olso oferuje połączenia do 26 krajowych i 155 międzynarodowych miejsc docelowych. Około 30 milionów pasażerów zostało obsłużonych na lotnisku w Oslo w roku 2019, co sprawia, że jest to drugie pod zwględem ruchu pasażerskiego lotnisko w krajach Nordyckich. Bezpośrednie loty do Polski oferowane są przez LOT, Norwegian Air Shuttle, Ryanair, Scandinavian Airlines i Wizz Air.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko w Oslo (OSL)
  Adres: Edvard Munchs veg, 2061 Gardermoen, Norwegia
  Telefon: +32 2 753 77 53
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Z Oslo możesz wybrać się do licznych miejsc docelowych na całym świecie z Air France, British Airways, Easyjet, Iberia, KLM, Lufthansa i innymi przewoźnikami.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Oslo

  Po wylądowaniu i odebraniu bagażu możesz udać się do stanowiska, gdzie jest wybrana przez Ciebie wypożyczalnia samochodów na lotnisku Oslo. Stanowiska wypożyczalni znajdują się niedaleko strefy przylotów, przy parkingu P10. Znajdziesz je bez problemu, wystarczy, że skierujesz się w prawo w hali przylotów, podążając za znakami, wskazującymi drogę do wypożyczalni. Pamiętaj, aby sprawdzić dokładnie godziny pracy dostawcy, zanim rozpoczniesz rezerwację. Poniżej znajdziesz przegląd kilku naszych partnerskich wypożyczalni, z którymi współpracujemy na lotnisku. Przed przyjazdem po odbiór pojazdu upewnij się, że przeczytałeś ogólne warunki, oraz że masz przy sobie wszystkie wymagane dokumenty.

  Alamo na lotnisku Oslo Alamo na lotnisku Oslo
  Edvard Munchs veg,
  Oslo, Norwegia 2061 Gardermoen

  +47 33 31 95 70
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 07:00-23:30
  Sob 07:30-19:00, Nd 09:00-23:30
  Budget na lotnisku Oslo Budget na lotnisku Oslo
  Edvard Munchs veg,
  Oslo, Norwegia 2061 Gardermoen

  +47 672 555 20
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 07:00-22:00
  Sob 08:00-16:00, Nd 09:00-17:00
  Hertz na lotnisku Oslo Hertz na lotnisku Oslo
  Edvard Munchs veg,
  Oslo, Norwegia 2061 Gardermoen

  +47 222 100 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 06:30-23:30
  Sob 07:30-23:30, Nd 09:00-23:30
  Thritfy na lotnisku Oslo Thritfy na lotnisku Oslo
  Edvard Munchs veg,
  Oslo, Norwegia 2061 Gardermoen

  +47 222 100 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 06:30-23:30
  Sob 07:30-23:30, Nd 09:00-23:30

  Terminale

  Lotnisko w Oslo mieści się w jednym dużym budynku terminalowym. W strefie terminalowej znajdują się bramki do lotów krajowych w zachodnim skrzydle, a bramki do lotów międzynarodowych we wschodnim skrzydle. Różnią się one też na bramki do lotów w strefie Schengen i tych spoza Schengen, z których te ostatnie znajdują się na samym końcu skrzydła. Lotnisko w Oslo kieruje się specyficzną procedurą celną, z którą będziesz musiał się zaznajomić, jeśli będziesz musiał zmienić lot z międzynarodowego do krajowego. Najpierw będziesz musiał odebrać bagaż, następnie dokonać odprawy celnej, a na koniec ponownie się odprawić przed udaniem się na kolejny lot.

  Usługi na lotnisku

  Usługi na lotnisku w Oslo są dostępne dla milionów pasażerów odwiedzających lotnisko co roku. Jako miejsce odwiedzane przez tak dużą ilość turystów, nic dziwnego, że lotnisko jest nowoczesne z bardzo szeroką ofertą sklepów i jadalni. Na miejscu znajdziesz liczne restauracje, bary i kawiarnie zarówno w strefie przylotów, jak i w strefie odlotów. Sklepy wolnocłowe znajdują się w strefie przylotów i odlotów krajowych i międzynarodowych, dzięki czemu będziesz mógł zrobić szybkie zakupy na ostatnią chwilę w cenach bez podatku, nie zależnie od tego dokąd się udajesz. Dzięki uprzejmości lotniska, darmowe Wi-Fi dostępne jest dla pasażerów na terenie całego lotniska.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Oslo

  Pociągi szybkiej kolei dostarczają regularne połączenia z centrum Oslo na lotnisko. Przejazd trwa około 19 minut, aby przedostać się z portu do stolicy Norwegii. Z lotnisko oferowane są też połączenia kolejowe do innych miast w kraju. Możesz też skorzystać z usług autobusowych z lotniska do Oslo i okolicznych miast. Autokary Airport Express Coach odjeżdżają co 20 minut, a przejazd zajmuje około 40 minut. Dostępne są też usługi taksówek z postoju taksówek położonego zaraz przed halą odlotów. Punkt informacyjny taksówek na lotnisku dostarczy ci szczegółowych informacji dotyczących stawek za przejazd.

  Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Oslo, możesz znaleźć się w centrum Oslo w około 40 minut. Wiedz jednak, że kawałek drogi prowadzącej z lotniska do miasta jest płatny. Bramki poboru opłat w Norwegii są automatyczne, więc nie musisz się zatrzymywać, przejeżdżając przez nie. Wynajmując samochód, wiedz, że zazwyczaj dostawcy wyposażają swoje pojazdy w urządzenia z ceną ustaloną ryczałtowo, zatem zapłacisz za wszystkie przejazdy płatnymi drogami w momencie, kiedy oddasz wynajęty pojazd. Podczas odbioru pojazdu w Oslo, sprawdź, czy twój pojazd posiada takie urządzenie i jakie są opłaty oraz rodzaj rozliczenia. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje dotyczące opłat drogowych, skontaktuj się z naszymi agentami rezerwacyjnymi. Więcej informacji dotyczących przepisów drogowych w Oslo znajdziesz w naszym szczegółowym przewodniku, wartym przeczytania przed udaniem się w podróż do Norwegii.

  Porady parkingowe

  Możesz wybierać między miejskimi a prywatnymi parkingami do zaparkowania samochodu wynajętego w Oslo. Miejskie (znane też jako parkingi publiczne) parkingi zazwyczaj są bezpłatne w niedziele, soboty po godzinie 15 i od poniedziałku do piątku od 15 do 21. Pamiętaj, że prywatne parkingi zawsze wymagają opłaty za postój. Parkingi publiczne w Oslo podzielone są na strefy, które mają różne ograniczenia czasowe w postoju oraz różne stawki. Jeśli zdecydujesz się na zakupienie przepustki Oslo Pass, pozwoli Ci ona parkować na parkingach publicznych za darmo. Wiedz jednak, że nawet przy zakupieniu Oslo Pass, na niektórych parkingach wciąż będzie Cię obowiązywała zasada ograniczenia czasu postoju. Zapisz datę, czas, numer rejestracyjny na bilecie parkingowym, jaki otrzymasz razem z Oslo Pass.

  Parkowanie na lotnisku w Oslo dostępne jest na parkingu zarówno krótkoterminowym, jak i długoterminowym. Krótkoterminowe parkingi (P10 i P11) znajdują się blisko budynku terminalowego, a odstęp jest niewielki i łatwy do pokonania pieszo, natomiast parkingi P2, P3, P4, P5 i P6 połączone są z lotniskiem autobusem wahadłowym.

  Przydatne linki

  Lotnisko Oslo