Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W TROMSO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Tromso z Auto Europe

  Rozciągające się majestatycznie wzdłuż wschodniego wybrzeża norweskiej wyspy Tromsoya, Tromso to niesamowicie piękne miasto w jednej z najbardziej sugestywnych części Skandynawii. Pełne życia miasteczko jak z obrazka, pełne ciekawej arktycznej historii i kultury oraz (od niedawna) kuchni, jest to coraz bardziej popularne miejsce docelowe dla tych, co chcą nacieszyć oczy wspaniałą Zorzą Polarną i złotym norweskim Północnym Słońcem. Tromso otoczone górami, fiordami i licznymi małymi wysepkami, znajduje się w niesamowitej lokalizacji, 350 kilometrów od koła podbiegunowego, przyciągając tym samym rzesze turystów i nieustraszonych podróżnych od setek, w tym Roalda Amundsena, który był pierwszym człowiekiem, jaki dotarł na Biegun Południowy i z powodzeniem przeprowadził pierwszą ekspedycję, by przeprawić się przez Przejście Północno-Zachodnie drogą morską.

  Nie tak daleko od miasta i łatwo dostępne samochodem, znajdują się liczne ośrodki narciarskie na północy niedaleko pięknego ośrodka górskiego Malselv, gdzie możesz udać się na łowienie łososi lub popływać z rodziną w parku wodnym. Wypożyczalnia samochodów w Tromso ułatwi Ci też odwiedzenie wspaniałych rajskich wysp Sommaroy, Kvaloya i Senja z piaszczystymi plażami i typowymi arktycznymi społecznościami rybackimi, natomiast w Bardu będziesz mógł zobaczyć i sfotografować wilki, niedźwiedzie (czasem z młodymi), łosie, rysie i inne arktyczne gatunki zwierząt w parku Polar Park, najbardziej wysunięta na północ atrakcja ze zwierzętami na świecie.

  Założone ponad 65 lat temu, Auto Europe oferuje najniższe stawki wynajmu samochodów w Tromso i w całej Norwegii, łącznie 24,000 lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 krajach na świecie. Jako lider na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów, stworzyliśmy możliwie najlepsze partnerstwa ze wszystkimi największymi i najlepszymi dostawcami. Skontaktuj się z naszymi specjalistami od wynajmu pod numerem +48 222 639 537, a oni chętnie pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie pojazd i pomogą Ci zaplanować twoją podróż na daleką północ Europy w możliwie najniższych stawkach dostępnych na rynku. Dla dodatkowego spokoju na drodze sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Tromso i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Tromso?

  Tromso jest małym miastem, gdzie mieszka zaledwie 70,000 ludzi, dlatego nie spotkasz się zbyt dużym ruchem na drogach poza godzinami szczytu rano i wieczorem. Drogi w i w okolicach Tromso nieco się różnią od pozostałych miejsc w Norwegii, z powodu małej odległości od bieguna północnego, około 320 kilometrów, leżąc zatem na kole podbiegunowym. Wyjeżdżając z miasta, zobaczysz, że pomiędzy sąsiadującymi miasteczkami są dość spore odległości, a wiele mniejszych dróg powstało wzdłuż fiordów zwłaszcza w okolicach nad brzegiem morza. Latem można tu spotkać sporą ilość turystów w kamperach na drogach odwiedzających okolicę. Uważaj przejeżdżając przez tunele w gorące dni, ponieważ renifery często u wejścia szukają miejsca, gdzie mogą się ochłodzić w cieniu. Kolejna rzecz, o której należy pamiętać latem, to takt, że każdego dnia pomiędzy majem a czerwcem słońce nie zachodzi przez 24 godziny, co oznacza, że ludzie jeżdżą nieco dłużej niż normalnie, dlatego upewnij się, że odpowiednio dużo odpoczywasz i robisz przerwy podczas jazdy.

  Drogi na północy kraju zazwyczaj są nieco węższe, więc przygotuj się na dzielenie ich z turystami, rowerzystami i zwierzętami. Wielu odwiedzających decyduje się na wynajem samochodu w Tromso, aby zimą zobaczyć Zorzę Polarną, przy czy warto pamiętać, że wszystkie pojazdy pomiędzy 15 października a 1 maja są zobowiązane posiadać zimowe opony. Zawsze zważaj na warunki pogodowe na drodze, które mogą się szybko zmienić w tej części świata. Kierowcy zimą są przestrzegani, aby prowadzić w nieco większych odstępach między sobą i wolniej, ponieważ widoczność może bardzo się zmniejszyć. Na głównych drogach musisz też uważać wiosną przy odwilży, kiedy nawierzchnia drogi może być nieco zniszczona. Warto zawsze jest mieć w pojeździe zimowe ubrania i łopatkę do odgarniania śniegu, jeśli się gdzieś zakopiesz. Zalecamy też zawsze sprawdzić prognozę i odpowiednio zaplanować podróż.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Tromso?

  Bezpłatny parking w Tromso jest mało możliwy do znalezienia zwłąazcza w weekend i w ciągu dnia. Największa firma dostarczająca miejsc parkingowych w mieście to Tromso Parkering, gdzie oferowanych jest wiele miejsc w przystępnej cenie zarówno na ulicy, jak i w licznych parkingach w całym mieście. Podgrzewane parkingi (obowiązkowe na kole podbiegunowym) otwarte są przez całą dobę, siedem dni w tygodniu z nieustającą ochroną i nadzorem (ważne dla najemców). Parkowanie na ulicach w mieście zazwyczaj jest ograniczony do godziny lub dwóch, co może być nieco ograniczające podczas zwiedzania, dlatego proponujemy parkingi zamknięte. Jeśli jednak zatrzymasz się na ulicy, upewnij się, że masz postój odpowiednio opłacony, ponieważ jest to często sprawdzane, a grzywny są wysokie.

  Lotnisko w Tromso

  Lotnisko Tromso obsługiwane jest przez Avinor, krajową firmę i obsługuje ponad 2 miliony pasażerów i około 45,000 samolotów w ciągu roku, co oznacza, że jest piątym pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w Norwegii i największym węzłem komunikacyjnym dla podróżujących do północnej Europy. W większości sezonowe, loty z lotniska Tromso obsługiwane są przez rosnącą liczbę międzynarodowych przewoźników. Nowoczesne i funkcjonalne, lotnisko ma dwa terminale A i B. Pasażerowie mogą korzystać ze sklepów wolnocłowych w strefie międzynarodowej. Inne dostępne usługi to między innymi darmowe Wi-Fi na całym lotnisku, doskonałe restauracje, kawiarnie, irlandzki pub, księgarnia, kiosk i sklep 7-Eleven. Na parterze na południowym końcu hali odpraw, znajduje się duży kantor z bankomatami i stanowiskami do dokonania wypłaty.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy Port Lotniczy Tromso (TOS)
  Adres: Flyplassvegen 31, 9016 Tromso, Norwegia
  Strona internetowa: avinor.no
  Telefon: +47 67 03 46 20

  Co robić w Tromso

  Nietypowo położone w sercu arktycznej dziczy, Tromso jest wieloaspektowym miejscem docelowym przyciągającym licznych turystów. Ponieważ latem dni są znacznie dłuższe, zaplanowanie wycieczek i zwiedzania jest znacznie łatwiejsze i można zachować większą elastyczność, niż w innych miejscach w kraju, ponieważ na północy Norwegii słońce latem świeci nawet o północy. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na zaplanowanie fantastycznej arktycznej przygody w Tromso:

  • Muzeum Polarne: Doskonałe Muzeum Polarne w centrum Tromso jest jednym z czterech miejsc, które razem stanowią Muzeum Uniwersytetu Arktycznego w Norwegii. Muzeum to mieści się w pięknie odnowionym magazynie z 1830, a wystawy przedstawiają historie żeglugi, zimowych wypraw (w tym historie z życia słynnych traperów, jak Henry Rudi i Wanny Wolstad) oraz ważnych ekspedycji i pionierów Fridtjof Nansen i Roald Amundsen

  • Muzeum sztuki: Znane lokalnie jako Nordnorsk Kunstmuseum, to pierwszej klasy muzeum znajduje się niedaleko Katedry w Tromo (jedynej drewnianej katedry w Norwegii), a ukazuje dzieła pochodzące z początku 19 wieku, aż do czasów obecnych, skupiając się przede wszystkim na artystach z północnej Norwegii, ukazując dzieła między innymi Davida Hockney, Edvarda Munch i wielu innych rozpoznawalnych skandynawskich artystów.

  • Arktyczna Katedra: Jeden z najlepiej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w Tromso to kościół Tromsdalen z widokiem na miasto z doliny Tromsdalen w zachodniej części miasta, zaraz przy moście Tromso. Zaprojektowany przez Jana Inge, jednego z najlepszych architektów w Norwegii, katedra wygląda jak góra lodowa a momentami przypomina słynną Operę w Sydney, Australii.

  • Tromso Arktyczno-Alpejski Ogród Botaniczny: Otwarty od maja do października, ten przepiękny ogród przyciąga turystów samą lokalizacją, ponieważ jest to najdalej wysunięty na północ ogród botaniczny na świecie, a znajdziesz tu mnóstwo pięknych kolorowych okazów. Ogród otwarty jest od początku maja, aż do pierwszego śniegu w okolicach października. Zobaczysz tu wiele rzadkich roślin z koła podbiegunowego i innych miejsc na świecie, w tym wyjątkowe tybetańskie niebieskie maki, które kwitną pod koniec czerwca i wysokie są prawie na metr.

  • Tromso Muzeum: To fascynujące muzeum mieści w sobie ciekawą kolekcję o tematyce ukazującej arktyczną i północną Norwegię. Znajdziesz tu między innymi informacje o Lapończykach i ich kulturze, informacje naukowe (i mity) o Zorzy Polarnej, fakty dotyczące ery Wikingów, natury i dzikiej zwierzyny w Tromso.

  • Polaria: Polaria to o wiele więcej niż tylko muzeum. Ta wspaniała atrakcja nad wybrzeżem miejsce oferuje przyjazne dla całej rodziny doświadczenie arktyczne. Polaria składa się z oceanarium, muzeum, panoramicznego kina z pięcioma ekranami (film o Zorzy Polarnej szczególnie robi wrażenie) i sklepu z pamiątkami. Nie przegap pokazu karmienia fok brodatych, zanim pójdziesz podziwiać je, jak pływają i bawią się, obserwując wszystko z podwodnego tunelu.

  • Kolejka linowa: Otwarta w roku 1961, kolejka linowa w Tromso (znana lokalnie jako Fjellheisen) odjeżdża z Solliveien w Tromsdalen i dociera aż do schroniska górskiego w Storsteinen, położonego na wysokości 420 metrów, a przejazd tam zajmuje około 4 minut. Oprócz przyprawiających o zawrót głowy widoków z góry, odwiedzający na górze mogą udać się na obiad, czy kolację w kawiarni z panoramicznym widokiem Fjellstua, otwartej przez cały rok.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Tromso

  Jakość i różnorodność widoków i atrakcji w Tromso jest godna podziwu, od szklanych mozaik w arktycznej katedrze do zabawnych fok w oceanarium Polaria, nie zapominając o rzadkich himalajskich niebieskich makach w Arktyczno-Alpejskim Ogrodzie Botanicznym. Tereny otaczające Tromso są spektakularne z licznymi imponującymi górami i fiordami, oferując podróżnym fantastyczne arktyczne widoki. Niedaleko miasta również jest wiele wspaniałych rzeczy do zrobienia, a wypożyczalnia samochodów w Tromso ułatwi Ci dojazd do każdej z nich.

  Senja

  Odwiedź wyspę jak z bajki Senja, która oferuje podróżnym szansę na zrelaksowanie się na słońcu latem, po kilku dniach intensywnego zwiedzania w mieście. Wybierz pełną wspaniałych widoków trasę z Tromso, aby cieszyć się czystym arktycznym powietrzem, krystalicznie czystą wodą i piaszczystymi białymi plażami na drugiej pod względem wielkości wyspie w kraju. Senja oferuje wiele ekscytujących atrakcji, zarówno w głębi lądu, jak i wzdłuż pięknego wybrzeża, w tym nurkowanie z butlą, kajaki i wspinaczki.

  Harstad

  Około cztery godziny jazdy na południowy zachód od Tromso znajduje się wspaniałe miasto Harstad, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej północnej Norwegii. Pełne życia latem i przyciagające uwagę zimą, Harstad jest popularnym miejscem do uprawiania kolarstwa, oglądania zorzy polarnej i wspinaczek górskich zwłaszcza na szczyt góry Keipen. Miasto znane jest też z fantastycznej kuchni i otrzymało tytuł wykwintnej stolicy północy w ostatnich latach.

  Malselv

  Około 2 godziny jazdy na południe z Tromso znajduje się Górski Resort Malselv, gdzie możesz się zatrzymać w jednej ze stylowych chatek i cieszyć się arktycznymi przygodami. W Maselv możesz korzystać ze stoków narciarskich lub wybrać się na jedną z ekscytujących przygód, jak jazda psim zaprzęgiem, safari skuterem śnieżnym lub wyprawy ukazujące życie rdzennych Lapończyków. Inne atrakcje to zamknięty park wodny, najdalej położone na północy zoo i Park Polarny niedaleko Bardu.

  Oglądanie wielorybów

  Wieloryby zazwyczaj żywią się w miejscach przy fiordach otaczających Tromso od stycznia do lutego, co oznacza, że znajdziesz w mieście wiele okazji na udanie się na oglądanie wielorybów. Jeśli warunki są odpowiednie, możesz się udać na wyspę Sommaroy na zachód od Tromso, aby dołączyć do dwu godzinnej wycieczki safari, wyglądając wielorybów. Oprócz szansy na zobaczenie wspaniałych humbaków, orkek i kaszalotów w ich naturalnym środowisku, podczas wycieczki miniesz rybackie trawlery i poszarpane górskie szczyty, mając możliwość na piękne zdjęcia do podziwiania z rodziną i przyjaciółmi po powrocie do domu.

  Półwysep Lyngen

  Jedna z najprzyjemniejszych wycieczek po północnej Norwegii, to z pewnością trasa przez wysokie szczyty i błękitne lodowce po drodze do Alp Lyngen, około 100 kilometrów na wschód od Tromso. Żadna inna trasa nie zaoferuje ci tak imponujących widoków górskich, z możliwością zatrzymania się na piknik w jednym z pięknych miejsc po drodze na trasie. Jest to łatwa trasa objazdowa z Tromso, ale sama myśl o nocy w schronisku górskim już jest ekscytująca, a przekonasz się jak bardzo warta, jak już będziesz tam na miejscu!

  Jak poruszać się po Tromso

  Tromso jest małym miasteczkiem położonym daleko na północy, jednak nie jest trudno się po nim przemieszczać, niezależnie od tego czy jest zima, czy lato, głównie dlatego, że większość atrakcji znajduje się w centrum miasta i można między nimi poruszać się pieszo. Kolejnym plusem jest to, że lokalne drogi są bardzo dobrze utrzymane, dlatego można się nimi przemieszczać szybko i bezstresowo po całym Tromso. Sprawdź nasz przewodnik z informacjami drogowymi w Norwegii, aby dowiedzieś się więcej. Parkowanie na ulicach w dni powszednie może być trudne i drogie, dlatego zalecamy zostawić samochód na jednym z parkingów i skorzystać z doskonałych połączeń transportu publicznego, składającego sie z autobusów, promów i popularnej kolejki linowej dojeżdżającej na szczyt góry Storsteinen w zaledwie 4 minuty.

  Prom

  Obsługiwane przez Torghatten Nord, usługi promu w Tromso są dobrą alternatywą dla podróżnych, by opuścić miasto na dzień lub dwa i pozwiedzać sąsiednie wyspy, podziwiając wspaniałe krajobrazy, szczególnie piękne w tej okolicy. Znajdziesz tu mnóstwo okazji na odkrywanie wspaniałych widoków, ponieważ słynne katamarany Hurtigbater łączą miasto z Harstad przez Finnsnes, Brostadbotn, Engenes, Lysnes, Vikran, Tennskjaer, Skjervoy, Finnkroken, Vannvåg, Nord-Lenangen, Arnoyhamn, Nikkeby i Vorteroya.

  Autobusy

  Nowoczesna sieć połączeń autobusowych w Tromso jest rozległa i godna zaufania, obsługując większość miejsc w mieście. Większość autobusów przejeżdża przez centrum miasta na swojej trasie do danego miejsca docelowego. Jeśli chcesz udać się do Ogrodu Botanicznego, skorzystaj z autobusu numer 20, jeśli chcesz dostać się do kolejki linowej, wybierz autobus 26, numer 28 zabierze Cię do arktycznej katedry, a 37 do Muzeum Tromso.

  Taksówki

  Taksówek jest mnóstwo w całym Tromso, a kilka postojów znajduje się w dogodnych miejscach w centrum miasta, w tym przy Stortorget, kinie Aurora Fokus, Bankgata, Kirkegata, terminalu portowym Prostneset i Nerstranda (przy wyjściu z Fretex). Najpopularniejsze firmy to Tromso Taxi, Stein Sorensen i Din Taxi. Możesz zamówić taksówkę na lotnisku Tromso bezstresowo, ponieważ postój znajduje się zaraz po wyjściu z hali przylotów. Podróż taksówką do centrum Tromso zajmie około 10-15 minut, co oznacza, że jest to jeden z najszybszych sposobów na przemieszczanie się w Norwegii.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny