Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU TROMSO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Tromso

  Położone na zachodnim brzegu wyspy Tromsova na północy Norwegii, lotnisko Tromso jest słynną bramą wjazdową na Arktykę z powodu niewielkiej odległości od koła podbiegunowego, ok 320 kilometrów. Znane jako lotnisko Tromsø Langnes (Langnes to miasteczko na przedmieściach, gdzie znajduje się port), położone jest 6 kilometrów od centrum Tromso. Port lotniczy jest dość mały, lecz nowoczesny i staje się coraz większym węzłem komunikacyjnym z połączeniami lotniczymi do wielu miast europejskich, w tym do Londynu, Frankfurtu, Monachium, Kopenhagi, Sztokholmu i Helsinek, a dostępne są też dzienne połączenia z norweską stolicą, Oslo.

  Otoczone górami, fiordami i wyspami Tromso stanowi często sporą niespodziankę dla odwiedzających, ponieważ nie jest tak odległym, zasypanym śniegiem dzikim miejscem, jak większość by się spodziewała. W rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. W Tromso znajdziesz wspaniałą sztukę, historię, sporo arktycznej kultury, innowacyjną kuchnię, gwarne życie nocne, kawiarnie i bary znajdziesz w całym mieście. Co więcej, w niewielkiej odległości znajdziesz zadziwiającą scenerię, a niektóre naturalne atrakcje są zaraz przy samym Tromso.

  Dokonaj rezerwacji z Auto Europe i zacznij planować fantastyczną podróż na najdalej położony na północ kraniec kontynentu. Na naszej stronie otrzymasz najlepsze oferty wynajmu w Norwegii z ogromną flotą i możesz wybrać jaka wypożyczalnia samochodów na lotnisku Tromso najbardziej Ci odpowiada. Możesz też skontaktować się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, którzy chętnie pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Auto Europe jest liderem na rynku wynajmu samochodów od 1954, dostarczając wysokiej jakości usługi wynajmu w ponad 24,000 lokalizacjach w ponad 180 krajach. Współpracujemy ze wszystkimi najlepszymi wypożyczalniami, takimi jak Europcar, Avis, Budget, National i Alamo. Dla dodatkowego spokoju na drodze sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Tromso i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Po raz pierwszy otwarte w latach 30. XX wieku lotnisko Tromso zostało przejęte przez niemieckie Luftwaffe podczas II Wojny Światowej. Z czasem zapotrzebowanie na lotnisko wzrosło i w 1964 roku ten port lotniczy został ponownie otwarty dla podróżnych. W ciągu następnych lat zaczęła też rosnąć liczba pasażerów korzystających z lotniska, co przyczyniło się do jego renowacji i powiększenia z dodaną nową wieżą kontroli lotów i nowym budynkiem terminalowym. Dzięki temu zaczęło pojawiać się więcej połączeń międzynarodowych. Lotnisko należy do Avinor i obecnie obsługuje ponad 2 milionów pasażerów i 43,000 lotów rocznie, co oznacza, że jest to piąte pod względem ruchu lotniczego lotnisko w Norwegii.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko w Tromso (TOS)
  Adres: Flyplassveien 31, 9016 Tromsø, Norwegia
  Telefon: +47 67 03 46 20
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Większość lotów na lotnisko Tromso jest sezonowych, obsługiwanych przez takie linie jak: Finnair, Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Edelweiss Air, Norwegian Air Shuttle, Scandavian Airlines, Transavia, Wideroe i Wizz Air.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Tromso

  Wynajem samochodu na lotnisku Tromso jest bardzo prosty, pojazd odbierzesz szybko i bez problemu, między innymi dlatego, że masz licznych dostawców na miejscu do wyboru. Dzięki temu zyskujesz szeroki wachlarz możliwości na odkrywanie wszystkich wspaniałych zakątków Norwegii. Stanowiska każdej wypożyczalni samochodów znajdują się na pierwszym piętrze lotniska, niedaleko strefy odpraw oraz przylotów. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie wymagane dokumenty podczas odbioru i voucher.

  Sixt na lotnisku Tromso Sixt na lotnisku Tromso
  Flyplassveien 31,
  Tromso, Norwegia 9016

  +47 97593000
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 7:00 - 24:00
  Sob 09:00 - 22:00
  Nd 10:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Tromso Europcar na lotnisku Tromso
  Flyplassveien 31,
  Tromso, Norwegia 9016

  +47 77675600
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 8:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Tromso Hertz na lotnisku Tromso
  Flyplassveien 31,
  Tromso, Norwegia 9016

  +47 4826 2000
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 7:00 - 23:00
  Sob-Nd 10:00 - 22:00
  Budget na lotnisku Tromso Budget na lotnisku Tromso
  Flyplassveien 31,
  Tromso, Norwegia 9016

  +47 77500270
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 22:00
  Sob 09:30 - 14:00
  Nd 13:00 - 20:00

  Terminale

  Lotnisko Tromso ma dwa terminale, łącznie zajmując powierzchnię około 13,500 metrów kwadratowych. Terminal, który powstał stosunkowo niedawno, czyli Terminal A, został otwarty dopiero w 1997 roku, dwadzieścia lat, po otwarciu Terminala B, który po raz pierwszy został otwarty w 1977 roku. W porcie lotniczym dostępnych jest miejsc na niemal tuzin samolotów. Podróżni z całej Europy coraz chętnie korzystają z lotniska, aby dostać się na koło podbiegunowe, obserwować słońce o północy i zorzę polarną. W związku z rosnącą liczbą turystów, lotnisko to oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań i usług.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku znajdziesz sklep wolnocłowy w głównej strefie międzynarodowej, a także kiosk w hali przylotów. Usługi i udogodnienia na terenie budynku terminalowego obejmują darmowe Wi-Fi, restauracje, kawiarnie, irlandzki pub, bar, księgarnię, stanowisko z gazetami i sklep 7-Eleven. Możesz też przechować tu swój bagaż i wszystko inne od kluczy po klatki dla zwierząt do 30 dni. Na parterze w południowym końcu hali odprawy znajduje się centrum bankowe, kantor wymiany walut z bankomatem i stanowiskiem do wypłaty. Więcej bankomatów znajduje się w strefie odprawy zaraz za głównym przejściem na pierwszym piętrze po prawej stronie od punktu kontroli. Dostępne są też pokoje biznesowe, nawet do 28 osób. SAS Café Lounge przy bramkach są częścią hali SAS lounge dla pasażerów klasy Plus, Business i członków Star Alliance i Gold & Diamond członków programu lojalnościowego SAS EuroBonus.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Tromso

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Tromso dostarczy Ci świetne połączenie do centrum miasta. Trasa 862 jest główną drogą prowadzącą z lotniska do centrum Tromso zaledwie 5 kilometrów i 15 minut drogi, poza godzinami szczytu. Dla pasażerów korzystających z transportu publicznego by dotrzeć do Tromso z lotniska, mogą wybrać autobusy express, miejskie lub taksówki. Połączenia express dostępne są od rana do wieczora z regularnymi połączeniami pomiędzy lotniskiem a centrum Tromso z przejazdem trwającym około 15 minut z kilkoma przystankami po drodze. Autobusy miejskie linii 40 i 42 kursują między lotniskiem a Tromso, a bilet można zakupić na pokładzie, w automacie lub przez aplikację TFT Mobillett (opłaty mogą być pobierane w lokalnej walucie).

  Sieć autobusów w Tromso rozpościera się po całym mieście z połączeniami od rana do nocy, siedem dni w tygodniu, a od piątku do soboty dostępne są też autobusy nocne z centrum do wybranych miejsc w mieście. Oprócz usług ekspresowych z lotniska, lokalny przewoźnik Cominor również dostarcza połączenia do centrum miasta, a nieco rzadziej na północ na Uniwersytet i do Szpitala Uniwersyteckiego. Przy wyjściu z hali przylotów znajduje się też postój taksówek, a centrum Tromso też znajdziesz ich kilka. Opłaty za przejazd taksówką są wyższe w weekendy i nocą.

  Porady parkingowe

  Parking na lotnisku Tromso oferuje ponad 1,000 miejsc parkingowych, z których większość znajduje się blisko budynku terminalowego. Parking P2 znajduje się zaraz przy hali przylotów, a zewnętrzny parking P3 jest też niedaleko, również od hali odlotów. Co więcej, oferowanych jest wiele tanich miejsc na zewnętrznym parkingu P4, ponieważ jest on nieco dalej położony. Lotnisko Tromso jest bardzo nowoczesne i co za tym idzie, oferuje usługi parkingowe dla różnego rodzaju pojazdów, też z miejscami na P2 i P5 dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. Lotnisko Tromso oferuje też kilka miejsc przeznaczonych wyłącznie dla pojazdów elektrycznych z ładowarkami, z których dwie są do szybkiego ładowania, zaraz po prawej stronie od budynku terminalowego, blisko parkingu P5.

  Opcje parkingowe w centrum Tromso ograniczają się do ulicy, parkingów odkrytych i tuneli, a żadna z tych opcji nie jest darmowa w ciągu dnia w dni powszednie. W zależności od strefy, zasady parkowania się różnią, dlatego zawsze zwracaj uwagę na znaki drogowe. Parkowanie na ulicach w Tromso jest dozwolone tylko tam, gdzie znajduje się niebieski znak z białą literą P, gdzie jasno znaczone są opłaty za postój w ciągu tygodnia i w soboty. Pamiętaj, że darmowe parkingi też można znaleźć, a na ulicach za darmo zaparkujesz w niedzielę i w święta. W niektórych popularnych miejscach opłaty parkingowe występują niezależnie od czasu i dnia tygodnia. Po zaparkowaniu pojazdu, poszukaj najbliższego automatu, w którym możesz z góry opłacić planowany czas postoju gotówką lub kartą kredytową, upewniając się, że bilet jest dobrze widoczny za przednią szybą samochodu.

  Przydatne linki

  Lotnisko Tromso