Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  OPONY ZIMOWE W EUROPIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Opony zimowe i przepisy w Europe

  Opony zimowe i przepisy w EuropeJeśli wyjeżdżasz zimą za granicę, ważne jest, aby dobrze przygotować się do podróży zwłaszcza, gdy zamierzasz jechać samochodem w tereny górskie Europy. Znajomość przepisów ruchu drogowego, ale także odpowiednie wyposażenie samochodu dostosowane do warunków atmosferycznych są bardzo ważne dla bezpieczeństwa podróżujących.

  W niektórych państwach europejskich wprowadzono przepisy zobowiązujące kierowców do wyposażenia samochodu w opony zimowe, natomiast w niektórych krajach sprzęt zimowy jest tylko zalecany. Poniższa infografika Auto Europe przedstawia regulamin używania opon zimowych w Europie.

  Korzystając z naszej usługi wynajmu samochodów zwróć uwagę na nasze specjalne oferty, w których opony zimowe wliczone są już w cenę! W ten sposób unikniesz dodatkowych opłat w lokalnej wypożyczalni i zaoszczędzisz!

  Poniżej znajdziesz informacje o wyposażeniu samochodów w opony zimowe, które mogą się przydać w planowaniu zimowej podróży.

  Skróty

  OZG: opony zimowe gratis w ofercie Auto Europe.
  OZO/Z: opony zimowe obowiązkowe/zalecane.
  OZG n/d: oferty opony zimowe gratis nie są dostępne.

  Niemcy: OZO, OZG

  W Niemczech wymagane jest wyposażenie samochodu w odpowiednie ogumienie zimowe w zależności od warunków pogodowych na jezdni. Jeśli termometr wskazuje minusową temperaturę, pada śnieg i gromadzi się lód i błoto na drogach, samochód musi być wyposażony w zimowe ogumienie. Wypożyczalnie samochodów pobierają dodatkowe opłaty za opony zimowe. Nasza wskazówka: wybierz oferty Auto Europe "opony zimowe gratis" a unikniesz dodadtkowych kosztów.

  Austria: OZO, OZG

  Austria jest popularnym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Dla turystów podróżującch do Austrii ważne jest wyposażyć samochód w opony zimowe, aby zachować bezpieczeństwo na drogach. Od 1 listopada do 15 kwietnia opony zimowe w Austrii są obowiązkowe.

  Szwajcaria: OZZ, OZG

  W Szwajcarii, podobnie jak w Niemczech, opony zimowe nie są obowiązkowe. Jednak zaleca się wyposażyć auto w opony zimowe, ponieważ podróżując po zaśnieżonych drogach bez odpowiedniego ogumienia kierowca ponosi odpowiedzialność w przypadku szkód. Zdecyduj się na nasze oferty: "opony zimowe gratis" i podróżuj bezpiecznie!

  Włochy: OZZ, OZG n/d

  Od 15 października do 15 kwietnia zaleca się wyposażyć samochód w opony zimowe szczególnie w północnym obszarze Włoch. Mimo, że w naszej ofercie nie można zarezerwować takich opon, warto wiedzieć, że większość wypożyczalni wyposaża samochody w ogumienie całoroczne. W popularnych miejscowościach do uprawy sportów zimowych można wypożyczyć dodatkowo łańcuchy śniegowe.

  Francja: OZG n/a

  Choć opony zimowe we Francji nie są obowiązkowe, wskazane jest, aby wyposażyć samochód w łańcuchy śniegowe, jeśli podróżujesz w tereny górskie. Łańcuchy można wypożyczyć na miejscu lub zabrać ze sobą własne.

  Finlandia: OZO, OZG

  W Finlandii od 1 grudnia do końca lutego samochód musi być wyposażony w opony zimowe, a od 1 listopada do 1-go poniedziałku po Wielkanocy dozwolone są łańcuchy śniegowe.

  Szwecja: OZO, OZG

  Od 1 grudnia do 31 marca opony zimowe są obowiązkowe. Nawet jeśli w tym czasie warunki na jezdni są dobre (nie ma śniegu, lodu i mokrej nawierzchni) a temperatura wzrasta powyżej zera, warto jeździć samochodem z oponami zimowymi, ponieważ trudno przewidzieć jaka będzie pogoda.

  Norwegia: OZZ, OZG

  Mimo, że opony zimowe w Norwegii nie są obowiązkowe, to jednak warto poruszać się samochodem z zimowym ogumieniem i łańcuchami śniegowymi, szczególnie gdy na drogach panują trunde warunki pogodowe. Rezerwując samochód w naszej ofercie opony zimowe są gratis.

  Opony zimowe i przepisy w Europe