Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU ALESUND

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Alesund

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Alesund pozwoli Ci z łatwością przedostać się do miasta lub innego wybranego przez Ciebie miejsca docelowego. Polecamy jednak zatrzymać się najpierw w mieście, które razem z okolicą nie bez przyczyny jest w grupie najczęściej odwiedzanych miejsc w Norwegii przez turystów. Wielu podróżnych wybiera właśnie słynne miasteczko w stylu Art Nouveau, jako punkt startowy do odkrywania wspaniałego miejsca wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Geirangerfjord, sanktuarium ptaków na wyspie Runde lub fantastycznych pokrytych śniegiem górskich szczytów Hjørundfjord i Sunnmørsalpene.

  Auto Europe od ponad 65 lat jest dostępne na rynku wynajmu samochodów, co oznacza, że oferujemy doskonałe usługi i wsparcie podczas podróży i rezerwacji na każdym jej etapie. Nasze doświadczenie czyni z nasz zaufanego partnera podróży. Od wielu lat utrzymujemy partnerstwa ze znanymi na świecie wypożyczalniami samochodów, dlatego możemy oferować naszym klientom szeroką flotę pojazdów na wynajem w różnych kategoriach i w różnych lokalizacjach. Skontaktuj się z naszymi specjalistami jeszcze dziś. Przed wyjazdem sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Alesund i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Alesund Vigra to międzynarodowy port lotniczy obsługujący Alesund, miasto położone w gminie Møre og Romsdal w Norwegii. Lotnisko to położone jest na wyspie Vigra w gminie Giske. Port lotniczy Vigra (jak czasem jest nazywany) dzieli się na strefę przylotów i odlotów dla połączeń krajowych i międzynarodowych. Lotnisko znajduje się 17 kilometrów od centrum miasta. Z Polski oferowane są bezpośrednie połączenia do Alesund z Gdańska liniami WizzAir. Lotnisko jest dość niewielkie, ale oferuje dogodne połączenia do licznych międzynarodowych miejsc docelowych.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko w Alesund (AES)
  Adres: 6040 Vigra, Norwegia
  Telefon: +47 67 03 21 21
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Aegan Airlines, BH Air, Evelop Airlines, Freebird Airlines, KLM, Norwegian air Suttle, Novair, Scandinavian Airlines, Widerøe i Wizzair.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Alesund

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na lotnisku Alesund znajduje się na terminalu w hali przylotów. Wypożyczalnie dostępne na lotnisku to między innymi Hertz, Europcar i Avis. Zawsze doradzamy, aby dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najniższe stawki wynajmu. Poniżej znajdziesz szybki przegląd kilku dostawców, z którymi współpracujemy. Przed przyjazdem po odbiór pojazdu upewnij się, że przeczytałeś ogólne warunki. Pamiętaj też, aby mieć przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, aby odbiór przebiegł szybko i sprawnie.

  Sixt na lotnisku Alesund Sixt na lotnisku Alesund
  Vigra,
  Ålesund, Norwegia 6040

  (+47) 40 00 28 40
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 7:00 - 23:00
  Sob 08:30 - 18:00
  Nd 13:30 - 21:30
  Europcar na lotnisku Alesund Europcar na lotnisku Alesund
  Vigra,
  Ålesund, Norwegia 6040

  (+47) 70 18 23 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 8:00 - 20:30
  Hertz na lotnisku Alesund Hertz na lotnisku Alesund
  Vigra,
  Ålesund, Norwegia 6040

  (+47) 71 20 14 44
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 7:30 - 23:00
  Sob 15:00 - 17:00
  Nd 14:00 - 20:30

  Terminale

  Lotnisko Alesund Vigra ma jeden mały, ale za to doskonale zorganizowany terminal, który dzieli się na strefę przylotów i odlotów dla usług lotów krajowych oraz międzynarodowych. Lotnisko ma długą historię i wielokrotnie było odnawiane oraz powiększane. Obecnie znajdziesz tu wszystkie najważniejsze usługi, jakich możesz potrzebować podczas podróży. Terminal otwierany jest na 2 godziny przed pierwszym lotem i zamykany po ostatnim locie danego dnia. Co za tym idzie, nie jest możliwe, aby zostać na lotnisku na noc.

  Usługi na lotnisku

  Międzynarodowa strefa na lotnisku oferuje ogromny sklep wolnocłowy dostępny zarówno dla pasażerów przybywających jak i opuszczających lotnisko. Na piętrze dostępne są różnego rodzaju restauracje, podczas gdy kioski i kawiarnie dostępne są na parterze. Lotnisko Vigra oferuje zabezpieczenia i usługi mające na celu zachowanie bezpieczeństwa pasażerów. Podczas oczekiwania na lot, lub po przylocie możesz skorzystać z ofert dostępnych w sklepie wolnocłowym, oferującym pamiątki, perfumy i inne produkty. Przy długim czasie oczekiwania na lot, skorzystaj też z opcji jadalnianych i udaj się do jednego z dostępnych barów, kiosków lub restauracji.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Alesund

  Z lotniska dostępne są połączenia autokarami, z floty Nettbuss. Autokary te docierają aż do Alesund i Moa i zawsze kursują zgodnie z przylotami i odlotami z lotniska. Przejazd autobusem do miasta trwa około 25 minut. Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku Alesund, do centrum miasta dostaniesz się w około 15 - 20 minut. Do wyboru masz też skorzystanie z usług taksówek. Co więcej, w porcie lotniczym oferowane są przejazdy autobusem do przystani dla łodzi motorowych w Valderøy, zgodnie z połączeniami łodzi z i do Hareid.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Alesund dostępnych jest 1,050 miejsc parkingowych dla samochodów, podzielone na cztery kategorie: krótkoterminowy, biznes plus, biznes i ekonomiczny. Nie wymagane jest pobranie biletu parkingowego. Co więcej, za nieopłacenie parkingu nie zostanie naliczona kara grzywny, ale należy pamiętać, by przestrzegać normalnych zasad obowiązujących na parkingu, jak rezerwowanie miejsc parkingowych, co możliwe jest na stronie lotniska, z wyjaśnieniami, jak należy dokonać płatności. Jeśli zatrzymujesz się na lotnisku tylko na krótką chwilę, nie jest wymagane opłacanie miejsca z góry, na miejscu musisz się tylko kierować odpowiednimi znakami. Do 10 minut możesz korzystać z darmowego parkingu.

  W całym Alesund znajduje się wiele opcji parkingowych do wyboru. Miejsca postojowe na ulicach są płatne od 9 rano do 16, a jednorazowo możesz zapłacić tylko za dwie godziny. Po godzinie 16 i w weekendy wszystkie miejsca parkingowe oznaczone jako "wolny parking" są bezpłatne. W Alesund znajdziesz też kilka wielopoziomowych parkingów. Jeśli planujesz korzystać z transportu publicznego, w pobliżu stacji autobusowej znajdziesz też kilka parkingów.

  Przydatne linki

  Lotnisko Alesund