Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BERGEN

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Bergen w niskich cenach

  Odbierz pojazd, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów w Bergen i podziwiaj czarujące miasto, nie bez powodu znane jako Brama do Fiordów. Wybierz się też poza granice miasta, aby podziwiać naturalne piękno okolicy, a ułatwią ci zwiedzanie dobrze utrzymane autostrady prowadzące w wielu różnych kierunkach. Wycieczka wynajętym samochodem po Bergen to okazja, aby bez żadnych ograniczeń podróżować i odkrywać zachwycający norweski rejon w swoim własnym tempie. Zaplanuj też przejażdżkę do Stavanger, gdzie możesz odwiedzić kilka interesujących muzeów, jak Canning Museum i Muzeum Oleju.

  Zyskasz wiele cennego czasu podczas wakacji, jeśli dokonasz rezerwacji samochodu z Auto Europe przed planowanym wyjazdem. Firma Auto Europe znana jest jako lider z cenami nie do pobicia w branży wynajmu samochodów od ponad 60 lat. Co więcej, dzięki wspaniałej kooperacji z wieloma renomowanymi wypożyczalniami, z pewnością znajdziesz idealny pojazd na swój pobyt w Bergen. Wynajmowanie samochodu wiąże się ze swobodą i wolnością podczas podróży. Dlaczego więc nie zarezerwować wymarzonego pojazdu z wyprzedzeniem! Pamiętaj, że w szczególności latem, podczas wakacji, jest wysokie zapotrzebowanie na samochody w popularnych miejscach docelowych.

  Jaki jest ruch na drogach w Bergen?

  Prowadzenie samochodu w centrum Bergen może być nieco wymagające, ponieważ ulice w mieście są raczej wąskie, a miejscowi często parkują przy chodniku, więc dodatkowo trudno o wolne miejsc, jeśli chcesz się na chwilę zatrzymać. Centrum miasta jest jednak otoczone płatną obwodnicą korzystającą z systemu Autopass, co może ułatwić przedostanie się do danego celu. Główne autostrady w Bergen to E39 dzieląca rejon trasą na północ i południe, E16 kierująca się na wschód oraz Droga Krajowa 555 prowadząca na zachód. Bergen jest również połączone z innymi rejonami mostami Nordhordland, Askøy, Sotra i Osterøy. Jeśli natomiast chcesz przedostać się na wyspę Bjorøy, to prowadzi tam podmorski tunel o tej samej nazwie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach jazdy w Norwegii, odwiedź nasz przewodnik, ze szczegółowymi informacjami.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Bergen?

  Wypożyczalnia samochodów w Bergen zapewni Ci elastyczność i swobodę na drodze. Jeśli wybierasz się do północnej części miasta, możesz rozważyć parking w dzielnicy Starefossen, która znajduje się około 20-25 minut pieszo od centrum Bergen. Co więcej, wybierając taką opcję, przejeżdżając z północy nie natrafisz na żadne opłaty drogowe. Dla tych natomiast, co zostają na południu, a chcą się dostać do centrum, polecamy parkowanie na ulicy w Damsgård i Frydenbø, lub na ulicy Nylundsveien. Ta ostatnia opcja znajduje się w niewielkiej odległości od głównego mostu, a przejście pieszo do centrum Bergen zajmie Ci najwyżej 15 minut.

  Lotnisko w Bergen

  Międzynarodowe lotnisko w Bergen znajduje się 12 kilometrów na zachód od Bergen. Wynajmując samochód na lotnisku, możesz odkrywać piękno miasta i piękne miasta w okolicy w mgnieniu oka. Sam port położony jest w rejonie Flesland, skąd też jego nazwa. Lotnisko w 2013 roku obsłużyło 6 milionów pasażerów, a ich liczba rośnie wraz z większym zainteresowaniem turystów. Port w Bergen jest węzłem komunikacyjnym dla linii Scandinavian Airlines, Norwegian Air Shuttle i Widerøe. Z lotniska odbywają się bezpośrednie loty do 20 miejsc w kraju oraz 53 miejsc docelowych na świecie.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko Bergen-Flesland (BGO)
  Adres: Flyplassvegen 555, 5258 Bergen, Norwegia
  Telefon: +47 67 03 15 55
  Strona internetowa: www.avinor.no

  Co robić w Bergen

  Bergen jest drugim co do wielkości miastem w Norwegii. Nazywane jest bramą do fiordów i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wiele atrakcji historycznych i naturalnych przyciąga tu turystów z całego świata. Przekonaj się, co Bergen ma do zaoferowania dla Ciebie:

  Graffiti: Bergen jest powszechnie uważane za stolicę sztuki ulicznej w Norwegii. Znany artysta Banksy odwiedził to miasto w 2000 roku, a swoją obecnością zainspirował wielu do tworzenia sztuki w mieście. Niedługo po jego wizycie, kolejny słynny artysta przybył zobaczyć Bergen. Tym razem był to Dolk. Jego charakterystyczne dzieła są wciąż widoczne w kilku miejscach w mieście. W 2009 roku rada miasta postanowiła nawet, że dzieła Dolka powinny zostać zachowane i zasłoniła jego malunek “Spray” szklaną szybką. Dwa lata później rada miejska posunęła się jeszcze dalej I zaproponowała promowanie sztuki ulicznej w Bergen, aby zapewnić, że miasto zostanie na prowadzeniu w modzie, jaką jest sztuka uliczna jako „sposób ekspresji” w Norwegii i Skandynawii.

  Hanseatic Museum i Schøtstuene: Główna część muzeum Hanseatic znajduje się w Finnegården i jest on jednym z lepiej zachowanych drewnianych budynków w Bergen. W muzeum znajdziesz wystawy poświęcone okresowi związanemu ze Związkiem Hanzeatyckim w Bergen. W Bryggen w 1360 roku grupa niemieckich handlowców założyła już pierwsze zamorskie osady. W następnych czterech stuleciach miejsce to znacznie się rozwinęło dzięki handlowi, zwłaszcza że pojawiły się tutaj pierwsze aule dla kupców hanzeatyckich. Co ciekawe, w miejscu tym było zakazane palenie ognia w innych budynkach na Bryggen, dlatego wszelkie jedzenie było przygotowywane w Schøtstuene, również objęte opieką muzea.

  Den Nationale Scene: Den Nationale Scene jest to największy teatr w Bergen. Den Nationale Scene jest także jednym z najstarszych stałych teatrów tego rodzaju w Norwegii. Teatr został założony pod nazwą Det Norske Theater w roku 1850, choć sam w sobie, korzeniami sięga aż do samej inicjatywy jego powstania, pochodzącej od norweskiego wiolonczelisty Ole Bull. Celem powstania teatru Den Nationale Scene było przede wszystkim wsparcie norweskich scenarzystów. Henrik Ibsen był jednym z pierwszych pisarzy i dyrektorów artystycznych, którzy pracowali i zajmowali się tym teatrem.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Bergen

  Bergen jest jednym z tych miejsc docelowych, w którym każdy może się zakochać. Jeśli masz odpowiednio dużo czasu i decydujesz się na wynajem samochodów w Bergen z Auto Europe, warto rozważyć odwiedzenie atrakcji położonych nieco dalej, gdzie można spędzić nawet cały dzień. Jeśli jesteś miłośnikiem nart I sportów zimowych, możesz z łatwością dostać się z Bergen do Eikedalen Skisenter, oddalonego o zaledwie 45 minut drogi lub do słynnego Voss Resort, największego resortu w Norwegii, w około 2 godziny. Możesz też sprawdzić inne sugestie na wycieczki od Auto Europe poniżej:

  Fjordy

  Jednym z najlepszych doświadczeń w Norwegii jest oglądanie naturalnego piękna fiordów. Wybierz się na zwiedzanie wybrzeżnych fiordów i lodowca Bøya podczas jednodniowej wycieczki. Po drodze z Bergen możesz podziwiać wspaniałe widoki na wyspy, wysepki i skały, a także słynne Sognefjorden, zanim dotrzesz do Balestrand. Balestrand to wioska uwielbiana przez artystów, a tutaj możesz skorzystać z transport łodzią, która zabierze Cię głębiej w stronę czarującego Fjærlandsfjord, aż do Fjærland. Dalej możesz wybrać się do Muzeum Lodowców, gdzie pokazana jest między innymi historia życia wewnątrz lodowca. Wreszcie skieruj się na lodowiec Bøya, z którego rozciągają się piękne widoki idealne na pamiątkowe zdjęcie.

  Wycieczka panoramiczna

  Z Bergen do Voss możesz dotrzeć w około 1.5 godziny, a przejazd umili Ci piękna droga z fiordami, rzekami, jeziorami i górami. Kiedy dotrzesz do Voss wsiądź do gondola, aby dotrzeć na sam szczyt góry Hanguren (820m n.p.m.) w niecałe 9 minut. Na szczycie zobaczysz wspaniały panoramiczny widok na liczne góry otaczające czarujące miasto Voss. Jeśli ciekawi Cię wspinaczka do Hanguren Panorama, wystarczy dotrzeć do stacji Hangurstoppen. Bez obawy, to tylko obietnica krótkiego spaceru, zupełnie dostępnego dla odwiedzających w każdym wieku. Bez problemu możesz nawet zabrać ze sobą wózek. Ścieżka ciągnie się przez około 800 metrów, a Twój wysiłek zostanie nagrodzony fantastycznymi widokami na góry Voss, jeziora i miasto pośrodku wszystkiego.

  Rosendal

  Jeśli fascynuje Cię naturalne i nietknięte piękno natury, wybierz się na podróż na północ Norwegii. Znajdziesz tutaj jedne z piękniejszych miejsc w kraju z ogromnymi górami wyrastającymi z fiordów i zachwycającymi wodospadami. Aby tu dotrzeć, wystarczy, że skorzystasz z wynajętego samochodu w Bergen I skierujesz się w stronę wioski Rosendal. To tutaj znajdziesz kluczowe atrakcje tego region: zachwycający Hardangerfjord, spektakularny klif Trolltunga i Park Narodowy Folgefonna z trzecim pod względem wielkości lodowcem w kraju. Po zwiedzaniu wybierz się na koniec do Rosendal do najmniejszego zamku w Skandynawii z XVII wieku, położonego w ślicznym otoczeniu delikatnych ogrodów, a obecnie też kafejek i restauracji.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Bergen zostało odłączone od Hordaland jako samodzielne państwo w roku 1831, natomiast otrzymało oficjalny status dwa lata później. Następnie do Bergen zostały włączone Bergen land-distrikt i Årstad. Podczas Drugiej Wojny Światowej Bergen było okupowane przez niemieckie oddziały w pierwszym dniu inwazji w 1940 roku, po tym, jak doszło do krótkiej walki między niemieckimi okrętami wojennymi a norweską artylerią przybrzeżną. W Bergen powstało kilka grup oporu podczas okupacji, między innymi partia komunistyczna. Po czterech latach duński statek towarowy Voorbode zaokrętował przy fortecy Bergenhus wyładowany 120 tonami materiałów wybuchowych i został wysadzony w powietrze. To zdarzenie spowodowało zgon co najmniej 150 osób, a wiele historycznych budynków zostało doszczętnie zniszczonych. Miasto dotknęły też najazdy bombowe sił alianckich, które celowały w niemieckie siły wodne stacjonujące w porcie.

  Bergen, jak można by się spodziewać, ma umiarkowany zimny z licznymi opadami atmosferycznymi. Od grudnia do marca, w rzadkich przypadkach, miasto może być jednak nawet do 20 stopni cieplejsze niż Oslo, pomimo tego, że są prawie tak samo daleko wysunięte na północ. Prąd Zatokowy sprawia, że morze jest stosunkowo cieplejsze przy porcie, zwarzywszy na położenie geograficzne, natomiast góry chronią miasto od zimnych wiatrów z północy, północnego wschodu i wschodu. Bergen jest zatem świetnym miejscem do odwiedzenia niezależnie od pory roku.

  Jak poruszać się po Bergen

  Główna stacja w Bergen jest terminalem dla linii kolejowej, która biegnie od Bergen przez 496 kilometrów do Oslo. Krajowe koleje obsługiwane są też przez linie ekspresowe do Oslo, natomiast linie okresowe docierają też do Voss. Pomiędzy Bergen a stacją w Arna pociągi kursują co 30 minut przejeżdżając przez tunel Ulriken. Poniweaż nie ma po drodze innych możliwości przejazdu, pojazdy poruszające się na drogach muszą przejechać przez Åsane lub Nesttun, aby dotrzeć do tego samego celu.

  Bergen jest jednym z najmniejszych miast w Europie, które posiadają system połączeń tramwajowych i trolejbusowych jednocześnie. Transport publiczny w Hordaland jest obsługiwany przez firmę Skyss, która zapewnia sieć autobusów o szerokim zakresie w Bergen i rozciąga się do okolicznych gmin, jest w tym jedna trasa, którą pokonuje też trolejbus. W Bergen można skorzystać z system trolejbusów, jakich nie ma już w Norwegii, a taki system transportu jest jeszcze tylko jeden w całej Skandynawii.

  Nowoczesne tramwaje w Bergen (Bybanen) kursują obecnie pomiędzy centrum miasta i Nesttun, Rådal (Lagunen Storsenter) oraz lotniskiem Bergen-Flesland. System lekkiej kolei jest ciągle rozbudowywany z nowymi połączeniami. Fløibanen to natomiast kolejka linowa, którą możesz przedostać się z centrum Bergen do Mount Fløyen i Ulriksbanen. Jest to rodzaj powietrznego tramwaju, jaki dojeżdża aż do Mount Ulriken.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny