Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W SANDEFJORD

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Sandefjord z Auto Europe

  Sandefjord znajduje się w południowo-wschodniej części Norwegii, w hrabstwie Vestfold. Wypożyczalnia samochodów w Sandefjord ułatwi Ci odkrywanie historii tego wspaniałego miasta, dawniej znanego z połowu wielorybów. Aby odpowiednio rozpocząć swoją podróż, dowiedz się więcej o Sandefjord podczas wycieczki do Muzeum Wielorybnictwa, jedynego takiego w swoim rodzaju w Europie, przedstawiającego liczne wystawy dotyczące zwierząt i ptactwa zamieszkujących regiony Arktyczne i Antarktyczne. Pomnik wielorybnictwa w mieście, jest jedną z najpopularnijeszych atrakcji turystycznych, oraz odpowiednim gestem uznania w stronę społeczności wielorybniczej. Połowy i historia to nie jedyne atrakcje, jakie Sandefjord ma w swojej ofercie. Wybierz się na przejażdżkę po mieście o odkryj czarujące centrum,z licznymi kawiarniami i restauracjami serwującymi lokalne dania.

  Jeśli planujesz właśnie wyjazd do Norwegii, pozwól, aby Auto Europe zostało Twoim partnerem na nadchodzący wyjazd i sprawdź nasze oferty już teraz! Dzięki naszej firmie otrzymasz nie tylko wysokiej jakości usługi, ale też dostęp do największej floty pojazdów na wynajem, z możliwością porównywania różnych dostawców i kategorii pojazdów w jednym miejscu. Auto Europe ma wszyskolony zespół agentów rezerwacyjnych dostępnych do pomocy naszym klientom, pod numerem +48 222 639 537. Możesz też napisać do nas e-maila i dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach podróży po Sandefjord i Norwegii.

  Jaki jest ruch na drogach w Sandefjord?

  Sandefjord jest ważnym węzłem komunikacyjnym zarówno dla połączeń krajowych, jak i międzynarodowych. Drogi wodne, powietrzne i lądowe są dostępne w mieście. Promy linii Color Line i Fjord Line, lotnisko Torp Sandefjord, droga NSB i autostrada E18 zapewniają dogodne połączenia. Jeśli wybierasz się na wyjazd do Norwegii i decydujesz się na wynajem samochodu w Sandefjord, musisz być świadomy najważniejszych przepisów i zasad drogowych, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie, bliskim i innym uczestnikom ruchu drogowego. Statens vegvesen (Norweski Zarząd Dróg Publicznych) jest organem odpowiedzialnym za większość aspektów jazdy w całej Norwegii, pilnując porządku na drogach. W całym kraju mogą pojawić się znaczne wahania temperatur i trudne warunki na drogach w miesiącach zimowych, a jazda może być zwłaszcza niebezpieczna na terenach górskich, kiedy spada widoczność przez śnieg, wiatr i mgłę.

  Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach drogowych w Sandefjord lub potrzebujesz kilka wskazówek przed wyjazdem, wejdź na naszą stronę z informacjami drogowymi w Norwegii, w którym znajdziesz najważniejsze informacje przed wyjazdem.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Sandefjord?

  Zasady i ograniczenia dotyczące parkowania są dość surowe w Norwegii, ale za to jasno oznaczone we wszystkich miastach i miasteczkach w kraju. Parkingi z parkometrem zazwyczaj obowiązują w ciągu tygodnia i dotyczą parkowania na ulicy i często na miejskich parkingach. Garaże parkingowe (tak zwane P-hus) bez problemu można znaleźć w każdym większym norweskim mieście. Najczęściej korzysta się z płatnego systemu parkowania z automatycznym parkometrem (P-automat). Aby skorzystać z tej opcji, najpierw należy zaparkować pojazd, a następnie zakupić bilet z najbliższego automatu P-automat, aby następnie wystawić go za przednią szybą samochodu. Maszyny te akceptują płatność monetami 1, 5, 10 i 20 koron. Nielegalnie zaparkowane pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela. Ponieważ właścicielem jest wypożyczalnia, kwota ta zostanie do Ciebie przesłana razem z opłatą administracyjną.

  Lotnisko w Sandefjord

  Lotnisko Sandefjord Torp jest jednym z największych lotnisk w Norwegii, a w szczególności jest znany z licznych oferowanych lotów międzynarodowych. Torp był też drugim pod względem lotów międzynarodowych lotniskiem w kraju w roku 2003. Od tego samego roku, Torp obsługuje ponad milion pasażerów rocznie, a około połowa z nich korzystała z połączeń międzynarodowych. Pomimo tego, że ten port lotniczy położony jest około 120 kilometrów od Oslo, Torp czasem jest nazywany lotniskiem Oslo Torp.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy Port Lotniczy Sandefjord Torp (TRF)
  Adres: Torpveien 130, 3241 Sandefjord, Norwegia
  Strona internetowa: www.torp.no
  Telefon: +47 33 42 70 00

  Co robić w Sandefjord

  Pomimo tego, że obecnie jest to nowoczesne miasto, Sandefjord był niegdyś znanym i lubianym miejscem pobytu wikingów w średniowieczu. Naturalny port wzdłuż 9.8 kilometrowego fiordu, sprawił, że była to kiedyś światowa stolica wielorybnictwa. W porcie dziś można podziwiać pomnik oddający cześć niegdyś prosperującemu przemysłowi wielorybnictwa, dzięki któremu, Sandefjord był swego czasu najbogatszym miastem w Norwegii. Obecnie miasto sporo się zmieniło, jednak wciąż jest interesującym miejscem do odwiedzenia, a kilka ciekawych atrakcji znajdziesz poniżej, jeśli potrzebujesz inspiracji:

  • Muzeum Wielorybnictwa: Wybierz się całą rodziną do muzeum wielorybnictwa i podziwiaj liczne wystawy zoologiczne, by dowiedzieć się o różnych gatunkach zamieszkujących okoliczne tereny. Muzeum oryginalnie powstało w roku 1917, a obecnie zachwyca odwiedzających między innymi zwierzętami z obydwu kół podbiegunowych, oraz swoją największą atrakcją, czyli ogromnym modelem płetwala błękitnego, zwieszającego się z sufitu. Różnego rodzaju wystawy skupiają się między innymi na tematach, takich jak odkrycia w Norwegii, obecność na Antarktydzie, spotkania kulturowe w kontekście wielorybnictwa i nie tylko.

  • Midtåsen: Park z rzeźbami w Midtåsen ukazuje selekcję dzieł sztuki, stworzonych przez Knut Steena i wykonanych z marmuru i brązu. Rzeźby te umieszczone są w osobnym i przeszklonym pawilonie, w samym środku pięknego i naturalnego otoczenia przyrody. Miejsce to znajduje się na szczycie wzgórza Midtåsen. Łącznie można tu zobaczyć dwanaście rzeźb z marmuru ukrytych wewnątrz pawilonu, oraz cztery z brązu, ustawionych na zewnątrz. Ten park z rzeźbami został otwarty latem 2009 roku. Pawilion na rzeźby został zaprojektowany przez architekta Svein Lunda, a otoczenie powstała dzięki architektowi Gullik Gulliksen, promując park na arenie międzynarodowej.

  • Lot DC 3 Dakota: Zabytkowy statek powietrzny, DC 3 Dakota, zbudowany w roku 1942 wciąż odbywa regularne loty krajoznawcze po lokalnej linii brzegowej w sezonie letnim. Jeśli jesteś miłośnikiem latania i historii, będziesz mógł spełnić swoje marzenia i doświadczyć przy okazji fantastycznego widoku z wysokości 305 metrów, będąc w rękach doświadczonych pilotów. Jest to prawdziwa perła wśród samolotów weteranów, a lotnisko w Sandefjord jest jego bazą. Ten wspaniały "blaszany ptak" jest odpowiednio zadbany, a kiedyś służył nawet jako samolot prezydencki.

  • Golf: Jeśli jesteś miłośnikiem golfu, to możesz znaleźć pole golfowe na okolicznych terenach wiejskich w Marumskogen. Oferowany jest tu park z 18 dołkami z obszarem leśnym i wieloma cudownymi jeziorami. Jest to nowoczesne pole golfowe zaprojektowane z dużym, rozległym i pofalowanym terenem. Na miejscu oferowana jest opcja pobrania lekcji od zawodowca. Jeśli natomiast chcesz spróbować czegoś nieco mniejszego, możesz się zdecydować na minigolf, również dostępny w mieście.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Sandefjord

  Sandefjord często nazywany jest też kurortem, ponieważ latem przybywa do niego szczególnie duża ilość turystów. Inna nazwa dla Sandefjord to "Kąpielisko", ponieważ można tu korzystać z licznych wspaniałych plaż wzdłuż wybrzeża, małych cudownych wysepek i małych archipelagów. Plaże, takie jak Vøra i pobliska Langeby na Zachodniej Wyspie, są w szczególności uwielbiane przez przyjezdnych z kraju i zza granicy. Przylatując do Sandefjord nie tylko będziesz w stanie zwiedzić całe wspaniałe miasto, ale też udać się do dalej położonych miejsc.

  Tønsberg

  Tønsberg, historycznie znane jako Tunsberg, jest miastem w hrabstwie Vestfold og Telemark na południu Norwegii. Znajduje się ono w niewielkiej odległości od Sandefjord i około 102 kilometrów od Oslo, położonego na zachodnim wybrzeżu Oslofjord. Tønsberg uważane jest za najstarsze miasto w Norwegii, a zostało założone przez wikingów w 9 wieku. W mieście tym znajduje się Forteca Tønsberg na Górze Zamkowej, gdzie można też zobaczyć ruiny pochodzące z Castrum Tunsbergis, największego norweskiego zamku pochodzącego z 13 wieku. W Fortecy Tønsberg co roku w czerwcu odbywają się festiwale muzyczne na świeżym powietrzu.

  Ytre Hvaler

  Ytre Hvaler to park narodowy znajdujący się w regionie Hvaler i Fredrikstad w Østfold, w Norwegii. Park ten został oficjalnie otwarty w 2009 roku i był pierwszym morskim parkiem narodowym w kraju. Ytre Hvaler w większości obejmuje zewnętrzne części szkierów wschodniego brzegu Oslofjord. W południowej części, w graniczach parku, znajduje się granica Norwesko-Szwecka i niedaleko położony szwedzki Park Narodowy Kosterhavet. W parku Ytre Hvaler znajdują się też dwie latarnie morskie: Torbjørnskjær i Homlungen, rafa Tisler i rafa koralowa na zimnych wodach. Rafa Tisler jest największą znaną rafą koralową na wodach chronionych w Europie, znajdującą się w okolicach wyspy Tisler.

  Oslo

  Na północnym brzegu Oslofjord, leży norweska stolica i trzecie pod względem wielkości miasto w Skandynawii. Oslo to nowoczesna i wyrafinowana metropolia, która wzbogaciła się przede wszystkim na transporcie morskim i oleju. Klucz do wysokiej jakości życia, w otoczeniu wspaniałej natury znajdziesz właśnie w Oslo. Wspaniały fiord znajduje się zaraz za granicami miasta, a nieokiełznane lasy, oraz szlaki nad wodą i w górach, znajdują się w odległości zaledwie kilku przystanków autobusowych. W mieście powstają wciąż fantastyczne nowe projekty, jak Opera w Oslo, Muzeum Muncha i dzielnica Aker Brygge wyrosła nad wodą, ale obecne są też znane i rozpoznawalne miejsca, jak Muzeum historii Wikingów, oraz ludzie, jak śmiały odkrywca polarny Roald Amundsen.

  Jak poruszać się po Sandefjord

  Wypożyczalnia samochodów w Sandefjord to najszybszy sposób na zwiedzanie miasta i okolicy. Trasa europejska E18 przejeżdża przez gminę oferując połączenia do licznych miejsc docelowych. Jest to jedna z najważniejszych i głównych dróg w Norwegii, a dzięki niej, dojedziesz do Oslo w około 90 minut. Jeśli jest taka potrzeba, możesz też bez problemu skorzystać z transportu publicznego, którego system jest dobrze rozwinięty w Sandefjord. System transportu publicznego w Sandefjord znany jest jako Vestfold Kollektivtrafikk (VKT).

  Prom

  Prom linii Color Line MS Color Hybrid i Color Viking łączą Sandefjord z miastem Strömstad w Szwecji. Linia Fjord również oferuje usługi między Sandefjord a Szwecją. Sąsiednie miasto Larvik oferuje usługi promem między Norwegią a Hirtshals w Danii. Sandefjord oferuje też krajowe połączenia promem: MF Jutøya transport ludzi i dobra na wyspę Veierland Island z półwyspu Engø kilka razy dziennie. Do Sandefjord docierają też statki rejsowe.

  Kolej i autobusy

  Stacja centralna Sandefjord jest główną stacją kolejową obsługiwaną przez pociągi regionalne firmy Vy. Stacja autobusowa również się znajduje się na stacji Sandefjord. Szybkie i częste połączenia autobusami ekspresowymi z Sandefjord przejeżdżają przez trasę E18, oferując połączenie do Kristiansand i łącząc najważniejsze kurorty w południowej części Norwegii. Pociągi i autobusy kursują też między Sandefjord i stacją centralną w Oslo (Oslo S) co 30 minut, a przejazd zajmuje około 2 godziny. Oprócz głównej stacji kolejowej, dodatkowe stacje w Sandefjord to stacja na lotnisku i Stokke. Usługa autobusowa Torp Express też oferuje połączenia z lotniska Sandefjord do Oslo. Pomiędzy lotniskiem a główną stacją kolejową kursuje bezpłatny autobus wahadłowy.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny