Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W IRLANDII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Irlandii - zwiedzaj Republikę Irlandii samochodem

  Wypożyczalnia samochodów w Irlandii

  Pełna historii, naturalnego piękna i wspaniałej kultury Irlandia, jest odpowiednio małym krajem, by z łatwością ją zwiedzać i odkrywać, a jednocześnie jest na tyle duża, by zapewnić Ci zachwycające doświadczenia podczas podróży. Ten kompaktowy i wspaniale zielony kraj, zapewnia sielankę podczas pobytu w niesamowitych średniowiecznych miasteczkach i wioskach z wyjątkową atmosferą miejsca na krańcu Europy. Wypożyczalnia samochodów w Irlandii zapewni Ci idealny sposób na odkrywanie fantastycznych, widokowych tras, czarujących hoteli, autentycznej regionalnej kuchni i cudów geologicznych, więc możesz być pewien, że twój wyjazd będzie niezapomniany, niezależnie od tego, czy odwiedzasz ten kraj po raz pierwszy, czy któryś z kolei.

  Większość podróżnych, przyjeżdżających tu po raz pierwszy, udaje się od razu do Dublina, miasta z bogatym dziedzictwem i mocną tożsamością kulturalną. Jest to dobrze zorganizowane miejsce, spełniające wymagania nowoczesnego turysty z wydajnym systemem dróg i parkingów i mnóstwem wspaniałych atrakcji, jak Muzeum Narodowe i Trinity College, gdzie znajduje się słynna podświetlana Księga z Kells z 9 wieku. Odwiedzanie mniej znanych zachodnich i południowych regionów Irlandii jest łatwiejsze, jeśli odbierasz samochód w Cork lub Knock, które są czarującymi miastami z międzynarodowymi lotniskami i otoczone zachwycającymi widokami.

  Irlandia szeroka jest na około 240 kilometrów, co oznacza, że jest idealne miejsce na wspaniałe wycieczki objazdowe, o każdej porze roku, zwłaszcza korzystając ze wspaniałej trasy Wild Atlantic Way łączącej Donegal z półwyspem Dingle, przejeżdżając przez jedne z najwspanialszych, niemal pustych regionów w kraju. Inne zapierające dech w piersiach trasy obejmują przejazd z Dublina do Galway (niecałe 220 kilometrów), a także trasę nabrzeżną ze stolicy na południe, M11, dostarczającej dostęp do Parku Narodowego Wicklow Mountains, gdzie znajdują się jedne z najlepszych prehistorycznych monumentów.

  Założone w roku 1954, Auto Europe jest jednym z najlepszych pośredników wynajmu samochodów na świecie z największymi dostawcami samochodów w Irlandii i na świecie. Nasze długoletnie partnerstwa sprawiają, że oferujemy niższe stawki, niż dostępne bezpośrednio u dostawców z dodatkową możliwością wyboru spośród wielu kategorii. Aby zapewnić sobie dodatkowy spokój podczas jazdy w Irlandii, Auto Europe oferuje własne opcje zabezpieczeń wynajmowanych pojazdów oraz możliwość skorzystania z naszych regularnych promocji, jak dodatkowy kierowca gratis itd.

  Aby pomóc Ci zaplanować wakacje w Irlandii i pomóc przy dokonaniu rezerwacji, nasi specjaliści są dla ciebie dostępni, by doradzić Ci z wyborem odpowiedniego samochodu na nadchodzącą podróż, niezależnie od tego, czy odbierasz samochód w Dublinie, czy Shannon lub innym dogodnym miejscu na wyspie. Nie zawahaj się z nami skontaktować, dzwoniąc pod +48 222 639 537, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy czy porady dotyczącej wynajmu samochodu, czy innych aspektów związanych z podróżą do Irlandii.

  Aby dowiedzieć się więcej o wynajmowaniu samochodów w Irlandii, kliknij odpowiednią sekcję poniżej:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Kategorie samochodów

  Gdzie mogę odebrać samochód wynajęty w Irlandii

  Decydując się na wynajem samochodu w Irlandii z Auto Europe, możesz wybrać spośród dogodnych lokalizacji odbioru i zwrotu na wyspie, w tym w Kerry i Donegal. Dublin jest najpopularniejszym miejscem startowym do zwiedzania wschodniej i centralnej części kraju, po spędzeniu kilku dni chłonąc widoki i atrakcje jednego z najpopularniejszych miast na świecie. Rozpocznij swój wyjazd w Cork, jeśli chcesz podziwiać wspaniałe południe kraju lub w Shannon, by przejechać się po niesamowitej nadmorskiej trasie Wild Atlantic Way, jednej z najpopularniejszych w Europie na wycieczki objazdowe. Możesz też wynająć samochód w Sligo, by dostać się na najodleglejsze północno-zachodnie klify, będąc blisko Północnej Irlandii i korzystając z dodatkowych możliwości na podróż.

  Jakąkolwiek część Irlandii chciałbyś odwiedzić, możesz mieć pewność, że Auto Europe dostarczy dla Ciebie pojazd dopasowany do twoich potrzeb. Oferujemy ponad 24,000 lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów do wyboru w ponad 180 różnych lokalizacjach na świecie. Auto Europe jest najlepszym wyborem przy wynajmie samochodu na świecie, niezależnie od tego, czy to mały pojazd na zwiedzanie Dublina, czy mini van na zwiedzanie wyspy z rodziną lub przyjaciółmi.

  Podczas odbioru samochodu należy pamiętać o kilku istotnych aspektach, a jeśli potrzebujesz pomocy, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem specjalistów rezerwacyjnych, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537, jeśli będziesz potrzebował pomocy z planowaniem wyjazdu, czy wybraniem odpowiedniego samochodu.

  Porównaj stawki wynajmu samochodów na najpopularniejszych lotniskach i stacjach kolejowych w Irlandii

  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Irlandii

  Jedną z najważniejszych przyczyn, dlaczego Auto Europe ciągle jest jednym z najlepszych pośredników wynajmu samochodu dostępnych na rynku, jest bliska współpraca i świetne relacje z najlepszymi wypożyczalniami na świecie. Nasi partnerzy to zarówno globalnie rozpoznawalne firmy, jak i godni zaufania lokalni dostawcy, w tym Budget, National, Enterprise, Hertz, Avis, Thrifty. To dzięki nim jesteśmy w stanie zapewniać milionom klientów na świecie najlepsze oferty, kiedy decydują się na wynajem samochodu w Irlandii, czy gdzieś indziej na świecie, z możliwością wybrania pojazdu w odpowiedniej dla siebie kategorii.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Enterprise Informacje o wypożyczalni samochodów National
  Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Thrifty

  Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące lokalizacji odbioru i zwrotu samochodów dostępnych w Irlandii, skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym telefonicznie lub wysyłając e-mail, a jeden z naszych agentów dostarczy Ci potrzebnych informacji na dany temat, także dotyczący godzin otwarcia biura, możliwości zwrot pojazdu po godzinach z opcją drop box, najlepszych dostępnych ofert, darmowych dodatków, ubezpieczeń itd.


  Często zadawane pytania o wynajmie samochodów w Irlandii

  Skontaktuj się z namiWypożyczalnia samochodów w Irlandii na stronie Auto Europe oferuje szybki proces wynajmu dzięki naszej nowoczesnej wyszukiwarce. Z nami mozesz wybrać odpowiedni pojazd na podróż w gwarantowanej najniższej stawce, niezależnie od tego, czy jest to tani ekonomiczny samochód na zwiedzanie miasta, czy stabilny SUV na długie przejażdżki po Wild Atlantic Way.

  Pomimo tego, że rezerwację z Auto Europe można dokonać łatwo i szybko, warto jest zapoznać się z kilkoma rzeczami, przed wyjazdem. Z tego powodu stworzyliśmy poniższą sekcję odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, aby pomóc Ci dowiedzieć się jak najwięcej o całym procesie rezerwacyjnym i podróży po Irlandii.

  W poniższej sekcji dowiesz się o wymaganym wieku kierowców podróżujących po Irlandii i czy możliwy jest wynajem w jednym miejscu (jak na przykład Dublin) i zwrócenie w innym, przykładowo po drugiej stronie wyspy. Otrzymasz też najnowsze informacje o przepisach drogowych i ograniczeniach prędkości podczas jazdy po kraju, razem z poradami dotyczącymi zabezpieczeń, jakie przydadzą Ci się na podróż po Szmaragdowej Wyspie.


  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Irlandii?

  W Irlandii musisz mieć co najmniej 17 lat, żeby móc prowadzić samochód. Wypożyczalnie samochodów jednak mają swoje własne ograniczenia wiekowe i warunki. Co więcej, jeśli jesteś też młodym kierowcą, zaleca się sprawdzić dodatkowe opłaty dla młodych kierowców, ponieważ często są one na tyle wysokie, że twoja dzienna stawka najmu wzrośnie podwójnie. Niejedna wypożyczalnia samochodów w Irlandii narzuca górną granicę wieku kierowcy, która wynosi 75 lat, czasem do 79. Kierowcy w przedziale wiekowym 75-79 lat muszą przedstawić Auto Europe następujące dokumenty do 30 dni przed odbiorem pojazdu: potwierdzenie od lekarza, że są w dobrym stanie zdrowia i informację od ubezpieczyciela, że przez ostatnich pięć lat, nie przytrafił im się żaden wypadek, a obydwa dokumenty muszą być datowane na nie więcej niż 30 dni przed odbiorem pojazdu.

  Wszystkie informacje są dokładnie zaznaczone na stronie Auto Europe w wynikach wyszukiwarki. Po wybraniu dat i lokalizacji możesz wybrać dostawcę i kategorię pojazdu, następnie kliknij ikonę informacyjną » informacje o kierowcy i dowiesz się o ograniczeniach wiekowych i opłatach do uiszczenia lokalnie, jakie mogą dotyczyć twojej rezerwacji. Informacje te znajdziesz też na voucherze w ogólnych warunkach, jaki otrzymasz na e-mail po zatwierdzeniu rezerwacji.

  Warto pamiętać, że klienci muszą podać swój dokładny wiek podczas dokonywania rezerwacji na stronie Auto Europe, abyśmy mogli ich poinformować o możliwych ograniczeniach i dodatkowych opłatach, jakie mogą się pojawić. Sprawdź też nasz blog z poradami dla tych, co wynajmują samochód po raz pierwszy, gdzie dowiesz się więcej o wymaganych dokumentach i czy i kiedy mogą Cię obowiązywać dodatkowe opłaty.

   

  Czy mogę wynająć samochód w Irlandii w jednym miejscu i zwrócić w innym?

  Tak. W Irlandii można wynająć samochód w jednej lokalizacji i zwrócić w innej, zapewniając podróżnym większą elastyczność podczas planowania podróży. Krajowy wynajem w jedną stronę jest zazwyczaj bez ograniczeń i bezpłatny w Irlandii, a jedyny międzynarodowy wynajem w jedną stronę jest możliwy do Belfast, stolicy Północnej Irlandii (pamiętaj, że mogą obowiązywać dodatkowe opłaty i ograniczenia na kategorie samochodów).

  Dodatkowo warto jest przypomnieć, aby klienci powiadomili nas o swoich podróżach, abyśmy mogli je zatwierdzić z dostawcą i czy obowiązywać Cię będzie opłata za wynajem w jedną stronę. Pamiętaj, że klienci mogą anulować rezerwację za darmo, jeśli nie zgadzają się z opłatą za wynajem w jedną stronę. Warto też wspomnieć, że mogą pojawić się ograniczenia w zależności od kategorii, czasu trwania podróży i lokalizacji. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie dotyczącej wynajmu w jedną stronę.

  Podróżowanie pomiędzy różnymi krajami Zjednoczonego Królestwa (Anglią, Walią, Szkocją i Północną Irlandią) Jest często dozwolone bez żadnych dodatkowych opłat. Niektóre wypożyczalnie jednak nie zezwalają na podróż promem, co oznacza, że musisz powiadomić Auto Europe oraz dostawcę o swoich planach podróży. Sytuacja ta dotyczy zazwyczaj przemieszczania się pomiędzy Wielką Brytanią a Północną Irlandią i vice versa. W zależności od dostawcy wynajem w jedną stronę może być dozwolony lub nie.

  Szczegóły dotyczące wynajmu w jedną stronę (bez VAT) i innych aspektów związanych z wynajmem, można z łatwością znaleźć pod ikoną informacyjną danej oferty, korzystając z wyszukiwarki Auto Europe. Informacje te są też dostępne dla klientów, którzy otrzymają swój voucher na e-mail, po zatwierdzeniu rezerwacji.

  Pamiętaj, że opłata za wynajem w jedną stronę jest płatna u lokalnego dostawcy, a nie z Auto Europe. Należy też pamiętać, że wypożyczalnie pracują indywidualnie, z różnymi biurami w różnych lokalizacjach, co oznacza, że opłaty, warunki i możliwości dla klientów są też różne w zależności od dostawcy. Z tego powodu, czujemy się w odpowiedzialności poinformować naszych klientów o opłatach, jakie mogą się pojawić podczas odbioru pojazdu, zwłaszcza, że dodatkowe koszty mogą się znacznie różnić.

  Warto też pamiętać, że samochodem wynajętym w Republice Irlandii można udać się do Północnej Irlandii bez dodatkowych opłat, tak długo, jak kierowca nie ma prawa jazdy z Północnej Irlandii. Wypożyczalnie samochodów w Irlandii zezwalają na podróż do Zjednoczonego Królestwa (Szkocji, Anglii, Walii) za dodatkową opłatą, ale nie dozwolona jest podróż na kontynent europejski i do Afryki. Pamiętaj, że wymagane jest też zakupienie dodatkowego ubezpieczenia podczas odbioru, jeśli decydujesz się na taką podróż. Udając się do Zjednoczonego Królestwa, należy zwrócić samochód do Irlandii, a nie każda kategoria pojazdu ma zezwolenie na przekroczenie granicy, dlatego klienci muszą pamiętać, jeśli chcą podróżować za granicę podczas dokonywania rezerwacji, aby zaznaczyć kraje podróży na voucherze. W większości przypadków wypożyczalnie muszą zezwolić na przekroczenie granicy z dzienną opłatą płatną lokalnie. Opłata jest jasno zaznaczona na voucherze w ogólnych warunkach.

  Wszystkie informacje dotyczące opłat za wynajem w jedną stronę i inne porady związane z podróżowaniem, można z łatwością znaleźć na stronie Auto Europe podczas rezerwacji. Po wybraniu kategorii pojazdu i dostawcy kliknij Szczegóły ceny -> pakiet podstawowy -> ogólne warunki, a tam znajdziesz wszystkie informacje, również jasno wypisane na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu twojej rezerwacji. Pamiętaj też, że jeśli podróż jest dozwolona poza granice kraju wynajmu, najemca jest odpowiedzialny za zaznajomienie się i przestrzeganie praw obowiązujących w kraju, do którego się udaje, wliczając w to (ale nie ograniczając się do) bezpieczeństwo wyposażenia, posiadanie dokumentów zezwalających na przekroczenie granicy i winiet.

   

  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wynająć samochód w Irlandii?

  Tak. Rezerwując samochód na wynajem w Irlandii, warto jest znać zasady dotyczące kart kredytowych i depozytu przed odebraniem pojazdu. Dostawcy zazwyczaj blokują na karcie klienta wysokość udziału własnego w ramach kaucji na wynajmowany pojazd w Irlandii, a całość jest zwracana, kiedy samochód zostanie zwrócony nieuszkodzony.

  Niech Cię nie zaskoczy, jeśli wypożyczalnia odmówi Ci wydanie pojazdu, kiedy masz ze sobą tylko kartę debetową. Wypożyczalnie muszą mieć pewność, że masz odpowiednie środki na pokrycie kosztów związanych z każdym możliwym zdarzeniem podczas wynajmu, a tylko karta kredytowa da im takie zapewnienie.

  Pamiętaj, że decydując się na wynajem samochodu w Irlandii i wybierając pojazd w kategorii luksusowej, będzie od Ciebie wymagane przedstawienie dwóch kart kredytowych (Visa, Mastercard, Diners lub American Express) wystawionych na Ciebie, jako głównego kierowcy.

  Pełne szczegóły dotyczące akceptowanych kart (i ich rodzai) można znaleźć w wyszukiwarce Auto Europe. Po wybraniu dat i miejsca docelowego wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię pojazd i dostawcę, następnie klikniesz ikonę informacyjną danej oferty i szczegóły płatności u wypożyczalni, a tam znajdziesz odpowiednie informacje. Karta kredytowa zawsze musi być wystawiona na imię i nazwisko głównego kierowcy i należy ją przedstawić podczas odbioru pojazdu.

   

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Irlandii?

  Ogólne przepisy drogowe w Irlandii podobne są do tych, jakie obowiązują w Wielkiej Brytanii. Obowiązuje tu ruch lewostronny z wyprzedzaniem z prawej. Przestrzeganie ograniczeń prędkości jest bardzo ważne w Irlandii, dlatego na wyspie jest dużo kamer, kontrolujących ruch na drogach. Korzystanie z telefonów i tabletów podczas jazdy jest zabronione, a zgodnie z irlandzkimi przepisami, niedozwolone są też zestawy głośnomówiące. Aby zadzwonić, czy skorzystać z GPS, musisz się zatrzymać na poboczu, by uniknąć mandatów. Korzystanie z pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe dla kierowcy i wszystkich pasażerów, a jeśli policja Cię złapie, że nie masz ich zapiętych, możesz spodziewać się wysokiego mandatu.

  Jazda pod wpływem jest bardzo dużym wykroczeniem w Irlandii, a poziom alkoholu we krwi jest zgodny z przepisami europejskimi i wynosi 0,05 mg/ml dla doświadczonych kierowców i 0,02 mg/ml dla początkujących z mniej niż 2 latami doświadczenia. Zalecamy picie z rozwagą i unikania prowadzenia pojazdu pod wpływem. Irlandzka policja drogowa (znana lokalnie jako Gardai) może wymagać od kierowcy skorzystania z alkomatu gdzie i kiedy chcą, a jeśli przekroczysz akceptowaną normę, twój samochód zostanie skonfiskowany, otrzymasz wysoką grzywnę i możliwie nawet zostaniesz zatrzymany w areszcie.

  Przekraczanie prędkości w Irlandii jest surowo karane, a limity prędkości wynoszą 50 km/h na terenie zabudowanym (30 km/h w niektórych częściach Dublina), 80 km/h na drogach krajowych (prędkość oznaczona jest na białych znakach), 100 km/h na drogach krajowych i autostradach dwupasmowych (prędkość oznaczona jest na zielonych znakach) i 120 km/h na autostradach (prędkość oznaczona jest na niebieskich znakach). Pamiętaj, że dzieci poniżej 3 roku życia lub niższe niż metr trzydzieści centymetrów, muszą być przewożone w fotelikach z odpowiednim zapięciem.

  Znaki drogowe w Irlandii zazwyczaj są po irlandzku i angielsku, co sprawia, że turyści mogą na co dzień spotkać się z lokalnym językiem (jednym z najstarszych na świecie). W strefach, gdzie irlandzki jest częściej używany (regiony Gaeltacht), znaki są głównie po irlandzku, co może kierowcą przysporzyć nieco kłopotów, jednak Irlandczycy znani są ze swojej uprzejmości i gościnności, więc jeśli się zatrzymasz, by zapytać, jak gdzieś dojechać, z chęcią udzielą Ci wskazówek.

  W Irlandii jest duża ilość stacji benzynowych, zwłaszcza przy autostradach i głównych drogach przecinających kraj, choć niektóre drogi krajowe przez długi czas nie mają dostępu do stacji benzynowej, dlatego przed wyruszeniem w trasę dobrze jest zatankować do pełna, by uniknąć możliwości wyczerpania paliwa w trakcie jazdy i nieprzewidzianego postoju.

  Dla rodzin podróżujących z dziećmi ważne jest, by pamiętać, że dzieci poniżej 11 roku życia nie mogą jeździć na przednim siedzeniu samochodu w Irlandii i zawsze muszą być przewożone w odpowiednich fotelikach. Koszt wynajmu foteliku zależy od dostawcy, ale możesz się zapoznać z kosztami już podczas dokonywania rezerwacji w naszym systemie.

  Należy też pamiętać, by zawsze mieć swój paszport, ubezpieczenie samochodu, dokumenty wynajmu, prawo jazdy i inne wymagane dokumenty ze sobą przez cały czas podczas jazdy po Irlandii, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy mogą Ci się przydać, jak podczas kontroli, w razie wypadku, czy kiedy zepsuje ci się samochód i policja zażąda twoich dokumentów. Jeśli rzeczywiście coś Ci się przytrafi, ze strażą, karetką i policją możesz się skontaktować, dzwoniąc pod numer 112 lub 999 i podaj im następujące informacje: dokładną lokalizację, (jakieś szczególne budynki wokół ciebie), numer telefonu, z którego dzwonisz, szczegóły zdarzenia, ilość osób uwikłanych w zdarzenie, informacje o możliwych urazach i jeśli wiesz, czy ktoś ma jakieś istniejące problemy zdrowotne. Telefon należy mieć cały czas przy sobie, jeśli wymagane będą dalsze informacje o zdarzeniu i jako źródło komunikacji.

  Kolejną przydatną radą jest posiadanie przy sobie gotówki. Może się przytrafić, że nieświadomie popełnisz jakieś wykroczenie drogowe, jak poruszanie się po pasie przeznaczonym dla autobusów. W takim przypadku, kiedy złapie Cię policja, będziesz mógł na miejscu uiścić mandat.

   

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Irlandii?

  W Irlandii znajduje się obecnie około tuzin płatnych autostrad, w tym M1, M4, East Link Bridge i West Link Bridge. Kwota, jaką zapłacisz zależy od kategorii twojego pojazdu, i zazwyczaj wynosi od €1 za zwyczajny samochód pasażerski, do €6 za pojazdy towarowe. Najłatwiejszym sposobem na opłacenie przejazdu na drogach płatnych w Irlandii, jest założeni konta na Toll Tag online, a możesz też skorzystać z jednego z autoryzowanych sklepów Payzone Outlets. Nieopłącony przejazd równa się karze finansowej, która wzrasta z każdym nieopłaconym dniem.

  Obwodnica w kształcie litery C w Dublinie (autostrada M50) to jedyna trasa na wyspie gdzie nie ma bramek do poboru opłat, a za przejazd należy zapłacić do godziny 20 do następnego dnia. Jeśli tego nie zrobisz, naliczona zostanie dodatkowa opłata, która wzrośnie, jeśli nieuiszczona. Możesz opłacić swoje przejazdy i uniknąć kar, logując się na stronie eFlow.

  Dla tych podróżnych, co mają dużo wolnego czasu, możliwe jest uniknięcie dróg płatnych w Irlandii, wybierając wolniejsze i niebezpośrednie trasy. Na cokolwiek się nie zdecydujesz, możesz lepiej zaplanować swoją podróż, odwiedzając irlandzką stronę poświęconą transportowi, gdzie znajdziesz interaktywną mapę z możliwością wyznaczania tras, która pokaże Ci, gdzie są drogi płatne w całym kraju. Aby zobaczyć najnowsze informacje dotyczące ruchu drogowego w Irlandii, sprawdź odpowiednią stronę podróży po Irlandii na rządowej stronie Wielkiej Brytanii.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Irlandii?

  Pakiet podstawowy od Auto Europe zawiera w sobie ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie od wypadku (CDW) i ubezpieczenie od kradzieży (TP). Jest to minimalne wymaganie narzucone przez prawo. W zależności od dostawcy może być z udziałem własnym lub bez. Warto pamiętać, że CDW nie pokrywa szkód dokonanych na oponach, kołach, dachu, lusterkach, podwoziu, silniku, wnętrzu samochodu, zamkach lub kluczach.

  Wybierając pakiet Zwrot udziału własnego z Super Cover, zapewnisz sobie większą ochronę. Aby uzyskać zwrot poniesionych kosztów, musisz wypełnić wniosek po zakończonym wynajmie, w przeciągu 90 dni od oddania samochodu. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą, możesz ją dodać podczas dokonywania rezerwacji online. Koszt tego pakietu zależy od kategorii pojazdu i od wypożyczalni.

  Podczas odbioru pojazdu, pracownik wypożyczalni najprawdopodobniej będzie próbował sprzedać ci ich własne ubezpieczenie – jest to zupełnie opcjonalne! Możesz otrzymać między innymi Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (PAI), Zabezpieczenie rzeczy osobistych (PEC), Super CDW, Ubezpieczenie Seguro Relax i pomoc drogową. Wszelkie ubezpieczenia zakupione bezpośrednio u wypożyczalni, nie są refundowane przez Auto Europe. Pamiętaj, że jeśli wykupiłeś zabezpieczenia przez nas, ale otrzymasz lokalnie ofertę dodatkowego ubezpieczenia, może ono dotyczyć tego, co masz już objęte naszym zabezpieczeniem. Nie zawahaj się skontaktować z naszym zespołem rezerwacyjnym, jeśli masz pytania lub napotkasz problem.

  Warunki związane z ubezpieczeniem samochodu, można znaleźć z łatwością na naszej wyszukiwarce, pod ikoną informacyjną. Możesz też zobaczyć szczegóły dotyczące odliczenia CDW, ubezpieczenia od kradzieży i OC. Po zatwierdzeniu rezerwacji twój voucher będzie też zawierał szczegóły dotyczące ubezpieczenia samochodu i pełne warunki.

   

  Czy mogę zarejestrować dodatkowego kierowcę do mojego wynajmu samochodu w Irlandii?

  Tak. Można dodać kierowcę podczas dokonywania rezerwacji. Niektórzy dostawcy mają tę opcję darmową, wliczoną w cenę, natomiast inne wypożyczalnie naliczą dzienną stawkę, do opłaty podczas odbioru. Opłata jest ustanawiana przez dostawcę, nie Auto Europe.

  Warto pamiętać, że dane wszystkich kierowców powinny się znajdować na umowie najmu, a wszyscy, tak jak główny kierowca muszą być też obecni podczas odbioru pojazdu z wypożyczalni, aby przedstawić swoje dokumenty, jak prawo jazdy (z międzynarodowym, jeśli jest wymagane) i dowód tożsamości.

  Jeśli dodatkowy kierowca nie zostanie odpowiednio zarejestrowany na umowie najmu, a coś się stanie podczas jazdy samochodem, ubezpieczenie przestanie obowiązywać, co oznacza, że będziesz zobowiązany do pokrycia wszystkich kosztów związanych z uszkodzeniem, czy kradzieżą pojazdu. Dlatego jest to taż ważne, by upoważnić wszystkich kierowców do prowadzenia pojazdu podczas wynajmu, przed odjechaniem z biura dostawcy.

  Aby dowiedzieć się, ile kosztuje opcja dodania kierowcy do najmu, wybierz miejsce i daty rezerwacji w systemie Auto Europe, a wszystkie informacje znajdziesz jasno wskazane przy wybranej ofercie. Kliknij ikonę informacyjną przy pojeździe i sprawdź sekcję dotyczącą informacji o kierowcy, gdzie zobaczysz, ile dokładnie kosztuje opcja dodania kierowcy za dzień do rezerwacji. Regularna promocja Auto Europe daje też możliwość dodania kierowców bez opłat w dodatku do innych możliwości zaoszczędzenia, dla tych, co decydują się na wynajem samochodu w Irlandii.

   

  Czy mogę podróżować promem samochodem wynajętym w Irlandii?

  Tak, ale będziesz musiał to potwierdzić podczas dokonywania rezerwacji, że pojazd, jaki wynajmujesz, można przewozić promem w Irlandii. Z wieloma rzekami, jakie przecinają wyspę, z pewnością napotkasz kilka promów na swojej drodze, a cena za podróż waha się od €4 do €35 dla podróżnych przemieszczających się pieszo, rowerami, czy samochodem.


  Dodatkowe opcje wynajmu pojazdów w Irlandii

  Auto Europe oferuje szeroki zakres kategorii pojazdów dla ludzi szukających właściwego auta na podróż, kiedy decydują się na wynajem samochodu w Irlandii. Zwiedzanie miast, jak stolicy Dublina, często jest podstawowym celem odwiedzających, dlatego pojazdy ekonomiczne, łatwe w prowadzeniu i w parkowaniu, jak w kategorii mini lub średniej, są często najlepszym wyborem. Warto też udać się na przejażdżkę po trasie, zwanej Wild Atlantic Way, nazywaną irlandzką Route 66, na którą lepiej nada się bardziej stabilny i wydajny pojazd, jak z kategorii kompaktowej lub wygodne samochody luksusowe z mocnymi silnikami lub kabriolety na letnie przejażdżki.

  Samochody luksusowe na wynajem Kategoria VAN na wynajem Kampery na wynajem w Irlandii

  Wynajem samochodów luksusowych - Odkrywaj Szmaragdową Wyspę w stylu, w prestiżowym samochodzie, wybierając spośród dostępnych pojazdów z naszej kategorii luksusowej, by wybrać się na wspaniałą podróż przez kraj po pięknej trasie M6, zatrzymując się po drodze we wspaniałych miastach, jak Galway, by w pełni skorzystać z wyjazdu!

  Wynajem samochodów w kategorii VAN w Irlandii - Wynajmij mini wan z dodatkową przestrzenią dla podróżnych i ich bagażu, z możliwością pomieszczenia małej rodziny lub grupy znajomych, zapewniając niezapomniane przeżycia podczas podróży przez Cork i cały południowy region kraju, oferujący jedne z najlepszych widoków w Irlandii.

  Kampery na wynajem w Irlandii - Auto Europe współpracuje z najlepszymi wypożyczalniami kramperów i samochodów kempingowych w Irlandii, oferując podróżnym możliwość odkrywania wyspy we własnym pokoju hotelowym na kółkach, razem z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką.


  Przydatne linki

  Poradnik z informacjami turystycznymi w Irlandii

  Poradnik opcji tankowania samochodu na wynajem