Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA DUBLIN

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Dublinie

  W samym sercu Dublina znajduje się węzeł transportu publicznego, który dostarcza dogodne połączenia do innych lokalizacji w Irlandii – stacja kolejowa Heuston. Znajdziesz tu połączenia ze stolicy do miejsc docelowych na południu, zachodzie i południowym zachodzie kraju, dlatego nie dziwi, że stacja obsługuje rocznie około 23,000 pasażerów. Między innymi z tego powodu wypożyczalnia samochodów na stacji w Dublinie jest popularnym wyborem wśród podróżnych, a centralna lokalizacja dworca sprawia, że wynajętym pojazdem szybko dostaniesz się do najbliższych atrakcji w mieście. Korzystając z połączeń kolejowych, możesz przedostać się do takich miast jak Cork, Mayo, Waterford, Limerick i Kerry. Możesz też wybrać się miejską koleją do Portlaoise, a po drodze zatrzymasz się na licznych stacjach.

  Mając ponad 65 lat doświadczenia na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów, Auto Europe z pomocą swoich zaufanych partnerów, jest w stanie dostarczać najlepsze oferty wynajmu dla swoich klientów. Oferujemy regularne promocje, zniżki i wyprzedaże, stworzone dla naszych klientów, aby pomóc im zaoszczędzić pieniądze podczas wyjazdu. Od standardowych samochodów na wynajem, po pojazdy luksusowe i kampery, z nami znajdziesz to, czego Ci potrzeba na nadchodzącą podróż. Nasi klienci korzystają z możliwości wybrania najbardziej dogodnej lokalizacji odbioru i odpowiedniego pojazdu z naszej dużej floty, a także z pomocy naszego nagradzanego zespołu rezerwacyjnego. Zadzwoń już teraz do naszych wyszkolonych agentów rezerwacyjnych, dostępnych pod numerem +48 222 639 527, by dowiedzieć się więcej. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Dublinie od poprzednich klientów Auto Europe.

  Informacje o stacji

  Oficjalnie otwarta w roku 1846 stacja w Dublinie miała pierwotnie służyć jako terminal dla linii z Cork i kwatera główna dla firmy Great Southern and Western Railway. Stacja zaprojektowana została przez londyńskiego architekta Sancton Wood, natomiast parowozy i infrastruktura zaprojektowane zostały przez irlandzkiego inżyniera John MacNeill. Początkowo na stacji były tylko dwa perony, jednak dzięki rozbudowie i odnowie dworca obecnie znajduje się tu dziewięć peronów. W ramach modernizacji dodane też zostały opcja jadalniane i sklepy dla podróżnych, aby zapewnić im lepsze doświadczenia podczas pobytu. Oprócz regularnych miejskich połączeń, na stacji dostępne są też połączenia międzymiastowe, między innymi do Mayo, Waterford i Limerick, by wymienić tylko kilka.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej w Dublinie

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji kolejowej w Dublinie, będziesz mógł wybrać spośród dwóch międzynarodowych dostawców, jacy mają tutaj swoje stanowiska. Avis i Budget swoje biura mają niedaleko stacji kolejowej, w centralnej lokalizacji. Aby się do nich dostać, musisz opuścić budynek terminalowy i udać się na południe. Zalecamy sprawdzenie dokładnej lokalizacji na mapie, korzystając z GPS, aby znaleźć adres swojego dostawcy. Zarówno Avis, jak i Budget znajdują się przy ulicy Old Kilmainham Road, więc ich biura są obok siebie. Pomimo tego, że dostawcy nie znajdują się na terenie stacji, to łatwo można się do nich dostać pieszo, a trasa zajmie Ci około 16 minut.

  Przed przyjazdem do biura dostawcy, upewnij się, że przeczytałeś dokładnie swój voucher i zabrałeś wszystkie wymagane dokumenty, jak dowód tożsamości, prawo jazdy (razem z międzynarodowym, jeśli jest wymagane) i kartę kredytową z wystarczającymi środkami do pokrycia depozytu. Depozyt zostanie zablokowany na twojej karcie, a środki zostaną zwrócone, kiedy zostanie potwierdzone, że samochód oddany został w takim samym stanie, w jakim był wynajęty. Zalecamy zatem dokładnie sprawdzić pojazd przed odjazdem z wypożyczalni, a wszelkie uszkodzenia zanotować na raporcie z odbioru. Podczas zwrotu pojazdu warto jest sprawdzić pojazd ponownie z pracownikiem firmy i podpisać dokument, potwierdzający, że wszystko przebiegło pomyślnie. Jeśli to możliwe zrób zdjęcia pojazdu lub nagraj film podczas inspekcji. Więcej informacji dotyczących depozytu i kart kredytowych znajdziesz na swoim voucherze.

  Avis na stacji w Dublinie Avis na stacji Dublin
  39 Old Kilmainham,
  Dublin, Irlandia D08 H79E

  +353 1 605 7501
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 18:00
  Budget na stacji w Dublinie Budget na stacji Dublin
  39 Old Kilmainham,
  Dublin, Irlandia D08 H79E

  +353 1 605 7580
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 18:00

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa Heuston w Dublinie dostarcza wiele usług i udogodnień, wszystkie zaprojektowane, po to, by zapewnić podróżnym jak najlepsze doświadczenia. Obecnie odwiedzający mogą korzystać z kas biletowych, automatów do biletów, bankomatów, toalet, przechowalni bagażu, kiosków do ładowania telefonów i darmowego internetu na terenie całego terminala. Strefa ze sklepami i jedzeniem zapewnia kilka kawiarni, restauracji i duży pub, gdzie możesz zakupić szybką przekąskę przed podróżą. Jeśli chodzi o sklepy, znajdziesz tu kiosk z gazetami, księgarnię, market i automaty. Stacja została niejednokrotnie ulepszona, ze względu na problemy z dojazdem, dlatego obecnie jest ona też łatwo dostępna dla niepełnosprawnych podróżnych, zarówno na perony, jak i parking.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Dublinie

  Dzięki dogodnemu położeniu dworca wypożyczalnia samochodów na stacji Heuston w Dublinie jest idealnym punktem startowym na podróż po mieście. Na stacji znajduje się też terminal autobusowy z połączeniami w mieście i na obrzeżach. Klienci mogą skorzystać z autobusów 25, 25A, 25B, 66, 66A, 67, 67A, 67X, 90, 145 i 747, które zatrzymują się na stacji. Dostępne jest tu też specjalne połączenie do Connolly, z autobusem zatrzymującym się na międzynarodowym lotnisku w Dublinie. Ze stacji łatwo jest też dostać się do ciekawych atrakcji pieszo. W około pięć minut przedostaniesz się do Muzeum Narodowego, w 15 minut do Browaru Guinness, Zoo, Kilmainham Gaol i Destylarni Jameson. Dwie centralne stacje w Dublinie połączone są przez lekką kolej – linię Luas Red.

  Postój taksówek dostępny jest przy ulicy St. John, przy bocznym wyjściu z terminala stacji. Możesz tu zamówić taksówkę, by dostać się do miejsc niedostępnych dla sieci transportu publicznego. Co więcej, ci, którzy lubią jazdę rowerem, znajdą zadaszony parking dla rowerów na parkingu stacji kolejowej, z dodatkowymi 69 rowerami miejskimi do wynajęcia.

  Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do jazdy po Irlandii, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika z zasadami drogowymi obowiązującymi w kraju, gdzie znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji, otrzymasz dokładne wyjaśnienia dotyczące ograniczeń prędkości, parkowania, minimalnego wymaganego wieku kierowcy, opłat drogowych i innych obowiązujących zasad drogowych. Jeśli wciąż masz jakieś pytania, nie zawahaj się skontaktować z naszymi agentami rezerwacyjnymi, dzwoniąc na numer podany u góry strony.

  Porady parkingowe

  Na stacji kolejowej Heuston w Dublinie znajdziesz parking ograniczony czasowo, jednak dla tych, co decydują się na wynajem samochodu na stacji w Dublinie, nie powinno to stwarzać problemu, ponieważ dostawcy mają własne miejsca parkingowe. Parking na dworcu kolejowym zarządzany jest przez firmę APCOA i jest otwarty od 6 rano do 23 codziennie. Obecnie dostępnych jest tu 387 zatoczek parkingowych i 16 zarezerwowanych dla niepełnosprawnych. Co więcej, możesz też skorzystać z 2 miejsc do ładowania pojazdów elektrycznych.

  W mieście funkcjonuje system płacenia za parking i wystawienia opłaconego biletu za szybą pojazdu, a wysokość opłaty różni się w zależności od wyznaczonych kolorowych stref. Strefa żółta jest najdroższa, a pomarańczowa dużo tańsza. W mieście można trafić na darmowe miejsca parkingowe przy ulicy, ale nie jest to częste. Przed zaparkowaniem upewnij się też, że przeczytałeś znaki drogowe i zapoznałeś się z możliwymi ograniczeniami. Wszelkie ograniczenia dotyczące parkingu widoczne są na znakach drogowych i automatach do opłaty parkingowej. Dla spokoju podczas wizyty możesz zakupić sobie przepustkę parkingową, dzięki której będziesz mógł opłacić postój przez aplikację. Co więcej, w mieście dostępne są dobrze zlokalizowane garaże parkingowe, które są dobrą i bezpieczną opcją na zostawienie pojazdu podczas zwiedzania.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne Dublin