Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  KATEGORIA KOMPAKTOWA
  AUTO EUROPE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów kategorii kompaktowej

  Wypożyczalnia samochodów kategoria kompaktowaSamochód kategorii kompaktowej to dobry wybór dla małej rodziny szukającej przestrzennego auta w atrakcyjnej cenie. Typowe modele klasy kompaktowej w Europie to VW Golf, Opel Astra i Ford Focus. Auta kompaktowe zapewniają miejsce dla czterech osób i wyposażone są w bagażnik o średniej wielkości, gdzie można zapakować trzy małe lub średnie walizki. Ten rodzaj samochodu przeznaczony jest do jazdy po mieście jak np. w Warszawie, Paryżu, czy Rzymie, ale także na dłuższych dystansach.

  Wynajem samochodów klasy kompaktowej

  Auto kategorii kompaktowej pozwala na łatwe przemieszczanie się nawet w wąskich uliczkach europejskich stolic. Z jednej strony samochód kompaktowy gwarantuje komfortową jazdę ze stylem, a z drugiej cechuje się praktycznym przestrzennym wnętrzem. Klasa kompaktowa to optymalny upgrade kategorii economy i jest odpowiednim typem samochodu na podróż dla czterech pasażerów.

  Oprócz mobilności i komfortowej jazdy modele kompaktowe są najlepszą możliwością poruszania się w miejskim ruchu ulicznym np. Barcelony lub innych metropolii świata. Jesteś przygotowany do podróży i brakuje Ci tylko samochodu? Porównaj ceny klasy kompaktowej i zrób rezerwację w internecie przy użyciu naszego formularza po lewej stronie!

  Czym się charakteryzuje klasa kompaktowa?

  Klasę kompaktową charakteryzuje niemała, ale także nieduża budowa dająca gwarancję komfortu i umiarkowaną przestrzeń wnętrza. W przeciwieństwie do klasy mini lub klasy średniej samochód kompaktowy zapewnia miejsce np. dla dwóch dorosłych z dwójką dzieci lub czterech dorosłych pasażerów i daje możliwości oszczędności, dzięki swojej niskiej eksploatacji. Jest to najchętniej wynajmowana kategoria w gronie małych rodzin ze względu na niską cenę wynajmu i średnią wielkość.

  Pierwszy amerykański samochód klasy kompaktowej - Nash Rambler, wprowadzono w roku 1950. W latach 60. klasyczne małe samochody dla rodziny zyskały co raz więcej na popularności. Obecnie istnieje bardzo duża ilość modeli samochodów w segmencie klasy kompaktowej.

  Wypożycz samochód klasy kompaktowej i oszczędzaj

  Od chwili pojawienia się na rynku samochodów ekonomicznych na przełomie lat rozwinął się trend powiększenia ich formy do maksimum. Uwarunkowane było to tym, iż kierowcy cenili i cenią sobie zwrotność i niską eksploatację samochodu nie rezygnując z przestrzenności wnętrza. Samochód kategorii kompaktowej łączy w sobie te trzy ważne cechy.

  Średnia wielkość wnętrza samochodu kompaktowego oferuje wystarczająco dużo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i przestronny bagażnik. Kompakty to idealne samochody na wynajem, jeśli potrzebujesz wygodnego samochodu z rodziną i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy.

  Samochody kompaktowe mają wyższe normy bezpieczeństwa i nieco większe zużycie paliwa w porównaniu do samochodów klasy ekonomicznej. Mimo tego, warto jest wypożyczyć auto z tej grupy, zwłaszcza, gdy chcesz czuć się komfortowo i pewnie w podróży.

  Cechy kategorii kompaktowej

  W segmencie klasy kompaktowej Auto Europe oferuje duży wybór modeli dla przeciętnego użytkownika. Kompakty to typowe samochody na podróż z dwójką dzieci zapewniające wygodną jazdę a przy tym nie sprawiają problemów z zaparkowaniem nawet w centrum miasta, gdzie panuje duży ruch uliczny. Dla tych, którzy podróżują z dużą ilością bagażu dobrym wyborem samochodu kompaktowego jest wersja kombi.

  Ponadto w tej grupie samochodów wypożyczalnie oferują upgrade. Jest to bezpłatne podwyższenie do następnej kategorii lub lepszego wyposażenia jak np. wbudowany lub przenośny sytsem nawigacji. Przegląd dostępnych modeli i więcej informacji o wyposażeniu można uzyskać używając naszego formularza po lewej stronie.

  Nowoczesne i bezpieczne samochody klasy kompaktowej

  Auto Europe oferuje różne marki samochodów kompaktowych na wynajem, niektóre z nich należą do najlepszych w Europie. Typowym przykładem kompakta jest Mercedes Benz A z nieco luksusowym hatchbackiem, dostępny z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Mercedes A osiąga oszczędne zużycie paliwa i kwalifikuje się do grupy A+ efektywności energetycznej. Najwyższa maksymalna prędkość pojazdu z motorem typu R4 wynosi 180 km/h. Takie auto może spełnić funkcje samochodu na spotkanie biznesowe w Berlinie, Lyon, czy Zurychu.

  Inną popularną marką samochodu kompaktowego jest 4-drzwiowy Ford Focus. Niskie zużycie paliwa, łatwy w obsłudze i przejrzysty kokpit sprawiają, że samochód ten jest chętnie wypożyczany przez naszych klientów a około 14 m³ wnętrza oferuje dużo miejsca na pasażerów.

  Na romantyczną podróż po Paryżu we dwoje nadaje się 2-drzwiowy Citroen DS3. DS3 oferowany jest jako kompaktowy hatchback i kabriolet. Forma z otwartym dachem jest idealnym autem na letnią podróż np. wzdłuż Wybrzeża Lazurowego.

  Producent marki Opel oferuje również samochody osobowe z ekonomicznym zużyciem paliwa. Na przykład Opel Astra jest optymalnym autem, jeśli dużo podróżujesz.

  Samochody kompaktowe w Auto Europe

  Zdecyduj się na wynajem samochodu kompaktowego w Auto Europe i korzystaj z najlepszych ofert renomowanych wypożyczalni dookoła całego globu.

  Nasza firma oferuje nowoczesne samochody na urlop w najpopularniejszych kierunkach turystycznych całego świata.

  W flocie klasy kompaktowej Auto Europe znajdują się nowoczesne samochody, które pozwalają na wygodne podróżowanie nie tylko w kraju, ale także za granicą. Porównaj oferty na naszej stronie i zarezerwuj samochód w dobrej cenie! Zadzwoń do nas pod numer infolinii 222 639 537, jeśli masz pytania.

  Wynajem najlepszych samochodów kompaktowych z Auto Europe

  WyszPOLaj w naszym systemie rezerwacji i sprawdź, jakie samochody są oferowane w miejscu docelowym podróży. Filtrując wyniki wyszPOLiwania według pojazdów średniej wielkości, uzyskasz przegląd pojazdów oferowanych w danym miejscu odbioru. Tutaj możesz poszPOLać wszystkich dostępnych pojazdów klasy kompaktowej oznaczonych jako „Compact". Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub masz pytania dotyczące wynajmu samochodu, skontaktuj się z naszymi agentami telefonicznie lub mailowo.

  Popularne modele kompaktowe

  Poniżej znajduje się wybór niektórych z najpopularniejszych modeli wypożyczalnych samochodów kompaktowych w naszej flocie.

  Ford Focus wynajem samochodów Opel Astra wynajem samochodów VW Golf wynajem samochodów
  Ford Focus Opel Astra Volkswagen Golf
  Fiat 500 L wynajem samochodów Audi A3 wynajem samochodów BMW 1 Series wynajem samochodów
  Fiat 500 L Audi A3 BMW 1 Series
  Peugeot 308 wynajem samochodów Peugeot2008 wynajem samochodów Renault Captur wynajem samochodów
  Peugeot 308 Peugeot 2008 Renault Captur
  Seat Leon wynajem samochodów Fiat Tipo wynajem samochodów Volvo V40 wynajem samochodów
  Seat Leon Fiat Tipo Volvo V40

  Informacje o wypożyczalni i kategoriach samochodów

  Mini Economy Średnia
  Rodzinna SUV Van
  Luksusowa Kabriolety