Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W DUBLINIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Dublinie

  Mając dostęp do szerokiej gamy dostawców, Auto Europe jest idealną firmą, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą ofertę jaką oferuje wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Dublinie. Mając ponad 60 lat doświadczenia na rynku wynajmu samochodów, możemy teraz oferować konkurencyjny wynajem w 24 000 globalnych lokalizacjach, w tym wynajem luksusowych samochodów i wynajem samochodów kempingowych.

  Około 6 km na północ od centrum miasta lotnisko w Dublinie jest największym portem lotniczym w Irlandii, oferującym loty krajowe, europejskie i transatlantyckie. Będąc siedzibą główną Aer Lingus i Ryanair, lotnisko obsługuje także jedną z najbardziej ruchliwych tras na świecie: Dublin do Londynu. Ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami lotnisko to obsłużyło około 27,9 miliona pasażerów w samym 2016 r., co czyni go idealną bramą do Irlandii. Jesteś ciekaw co inni myślą o naszych usługach? Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Dublinie od klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Dublinie może prześledzić swoją historię od czasów I wojny światowej, kiedy działało wyłącznie jako lotnisko wojskowe. W 1922 r. lotnisko zostało przeniesione do Wolnego Państwa Irlandzkiego, ale dopiero w 1940 r. odbył się jego pierwszy lot cywilny: Dublin do Liverpoolu w Wielkiej Brytanii.

  Port Lotniczy Dublin (DUB)
  Oficjalna nazwa:Międzynarodowe Lotnisko Dublin. Po Irlandzku: Aerfort Bhaile Átha Cliath
  Adres: Dublin Airport, Co. Dublin, Irlandia
  Telefon: +353 1 814 1111
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Aer Lingus, American Airlines, Delta, Emirates, Norwegian, United, Aegean, Air France, ASL Aviation, Blue Air, British Airways, CityJet, Ethiopian, Etihad, Eurowings, Finnair, Flybe, Iberia Express, KLM, Lufthansa, Luxair, Air Moldova, Norwegian, Air Canada, RyanAir, Scandinavian Airlines, S7 Airlines, Swiss, Air Transat, Transavia, Turkish Airlines, Vueling, WestJet i WOW Air.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Dublinie

  Loty europejskie i krajowe docierają do Terminalu 1, gdzie możesz odebrać swój pojazd jeśli decydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku w Dublinie z Auto Europe. Stanowiska dostawców znajdują się bezpośrednio w hali przylotów. Jeśli jednak dotrzesz do Terminalu 2, po wyjściu z odprawy celnej kieruj się znakami do Terminalu 1. Sprowadzi Cię to do hali odlotów Terminalu 1 na pierwszym piętrze; następnie windą lub ruchomymi schodami zjedź do hali przylotów na parterze.

  Sprawdź nazwę swojego dostawcy na voucherze Auto Europe i przejdź do odpowiedniego biurka. Przygotuj voucher, kartę kredytową i prawo jazdy do okazania w kasie. Jeśli potrzebujesz pomocy przy odbiorze samochodu, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu wyświetlanym na górze naszej strony. Godziny otwarcia wypożyczalni mogą się różnić, dlatego zalecamy sprawdzenie vouchera pod kątem odpowiednich godzin otwarcia. Przy odbiorze upewnij się, że masz sprawdzony pojazd pod kątem uszkodzeń i zanotuj je na dowodzie odbioru przed odjazdem.

  Po zwróceniu wynajętego samochodu jeśli wybierasz opcję paliwową pełny do pełnego, upewnij się, że zatrzymasz się na stacji benzynowej, aby zatankować swój pojazd, w przeciwnym razie naliczona zostanie opłata. Zwróć samochód na wyznaczone miejsce parkingowe dostawcy i zawsze upewnij się, że wypożyczalnia sprawdza samochód pod kątem nowych uszkodzeń. Dostawy po godzinach są możliwe, jednak prosimy o uzgodnienie tego bezpośrednio z dostawcą na etapie odbioru

  Avis na lotnisku Dublin Avis na lotnisku Dublin
  Terminal lotniczy Dublin,
  Dublin, Irlandia
  +353 1 605 7561
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 05:00 - 23:30
  Enterprise na lotnisku Dublin Enterprise na lotnisku Dublin
  Terminal lotniczy Dublin,
  Dublin, Irlandia
  +353 1 844 5848
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 05:00 - 23:00
  Budget na lotnisku Dublin Budget na lotnisku Dublin
  Terminal lotniczy Dublin,
  Dublin, Irlandia
  +353 1 844 5150
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 05:00 - 24:00
  Hertz na lotnisku Dublin Hertz na lotnisku Dublin
  Terminal lotniczy Dublin,
  Dublin, Irlandia
  +353 1 844 5466
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 05:00 - 01:00
  Sixt na lotnisku Dublin Sixt na lotnisku Dublin
  Terminal lotniczy Dublin,
  Dublin, Irlandia
  +353 1 844 5691
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 05:00 - 24:00

  Terminale

  Lotnisko w Dublinie składa się z dwóch terminali. Budynek znany jako Terminal 1, pierwotnie otwarty w 1972 r., ale poddany dalszej budowie w 2007 r. i ponownie w 2009 r. Podczas tych prac dodano nowe molo oraz nowe sklepy spożywcze / detaliczne. Terminal obsługuje obecnie wszystkie loty krótkodystansowe, z pewnymi wyjątkami. RyanAir obsługuje większość lotów z tego terminalu. Na parterze hali przylotów znajdują się wszystkie biurka wypożyczalni samochodów, natomiast w strefie odlotów na pierwszym piętrze znajdują się biurka Aer Lingus, Ryanair, BMI, Lufthansa, Swiss, Flybe i Air France.

  Terminal 2 został zainaugurowany w 2010 roku z myślą o obsłudze Aer Lingus i lotów długodystansowych. W rzeczywistości jednak, ze względu na znaczny wzrost liczby pasażerów w USA, wiele lotów długodystansowych poza USA pozostało w Terminalu 1, a Terminal 2 stał się bramą dla lotów transatlantyckich do USA. Dzięki najnowocześniejszemu projektowi kosztującemu 600 milionów euro Terminal 2 składa się z odlotów na parterze, z stanowiskami odprawy i bramkami na drugim piętrze. Udogodnienia dla pasażerów przylatujących znajdują się na pierwszym piętrze wraz z bezpośrednim połączeniem z Terminalem 1.

  Usługi na lotnisku

  Jako nowoczesny port, lotnisko w Dublinie obejmuje wszystkie niezbędne urządzenia do podróży lotniczych. Wraz z halami przylotów i odlotów, salonami, punktami odprawy, bramkami, pasami odbioru bagażu i kontrolą bezpieczeństwa na lotnisku, masz również wybór kawiarni, barów i restauracji do wyboru. Dla tych, którzy odbierają samochód z lotniska w Dublinie, mogą wynająć urządzenie do elektronicznego pobierania opłat, które pozwala płacić za przejazdy bez zatrzymywania się. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami na e-opłatach drogowych. Dla zapracowanego podróżnika istnieje przechowalnia bagażu, jeśli chcesz zostawić niektóre przedmioty w bezpiecznym miejscu podczas wizyty w mieście. Dostępna jest również usługa konsjerża dla określonych wymagań.

  Inne udogodnienia na lotniskach to: przewijaki dla dzieci, strefa pomocy medycznej, apteka, biuro rzeczy zaginionych, policja i sekcja kontroli wstępnej w USA. Obok sklepów wolnocłowych, księgarni i restauracji znajduje się sala modlitewna dla wielu wyznań. Kościół istnieje na terenie portu, ale w odległości spaceru od hali przylotów. Istnieje również dostęp do Internetu, w tym do drukowania i bezpłatny dostęp do Wi-Fi na obu terminalach. Usługi finansowe, takie jak bankomaty, banki i kantory wymiany walut, znajdują się w halach przylotów i odlotów w obu terminalach.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Dublinie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Dublinie da Ci najlepsze możliwości w podróży. Dotarcie do miasta jest bardzo proste ze względu na lokalizację portu i dobre połączenia drogowe. Dzięki doskonałej lokalizacji zaledwie 10 km na północ od centrum Dublina oraz łatwemu dostępowi do dróg M1 i M50 lotnisko jest idealne do podróżowania samochodem, taksówką lub autobusem. Jeśli chcesz przyjechać pociągiem, niestety nie istnieje stacja kolejowa na lotnisku. Opłacalną opcją byłoby skorzystanie z pobliskich stacji kolejowych.

  Dojazd samochodem z lotniska w Dublinie jest prosty. Po prostu skorzystaj z M1 lub M50 i podążaj za znakami drogowymi na lotnisko. Wyznaczone punkty szybkiego postoju znajdują się na zewnątrz obu terminali. Dostęp do nich uzyskasz, podążając za znakami „Odloty”. Należy pamiętać, że wszelkie bezobsługowe samochody zostaną odholowane, dlatego radzimy zawsze pozostać przy pojeździe. Aby odebrać pasażerów, musisz skorzystać z parkingów krótkoterminowych na lotniskach. Jeśli przylatujesz i wynajmujesz samochód, radzimy odwiedzić naszą stronę z informacjami dotyczącymi jazdy, aby lepiej zrozumieć irlandzkie przepisy drogowe.

  Z lotniska w Dublinie działa pięć firm autobusowych; Dublin Bus, Airlink Express, AirCoach, Airport Hopper i City Scape. Usługi te oferują trasy do centrum Dublina, ale także do innych części miasta, takich jak 41, Lower Abbey Street, południowy Dublin, Lucan, Dundrum itp. Wskazane jest, aby sprawdzić miejsce docelowe, a nawet zapytać kierowcę o trasę przed wejściem na pokład.

  Możesz złapać taksówkę z jednego z postojów taksówek bezpośrednio poza oboma terminalami. Wszystkie taksówki muszą wyświetlać informacje o pasażerach, kierowcach i taryfach. Masz prawo złapać taksówkę na podróż do 30 km, licznik musi być wyraźnie pokazany, a paragon wydany na końcu podróży.

  Porady parkingowe

  Dzięki 4 000 miejsc parkingowych na krótkie pobyty i 18 600 miejsc na długie pobyty parking na lotnisku w Dublinie jest łatwy do znalezienia. Parkingi krótkoterminowe znajdują się poza każdym terminalem, parkingi długoterminowe znajdują się dalej, ale nadal są łatwo dostępne z terminali. Dostępny jest bezpłatny całodobowy autobus wahadłowy, który zabierze Cię między terminalami a parkingami długoterminowymi. Rezerwacji dokonuje się w ciągu dnia lub online za pośrednictwem strony głównej lotniska w Dublinie. Wszystkie oficjalne parkingi na lotnisku w Dublinie mają bezpieczny parking z 24-godzinną obsługą klienta, na przykład w przypadku rozładowania baterii. Wstępna rezerwacja online jest rozsądna dla najlepszych możliwych cen i ponieważ popyt jest drogi. Ceny zmieniają się codziennie, dlatego warto często sprawdzać. Płacenie w ciągu dnia będzie wymagało wyższej stawki, od 40 € za dzień (parkingi krótkoterminowe), do od 7,50 € za dzień do 9,50 € za dzień (parkingi długoterminowe).

  Podczas wizyty w Dublinie parkowanie nie jest zbyt trudne, ale należy wziąć pod uwagę pewne zasady, aby uniknąć mandatów za parkowanie lub zablokowania. Podczas parkowania na ulicy upewnij się, że faktycznie możesz tam parkować, sprawdzając znaki i parkometry. Upewnij się, że to nie miejsce przeznaczone do parkowania tylko dla mieszkańców i zaparkuj w odpowiednich zatokach. Płatność odbywa się albo na sąsiednim liczniku, albo na liczniku płatności i wyświetlania dalej wzdłuż ulicy. Parkowanie na podwójnej żółtej linii jest zabronione w dowolnym momencie. Na pojedynczych żółtych liniach sprawdź dozwolony czas parkowania. Dla wygody w całym mieście działa system „Parking Tag”. Pozwala to zapłacić, a nawet wydłużyć czas parkowania bez konieczności powrotu do pojazdu.

  Przydatne linki

  Lotnisko Dublin