Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W DUBLINIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Dublinie - zwiedzaj szmaragdową wyspę

  Wypożyczalnia samochodów w Dublinie

  „Czarny basen” to gaelicka nazwa Dublina, gdzie strumień Poddle spotkał rzekę Liffey, tworząc głęboki basen na zamku w Dublinie. Miasto położone jest na wschodnim wybrzeżu Republiki Irlandii u ujścia rzeki Liffey. Kolejne zbiorniki wodne, w tym rzeka Tolka i Kanał Królewski, przecinają miejski krajobraz miasta. Pierwotnie osada Wikingów, Dublin był kluczowym miastem gospodarczym przez cały okres wzlotów i upadków kolejnych władców i najeźdźców. Zyskał dalsze znaczenie we współczesnym społeczeństwie jako centrum kulturowe i historyczne. Od IX wieku ilustrowany rękopis Book of Kells mieści się w bibliotece Trinity College i przyciąga tysiące turystów każdego roku, a znaczące zabytki, takie jak Zamek Dubliński i współczesna Iglica Dublina, również przyciągają podróżników.

  Obecnie Dublin jest ważną stolicą gospodarczą i kulturalną, z populacją 1 273 069 mieszkańców na 198 kilometrów kwadratowych ziemi. Ciekawostka: Dublin jest znany jako „Fair City” czyli miasto wróżek i każdy odwiedzający lub lokalny może to poświadczyć! Dublin jest jedną z najbardziej zielonych stolic w Europie, a tylko pięć procent populacji nie znajduje się w odległości pięciu minut spacerem od parku lub innego rekreacyjnego terenu. Klimat Dublina skłania się ku umiarkowanej pogodzie, w przeciwieństwie do ekstremalnych warunków w wybranych porach roku.

  Dublin jest cudownie tętniącą życiem stolicą Irlandii. Tutaj nie brakuje miejsc do zobaczenia i rzeczy do zrobienia! A najlepsze jest to, że Dublin jest doskonale przygotowany na przyjęcie turystów z całego świata dzięki przyjaznemu dla pieszych centrum miasta podzielonemu rzeką Liffey. Szeroka gama restauracji, pubów, sklepów, muzeów i terenów zielonych przekształca energię Dublina i zawsze zachwyca odwiedzających.

  Jeśli planujesz podróż w tym mieście, spójrz na naszą stronę internetową! Auto Europe oferuje szeroką gamę pojazdów i samochodów kempingowych do wynajęcia, a nasz zespół rezerwacyjny jest gotowy pomóc Ci w uzyskaniu najlepszych ofert. Od lotniska w Dublinie do centrum miasta, Auto Europe oferuje liczne dogodne miejsca odbioru samochodów do wynajęcia. Skorzystaj z naszej wiedzy i partnerstwa z lokalnymi i międzynarodowymi dostawcami, którzy zapewnią, że znajdziesz odpowiedni pojazd do swoich potrzeb podróży. Wypożyczalnia samochodów w Dublinie daje nieocenione możliwości przy tworzeniu planu podróży, który będzie pasował do twoich osobistych potrzeb. Dla dodatkowego spokoju, odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Dublinie od klientów Auto Europe. Jeśli masz jakieś wątpliwość skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537, a nasi agenci odpowiedzą na wszystkie twoje pytania związane z wynajmem samochodów i poradzą w sprawie ograniczeń podróży, opłat za przejazd za granicę lub podadzą Ci więcej informacji na temat wynajem samochodu w jedną stronę ze zwrotem pojazdu w innej lokalizacji niż odbiór.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Dublinie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Dublinie

  Od lotniska w Dublin, po lokalizacje w centrum miasta jak na Russel Street, Kylemore Road, Malbourough Road i Old Killmainham Road, Auto Europe oferuje liczne dogodne lokalizacje odbioru pojazdów, dla tych, co decydują się na wynajem samochodu w Dublinie. Wybierz odpowiednie dla siebie miejsce i datę odbioru, korzystając z naszej wyszukiwarki i w kilka chwil będziesz mógł przebierać wśród dostępnych ofert. Na naszej stronie znajdziesz pojazdy w różnych kategoriach, od mini po duże, SUV i wany, od różnych międzynarodowych i lokalnych dostawców. Przed wyjazdem przeczytaj dokładnie swój voucher i upewnij się, że zabierzesz ze sobą wszystkie wymagane dokumenty, jak ważny dowód tożsamości, prawo jazdy i kartę kredytową, wszystkie wystawione na głównego kierowcę. Dokładny adres i godziny otwarcie biura twojego dostawcy też znajdziesz na swoim voucherze.

  Lotnisko w Dublinie

  Lotnisko w Dublinie jest głównym punktem przylotów i odlotów w Irlandii. Jest także jednym z dziesięciu największych portów lotniczych pod względem skumulowanego ruchu pasażerskiego w Europie. Znajduje się około 9 kilometrów na północ od centrum Dublina. Jest to nowoczesne lotnisko z doskonałymi udogodnieniami, dwoma pasami startowymi i niedawno otwartym drugim terminalem, obsługującym około 25 milionów pasażerów rocznie. Lotnisko zostało otwarte w 1940 roku i obecnie obsługuje 180 tras z 33 liniami lotniczymi. Większość wypożyczalni ma swoje stanowiska dogodnie zlokalizowane w obydwu terminalach, na Terminalu 1 po prawej stronie od strefy celnej oraz na Terminalu 2 na przeciwko strefy celnej.

  Oficjalna nazwa: Międyznarodowe Lotnisko w Dublinie (DUB)
  Adres: Lotnisko Dublin, Prowincja Leinster, Dublin, Irlandia
  Strona internetowa: www.dublinairport.com
  Telefon: +353 (0) 1 814 1111

  Stacja kolejowa w Dublinie

  W centrum Dublina znajduje się stacja kolejowa Heuston. Ten dworzec centralny dostarcza połączenia do licznych lokalizacji w Irlandii od południa na zachód i południowy-zachód kraju. Co roku obsługiwanych jest tu około 23,000 pasażerów, przez regionalne połączenia kolejowe, a ze stacji dostępne są też połączenia międzymiastowe do Mayo, Waterford i Limerick. Stacja została oficjalnie otwarta w roku 1846, a swój ikonowy wygląd zawdzięcza architektowi Sancton Wood. Obecnie dostępnych jest tu 9 peronów i wyznaczona strefa na sklepy i restauracje. Stanowiska wypożyczalni samochodów znajdują się w niewielkiej odległości od stacji.

  Stacja kolejowa Heuston w Dublinie
  Adres: Heuston Station Saint John's Road West, Dublin, Irlandia
  Strona internetowa: www.irishrail.ie
  Telefon: +353 (0)1 836 6222


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Dublinie

  Wypożyczalnia samochodów w Dublinie zapewni Ci doskonały sposób na zaplanowanie podróży, zgodnej z twoimi planami i oczekiwaniami. Skorzystaj z naszego doświadczenia i partnerstw z najlepszymi i najbardziej zaufanymi międzynarodowymi i lokalnymi dostawcami na rynku, aby zapewnić sobie najbardziej odpowiedni pojazd na nadchodzącą podróż, także z opcją wynajmu samochodu w jedną stronę, aby odebrać pojazd w jednym miejscu i zwrócić w innym. W Dublinie współpracujemy ze znanymi dostawcami, jak Sixt, Hertz, Avis, Thrifty, Alamo, i National, a także z lokalną firmą Flizzr. Kliknij wybrane logo poniżej i dowiedz się więcej o naszych partnerach. Jeśli nie możesz się zdecydować, którego wybrać dostawcę, czy kategorię pojazdu, albo masz pytania dotyczące wynajmu, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami od wynajmu.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Thrifty Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Dublinie

  Skontaktuj się z nami

  Zanim zaczniesz przeglądać wypożyczalnie samochodów w Dublinie, warto jest się zapoznać z ogólnymi zasadami, dotyczącymi wynajmu pojazdów, od procedur odbioru i zwrotu, po opcje ubezpieczeń, aby zapewnić sobie wynajem pozbawiony stresu. Poniżej znajdziesz też bardziej szczegółowe informacje dotyczące podróżowania po Dublinie, z poradami dotyczącymi ruchu drogowego w mieście i opcjami parkingowymi dostępnymi podczas wyjazdu. To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w poniższej sekcji z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, a mając zebranych jak najwięcej informacji, łatwiej znajdziesz dla siebie najbardziej odpowiednią ofertę wynajmu w Dublinie.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Dublinie?

  Tak. Karta kredytowa zawsze jest potrzebna, ponieważ wymagają jej przedstawienia wypożyczalnie samochodów w Dublinie. Karta musi być wystawiona na głównego kierowcę, aby opłacić rezerwację, oraz aby zablokować na niej depozyt. Blokada zostanie zdjęta, kiedy pojazd zostanie zwrócony w takim samym stanie, w jakim został odebrany. Podczas dokonywania rezerwacji na naszej stronie znajdziesz informacje dotyczące depozytu obowiązującego przy rezerwacji i lista akceptowanych kart kredytowych, jakie znajdują się w “ikonie informacyjnej” przy ofercie, a także na zatwierdzonym voucherze. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź nasz poradnik z informacjami o kartach kredytowych i depozycie, zanim wyruszysz w drogę.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Dublinie?

  Każda wypożyczalnia samochodów w Dublinie, jaka dostępna jest na stronie Auto Europe, zawsze zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu dla wszystkich swoich samochodów, zgodnie z podstawowymi wymogami. Oznacza to, że w stawkę wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku). Pamiętaj, że podstawowa stawka nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, dlatego dla dodatkowego spokoju proponujemy wybrać nasz popularny pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy pojazdu.

  Rezerwując z Auto Europe, możesz z łatwością sprawdzić, jakie dokładnie zabezpieczenia są wliczone w twoją stawkę wynajmu. Po wybraniu dat i kategorii samochodu wystarczy, że klikniesz niebieską ikonę informacyjną, gdzie możesz przeczytać o przebiegu ubezpieczeniu od kolizji, kradzieży, czy odpowiedzialności cywilnej. Pamiętaj też, że czasami lokalny dostawca może oferować Ci swoje ubezpieczenie podczas odbioru, co jest zupełnie opcjonalne, a koszty zakupu lokalnego ubezpieczenia nie mogą być zwrócone przez Auto Europe, nawet jeśli okaże się ono niepotrzebne pod koniec wynajmu.

  Jeśli chcesz zarejestrować dodatkowych kierowców, można to zrobić zarówno podczas dokonywania rezerwacji na stronie, jak i na miejscu podczas odbioru. Dodatkowi kierowcy muszą podpisać umowę najmu i może obowiązywać dodatkowa opłata, aby zapewnić ubezpieczenie podczas wynajmu. Niektórzy dostawcy mają opcję zarejestrowania kierowcy bez dodatkowych opłat, a na stronie Auto Europe znajdziesz też oferty na dodatkowego kierowcę gratis. Sprawdź, czy możesz wybrać taką opcję, jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Dublinie.

  Młodzi kierowcy (czyli tacy, którzy nie ukończyli 26 lat) mogą być zobowiązani uiścić dodatkową opłatę. Opłata ta, zazwyczaj płatna lokalnie jest opłatą młodego kierowcy i nie pełni funkcji ubezpieczenia. Przed dokonaniem rezerwacji możesz sprawdzić naszą stronę z dodatkowymi informacjami o ograniczeniach wiekowych dla kierowców, zobacz też ikonę informacyjną przy danej ofercie, by dowiedzieć się, jakie ograniczenia obowiązują Cię podczas wynajmu. Po dokonaniu rezerwacji, informacje te znajdziesz też na voucherze.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Dublinie?

  Jazda po Dublinie jest stosunkowo łatwa, ponieważ większość ulic jest dobrze utrzymana i wyposażona w znaki drogowe. Przylatując, z lotniska trasa M50 jest najszybszym sposobem na dotarcie do centrum miasta, pomimo zwykłego ruchu. Osoby przyjeżdżające z południowej części wyspy mogą jechać M8 z Cork i M9 z Waterford. Aby łatwiej poruszać się po nieznanych ulicach stolicy Irlandii, strona internetowa Rady Miasta Dublin poleciła trasy, które zapewnią bezproblemową jazdę. Bądź na bieżąco z informacjami o wzorcach ruchu i przeszkodach, wybierając LiveDrive, 103,2 FM. Ważne jest, aby pamiętać, że pasy autobusowe można znaleźć na większości głównych dróg w mieście, a podczas określonych godzin (zwykle od poniedziałku do soboty od 7 rano do 7 wieczorem) nie można na nich jeździć.

  Aby uzyskać jeszcze bardziej pomocne informacje na temat bezpiecznej jazdy, zanim rozpoczniesz wynajem samochodu w Dublinie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem z informacjiami drogowymi w Irlandii.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Dublinie?

  Parking płatny i displayowy jest powszechny w Dublinie i opiera się na wyznaczonych strefach kolorystycznych, które różnicują koszty parkowania. Na przykład w Żółtej Strefie jest zwykle bardzo duży popyt, a taryfa godzinowa kosztuje 2,90 € (około 12 zł). Z drugiej strony strefy o niskim popycie, takie jak Orange, mają taryfę zaledwie 1 € / godzinę (około 4 zł). Zachowaj monety na licznikach ulicznych i odnieś się do znaków o ograniczonym czasie trwania, a przez godziny parkowanie z licznikiem jest bezpłatne. Możesz także wybrać tag parkingowy. Dzięki metce możesz zapłacić za parking na ulicy z własnego telefonu komórkowego. Istnieje również wiele publicznych garaży, które oferują stawki godzinowe od 2,50 € (około 10 zł) za godzinę do około 3,10 € (około 13 zł) za godzinę.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Dublinie?

  Podczas jazdy w Irlandii możesz natrafić się na jedenaście płatnych dróg, głównie autostrad i tuneli. Opłaty można dokonać gotówką lub kartą w budkach poboru opłat. Nie ma możliwości płatności kartą na trasie M8, przy przejeździe przez tunel Limerick i most East Link. Pamiętaj też, że na trasie M50 nie ma bramek i płatności należy dokonać online lub w wyznaczonych punktach płatniczych. Oczywiście istnieje tu też system automatycznego poboru opłat, aby uniknąć czekania na przejazd przez budki. Więcej informacji znajdziesz na irlandzkiej stronie opłat drogowych eToll.


  Dublin przewodnik turystyczny

  Dublin to bijące serce Irlandii, trzeciej pod względem wielkości wyspy w Europie. Znajdziesz tu wiele wspaniałych atrakcji typowych dla europejskiej stolicy, ukazujących bogatą historię, kulturę i środowisko tego świetnego miasta. Dublin jest bardzo zielony i wita przyjezdnych ciepłą i przyjazną atmosferą. Poza granicami miasta znajdziesz natomiast czarującą naturę z majestatycznymi klifami i autentycznymi wioskami, które czekają na odkrycie. Niejedna wypożyczalnia samochodów w Dublinie zapewni Ci potrzebną elastyczność podczas podróży, by nie przegapić żadnego ze wspaniałych miejsc na wyspie. Poniżej znajdziesz kilka naszych pomysłów i porad na spędzenie wolnego czasu w Dublinie, aby pomóc Ci zaplanować ciekawy wyjazd.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Dublinie

  Dlaczego nie skorzystać z pobytu w mieście i zdecydować się na wynajem samochodu w Dublinie z Auto Europe i odkrywać pobliskie miejsca? Jeśli szukasz pomysłów na fajne popołudnie, odwiedź naszą wycieczkę inspirowaną golfem. Polecamy również jednodniowe wycieczki poza Dublin, które przybliżą Cię do natury i pozwolą poznać urokliwe krajobrazy Irlandii.

  Klify Moher

  Piękny region nadmorski hrabstwa Clare znajduje się po drugiej stronie wyspy i warto go odwiedzić i spędzić dzień na zwiedzaniu. W zaledwie 2,5 godziny jazdy można dotrzeć do zachodniego wybrzeża. Jadąc z porywającego miasta Galway, udaj się przyjemną trasą nad ocean do Klifów i podziwiaj imponującą scenerię. Ciesz się spacerami, poznawaj geologię i historię tego regionu, zjedz smaczny posiłek w Galway w towarzystwie muzyków ulicznych i odkryj wspaniały park narodowy Burren. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i oderwanie się od ruchliwych ulic Dublina na cały dzień, odkrywanie Wild Atlantic Way i 700-metrowych klifów.

  Zamek Blarney

  Około trzy godziny na południe od Dublina leży imponujący zamek Blarney. Ta podróż zabierze Cię przez malownicze regiony, takie jak hrabstwo Tipperary i hrabstwo Kildare, aż dotrzesz do zrujnowanego zamku, w którym znajduje się słynny kamień Blarney. Legenda głosi, że pocałunek na tym kamieniu daje podarunek i wymowne, urocze przemówienie! Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić pobliskie miasto Cork i szybko przekąsić coś na rynku angielskim. Możesz zwiedzić urocze centrum miasta, zrobić zakupy i odwiedzić kolosalną katedrę St Finn Bar.

  Gra o Tron wycieczka

  Dla fanów GOT i osób gotowych na ekscytującą wędrówkę polecamy wycieczkę po Game of Thrones. Możesz odkrywać otoczenie w czasie wolnym, wynajmując samochód w Dublinie lub zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem w lokalnej agencji turystycznej. Seria HBO, która stworzyła bestsellerową serię książek George'a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia” nakręciła kilka scen w Irlandii. Winterfell, na przykład, znajduje się zaledwie dwie godziny na północ od Dublina, w Castle Ward. Spotkasz też znane ruiny i lasy - ale zatrzymamy się tutaj, ponieważ nie chcemy zrujnować niespodzianki żadnymi spoilerami!

  Co robić w Dublinie

  To niezwykłe miasto ma wiele miejsc do odwiedzenia. Od atrakcji turystycznych po przepyszne restauracje, autentyczne puby i ulice handlowe - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podróżni z dużą ilością czasu, decydujący się na wynajem samochodu w Dublinie, mogą zwiedzać miasto we własnym tempie, poznając różne obszary na obu brzegach rzeki Liffey. Ale dla tych, którzy szukają szybkiego przewodnika, polecamy kilka miejsc, które naprawdę warto odwiedzić w Dublinie. Miłośnicy historii będą bawić się w Little Museum of Dublin, Kilmainham Gaol, Saint Patrick's Cathedral i Dublin Castle. Park Phoenix, St. Stephen's Green, a nawet zoo w Dublinie są idealnymi miejscami do dekompresji i cieszenia się przyrodą. W nocy zatrzymaj się przy słynnym magazynie Guinnessa lub poszukaj tradycyjnego irlandzkiego folkloru.

  • Kilmainham Gaol: Ta zaskakująca atrakcja jest jednym z największych niezajętych więzień w Europie, działającym od 1780 do 1920 roku. Historia tych barów jest tak bogata, że wizyta tutaj jest warta czasu! To miejsce zostało zbudowane z myślą o publicznym powieszeniu. Przez lata słyszano opowieści o przeludnionych celach, a nawet więźniach w wieku 7 lat. Obecnie Kilmainham Gaol to muzeum historii irlandzkiego nacjonalizmu, z galerią sztuki na najwyższym piętrze prezentującą obrazy i biżuterię uwięzionych więźniów.

  • Małe Muzeum w Dublinie: Ten mały klejnot w pobliżu St Stephen's Green został stworzony prawie w całości przez darowiznę publiczną! Nawet lokalne gazety opisały to jako „najlepsze doświadczenie muzealne w Dublinie”. Osoby zainteresowane poznaniem bogatej historii Dublina nie mogą przegapić tego miejsca. Pamiętaj tylko, aby zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, ponieważ wycieczki z przewodnikiem sprzedają się bardzo szybko, a nie chcesz pominąć fascynujących historii opowiedzianych przez przewodników. Jako dodatkowy bonus fani irlandzkiego zespołu U2 będą mieli miłą niespodziankę na najwyższym piętrze tego muzeum.

  • Wycieczka po Stadionie Croke Park i Muzeum GAA: Sporty gaelickie (futbol gaelicki, hurling, piłka ręczna i camogie) są uwielbiane przez naród, więc nic dziwnego, że Irlandia ma muzeum poświęcone im całkowicie. Możesz dowiedzieć się więcej na temat tych modalności, zwiedzając Muzeum GAA, znajdujące się w pobliżu Croke Park. Jest to trzeci co do wielkości stadion w Europie o pojemności 82 300 osób. Wycieczki z przewodnikiem zapewniają wgląd w strefę VIP i centrum medialne, garderoby, tunel graczy, a nawet tajemnice ich zielonej trawy!

  • Muzeum Irish Whiskey: Nikt nie powinien opuszczać Irlandii bez przynajmniej jednego łyka najsłynniejszego napoju narodowego. Irlandzkie Muzeum Whisky, zlokalizowane w pobliżu Trinity College Dublin, to interaktywne i zabawne zajęcie dla dorosłych z przykładowymi degustacjami. Tutaj można dowiedzieć się więcej o pochodzeniu tego napoju, a także o technice destylacji i ewolucji whisky w Irlandii i na świecie. Zainteresowani tym tematem mogą również udać się do Guinness Storehouse, gdzie goście będą mogli podziwiać kufel piwa i piękny widok z dachu.

  • Phoenix Park: Położony zaledwie 3 kilometry od centrum miasta, Phoenix Park jest jednym z najsłynniejszych zabytków stolicy, z 354 latami wspaniałej historii. Ten gigantyczny park ma 1752 akrów i składa się z 30% drzew, które są głównie dębami, lipami, jaworami i kasztanowcami. Można tam również odwiedzić zoo, cmentarz wikingów, zamek Ashdown, pomnik Wellington, tor wyścigowy i kilka innych atrakcji. Możesz nawet spotkać stado jeleni wędrujących swobodnie po trawie. Legenda głosi, że lew z logo studia filmowego MGM urodził się w tym parku!

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny