Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W GRECJI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Grecji - odkryj na nowo starożytny świat

  Wypożyczalnia samochodów w Grecji

  Grecja jest położona w południowo-wschodniej Europie i często nazywana jest kolebką zachodniej cywilizacji. Jest przesiąknięta historią w całym kraju i okolicznych wyspach. Wypożyczalnia samochodów w Grecji ułatwi Ci zapoznanie się z historią i kulturą kraju, podziwiając przy tym błękitne morza, ciesząc się śródziemnomorską bryzą i oglądając bielone domy i budynki. Od czasu organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2004 r. Grecja pokazała, że dostosowuje się do współczesnego życia. Ateny są stolicą Grecji i są znane jako miejsce narodzin demokracji i starożytnej filozofii.

  Razem z kontynentalną częścią, Grecja ma dosłownie setki wysp do odkrycia i zwiedzenia. Chania na północno-zachodnim wybrzeżu Krety, znana jest z 14-wiecznego weneckiego portu. Z poszarpanymi górami i długim piaszczystym wybrzeżem, nic dziwnego, że Korfu jest jedną z najpopularniejszych wysp w Grecji. Weneckie, francuskie i brytyjskie wpływy widoczne są w licznych budynkach, pomnikach i kulturze. Niezależnie od tego gdzie zatrzymujesz się w Grecji, znajdziesz tam jednego z naszych zaufanych partnerów - znane i cenione wypożyczalnie, jak Avis, Herts i Europcar, a także kilka lokalnych dostawców, między innymi Payless.

  Dokonując rezerwacji przez Auto Europe, zapewniasz sobie możliwie najlepsze doświadczenia podczas wynajmu. Nasza wyszkolona drużyna specjalistów od rezerwacji dostępna jest na każdym kroku podczas całego procesu, dostarczając Ci najnowsze informacje, udzielając porad i pomagając rozwiązać wszelkie problemu, jakie mogą się pojawić. Oprócz konkurencyjncyh cen oferujemy też usługi transportowe, wynajem kamperów i wynajem samochodów luksusowych. Skontaktuj się z naszymi oddanymi agentami pod numerem +48 222 639 537, aby omówić twój najbliższy wyjazd do Grecji. Odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Grecji klientów Auto Europe i ciesz się z wyjazdu.

  Aby dowiedzieć się więcej o wynajmowaniu samochodów w Grecji, kliknij odpowiednią sekcję poniżej:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Kategorie samochodów

  Gdzie mogę odebrać samochód wynajęty w Grecji

  Z naszymi dostawcami oferującymi lokalizacje odbioru pojazdów w całej Grecji, z pewnością znajdziesz idealne miejsce dla siebie, z którego najwygodniej będzie Ci odebrać i zwrócić samochód. Biura wypożyczalni najczęściej znajdują się w centrach, na kluczowych lotniskach i w portach. Dzięki naszym zaufanym partnerom dostarczamy najniższe stawki i największą flotę pojazdów do wyboru. Dlatego niezależnie, czy chcesz odwiedzić Rodos, lub inne ciekawe lokalizacje, będziesz miał niemal nieskończone możliwości odbioru wybranego pojazdu.

  Kiedy przyjedziesz już na miejsce, by odebrać samochód, wystarczy, że skierujesz się do wskazanego biura. Obecnemu pracownikowi musisz okazać dowód tożsamości, voucher Auto Europe i kartę kredytową. Karta musi być wystawiona na głównego kierowcę i zawierać wystarczające środki do złożenia depozytu. Depozyt zostanie zwrócony na kartę, kiedy pojazd zostanie zwrócony w takim samum stanie, w jakim był odebrany. Przed odjazdem upewnij się, że sprawdziłeś pojazd pod kątem możliwych uszkodzeń, by zaznaczyć je na formularzu odbioru. Zapoznaj się też z pełnymi warunkami i polityką paliwową.

  Porównaj stawki wynajmu samochodów na najpopularniejszych lotniskach i portach w Grecji

  • Port w Chani
  • Port w Korfu
  • Port w Heraklionie
  • Port w Zakynthos
  • Port w Salonikach
  • Port w Kalmacie

  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Grecji

  Auto Europe współpracuje z licznymi lokalnymi wypożyczalniami, jak Abby Car, Payless i Drive. Razem z większymi, globalnymi dostawcami, jak Hertz, National i Budget, jesteśmy w stanie zagwarantować wynajem samochodu w Grecji w niskich cenach. Dlatego niezależnie od tego, czy decydujesz się na wynajem w Heraklionie, czy Zakynthos, rezerwując z nami, zapewniasz sobie możliwość darmowej anulacji do 48 godzin przed odbiorem samochodu. Cały proces rezerwacyjny jest prosty i przejrzysty, z pełnymi warunkami najmuj, polityką paliwową i dodatkowymi opłatami zawsze dostępnymi do wglądu na każdym etapie rezerwacji.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Centauro
  Informacje o wypożyczalni samochodów Enterprise Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz Informacje o wypożyczalni samochodów National

  Aby uzyskać informacje dotyczące godzin otwarcia poszczególnych biur, skrzynek drop box do oddania kluczyków po godzinach pracy, z poradami co zrobić jeśli się spóźnisz lub chcesz anulować rezerwację, skontaktuj się z członkiem naszego wyszkolonego zespołu. A jeśli znajdziesz gdzieś lepszą ofertę, daj nam znać, a my dostosujemy naszą cenę dla Ciebie.


  Często zadawane pytania o wynajmie samochodów w Grecji

  Skontaktuj się z namiZe sporym doświadczeniem na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów, Auto Europe postara się zapewnić Ci wolne od stresu wakacje. Poniższa sekcja zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jakie mogą się pojawić rozważając wypożyczenie samochodu w Grecji. Przepisy drogowe są takie same w całej Grecji, więc nie ma znaczenia, czy wynajmujesz samochód w Salonikach, czy Kefaloni, zasady pozostają takie same. Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli masz więcej pytań lub wątpliwości.


  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Grecji?

  By wynająć samochódw Grecji, pamiętaj że minimalny wiek kierowcy to 21 lat. Pierwsza rezerwacja może być nieco trudna dla kierowców, którzy wynajmują samochód po raz pierwszy. Dlatego Auto Europe spieszy z pomocą każdemu. Ograniczenia mogą się różnić w zależności od wypożyczalni i konkretnej lokalizacji odbioru, dlatego można się spotkać z opłatami dla kierowców poniżej 26 lat, a w niektórych miejscach docelowych, obowiązują też opłaty za kierowcę seniora, jeśli masz powyżej 75 lat.

  Równie ważne jest, by pamiętać, że główny kierowca zawsze musi wpisać dokładny wiek podczas dokonywania rezerwacji przez system Auto Europe, aby w ten sposób upewnić się, że jesteś odpowiednio poinformowany o wszelkich ograniczeniach, jakie mogą się pojawić podczas Twojego wynajmu. Na stronie Auto Europe znajdziesz mnóstwo informacji, sprawdzając ikonę informacyjną podczas dokonywania rezerwacji z podanym konkretnym miejscem odbioru, kategorią samochodu i wypożyczalnią. Możesz też się przekonać o wysokości opłaty za młodego kierowcę lub kierowcę seniora w Ogólnych Warunkach na voucherze, jaki otrzymasz po potwierdzeniu rezerwacji.

   

  Czy mogę wynająć samochód w Grecji w jednym miejscu i zwrócić w innym?

  Tak. W większości przypadków wypożyczalnia samochodów w Grecji pozwala na zwrócenie ich pojazdów w innej lokalizacji, niż w tej, gdzie pojazd został odebrany, co nazywa się wynajmem w jedną stronę. Opłata za wynajem w jedną stronę jest zazwyczaj naliczana, jednak zależy to od danej wypożyczalni i kategorii samochodu. Dostawca może też narzucić dodatkowe ograniczenia, jak zakaz przewozu samochodu promem. Międzynarodowy wynajem w jedną stronę i podróżowanie między wyspami, w tym podróż między wyspą a kontynentem, nie jest dozwolone w Grecji.

  Klienci są zobowiązani powiadomić o wszystkich krajach, jakie zamierzają odwiedzić podczas dokonywania rezerwacji, które następnie będą wymienione na voucherze. W większości przypadków dostawca musi zatwierdzić wszelkie przekraczanie granicy. Szczegóły dotyczące opłaty za wynajem w jedną stronę (bez VAT) są dostępne pod stawką za wynajem samochodu, widoczne podczas dokonywania rezerwacji przez wyszukiwarkę Auto Europe. Informacja ta jest też jasno zaznaczona na voucherze, jaki jest wysyłany do klientów, kiedy rezerwacja zostanie potwierdzona.

  Opłaty za wynajem w jedną stronę są naliczane lokalnie w momencie odbioru z dostawcą, a nie są pobierane przez Auto Europe. Warto też pamiętać, że każda wypożyczalnia operuje w różnych biurach, co oznacza, że ceny, warunki i różne opcje dostępne, mogą się różnić w zależności od wypożyczalni. Opłąty znajdziesz na stronie Auto Europe, klikając ikonę informacyjną, a znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Są też one dostępne na voucherze, kiedy Twoje rezerwacja zostanie zatwierdzona.

   

  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wynająć samochód w Grecji?

  Tak. Karta kredytowa jest wymagana, jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Grecji, ponieważ dostawcy wymagają złożenia kaucji. Warto sprawdzić, czy na koncie jest wystarczająco dużo środków jeszcze przed wyjazdem. Jeśli nie powstanie żadna szkoda, kwota zostanie zdjęta, a pieniądze będą ponownie dostępne na koncie. Ważne jest, aby sprawdzić z wypożyczalnią samochód po oddaniu, aby potwierdzić, że wszystko jest w porządku.

  Karta kredytowa, podobnie jak reszta wymaganych dokumentów, musi zawsze być wystawiona na głównego kierowcę. Warto pamiętać, że podczas rezerwacji samochodów premium lub luksusowych, wypożyczalnia może zażądać dwóch kart kredytowych. Najczęściej akceptowane karty to Visa, Mastercard, Diners i American Express. Wszelkie informacje dotyczące kart kredytowych można z łatwością znaleźć na stronie Auto Europe, klikając ikonę informacyjną i sprawdź te dotyczące płatności w wypożyczalni. Sprawdź nasz wpis o kartach kredytowych i depozycie na blogu Auto Europe.

   

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Grecji?

  Prowadzenie pojazdu w innym kraju często może być zastraszającym lub stresującym doświadczeniem, dlatego zobacz poniżej porady dotyczące prowadzenia pojazdu, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Grecji i przygotuj się odpowiednio do wyjazdu.

  • Samochody w Grecji jadą po prawej stronie drogi, a wyprzedzają po lewej. Korzystanie z pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe dla kierowcy i wszystkich pasażerów.

  • Dzieci poniżej 3 roku życia muszą korzystać z odpowiedniego fotelika dziecięcego. Dzieci w wieku od 3 do 11 lat, mierzące do 1,35 m, muszą korzystać z odpowiedniego fotelika dziecięcego.

  • Ustawowy limit stężenia alkoholu we krwi w Grecji wynosi 0,5 mg / ml dla kierowców, którzy posiadali prawo jazdy od ponad dwóch lat i 0,2 mg / ml dla kierowców, którzy posiadali prawo jazdy przez mniej niż dwa lata.

  • Niepotrzebne użycie klaksonu może skutkować grzywną.

  • Policjanci nie pobierają grzywny na miejscu. Kierowcy mają raczej 10 dni na zapłacenie grzywny w publicznym biurze skarbowym.

  • Zasadniczo wynajętych samochodów nie można zabierać na promy. Jeśli chcesz podróżować między wyspami lub przekroczyć granicę, powinieneś wcześniej skontaktować się z Auto Europe, abyśmy mogli doradzić dostawcy, który może udzielić na to pozwolenia. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

  • Stacje benzynowe są zwykle otwarte do godziny 19:00 w ciągu tygodnia i zwykle są zamknięte przez cały dzień w niedzielę. Zgodnie z prawem na danym obszarze będzie otwarta jedna stacja benzynowa w nocy i w niedziele.

  • W Atenach i innych dużych miastach możesz natknąć się na niektóre samoobsługowe stacje benzynowe, ale w Grecji stacje benzynowe częściej mają asystenta, który napełni bak za Ciebie.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat prowadzenia samochodu w Grecji, sprawdź nasz poradnik z przepisami drogowymi.

   

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Grecji?

  Drogi krajowe w Grecji, znane jako Ethniki Odos, to drogi płatne (jedynym wyjątkiem jest droga krajowa na Krecie, która nie ma opłat drogowych). Kierowcy płacą za przejechany punkt poboru opłat przy zjeździe z autostrady. Główna droga, która prowadzi z międzynarodowego lotniska w Atenach do centrum miasta, jest także drogą płatną. Opłaty za przejazd nie są bardzo drogie i ogólnie rzecz biorąc, próba uniknięcia kosztów nie jest warta znalezienia alternatywnych tras (które i tak obejmowałyby wyższe koszty paliwa). Opłaty za przejazd należy uiścić w gotówce, więc wygodnie jest mieć drobne lub małe banknoty.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Grecji?

  Podstawowe stawki na stronie Auto Europe zawierają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, zabezpieczenie przed kradzieżą i CDW (Ograniczona odpowiedzialność w przypadku kolizji) z lub bez udziału własnego, w zależności od dostawcy. Należy wziąć pod uwagę, że CDW nigdy nie pokrywa wszystkich elementów pojazdu w razie uszkodzenia.

  Klienci mogą zdecydować się zakupienie pakietu Super Cover od Auto Europe, aby zapewnić ochronę na uszkodzenia tych części pojazdu, które są pominięte w podstawowym ubezpieczeniu. Prosimy pamiętać, że koszty tego zabezpieczenia mogą się różnić w zależności od lokalizacji, czasu trwania wynajmu, kategorii samochodu i dostawcy. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie, gdzie wytłumaczone są ubezpieczenia samochodu na wynajem i ich aspekty.

  Wszystkie wiadomości dotyczące CDW, zabezpieczenia przed kradzieżą, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej itp., możesz znaleźć, klikając ikonę informacyjną przy wyborze danego pojazdu, korzystając z wyszukiwarki Auto Europe. Informacje te są też jasno przedstawione w ogólnych warunkach podczas dokonywania rezerwacji i po jej potwierdzeniu.

  Niektóre wypożyczalnie samochodów w Grecji oferują, podczas odbioru, swoje pakiety ubezpieczeń. Prosimy pamiętać, że z naszym pełnym zabezpieczeniem, wszystko inne co jest oferowane przez dostawcę, jest całkowicie opcjonalne. Wszystkie ubezpieczenia zakupione od dostawcy nie są refundowane przez Auto Europe, nawet jeśli okazały się one niepotrzebne przy zwrocie pojazdu. Dodatkowe ubezpieczenia zazwyczaj naliczane są na każdy dzień wynajmu.

   

  Czy mogę zarejestrować dodatkowego kierowcę do mojego wynajmu samochodu w Grecji?

  Tak, możesz z łatwością zarejestrować dodatkowego kierowcę podczas rezerwacji samochodu, co zazwyczaj wiąże się z dodatkową opłatą, ale na stronie Auto Europe znajdziesz promocje z dodatkowym kierowcą gratis. Niektóre wypożyczalnie mają ofertę darmowego dodatkowego kierowcy wliczonego w stawkę dzienną, natomiast inni dostawcy naliczają dodatkową opłatę za dzień w momencie odbioru pojazdu. Dodatkowi kierowcy muszą być zarejestrowani na umowie najmu, ponieważ jeśli nie zostaną odpowiednio zarejestrowani, zostaną wykluczeni z ubezpieczenia, a co za tym idzie, jeśli coś się wydarzy, będą zobowiązani do zapłaty pełnej kwoty za poniesione szkody.

  Dodatkowi kierowcy, będą musieli przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie, jakie przedstawia główny kierowca, w momencie odbioru pojazdu. Co za tym idzie, osoba ta musi mieć ważne prawo jazdy i dowód osobisty lub paszport. Pod ikoną informacyjną na stronie Auto Europe możesz zobaczyć, ile kosztuje zarejestrowanie dodatkowego kierowcy na nadchodzący wyjazd.

   

  Czy mogę podróżować promem podczas wynajmu samochodu w Grecji?

  Zazwyczaj wypożyczalnia samochodów w Grecji nie pozwoli Ci na przejazdy promem, dlatego nie będziesz mógł podróżować między wyspami. Jeśli jednak chciałbyś mieć taką możliwość, spróbujemy znaleźć dla Ciebie dostawcę, który na to zezwala. Musisz poinformować Auto Europe z wyprzedzeniem o planach podróży na wyspy lub kontynent. Jeśli dostawca wyrazi zgodę na przemieszczanie się promem, mogą pojawić się dodatkowe opłaty lub ograniczenia.


  Dodatkowe opcje wynajmu pojazdów w Grecji

  Nie wszystkie samochody są takie same, a czasem mniejszy pojazd jest lepszy, w zależności od rodzaju wyprawy. Z nami otrzymasz dostęp do ogromnej floty pojazdów do wyboru wybierając wynajem samochodu w Grecji. Jeśli głównie planujesz pobyt w mieście, do prowadzenia i parkowania najlepiej sprawdza się kategoria mini. Jest to jednak opcja dla tylko dwóch osób z małym bagażem, dlatego ma pewne ograniczenia. Podobna kategoria, ale oferująca więcej przestrzeni, to kategoria ekonomiczna. Z łatwością pomieści do 4 osób razem z bagażem.

  Jeśli potrzebujesz nieco silniejszego silnika, możesz zdecydować się na wybranie samochodu w kategorii kompaktowej. Samochody te pomieszczą do 5 osób, z miejscem na bagaż i większą mocą silnika. Jeśli jednak chcesz pozwiedzać tereny wiejskie w Grecji, niewiele samochodów może się równać stabilnością, siłą i bezpieczeństwem, z naszymi pojazdami w kategorii SUV. Aby pomóc Ci wybrać odpowiedni samochód, sprawdź nasz przewodnik po flocie w Grecji, by otrzymać wszelkie informacje dotyczące poszczególnych kategorii.

  Samochody luksusowe na wynajem Kategoria VAN na wynajem Kampery na wynajem w Grecji

  Wynajem samochodów luksusowych - Z wyjątkowym pięknem i przepychem na zewnątrz i w środku, nasze pojazdy luksusowe są stworzone, by zachwycać. Biorąc udział w spotkaniu biznesowym, czy po prostu zwiedzając Grecję w stylu, zapewniamy, że nasze samochody Cię nie zawiodą. Z najnowszymi unowocześnieniami i wspaniałą mocą silnika, twój wyjazd z pewnością będzie niezapomniany. W Grecji mamy dostępne pojazdy takie, jak BMW X3, Mercedes CLA, Mercedes klasy C i E, Audi Q5 i wiele więcej.

  Wynajem samochodów w kategorii VAN w Grecji - Wizyta w Grecji jest świetnym doświadczeniem, ale wizyta w Grecji z rodziną i przyjaciółmi jest jeszcze lepsza. Nasze vany natomiast sprawią, że wyjazd będzie niezapomniany. Mając możliwość pomieszczenia całej grupy w jednym pojeździe, a nie w kilku osobnych, łączy się z wieloma korzyściami. Z vanem zaoszczędzisz pieniądze, czas i nie tylko. W Grecji możesz wynająć van dla 9 osób – z mnóstwem przestrzeni osobistej i na bagaż.

  Kampery na wynajem w Grecji - Grecja jest świetnym miejscem do wynajęcia kampera. Wolność, jaką zapewniają te pojazdy, jest nie do porównania. Korzystaj ze wszystkiego, co Grecja ma do zaoferowania, ze swojego domu na czterech kółkach. Odwiedzaj liczne kempingi w całym kraju. Wiele z nich oferuje nowoczesne udogodnienia i lokalizacje blisko atrakcji turystycznych. Kampery są droższe do wynajęcia, jednak jeśli podróżujesz w sześć osób, na dłuższą metę, takie rozwiązanie może być korzystniejsze.


  Przydatne linki

  Poradnik z informacjami turystycznymi w Grecji

  Przydatne wskazówki przy wynajmie samochodów