Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W ATENACH

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Ateny

  Przybywając na lotnisku w Atenach, najbardziej ruchliwej bazie lotniczej w Grecji, znajdujesz się w samym sercu największego kraju wakacyjnego w Europie. Zarezerwuj wypożyczalnię samochodów na lotnisku w Atenach dzięki Auto Europe, aby cieszyć się sprawnym wynajmem i świetnym początkiem wakacji. Dzięki naszym specjalnym ofertom zaoszczędzisz na wynajmie samochodów, a także zapewnisz najlepszą usługę wynajmu.

  Auto Europe stara się oferować wysokiej jakości usługi wynajmu samochodów w bardzo konkurencyjnych cenach, a także fantastyczną obsługę klienta. Dzięki partnerstwu z wieloma globalnymi wypożyczalniami samochodów jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom ogromną flotę pojazdów do wyboru, dzięki czemu z pewnością znajdziesz auto dla siebie na wakacje. Sprawdź nasze fantastyczne oferty, a jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się z nami kontaktować. Możesz mieć pewność, że z nami znajdzie się idealna wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Atenach, na Twój następny pobyt w Grecji. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Atenach od klientów Auto Europe i dowiedz się więcej też o naszych usługach.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowy port lotniczy w Atenach Eleftherios Venizelos, powszechnie zainicjowany jako „AIA”, rozpoczął działalność 28 marca 2001 r. i jest głównym międzynarodowym portem lotniczym obsługującym Ateny i region Attyki.

  Lotnisko Ateny (ATH)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Eleftherios Venizelos w Atenach
  Adres: Attiki Odos, Spata Artemida 19004, Grecja.
  Lokalizacja: Lotnisko znajduje się 43 km na południowy wschód od centrum miasta.
  Linie lotnicze operujące na lotnisku Ateny: Lotnisko jest głównym węzłem Aegean Airlines. Na lotnisku działa wiele krajowych i prywatnych linii lotniczych. Do najważniejszych należą: Air China, Air France, British Airlines, Emirates, KLM, Lufthansa, easyJet i Ryanair.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Atenach

  Stanowiska dostawców wynajmu samochodów znajdują się na poziomie przylotów. Pamiętaj o zabraniu vouchera, prawa jazdy i ważną kartę kredytową, wszystkie dokumenty wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcy, gotowe do odebrania samochodu z lotniska w Atenach. Zwróć uwagę na wszelkie uszkodzenia podczas odbierania samochodu i zaznacz to wszystko w raporcie wynajmu.

  Avis na lotnisku Ateny Avis na lotnisku Ateny
  Athens International Airport,
  Ateny, Grecja 190 04
  +30(210)353-3325
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Budget na lotnisku Ateny Budget na lotnisku Ateny
  Athens International Airport,
  Ateny, Grecja 190 04
  +30 21 0353 0553
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Goldcar na lotnisku Ateny Goldcar na lotnisku Ateny
  Athens International Airport,
  Ateny, Grecja 190 04
  +30 21 1411 4461
  Godziny otwarcia:
  Pon - Nd 07:00-23:00
  Enterprise na lotnisku Ateny Enterprise na lotnisku Ateny
  Athens International Airport,
  Ateny, Grecja 190 04
  +30 21 0349 9030
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Hertz na lotnisku Ateny Hertz na lotnisku Ateny
  Athens International Airport,
  Ateny, Grecja 190 04
  +30 21 0353 4900
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Thrifty na lotnisku Ateny Thrifty na lotnisku Ateny
  Athens International Airport,
  Ateny, Grecja 190 04
  +30 21 0353 4900
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień

  Terminale

  Lotnisko w Atenach składa się z dwóch terminali: głównego i satelitarnego, połączonych linią metra. Główny budynek terminalu ma trzy poziomy, jeden dla przylotów, jeden dla odlotów, a drugi z tarasem widokowym. Loty pozaeuropejskie i loty poza Schengen odbywają się w hali A, a hala B przeznaczona jest dla lotów krajowych i Schengen. Terminal satelitarny jest używany, gdy ruch wzrasta.

  Główny terminal ma 144 stanowiska odprawy i trzy oddzielne poziomy: przyloty, odloty i poziom z żywnością. Terminal satelitarny potrafi obsłużyć roczny ruch pasażerów do 6 milionów.

  Usługi na lotnisku

  Jako główna baza lotnicza w Grecji, lotnisko w Atenach jest dobrze wyposażone w sklepy i restauracje. W Centrum Handlowym na lotnisku znajduje się ponad 50 sklepów i wiele lokali gastronomicznych. Bank, wymiana walut, bankomaty i usługi pocztowe są dostępne w budynku terminalu. Dodatkowo istnieje bezpłatny dostęp do Wi-Fi w 45-minutowych sesjach.

  Na ateńskim lotnisku znajduje się też plac zabaw dla dzieci na 2. piętrze głównego budynku terminalu oraz inne udogodnienia, takie jak pokoje dziecięce, salony biznesowe, minimarket i inne.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Ateny

  Na lotnisku dostępne są trzy opcje transportu, oprócz wynajmu samochodu. Bezpośrednie połączenie z lotniska do Aten możesz uzyskać linią metra nr 3 i koleją podmiejską. Autobusy odjeżdżają do Aten z przystanków autobusowych znajdujących się pomiędzy wyjściami czwartym i piątym na poziomie przylotów. Postoje taksówek znajdują się przy wyjeździe trzecim na poziomie przylotów.

  W zależności od tego, dokąd chcesz przyjechać do Aten, podróż autem z wypożyczalni samochodów na lotnisku w Atenach może potrwać od około pół godziny do jednej godziny. Lotnisko sąsiaduje z autostradą A6, która prowadzi do Aten. Udaj się autostradą w kierunku centrum miasta i zjedź odpowiednim zjazdem do celu. Aby dotrzeć do Patras, jedź dalej autostradą A8, aby dotrzeć do miasta w około trzy godziny.

  Porady parkingowe

  Ponieważ główne atrakcje turystyczne w stolicy Grecji znajdują się w pobliżu stref dla pieszych, a niezamieszkane zatoki parkingowe mogą być trudne do znalezienia w centrum miasta, wybranie się samochodem na zwiedzanie Aten może nie być najlepszym pomysłem. Jeśli jednak musisz zaparkować pojazdem zapewnionym przez wynajem samochodów na lotnisku w Atenach z Auto Europe w centrum miasta, zwróć uwagę na znaki drogowe wskazujące na dozwolony parking. Niebieskie poziome linie oznaczają parking tylko dla mieszkańców, krótkoterminowe parkowanie z opłatą jest oznaczone białymi liniami, a obszary, w których nie można parkować, są oznaczone żółtymi liniami. Maksymalny czas parkowania to trzy godziny. Sposoby płacenia za parking obejmują kupony przedpłacone i karty przedpłacone, dostępne w sklepach z gazetami i kioskach. Odwiedź naszą stronę informacyjną dotyczącą jazdy w Grecji, aby poznać lokalne przepisy ruchu drogowego.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska