Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE GRECJA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Grecja

  Grecja posiada dobrze rozbudowaną sieć drogową. Do głównych autostrad zalicza się Odos Ethnikos 1 łącząca Ateny z Thessalonikami. Druga co do wielkości autostrada łączy Ateny z Koryntem, która na Peloponezie rozgałęzia się do Patras (Korynt) i Tripoli w centrum półwyspu. Większość dróg głównych posiada zwykle dwa pasy ruchu, po jednym w każdą stronę i składa się z nawierzchni utwardzonej. Drogi wiejskie szczególnie na wyspach są częściowo nieutwardzone.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Grecji dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle opłatę młodego kierowcy. Niektóre wypożyczalnie zastrzegają maksymalny wiek kierowcy do 70 lat. Dzieci w wieku powyżej 3 lat o wzroście do 1.50 m nie mogą podróżować na przednim siedzeniu pojazdu. Dzieci w wieku poniżej 3 lat powinny być przewożone w dostosowanym foteliku dziecięcym.

  Ograniczenie prędkości
  W Grecji obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 90 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Grecji obowiązuje ruch prawostronny. Używanie świateł mijania w nocy jest obowiązkowe, w dzień tylko w przypadku ograniczonej widoczności z powodu warunków atmosferycznych.

  Paliwo
  Generalnie stacje benzynowe w Grecji otwarte są zwykle w godzinach od 07:00 do 19:00. Benzyna bezołowiowa jest dostępna na terenie całego kraju.

  Opłaty
  Przejazd autostradami w Grecji jest płatny. Opłaty pobierane są w zależności od odcinka drogi i kategorii pojazdu.

  Parkowanie
  Najlepszą możliwością do zaparkowania samochodu jest parking hotelowy. W Atenach ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza wprowadzono ograniczenie parkowania z wyjątkiem miejsc z zainstalowanymi parkomatami. W centrum Aten przestrzegany jest zakaz ruchu samochodów tj. jeden dzień dla pojazdów z rejestracją parzystą, drugi - dla z nieparzystą. Ograniczenie to obowiązuje od poniedziałku do czwartku w godz. 7 - 20 i w piątki w godz. 7 - 15.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Grecji zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W przypadku podróży poza granicę kraju należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe i firmy wynajmującej. Podróż samochodem promem na inne wyspy greckie bez potwierdzenia na voucherze Auto Europe nie jest dozwolona.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Grecji jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Grecji nie jest możliwy.