Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA ZAKYNTHOS

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na Zakynthos - niskie stawki wynajmu

  Odkrywaj niesamowite piękno Wysp Jońskich, a wypożyczalnia samochodów na Zakynthos ułatwi Ci dotarcie do wszystkich wyjątkowych miejsc i atrakcji. Ta czarująca wyspa znana jest z wyjątkowych, krystalicznie czystych wód, wspaniałego nabrzeża, odosobnione jaskinie i ikonowa plaża Navagio. Plaża Navagio znana jest też jako plaża z wrakiem statku, z powodu wydarzenia, jakie miało miejsce 2 października, 1980 roku. Frachtliner osiadł na mieliźnie w okolicy plaży Navagio Beach po sztormie i statek został opuszczony i porzucony. Do tej pory wrak tego statku jest zakopany w białym piasku na wydmie na plaży. Kolejne miejsce warte odwiedzenia na wyspie to Narodowy Park Morski na Zakynthos. W okolicy będziesz mógł podziwiać niesamowite widoki oraz podziwiać morskie stworzenia, ponieważ Zakynthos ma idealne środowisko dla zwierząt oceanicznych, jak dla żółwia morskiego karetta.

  Auto Europe oferuje usługi wynajmu samochodów na całym świecie, aby każdy podróżnik mógł znaleźć u nas coś dla siebie, korzystając z najniższych stawek dostępnych w internecie. Dzięki naszym licznym partnerstwom z renomowanymi wypożyczalniami z różnych stron świata jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom bardzo szeroki zakres pojazdów w różnych kategoriach, dlatego z pewnością znajdziesz idealny pojazd dopasowany do twoich planów wyjazdowych do Zakynthos. Wypróbuj naszą wyszukiwarkę online już teraz lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby omówić swoje plany podróży.

  Jaki jest ruch na drogach na Zakynthos?

  Jazda na wyspie nie powinna sprawić Ci problemów, jednak pamiętaj, aby uważać na ruch drogowy na Zakynthos, ponieważ kilka mniejszych dróg nie jest w takim samym stanie utrzymanych, jak inne większe drogi. Powierzchnia tych dróg może być śliska od oleju, piasku i soli z oceanu, dlatego pamiętaj, aby jeździć ostrożnie. W zachodniej części wyspy znajduje się więcej górzystych terenów, natomiast na wschodzie tereny są płaskie. Decydując się na wynajem samochodu, podczas jazdy trzymaj się blisko prawej strony drogi, aby mieszkańcy mogli Cię wymijać, ponieważ niektórzy kierowcy mogą być nieco łagodniejsi na drogach. Auto Europe stworzyło też przewodnik o przepisach drogowych w Grecji dla swoich klientów, dlatego upewnij się, że rzucisz na niego okiem, zanim wyruszysz w drogę.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym na Zakynthos?

  W Zakynthos nie ma zbyt wielu ograniczeń związanych z parkowaniem, w porównaniu z innymi popularnymi miejscami docelowymi w Grecji, co jednak nie oznacza, że nie znajdziesz tu znaków drogowych dotyczących parkowania, dlatego miej na nie oko. W większych miastach na wyspie oraz w popularnych miasteczkach wypoczynkowych dla turystów znajdują się strefy, gdzie parkowanie dozwolone jest tylko po jednej stronie ulicy. Obowiązuje też zasada parzystych i nieparzystych miesięcy, kiedy zmieniają się strony ulic, gdzie można parkować.

  Lotnisko na Zakynthos

  Lotnisko na Zakynthos znajduje się około 8 kilometrów na południe od centrum miasta, a dzięki dobremu połączeniu, łatwo jest się do niego dostać, jeśli po wylądowaniu pierwsza na twojej liście miejsc do odwiedzenia jest wypożyczalnia samochodów na Zakynthos. Pomiędzy miastem a lotniskiem nie ma zbyt wielu połączeń transportem publicznym, dlatego samochód na wynajem jest najlepszą opcją, aby szybko i łatwo dostać się do każdego wybranego miejsca.

  Międzynarodowe lotnisko Macedonia na Zakynthos (SKG)
  Strona internetowa: www.aia.gr
  Adres: EO Aerodromiou Thessalonikis, Zakynthos 551 03, Grecja
  Telefon:30 231 098 5000

  Co robić na Zakynthos

  Na Wyspach Jońskich na Zakynthos (Zante) różnica pomiędzy górzystą północą a płaskim południem i wschodem, gdzie znajduje się większość plaż, jest ogromna. Tereny na północy wyspy oferują piękne widoki na białe wapienne klify opadające stromo do zatoczek i tworzących jaskinie, jak na plaży Navagio, gdzie dotrzeć można tylko łodzią. Większość miejsc no południowym zachodzie, w okolicy zatoki Laganas, jest częścią Greckiego Narodowego Parku Morskiego, ponieważ jest to naturalne środowisko, gdzie wykluwają się żółwie morskie.

  • Navagio: Na północnym wschodnie Zakynthos znajduje się jaskinia otoczona wapiennymi klifami. Pod nimi znajduje się biała plaża oraz szczątki MV Panagiotis, statku, który osiadł tu na mieliźnie i został porzucony w roku 1980. Możesz na dwa sposoby podziwiać naturalne piękno tego miejsca: Oglądając je z góry, udając się samochodem do punktu widokowego na plaży Navagio, by podziwiać jedne z najbardziej wyjątkowych widoków na całej wyspie, ze starym wrakiem i błękitnymi wodami w jaskini poniżej. Alternatywnie, możesz tu przypłynąć wypożyczoną łodzią lub załapać się na wycieczkę promem z Porto Vromi, Agios Nikolaos Port w Volimes lub miasta Zakynthos na wschodnim wybrzeżu.

  • Plaża Kalamaki: Jedna z plaż w Greckim Narodowym Parku Morskim, Kalamaki znajduje się we wschodniej części zatoki Laganas i możlwe, że jest najlepszą plażą na całej wyspie. Linia brzegowa jest chroniona, co oznacza, że wszelkie ośrodki turystyczne znajdują się daleko od plaży. Nie ma tu nic więcej oprócz jednego baru wypożyczającego parasole i leżaki. A ponieważ jesteś w parku narodowym, plaża jest dobrze utrzymana. Złoty piasek jest czysty, a plaża powoli opada ku ciepłym przejrzystym wodom.

  • Błękitne Jaskinie: Mały port w Skinari na północy Zakynthos to miejsce wypadowe dla wycieczek do Błękitnych Jaskiń, do których można dotrzeć tylko z wody. W kilka minut będziesz dryfować na czystej wodzie w otoczeniu naturalnych sklepień i jaskiń w wapiennych ścianach i klifach. Nazwa tych naturalnych formacji nie jest przypadkowa, ponieważ woda tutaj może być opisana jako mleczno-niebieska z powodu gry światła i otoczenia wapiennych klifów. Podczas tej wycieczki skorzystaj z okazji na kąpiel w wodach w okolicy jaskiń i nie przestrasz się, gdy twoja skóra zrobi się nietypowo blada pod powierzchnią wody!

  • Wyspa Marathonisi: Ta wysepka w zatoce Laganas na południe od Zakythos, często nazywana jest Wyspą Żółwi, ponieważ to tu najczęściej wykluwają się małe żółwie morskie. Z tego powodu Marathonisi jest niezamieszkana, a odwiedzający muszą opuścić plaże przed zachodem słońca latem, aby żółwie mogły wyjść spokojnie na brzeg i złożyć jaja. W południowych portach w Limni Keriou i Laganas możesz zabrać się na rejs, aby poobserwować żółwie, na łodzi, która ma przeszklone dno. Ponieważ wody są czyste, będziesz mieć spore szanse na zobaczenie chociaż jednego.

  • Kościół Agios Dionisios: Relikty Św. Dionizosa, świętego patrona wypy, są trzymane w tym kościele, położonym w porcie w mieście Zakynthos, gdzie znajdują się od 1717. Jego relikwiarz jest zabierany na parady przez miasto podczas jego święta 24 sierpnia, a jego sarkofag jest otwierany codziennie przed południem, dla wierzących i wyznawców. Oryginalny kościół został zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1893 roku, obecnie zrekonstruowany budynek pochodzi z 1948 roku i był jednym z nielicznych budynków, jakie przetrwały trzęsienie ziemi w 1953 roku. Powstałe w klasycznym stylu neobizantyjskim sklepienie kolebkowe i ściany kościoła Agios Dionisios, udekorowane są freskami, jak Panagia Madonny i Dzieciątka Jezus w absydzie.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym na Zakynthos

  Zakynthos, wyspa należąca do Wysp Jońskich jest wyjątkowym miejscem do odwiedzenia podczas wakacji ze względu na zróżnicowane krajobrazy, morskie żółwie, białe plaże, wapienne klify, błękitne wody i wiele więcej. Decydując się na wynajem samochodu na Zakynthos, zapewniasz sobie najwygodniejszy, najszybszy i najbardziej elastyczny sposób na zwiedzanie wszystkich atrakcji, jakie oferuje wyspa. Jeśli jednak chcesz zobaczyć jeszcze więcej, możesz udać się na pobliskie wyspy. Pamiętaj jednak, by sprawdzić, czy podróż promem z wynajętym samochodem jest dozwolona przez twojego dostawcę. Auto Europe przygotowało też dla Ciebie krótki przewodnik, aby zainspirować Cię do zwiedzania:

  Wypatrywanie żółwi

  Wybierz się na zaplanowaną wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć jedną z największych atrakcji na wyspie - żółwie. Podczas wycieczki, nie tylko będziesz mógł podziwiać te wspaniałe zwierzęta, ale też odwiedzisz piękną plażę Kalamaki, gdzie żółwie składają jaja. Co więcej, daje ci to szansę na odkrywanie naturalnego piękna zatoki Lagana z podwodnym rajem i korzystaj z przystanków, by wskoczyć do wody i popływać, na przykład w cudownych jaskiniach Keri i wspaniałych czystych wodach przy wyspie żółwi, lub przepływając pod łukiem Keri (wyjątkowej formacji skalnej). Będziesz też mieć okazje na kilka pięknych zdjęć Wyspy Cameo w tle lub podczas spaceru przez drewniany most linowy. Na koniec nasiąknij nieco grecką kulturą, odwiedzając nagradzane muzeum oliwy Aristeon.

  Jaskinia przemytników

  Udaj się na rejs do Jaskini Przemytników nazywanej też plażą z wrakiem, podziwiając wybrzeże Zakynthos podczas wycieczki jednodniowej. Na rej możesz załapać się z miasta Zante i zrelaksować się podczas przepływania obok pięknych plaż i miasteczek wypoczynkowych. Po drodze możesz też podziwiać nietypowe Błękitne jaskinie, aż wreszcie zatrzymasz się przy Jaskini Przemytników, aby popływać i nacieszyć się otaczającymi widokami. W drodze powrotnej do portu zrób ostatni przystanek, aby popływać jeszcze w ciepłych wodach. Wycieczka ta jest idealnym pomysłem dla całej rodziny.

  Kefalonia

  Naciesz się pięknymi widokami i kulturą na sąsiedniej greckiej wyspie Zakynthos Kefalonii, podczas wycieczki jednodniowej. Po rejsie promoem z Zakynthos możesz podziwiać wspaniałą wyspę samochodem (jeśli dozwolone jest przez wypożyczalnię), lub autobusami, odwiedzając najważniejsze miejsca, jak jaskinie Drogarati i plażę Myrtos. Nie przegap też okazji, by załapać się na wycieczkę łodzią do podziemnego jeziora Melissani. Zakończ swoją wyprawę w stolicy Argostoli, zanim wrócisz do portu na połączenie promem z powrotem. Przed powrotem jednak nie zapomnij zjeść lokalnych przysmaków.

  Olympia

  Podążaj śladami pierwszych herosów olimpijskich, podczas wycieczki jednodniowej z Zakynthos do starożytnej Olimpii. Załap się na prom z kontynentu i wybierz się w podróż do tego wielkiego stanowiska archeologicznego, gdzie możesz podziwiać pozostałości po historycznym miejscu narodzin Zawodów Olimpijskich, a nawet możesz wypróbować swoich sił i przebiec się po oryginalnej bieżni. Dowiedz się więcej na temat historii tego wyjątkowego miejsca od archeologicznego przewodnika i podziwiaj wystawy ze starożytnymi artefaktami w muzeum dostępnym na miejscu. Wybierz się też na lunch i koniecznie kup kilka pamiątek, zanim wrócisz do Zakynthos.

  Jak poruszać się po Zakynthos

  Poruszanie się po Zakynthos jest stosunkowo proste, jeśli wziąć pod uwagę niektóre większe i popularne miejsca docelowe w Grecji. Sieć transportu publicznego składa się z autobusów, które oferują połączenia pomiędzy znanymi miasteczkami wypoczynkowymi dla turystów na wyspie. W sezonie autobusy kursują wcześniej ranem i jeżdżą do późnego wieczora. Rozkład jazdy z przystankami i godzinami kursowania, możesz znaleźć na przystankach autobusowych. Oprócz autobusów możesz też skorzystać z promów, którymi dostaniesz się na kontynentalną Grecją, gdzie możesz odwiedzić inne wspaniałe miasta, jak na przykład Ateny.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Zakynthos