Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA KORFU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Korfu - klejnot Morza Śródziemnego

  Wypożyczalnia samochodów w Korfu

  Korfu to grecka wyspa na Morzu Jońskim. Jest to druga co do wielkości z Wysp Jońskich i, w tym jej małe wyspy satelitarne, stanowi margines północno-zachodniej granicy Grecji. Wyspa jest częścią jednostki regionalnej Korfu i jest administrowana jako jedna gmina, która obejmuje również mniejsze wyspy Ereikoussa, Mathraki i Othonoi. Korfu jest siedzibą Uniwersytetu Jońskiego.

  Wyspa związana jest z historią Grecji od początków mitologii greckiej. Jej historia jest pełna bitew i podbojów. Ruiny starożytnych greckich świątyń i innych stanowisk archeologicznych starożytnego miasta Korkyra znajdują się w Palaiopolis. Średniowieczne zamki przerastające strategiczne miejsca na wyspie są dziedzictwem walk w średniowieczu przeciwko najazdom piratów i Osmanów. Dwa z tych zamków otaczają stolicę, która jest jedynym miastem w Grecji, które jest tak ufortyfikowane. W rezultacie stolica Korfu została oficjalnie uznana przez rząd grecki za Kastropolis („miasto zamkowe”). W 2007 r. stare miasto zostało dodane do listy światowego dziedzictwa UNESCO, zgodnie z zaleceniem ICOMOS. Wyspa jest ogólnie bardzo popularnym miejscem turystycznym

  Korfu leży na Morzu Jońskim w pobliżu brzegów południowej Albanii i północnej części kontynentalnej Grecji. Po Kefalonii Korfu jest drugą co do wielkości wyspą Jońską. Od 1960 roku, kiedy wyspa stała się coraz bardziej popularnym miejscem turystycznym, lokalne ośrodki morskie ustąpiły miejsca hotelom przeznaczonym dla większej liczby turystów. Jednak większość terenu górskiego, pokrytego lasami lub gajami oliwnymi, pozostała niezmieniona. Najwyższym szczytem wyspy jest Pantokrator na wysokości 906 m, z którego w słoneczny dzień można zobaczyć Włochy. Architektura na wyspie jest wspomnieniem historii Korfu, oprócz pozostałości starożytnej Grecji i Rzymu, istnieją również pałace europejskiej arystokracji, takie jak Habsburg czy Di Savoia.

  Auto Europe oferuje wysokiej jakości wynajem samochodów w najbardziej konkurencyjnych cenach w ponad 24 000 lokalizacjach na całym świecie. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie spełnić Twoje najwyższe oczekiwania. Dzięki naszej współpracy zarówno z dostawcami lokalnymi, jak i międzynarodowymi, przedstawiamy naszym klientom duży wybór kategorii pojazdów. Auto Europe może zorganizować wynajem jaki oferuje wypożyczalnia samochodów w Korfu na lotnisku, w centrum miasta lub w Acharavi - małym mieście na północy wyspy. Korzystając z przeglądarki Auto Europe możesz dokonać rezerwacji w zaledwie kilka kliknięć myszką lub możesz skontaktować się z naszymi specjalistami pod +48 222 639 537 jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy. Jeśli interesują Cię doświadczenia naszych klientów z wyjazdu, sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów na Korfu na naszej stronie.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Korfu, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Korfu

  Dzięki współpracy z najlepszymi wypożyczalniami samochodów na świecie, Auto Europe jest w stanie oferować swoim klientom szeroki wybór lokalizacji odbioru pojazdów w Korfu, co oznacza, że możesz odebrać samochód w centrum miasta i w kilka minut wyruszyć już w trasę. Oprócz licznych dostawców dostępnych na lotnisku w Korfu znajdziesz kilka dogodnie zlokalizowanych biur w innych części miasta, które często są niedaleko najlepszych atrakcji w Korfu, jak przy ulicy Sheikh Zayed, Korfu Creek i w czarującej dzielnicy Al Seef, jednej z najstarszej części miasta. Co więcej, znajdziesz z nami opcję wynajmu samochodu w jedną stronę, aby odebrać pojazd w jednym miejscu i zwrócić go w innym, dla dodatkowej elastyczności i większych możliwości.

  Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, kiedy decydujesz się na wynajem samochodu w Korfu, nasza wyszukiwarka ułatwi Ci poszukiwanie i znalezienie najlepszego pojazdu i najbardziej dogodnej lokalizacji odbioru na nadchodzącą wycieczkę. Po wpisaniu wybranych dat zobaczysz interaktywną mapę ze wszystkimi punktami odbioru i zwrotu samochodów dostępnymi w Korfu.

  Lotnisko w Korfu

  Lotnisko Korfu znajduje się w pobliżu centrum miasta, a jego pas startowy leży bezpośrednio nad brzegiem morza, co zapewnia spektakularne widoki przy lądowaniu i starcie! W 2017 r. Fraport-Greece przedstawił swój plan generalny dla 14 regionalnych portów lotniczych, w tym międzynarodowego lotniska na Korfu.Natychmiastowe działania, które zostały wdrożone, gdy tylko Fraport-Greece przejął operacje, obejmowały ogólne oczyszczenie lotniska, poprawę oświetlenia i urządzeń sanitarnych oraz oznaczenia obszarów lotniska, a także zaoferowanie bezpłatnego WiFi i zapewnienie spełnienia norm bezpieczeństwa pożarowego w całym lotnisko i okoliczna nieruchomość. Stanowiska dostawców są dogodnie zlokalizowane w strefie przylotów.

  Oficjalna nazwa: Korfu Międzynarodowe Lotnisko Ioannis Kapodistria (CFU)
  Adres: Korfu 491 00, Grecja
  Strona internetowa: www.cfu-airport.gr
  Telefon: +30 2661 089602


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Korfu

  Auto Europe to jedna z najlepszych firm pośredniczących w wynajmie samochodów, obecnie oferująca szeroki zakres dobrze zlokalizowanych punktów odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 różnych miejscach docelowych na świecie. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i współpracy z globalnymi i lokalnymi wypożyczalniami możemy oferować najwyższy poziom usług i najniższe ceny dostępne na rynku.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Abbycar Informacje o wypożyczalni samochodów Green Motion Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Budget

  Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących wypożyczalni samochodów, z jakimi współpracujemy i ich warunkach najmu, czy polityce, jak godziny otwarcia biur lub masz pytania związane z obowiązującymi ograniczeniami wiekowymi, nasi specjaliści rezerwacyjni są dla ciebie dostępni telefonicznie, lub możesz wysłać do nas e-mail, a my odpowiemy tak szybko, jak się da i pomożemy Ci zaplanować wynajem samochodu w Korfu.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Korfu

  Skontaktuj się z nami

  W poniższej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez osoby, których interesują wypożyczalnie samochodów Korfu. Czytaj dalej, aby otrzymać kilka porad dotyczących szerokiego zakresu tematów jak karty kredytowe, opcje zabezpieczeń, przepisy drogowe, parkowanie i nie tylko. Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych informacji, skontaktuj się z naszym oddziałem rezerwacyjnym, pod +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci pomoże przejść przez proces rezerwacyjny i pomoże zaplanować wyjazd.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Korfu?

  Tak. Potrzebujesz karty kredytowej, aby zablokować na niej wysokość depozytu. Podczas odbioru, dostawca będzie wymagał przedstawienia ważnej karty kredytowej wystawionej na imię i nazwisko głównego kierowcy, zgodnie z tym, jak widnieje na voucherze, więc upewnij się, że masz na karcie odpowiednie środki. Upewnij się, że przed odjazdem z wypożyczalni, przedstawiciel firmy sprawdzi z tobą pojazd i podpisze dokument, potwierdzając odbiór. Przy standardowym wynajmie pojazdu wymagana jest tylko jedna karta kredytowa, jednak wynajmują samochód luksusowy, dostawca będzie mógł wymagać przedstawienia dwóch kart kredytowych (jak Visa, Mastercard, Diners, American Express, itd.).

  Z łatwością sprawdzisz jakie karty kredytowe są wymagane przez dostawcę podczas dokonywania rezerwacji na stronie Auto Europe, niezależnie od tego, jaka wypożyczalnia samochodów w Korfu cię interesuje. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w sekcji "płatności u wypożyczalni" w szczegółach ceny danej oferty, kiedy wybierzesz pojazd i dostawcę. Polecamy odwiedzenie naszej strony poświęconej szczegółowym informacjom o kartach kredytowych i depozycie, aby przygotować się do wyjazdu.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Korfu?

  Wypożyczalnia samochodów w Korfu dostępna przez Auto Europe, ubezpiecza wszystkie swoje pojazdy zgodnie z podstawowymi wymogami w Grecji, czyli wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Klient zobowiązany jest zapłacić za uszkodzenia spowodowane przez wypadek i za kradzież, ale tylko do pewnej sumy, nazywanej udziałem własnym. Zawsze warto jest wiedzieć, jakie ubezpieczenie jest najlepsze na twój nadchodzący wyjazd, dlatego warto jest sprawdzić informacje o poszczególnych ubezpieczeniach na naszej stronie, przed dokonaniem rezerwacji.

  Jednym z lepszych rozwiązań jest pakiet, jaki Auto Europe oferuje podróżnym w przystępnej cenie o nazwie Zwrot Udziału Własnego z Super Cover. Pakiet pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy pojazdu, zapewniając Ci dodatkowy spokój na drodze. Więcej informacji otrzymasz na stronie w "szczegółach ceny". Cena za to dodatkowe zabezpieczenie, zależna jest od lokalizacji, kategorii pojazdu i czasu trwania wynajmu. Wykupując nasze zabezpieczenie, wciąż jesteś zobowiązany zapłacić wypożyczalni za szkody na pojeździe, a po zakończonym wynajmie możesz ubiegać się o zwrot od Auto Europe. Podczas ubiegania się o zwrot ważne jest, by załączyć wszystkie wymagane dokumenty, aby otrzymać zwrot kosztów, tak szybko, jak się da.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Korfu?

  W Korfu przede wszystkim podążaj za przepisami- tak jak w domu. Na Korfu jest wiele wąskich i krętych dróg, więc zdobądź się na cierpliwość i dodaj trochę czasu na planowany dojazd, gdziekolwiek chcesz się udać. Szczególną ostrożność należy zachować na bardziej wiejskich drogach, ponieważ może pojawić się wiele dużych dziór w jezdni - zwłaszcza po okresie deszczowym w zimie i wczesną wiosną. Nie stanowią problemu do poruszania się, tak długo jak wiesz o ich istnieniu. Warto również zauważyć, że w pewnych porach roku, a zwłaszcza późnym latem, na drodze mogą znajdować się zgniecione oliwki - nic dziwnego, ponieważ miejsce to składa się z około 70% gajów oliwnych. Oliwa z oliwek i jak każdy inny olej może być śliska powodując zagrożenie na drodze.

  Pamiętajcie, że miejscowi jeżdżą tu od dłuższego czasu, a wbrew niektórym raportom stali się biegli w zrozumieniu wyżej wymienionych warunków. Tak więc bez zrozumienia tego może wydawać się, że lekceważą zasady, do których niektórzy mogą być przyzwyczajeni, ale w pewnym sensie i po uzyskaniu kilku dni doświadczenia będziecie w pewien sposób dostosowywać się, a nawet cieszyć się z jazdy.

  Jedną z głównych rzeczy do zrozumienia jest podejście lokalnych do wyprzedzania. Podobnie jak w większości miejsc, nikt nie lubi utknąć za wolno poruszającym się pojazdem na kilometrach wąskich i stromych dróg. Zamiast utrzymywać pozycję na prawo od drogi, uważa się za dobrą jazdę, jeśli zatrzymasz się lub zwolnisz z włączonym kierunkowskazem i pozwolisz szybszemu pojazdowi się wyminąć. Jeśli tak zrobisz, zatrąbią, gdy przejdą obok. To jest podziękowanie, a nie narzekanie.

  Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach jazdy na Korfu odwiedź naszą stronę z informacjami drogowymi w Grecji.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Korfu?

  Duża liczba dobrze utrzymanych parkingów będzie do Twojej dyspozycji w Korfu. W mieście oferowane są parkingi krótkoterminowe i długoterminowe, a także usługi parkingowego w niektórych lokalizacjach. Za parking można zapłacić gotówką w kabinach obsługi klienta. Płatności kartą kredytową w automatach wyjazdowych są możliwe tylko na lotnisku KED i na lotnisku w Korfu, umieszczając najpierw swój bilet, a następnie kartę kredytową. Jeśli masz szczęście znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasta, spodziewaj się maksymalnego pobytu do 3 godzin. Miejsca parkingowe na białej linii wskazują płatny parking z przedpłaconymi biletami, które można uzyskać w prawie każdym kiosku w Korfu. Niebieskie linie oznaczają bezpłatny parking dla mieszkańców.

   

  Czy mogę wynająć samochód w Korfu i podróżować na inne wyspy?

  Podróż do kontynentalnej Grecji nie jest dozwolona, jednak niektórzy dostawcy, jak Auto Union i Enterprise zezwalają na podróż promem na inne greckie wyspy. Aby zapewnić sobie taką możliwość, podróżni muszą mieć pisemne zezwolenie od Auto Europe i wybranego dostawcy i zakupić lokalnie ubezpieczenie na każdy przejazd promem.


  Korfu przewodnik turystyczny

  Korfu ze swoimi świetnymi winami, dużą ilością pomników historycznych, idyllicznych plaż, ślicznych małych wiosek i smacznej kuchni, wyspa ta jest warta odwiedzenia przez ludzi, którzy chcą w pełni skorzystać z pobytu w Grecji. W mieście Korfu znajduje się większość najlepszych atrakcji na wyspie. Sensownie zatem jest rozpocząć zwiedzanie jednego z najbardziej czarujących i historycznych miejsc nad Morzem Śródziemnym właśnie od tego wspaniałego greckiego miasta. Jeśli chcesz podzielić się jazdą podczas wynajmu, sprawdź czy możesz zarejestrować dodatkowego kierowcę gratis, korzystając z naszych regularnych promocji.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Korfu

  Wypożyczalnia samochodów w Korfu to idealna opcja na zaiedzanie miasta i okolicy. W Auto Europe jednak proponujemy też opcje zwiedzania dalej położonych miejsc, które również oferują liczne aktrakcje i fantastyczne widoki. Sprawdź poniższe propzycje wycieczek jednodniowych z Korfu.

  Paleokastritsa

  Odwiedzając okolicę koniecznie sprawdź plaże i miasto Paleokastritsa. Znajduje się tu 6 wspaniałych zatok, które otoczone są drzewami oliwnymi i cyprysowymi. Jest to idealne miejsce na popołudniowe pływanie lub po prostu leniuchowanie na plaży. Znajdziesz tu także wiele tawern i restauracji, w tym pobliski bar Akron Beach, który jest doskonałym miejscem na posiłek lub drinka. Jesteś w Grecji, więc nie jest niespodzianką, że relaks na pięknej plaży jest jedną z najlepszych atrakcji na Korfu. W rzeczywistości główna plaża w Paleokastritsa jest znana jako jedna z najlepszych plaż w Grecji.

  Canal d’Amour w Sidari

  W Sidari, gdy jesteś na północnym krańcu wyspy, koniecznie odwiedź Canal d'Amour lub kanał miłości. Formacje skalne wokół tego obszaru są kolorowe, kruche i bardzo wyjątkowe. Znajdziesz ludzi leżących na plaży lub skaczących z klifów do czystej wody. Jest tu kanał, który prowadzi pod urwiskiem. Mówi się, że jeśli przepłyniesz, małżeństwo będzie czekać na ciebie za rogiem. Niezależnie od tego, czy to prawda, nadal jest to jedna z najpopularniejszych rzeczy do zobaczenia na Korfu. Kanał nie jest zbyt długi i nie będziesz całkowicie pod wodą, więc nie ma problemu by oddychać przez cały czas, przepływając przez niego.

  Wyspa Korfu

  Ponieważ Korfu jest tak blisko Europy kontynentalnej, dotarcie tutaj jest również łatwe. Możesz wybrać szybki lot z dowolnego miejsca w Europie, z krótkim postojem w Atenach. Jeśli jesteś w pobliżu, możesz także zabrać łódź na wyspę Korfu! Będąc na łodzi, będziesz miec też świetne połączenie z Albanii lub Włoch. Przy tak wielu wyspach, które można odwiedzić w Grecji, może być trudno zdecydować, którą wybrać. Jeśli interesują Cię piękne plaże, doskonałe restauracje, miejsca kultu religijnego, kultura i historia oraz wspaniałe zakwaterowanie, wyspa Korfu jest odpowiednia dla Ciebie.

  Góra Pantokrator

  Najwyższy szczyt Korfu znajduje się na północy wyspy, osiągając 906 metrów i dostępny z drogi. Na szczycie znajduje się kawiarnia, stacja telekomunikacyjna i klasztor z końca XVII wieku. Możesz dotrzeć tutaj z wycieczką minibusem z wielu nadmorskich kurortów na Korfu lub dojechać samemu samemu. Widoki po drodze są niesamowite, jeśli można się zrelaksować wystarczająco długo, aby się nimi cieszyć. Kiedy dotrzesz na szczyt góry, zobaczysz Wyspy Jońskie, Grecki kontynent, Albanię, ale także Apulię na obcasie włoskiego buta 130 kilometrów na zachód.

  Paxos i Antipaxos

  Doświadcz piękna Paxos i Antipaxos podczas całodniowego rejsu z korfu. Odwiedź jaskinie morskie i idylliczne plaże. Przeglądaj miasto Gaios i ciesz się czasem zakupów. Wyspy Paxos i Antipaxos słyną z wina i malowniczych plaż. Podczas tego całodniowego rejsu zatrzymasz się na wyspie Antipaxos, która ma jedną z najpiękniejszych plaż Morza Śródziemnego. Podziwiaj piękno złotego wybrzeża, kontrastując z krystalicznie czystą wodą. Ciesz się kąpielą, gdy zatrzymasz się w Gaios, stolicy Paxos. Wykorzystaj swój wolny czas na zwiedzanie małego miasteczka. Kupuj w sklepach z pamiątkami, zjedz lunch lub ochłódź się lodami.

  Błękitna laguna

  Błękitna laguna to greckie Karaiby! Wpłyń do jaskini łodzią i odwiedź 2 piękne plaże do pływania i nurkowania! Ciesz się smacznym greckim posiłkiem ze wspaniałym widokiem i odwiedź grecki kontynent. Idealna opcja dla rodzin! Rozpocznij dzień wyjeżdżając z portu miasta Korfu lub portu Lefkimmi, w zależności od tego, który port jest bliżej. Zatrzymaj się na plaży Błękitnej laguny, aby cieszyć się piękną plażą, nurkując lub podziwiając wspaniały widok, jeśli nie chcesz pływać. nie zapominij spędzić trochę czasu na kontynencie greckim, gdzie mozesz zwiedzać małą wioskę rybacką Syvota. Ciesz się wolnym czasem spacerując po wiosce, wypij miłą kawę lub skosztuj lokalych lodów.

  Co robić w Korfu

  Bujne wnętrze, dziewicze wybrzeże, wyjątkowe formacje skalne i romantyczna stolica. Wszystko to i wiele więcej można znaleźć na wyspie Korfu, miejscu, które zachwyca podczas podróży do Grecji. Położony na najbardziej wysuniętym na północ (i najbardziej popularnym) łańcuchu Wysp Jońskich, Korfu jest rzeczywiście bardzo blisko Grecji kontynentalnej i Albanii. Ze względu na bliskość z Europą kontynentalną, Wyspa Korfu była jedną z pierwszych greckich wysp, które doświadczyły masowej turystyki. Z tego powodu Korfu ma wiele opcji zakwaterowania, restauracji i barów oraz bardziej kosmopolityczny klimat niż sąsiednie wyspy.

  • Wynajem łodzi: Czy wiesz, że na wielu wyspach w Grecji możesz wynająć łódkę i rozerwać się wzdłuż wybrzeża? Nawet jeśli nie masz licencji? Jeśli szukasz rzeczy do zrobienia na Korfu, które są wyjątkowe i zabawne, wynajem łodzi to zdecydowanie to. Wybierz się na północno-wschodnią stronę Korfu i by spotkać się z wypożyczalnią. Po szybkim podpisaniu dokumentów i jednorazowym odebraniu łodzi, możesz wyruszać na wodę. Łódź, w zależności od dostępności, może mieć 45 koni mechanicznych i pomieścić sześć osób, lub cztery wygodnie. Wynajem samochodu w Korfu jest koniecznością dla poruszania się po wyspie i oglądania jej wnętrza, ale wynajęcie łodzi to doskonały sposób na zwiedzanie wybrzeża.

  • Wycieczka po centrum miasta: To wpisane na listę UNESCO miasto jest absolutnie piękne. Ze względu na panowanie weneckie od XIV wieku do końca XVIII wieku, wenecka architektura wciąż znajduje się na tej wyspie. Z weneckim budynkami, dwiema fortecami, wąskimi uliczkami i licznymi restauracjami, miasto Korfu to miejsce, w którym chcesz spędzić trochę czasu na zwiedzaniu. Wybierz się na spacer po uliczkach z pastelowymi domami z balkonami z kutego żelaza i drewnianymi okiennicami. Przejdziesz przez pełne charakteru, brukowane alejki, które z czasem ustępują miejsca otwartym placom wypełnionym stolikami z zatłoczonych restauracji wysypujących się na ulicę. Odwiedź miasto zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, aby zobaczyć je w dwóch różnych światłach.

  • Degustacja oliwy: Na wyspie Korfu znajduje się ponad 4 miliony drzew oliwnych, z czego 95% to odmiany lianolia. Istnieje kilka produktów, których Grecy używali przez wieki, a jednym z nich jest oliwa z oliwek. To zawsze była duża część ich diety, tradycji i historii. Gaje oliwne zapewniają ludziom pracę i pożywienie, i to od wielu lat. Gubernator miasta prowadzi rodzinnym zakład produkcji oliwy, obecny od pięciu generacji na wyspie Korfu. Jest to jedna z najlepiej nagradzanych oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek nie tylko smakuje wyśmienicie, ale ma również niesamowite korzyści zdrowotne. Upewnij się też, że zarezerwujesz wycieczkę po gajach oliwnych.

  • Produkcja miodów: Innym greckim produktem stosowanym od wieków jest miód, zarówno dla przyjemności, jak i leczenia dolegliwości. Hipokrates powiedział, że ten Nektar Bogów „oczyszcza owrzodzenia, zmiękcza wrzody warg i leczy rany”. Arystoteles wierzył, że miód przedłuża życie. Popularnie zwany Pan Honey (Panagiotis Vasilakis), menedżer w Korfu Palma Hotel opuścił stresującą karierę w Atenach i zamienił ją na pszczelarstwo na Korfu - handel, o którym nic nie wiedział przed przybyciem. Teraz prowadzi produkcję jednych z najlepszych miodów na wyspie, więc nie przegap okazji odwiedzenia jego sklepu i spróbowaniu kilku odmian.

  • Starożytne klasztory: Na wyspie Korfu jest ponad 800 kościołów i klasztorów. Kilka wartych wyróżnienia to Klasztor Vlacherna i Klasztor Paleokastritsa. Podczas jazdy na południe z lotniska trudno byłoby nie zauważyć klasztoru Vlacherna, który znajduje się na wodzie, na własnej wyspie. Wyspa jest właściwie połączona z lądem kamiennym mostem, który przecina zatokę. Obecnie Klasztor Vlacherna jest cichym miejscem z otaczającymi go drzewami cyprysowymi oraz psami i kotami wędrującymi po okolicy. Ciekawy fakt, była tutaj kręcona scena do filmu Jamesa Bonda "Tylko dla Twoich oczu". Drugim obowiązkowym klasztorem jest Paleokastritsa. Lokalizacja tego miejsca kultu religijnego jest oszałamiająca. Wizyta w tym klasztorze (poświęconym Maryi Dziewicy), położonym na bujnym wzgórzu nad plażą o tej samej nazwie, otoczonym przez przepiękne klify i piękne zatoki, jest koniecznością.

  • Wycieczka rowerowa: Spróbuj oderwać się od pięknych plaż i romantycznych miast, aby wybrać się na przejażdżkę rowerową. Wynajęcie roweru górskiego do samodzielnego zwiedzania lub na wycieczkę to doskonały sposób na poznanie wnętrza wyspy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy bardziej zaawansowanym cyklistą, istnieje tu trasa dla Ciebie. Sprawdź opcje w Korfu Mountain Bike Shop, aby wypożyczyć rower GIANT lub zarezerwować wycieczkę.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Korfu