Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W SALONIKACH

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Salonikach - niskie stawki wynajmu

  Położone we wschodniej części Macedonii, ograniczone górami na północy i Morzem Egejskim na południu, Saloniki są ucieleśnieniem wszystkich cech charakterystycznych śródziemnomorskiego klimatu z gorącym i suchym latem i łagodną zimą. Saloniki są najbardziej wysuniętą na północ bramą wjazdową do Grecji i drugim pod względem wielkości miastem w kraju, który wita licznych odwiedzających pełną serdeczności gościnnością i eklektycznym połączeniem starego i nowego, spokojnego i głośnego, typowo greckiego i międzynarodowego. Saloniki są doskonale położone, do rozpoczęcia zwiedzania północnej Grecji, a wypożyczalnia samochodów w Salonikach ułatwi Ci dotarcie do między innymi wspaniałego półwyspu Chalkidiki z turkusowym, czystym morzem.

  Pozwól Auto Europe być swoim zaufanym partnerem i zorganizuj wynajem samochodu w Salonikach w niskiej cenie. Dzięki naszej owocnej kooperacji z głównymi lokalnymi i globalnymi wypożyczalniami samochodów jesteśmy w stanie dostarczyć Ci największy dostępny wybór pojazdów do wynajęcia w Salonikach i w Grecji. Skontaktuj się z naszymi agentami od rezerwacji, aby uzyskać pomoc podczas dokonywania rezerwacji lub otrzymać odpowiedź na wszelkie pytania związane z wynajmem i podróżą. Wsiądź do wynajętego samochodu i odkrywaj ukryte plaże i schowane jaskinie w okolicy przez całe lato!

  Jaki jest ruch na drogach w Salonikach?

  Prowadzenie samochodu w Salonikach nie różni się wielce od większości miast na południu Europy. Pamiętaj jednak, że ruch drogowy zwiększa się znacznie latem i w weekendy. Upewnij się też, że masz opracowaną alternatywną trasę do miejsca docelowego w godzinach szczytu. Wybierz się wynajętym samochodem na południe autostradą i w około pięć godzin później możesz zwiedzać Ateny. Możesz też wybrać wyjazd na weekend nad Jeziorem Ochrydzkim w pobliskim Fyrom.

  Limit prędkości na drogach w Grecji wynosi 100-120 km/h na autostradach, chyba że jest zaznaczone inaczej i 50 km/h na terenie zabudowanym, jeśli nie znaki drogowe nie wskazują ograniczenia. Większość znaków drogowym ma rysunki, więc są one łatwo zrozumiałe. Stacji benzynowych jest sporo, jednak pamiętaj, żeby mieć przy sobie gotówkę, ponieważ w wielu przypadkach karty kredytowe nie są akceptowane. Uważaj na ludzi otwierających drzwi podczas parkowania i oczekuj nieoczekiwanego. Dowiedz się więcej o przepisach drogowych w Grecji w naszym szczegółowym przewodniku.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Salonikach?

  Decydując się na wynajem samochodu w Salonikach, nie powinieneś mieć większych problemów z parkowaniem ze względu na liczne bezpłatne parkingi położone kawałek od centrum miasta. Jeśli zdecydujesz się zostawić swój wynajęty pojazd na jednym z nich, możesz z łatwością skorzystać z usług transportu publicznego. Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum miasta, może być natomiast bardziej problematyczne i trudne. Są jednak specjalnie wytyczone strefy parkowania i parking uliczny, a w obydwu przypadkach pobierane są opłaty za każdą godzinę postoju. Zwróć uwagę na automaty i pobierz odpowiedni bilet po zaparkowaniu.

  Lotnisko w Salonikach

  Położone zaledwie 16 kilometrów od centrum miasta, Lotnisko w Salonikach jest łatwo dostępne samochodem i transportem publicznym. Lotnisko jest trzecim pod względem wielkości portem w kraju po międzynarodowych lotniskach w Atenach i Heraklionie. Port został otwarty w roku 1930 i było drugie pod względem ruchu lotniczego w Grecji i trzecie pod względem ruchu pasażerskiego w 2016, z niemal 6 milionami obsłużonych pasażerów. Jest to główny port lotniczy w północnej Grecji i obsługuje Saloniki razem z popularnym turystycznym miejscem docelowym Chalkidiki oraz okoliczne miasta w centralnej Macedonii.

  Międzynarodowe lotnisko Macedonia w Salonikach (SKG)
  Strona internetowa: www.aia.gr
  Adres: EO Aerodromiou Thessalonikis, Saloniki 551 03, Grecja
  Telefon:30 231 098 5000

  Co robić w Salonikach

  Port, miasteczko akademickie i kulturalny gigant, Saloniki w centralnej Macedonii są drugim pod względem wielkości miastem w Grecji. Przez stulecia Saloniki były też drugim największym miastem w Imperium Bizantyjskim, ustępując miejsca tylko Konstantynopolowi. Od tamtego czasu, Chrześcijańskie i Bizantyńskie pozostałości w postaci kościołów, jak Hagios Demetrios i Hagia Sophia są częścią strefy wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • Biała Wieża w Salonikach: Symbol Saloników, cylindryczna, sześciopoziomowa Biała Wieża, często jest uwieczniana na pocztówkach i pamiątkach i często jest ty, co ludzie wyobrażają sobie o mieście, kiedy odwiedzają Grecję. Budynek ten powstał, aby wzmocnić wschodnią część przystani, dlatego wieża znajduje się nad samą wodą i została dobudowana w XV wieku, kiedy Saloniki zostały przejęte przez Imperium Ottomańskie. Ze średnicą 23 metrów, wieża mierzy 34 metry i mieści w sobie muzeum historii Saloników, określone przez Muzeum Bizantyjskie.

  • Muzeum Archeologiczne: Udając się do Saloników, jednym z ważniejszych miejsc do odwiedzenia, jest Muzeum Archeologiczne z archaicznymi, chrześcijańskimi, hellenistycznymi i romańskimi artefaktami odnalezionymi w mieście i całej Macedonii. Znajdziesz w mieście zabytki z VI wieku ze świątyni jońskiej, a także kompleks pałacowy zbudowany w IV wieku przez cesarza, Galeriusa. Odkryj też rekonstrukcję macedońskich grobowców odnalezionych niedaleko, w Agia Paraskevi.

  • Hagios Demetrios: Po tym jak patron Salonik, święty Demetriusz zginął męczeńską śmiercią w IV wieku, w tym samym miejscu powstał kościół. Na początku budynek, jaki tu powstał, był często burzony i niszczony przez ogień, aż jego ostateczna forma przybrała postać pięcionawowej bazyliki na początku roku 630. Kościół znany jest z paneli wyłożonych mozaiką z 630 do 730 roku, ukazującą Demetriusa z dziećmi, a cały budynek jest rzadkim przykładem sztuki z czasów następujących po śmierci cesarza Justiniana.

  • Ladadika: Zaraz za portem, chwilę drogi spacerem od Placu Arystotelesa, znajduje się historyczna dzielnica Ladadika, z kolorowymi domami, pracowniami i magazynami na brukowanych uliczkach wyłożonych stolikami z restauracji. Jedno z najlepszych miejsc do zwiedzania w Salonikach, Ladadika była kiedyś chaotyczną dzielnicą kupców, w której osiedliło się wielu sefardyjskich Żydów. Nazwa “Ladadika” pochodzi od sklepów, w których dawniej sprzedawało się oliwę i inne produkty robione z oliwek. Podczas wojen w XX wieku, dzielnica ta stała się kosmopolityczną dzielnicą czerwonych latarni, przepełnioną przyprawami i małymi firmami z całego świata.

  • Muzeum Kultury Bizantyjskiej: W 11 galeriach tego fantastycznego muzeum, ukazana jest historia imperium Bizantyjskiego z artefaktami zebranymi z całej Macedonii. Pochodzą one z różnych okresów czasowych, od początków założenia imperium przez Konstantyna w IV wieku i wprowadzenia chrześcijaństwa, jako jego religii, aż do upadku z powodu Imperium Ottomańskiego, w XV wieku. W kolekcji muzeum znajdują się manuskrypty, drewniane ikony, biżuteria, materiały z IV wieku, stemple, mozaiki, obrazy naścienne, posągi, stare księgi i nowoczesne obrazy zainspirowane sztuką bizantyjską.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Salonikach

  Saloniki położone na północy i w centrum Macedonii, oferują doskonałe połączenia do dalej położonych greckich atrakcji wartych odwiedzenia podczas wakacji, jak wspaniałe Ateny. W zależności od tego, czy wolisz spędzać czas aktywnie, czy podczas wyjazdu wolisz się zrelaksować, możesz wybrać na przykład wspinaczkę na boską górę Olimp, lub zdecydować się na cały dzień w łaźniach. Cokolwiek wybierzesz, Auto Europe przygotowało dla Ciebie krótki przewodnik, aby zainspirować Cię do zwiedzania, a przed wyruszeniem w trasę, skontaktuj się też z naszymi specjalistami, aby dowiedzieć się więcej odnośnie swoich możliwości podróży w Grecji.

  Góra Olimp

  Wybierz się do mistycznego domu greckich bogów podczas wycieczki jednodniowej na majestatyczną Górę Olimp. Zwiedzaj ruiny starożytnego miasta i świątynię dedykowaną Zeusowi w miejscu wykopalisk archeologicznych Dion. Zobacz też wykopane posągi i inne relikty, które zostały przeniesione do muzeum. Naciesz oczy piękną grecką scenerią i naturalnym pięknem Olimpu. Po wspinaczce i kilku wspaniałych zdjęciach udaj się do wioski Litochoro, by doświadczyć greckiej kultury, zatrzymać się na pyszny posiłek i przejść na spacer po cudownej dolinie Enipea.

  Pozar Łaźnie Termalne i Edessa

  Podążanie śladami Aleksandra Wielkiego i innych historycznych macedońskich postaci historycznych może być czasem trudnym i męczącym wyzwaniem, dlatego doświadczeni podróżnicy z pewnością z chęcią wybiorą się do centrum Salonik i zarezerwują sobie chwilę na odpoczynek. Zamiast jednak spędzić ten czas w hotelu lub lokalnym spa, wybierz się wynajętym samochodem na kąpiel we wspaniałych wodach w Loutra Pozar. Naturalnie ciepłe wody w Pozar przyciąga do siebie licznych odwiedzających z całej Macedonii. Zabierz swoich przyjaciół, czy rodzinę i zrelaksujcie się wspólnie podczas wycieczki całodniowej do łaźni termalnych.

  Meteora

  Doświadcz bogatej historii i wyjątkowego designu klasztoru Meteora, podczas jednodniowej wycieczki wynajętym samochodem. Wyrusz z Saloników z miejsca, gdzie się zatrzymujesz i udaj się w podróż przez równiny w centralnej części Grecji, aby dotrzeć do dalej położonych miejsc wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak klasztor położony na szczycie klifu. Zwiedź przynajmniej dwa z sześciu pozostałych klasztorów. Decydując się na przewodnika, otrzymasz liczne informacje dotyczące początków powstania klasztorów i ich dziedzictwa. Zatrzymaj się też na pożywny posiłek w mieście Kalambaka, aby uzupełnić tę wycieczkę do inspirującego i świętego miejsca docelowego.

  Jezioro Kerkini

  Jezioro Kerkini jest jednym z 10 najcenniejszych wodnych siedlisk w Grecji z około 300 gatunkami ptaków i rzadkich zwierząt. Między innymi możesz tu podziwiać piękne flamingi i wspaniałe bizony spacerujące obok Ciebie. Wszystko to, w połączeniu wspaniałych widoków na górę Beles i pięknej doliny Serres daje zachwycające wrażenie. Zatrzymując się na tamie na jeziorze Kerkini (strefa Lithotopos) możesz podziwiać i obserwować wszelkiego rodzaju ptaki na wodzie. Niedaleko tam znajduje się też strefa, gdzie możesz się wybrać na przejażdżkę konną, jeśli przygoda sprzyja. Następnie możesz udać się na filiżankę gorącej kawy i zrobić przystanek na farmie, zaledwie kilka kilometrów dalej, gdzie zobaczysz majestatyczne bizony przechadzające się obok Ciebie. Udając się kawałek dalej do wioski Vironia, możesz zatrzymać się w tradycyjnej greckiej tawernie na wyśmienity posiłek.

  Półwysep Athos

  Zwiedzaj historyczne wybrzeża greckiego półwyspu Athos podczas całodniowej wycieczki z przeprawą promem z Saloników. Dowiedz się więcej o pochodzeniu wschodnich ortodoksyjnych wierzeń, zwiedzając klasztory wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO na górze Athos. Następnie udaj się na zwiedzanie czarującej wioski Ouranoupoli. Wybierając się na wycieczkę promem, będziesz mógł nacieszyć się podczas widowiska z greckimi tańcami i tradycyjną muzyką podczas podróży powrotne do portu.

  Jak poruszać się po Salonikach

  Wypożyczalnia samochodów w Salonikach jest najlepszą opcją, ponieważ miasto Saloniki obecnie oferuje jedynie usługi autobusowe transportu publicznego. Bilety autobusowe są w miarę przystępnych cenach i możesz skorzystać z połączeń między miastem a lokalizacjami położonymi na obrzeżach. Oprócz szerokiej sieci połączeń publicznych autobusów, bez problemu możesz też skorzystać z usług taksówek, co jednak jest nieco droższą opcją. Wynajem samochodu załatwi Ci najlepszy i najbardziej elastyczny sposób na poruszanie sie po Salonikach i dalej położonych miejscach w Grecji.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Saloniki