Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU HERAKLION

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Heraklionie

  Kreta to wyspa a niesamowitej historii, a jako stolica wyspy, Heraklion gości turystów przez cały rok, a większość z nich przybywa na lotnisko w Heraklionie. Jest to popularne miejsce docelowe dla wielu podróżników, ze względu na krystalicznie czyste wody i wspaniałe widoki. Pomimo dramatycznej przeszłości, miasto zachowało wiele historycznych budynków i architekturę, której przykłady można znaleźć w starej części miasta przy porcie.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Heraklionie ułatwi ci zwiedzanie wszystkich pięknych miast, jakie miasto ma w swojej ofercie. Muzeum Archeologiczne znane jest ze znalezisk z epoki Minojskiej, natomiast Dysk Phaistosa to relikt ze starożytnej cywilizacji. W słynnym Pałacu Knossos możesz zobaczyć labirynt Minotaura i zwiedzić ten zawiły kompleks, który pochodzi z tego samego okresu co piramidy w Egipcie.

  Auto Europe oferuje świetne oferty wynajmu samochodów na całej Krecie, w tym w Heraklionie i na jego lotnisku, bramy wjazdowej na tę wspaniałą wyspę, gdzie spędzisz wakacje. Aby upewnić się, że twój wynajem przebiegnie bezproblemowo, wybierz jedną z naszych partnerskich wypożyczalni dostępnych na lotnisku i ciesz się pobytem we wspaniałych starożytnym mieście Heraklion. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o naszych usługach, wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi agentami, którzy udzielą ci wszelkich odpowiedzi i porad.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko w Heraklionie jest drugim pod względem wielkości portem lotniczym w Grecji, zaraz po lotnisku w Atenach i jest dogodnie zlokalizowane zaledwie 5 km na wschód od centrum miasta. Lotnisko obsługuje około 8 milionów pasażerów każdego roku, z sezonowymi lotami z kilku miejsc docelowych w Europie. Nowe, międzynarodowe lotnisko Kasteli jest w trakcie budowy i według planu, w 2025 roku ma zastąpić lotnisko w Heraklionie, jako główny węzeł komunikacyjny dla Krety.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko Heraklion Nikos Kazantzakis (HER)
  Adres: Ikarou Street, Heraklion 716 01, Grecja
  Telefon: +30 281 0397 129/136
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Większość linii lotniczych obsługiwanych na lotnisku w Heraklionie jest sezonowych, a znaleźć można na przykład: Wizz Air, TUI fly, Transavia, Vueling, Ryanair, Lufthansa, Jet2, EasyJet, British Airlines, Air France i Aegean Airlines.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Heraklionie

  Twoja wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Heraklionie, podobnie, jak reszta dostawców, ma swoje stanowisko w hali przylotów na terminalu, dlatego z łatwością odbierzesz swój wynajęty samochód zaraz po przylocie. Po odebraniu bagażu dojdziesz do ogólnej strefy przylotów, gdzie znajdują się biura partnerskich wypożyczalni Auto Europe. Poniżej znajdziesz listę kilku dostawców dostępnych w porcie, razem z godzinami otwarcia, jednak należy pamiętać, że mogą one się zmieniać.

  Aby szybko odebrać wynajęty pojazd, przygotuj swoje prawo jazdy, voucher od Auto Europe i kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy. Nazwa twojego dostawcy znajduje się po sekcją "Informacje o odbiorze". Zwróć uwagę na obowiązującą Cię politykę paliwową, aby zwrócić pojazd z odpowiednią ilością paliwa.

  Avis na lotnisku Heraklion Avis na lotnisku Heraklion
  Strefa Przylotów Ikarou Street,
  Heraklion, Grecja 716 01

  +30 281 0229 402
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00-22:00
  Alamo na lotnisku Heraklion Alamo na lotnisku Heraklion
  Strefa Przylotów Ikarou Street,
  Heraklion, Grecja 716 01

  +30 281 0226 002
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Budget na lotnisku Heraklion Budget na lotnisku Heraklion
  Strefa Przylotów Ikarou Street,
  Heraklion, Grecja 716 01

  +30 281 0229 402
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Enterprise na lotnisku Heraklion Enterprise na lotnisku Heraklion
  Strefa Przylotów Ikarou Street,
  Heraklion, Grecja 716 01

  +30 281 0226 002
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Europcar na lotnisku Heraklion Europcar na lotnisku Heraklion
  Strefa Przylotów Ikarou Street,
  Heraklion, Grecja 716 01

  +30 281 0242 009
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:30 - 21:00

  Terminale

  Z tylko jednym terminalem, Lotnisko w Heraklionie obsługuje zarówno loty krajowe jak i międzynarodowe. Z powodu niewielkich rozmiarów, niedaleko miasta Kasteli powstaje nowe większe międzynarodowe lotnisko. Na terminalu mieści się hala przylotów i odlotów razem w jednym budynku. Strefa odlotów dzieli się na odloty do Schengen, oraz poza Schengen i do miejsc w kraju. Na małym i dogodnie zaprojektowanym lotnisku, bez problemu znajdziesz wypożyczalnie samochodów i inne udogodnienia na lotnisku w Heraklionie, zawłaszcza, że większość usług znajduje się bardzo blisko siebie.

  Usługi na lotnisku

  Pomimo tego, że port ma niewielki terminal, znajdziesz tu wszystkie najważniejsze udogodnienia. Są tu między innymi kantory wymiany walut, pocztę, bankomaty, budki telefoniczne i biuro rzeczy zagubionych. Nie martw się jeśli nie zdążyłeś kupić pamiątki podczas pobytu w mieście i na wyspie, ponieważ jest tu dobrze wyposażony sklep wolnocłowy i kilka innych sklepów. Znajdziesz tu też opcje jadalniane, aby umilić czas podróżnikom czekającym na swój lot. Punkt informacyjny jest czynny przez cały dzień i znajduje się w hali przylotów, a pokój dla rodziców z dzieckiem, w hali odlotów. Terminal oferuje też dwie hale, gdzie serwowane są przekąski, alkohole i dostępne jest darmowe Wi-Fi. W obydwu halach palenie jest zakazane, ale dla palaczy przeznaczone są specjalne pomieszczenia.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Heraklionie

  Przyjazd na lotnisko w Heraklionie z centrum miasta jest stosunkowo, a najlepiej jest skorzystać z drogi Ikarou, która zabierze Cię do portu w około 10 minut. Jeśli chcesz się dostać na lotnisko z Chanii, możesz udać się trasą VOAK/E75, kótra zabierz Cię na lotnisko wzdłuż wybrzeża, a przejazd zajmie Ci około 2 godziny.

  Przewoźnik autobusowy KTEL oferuje usługi z połączeniem między lotniskiem i cnetrum miasta co 10-15 minut od 6 rano do północy. Ponieważ rtasa do miasta trwa około 20 minut, czas oczekiwania nie jest długi latem i zimą. Ponieważ na lotnisku jest tylko jeden terminal, łatwo jest znaleźć stację autobusową, wychodząc przez główne drzwi, skręcając w prawo i podążając za znakami. Wszystkie autobusy ze znakiem IRAKLIO kończą swój przejazd na głównej stacji w Heraklionie. Biletów autobusowych nie zakupisz online, więc pamiętaj, żeby mieć ze sobą nieco drobnych podczas wejścia na pokład.

  Lokalne taksówki będą na Ciebie czekać przed halą przylotów. Licencjonowane taksówki są szare, korzystają z taksometru i mogą przewieźć do 4 pasażerów. Jeśli podróżujesz w grupie większej niż 4 osoby, najlepiej jest zamóić z wyprzedzeniem taksówkę van, inaczej będziecie musieli podróżować osobno.

  Porady parkingowe

  Opcje parkingowe są nieco limitowane na lotnisku, ponieważ większość podróżnych przyjeżdża autobusami lub taksówkami. Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Heraklionie, jeśli chcesz tam zaparkować, musisz wybrać pomiędzy parkingiem długoterminowym lub krótkoterminowym, chyba że zwracasz samochód. Zazwyczaj na lotniskach na Krecie parking dla klientów jest darmowy, a port w Heraklionie nie jest wyjątkiem. Na lotnisku dostępnych jest 500 miejsc parkingowych, a możesz też skorzystać z punktu szybkiego odbioru i zostawienia pasażerów.

  Jeśli chcesz skorzystać z parkingu krótkoterminowego, znajdziesz go zaraz naprzeciwko budynku terminalowego. Z niewielką odległością do przebycia i dostępnymi wózkami bagażowymi, autobusy wahadłowe nie są tu potrzebne. Parking jest otwarty w tych samych godzinach co budynek terminalowy. Wybierając parking długoterminowy, powinieneś zarezerwować miejsce na jednym z prywatnych parkingów przy lotnisku oferujących konkurencyjne stawki, zwłaszcza że niektóre mają darmowe połączenia autobusami wahadłowymi. Parkingi te są w pełni bezpieczne, ponieważ zarządzane są przez prywatne firmy. Można zakupić bilety tygodniowe i miesięczne i dostępna jest płatność kartą.

  Na wyspie parking jest dostępny niemal na wszystkich ulicach w miastach, jednak czasem wciąż trudno jest znaleźć wolne miejsce. W niektórych strefach wymagane jest, aby kierowcy zakupili bilet za postój w kiosku lub małych sklepach nazywanych periptero. W mieście dostępne są też publiczne parkingi w różnych strefach i dzielnicach. Odwiedź też naszą stronę, aby poznać przepisy drogowe w Grecji, przed udaniem się na wakacje.

  Przydatne linki

  Lotnisko Heraklion