Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU SALONIKI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Salonikach

  Zapewnij sobie dostęp do całego bogactwa możliwości zwiedzania północnej Grecji, decydując się na pojazd, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Salonikach! Odbierz swój zarezerwowany samochód zaraz po wylądowaniu i możesz ruszać na odkrywanie śródziemnomorskich krajobrazów. Podczas wyjazdu korzystaj z lokalnych ofert i produktów, jak wino i oliwki z gajów oliwnych, wygrzewaj się na piaszczystych plażach i relaksuj w ciepłych, krystalicznie czystych wodach.

  Z Auto Europe jako partnerem na drodze, możesz z łatwością uzyskać dostęp do jednych z najlepszych ofert i najniższych stawek wynajmu samochodów na lotnisku w Salonikach. Ponieważ Grecja od dawna należy do jednych z ulubionych wakacyjnych miejsc docelowych wśród miłośników słońca, plaż i sportów wodnych. Polecamy zarezerwowanie samochodu na wynajem na lato z wyprzedzeniem, ponieważ dostępność może być niska z powodu dużego zapotrzebowania. Aby uzyskać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wynajmu samochodów, nie tylko w Grecji, skontaktuj się z naszym wyszkolonym zespołem rezerwacyjnym Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Salonikach, nazwane lotniskiem "Makedonia", jest międzynarodowym portem lotniczym obsługującym Saloniki, drugie pod względem wielkości miasto w Grecji. Lotnisko znajduje się około 13 km na południowy wschód od miasta w Thermi. Jest to największe lotnisko w Grecji po lotnisku w Atenach i Heraklionie. Port ten doświadcza sporego ruchu turystycznego w ciągu roku, z 6 milionami pasażerów obsłużonych w 2016 roku.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko w Salonikach (SKG)
  Adres: EO Aerodromiou Thessalonikis, Thessaloniki 551 03, Grecja
  Telefon: +30 231 098 5000
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Na lotnisku w Salonikach funkcjonują wszystkie większe linie lotnicze, łącząc regularnie miasto z resztą Europy.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Salonikach

  Z Auto Europe, będziesz w stanie wybierać spośród największej floty pojazdów dostępnej na rynku, z największymi międzynarodowymi dostawcami i lokalnymi wypożyczalniami, by zapewnić sobie najwyższej jakości wynajem. Przeczytaj dokładnie swój voucher przed udaniem się do Grecji i upewnij się, że w pełni zaznajomiłeś się z ogólnymi warunkami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszymi agentami rezerwacyjnymi telefonicznie lub wysyłając e-mail. Pamiętaj, by mieć przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, w tym kartę kredytową wystawioną na głównego kierowcę, która jest wymagana podczas odbioru, niezależnie od płatności przy dokonywaniu rezerwacji, ponieważ jest to wymóg nałożony przez dostawców.

  Poniżej znajdziesz szybki przegląd kilku naszych partnerskich wypożyczalni samochodów w Salonikach, które znajdziesz na lotnisku w Salonikach. Polecamy zapoznać się z godzinami otwarcia biur dostawców, aby uniknąć dodatkowych opłat za odbiór lub zwrot po godzinach pracy. Jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany w Twoim locie, musisz natychmiast powiadomić o tym swojego dostawcę i zespół rezerwacyjny Auto Europe.

  Avis na lotnisku Saloniki Avis na lotnisku Saloniki
  EO Aerodromiou Thessalonikis,
  Saloniki, Grecja 551 03

  +30 231 047 3858
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00-24:00
  Thrifty na lotnisku Saloniki Thrifty na lotnisku Saloniki
  EO Aerodromiou Thessalonikis,
  Saloniki, Grecja 551 03

  +30 231 047 3952
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00-21:00
  Budget na lotnisku Saloniki Budget na lotnisku Saloniki
  EO Aerodromiou Thessalonikis,
  Saloniki, Grecja 551 03

  +30 231 047 3858
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 02:00

  Terminale

  Jako drugie pod względem wielkości lotnisko w Grecji, port lotniczy w Salonikach obsługuje liczne połączenia zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych lotów. Lotnisko składa się z jednego terminala pasażerskiego i jednego budynku terminalowego dla cargo. Główny budynek terminala mieści w sobie wszystkie usługi i udogodnienia, jakie powinny się znaleźć na międzynarodowym lotnisku. Port jest też dopasowany, aby bez problemu poruszali się po nim pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Salonikach dostarcza pasażerom wszystkie najważniejsze usługi z licznymi udogodnieniami, takimi jak bankomaty, kantor wymiany walut i poczta. Z wyjątkiem dwóch hal VIP, lotnisko nie oferuje pokoi konferencyjnych. Z trzema restauracjami i kilkoma kawiarniami dostępnymi w różnych częściach budynku terminalowego, możesz zrelaksować się przed lotem, obserwując przylatujące i odlatujące samoloty, ponieważ większość z nich oferuje widok na pasy startowe. Oprócz pokoi dla rodziców z dzieckiem rodziny mogą wykorzystać czas podczas czekania i zabrać swoje pociech do wytyczonej strefy zabaw. Jeśli chcesz zrobić szybkie zakupy, udaj się do sklepów wolnocłowych znajdujących się w strefie odlotów i zabierz ze sobą do domu lokalne produkty i pamiątki.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Salonikach

  Z lotniska w Salonikach możesz się udać do centrum miasta podążając za znakami. Udaj się na trasę A/D Thessalonikis Neon Moudanion/A25 w stronę Agios Pavlos. Zjazd oznaczony A25 pokieruje Cię do centrum miasta. W drodze powrotnej opuść centrum Salonik i podążaj za znakami na lotnisko Makedonia i zjedź na trasę A25. Jedź dalej i wybierz zjazd w kierunku lotniska (EO Aerodromiou). Trzymaj się lewego pasa, który połączy się z A/D Thessalonikis Neon Moudanion/ A25. Następnie zmień pas na lewy i wybierz następny zjazd, prowadzący na lotnisko. Kontynuuj na trasie EO Aerodromiou Thessalonikis.

  Jeśli zdecydujesz się na odbiór wynajętego pojazdu w centrum miasta, skorzystaj z usług autobusowych (linia 78) odjeżdżających z przystanku przed terminalem i docierają do miasta w około 50 minut. Taksówki do Salonik można znaleźć po wyjściu z hali przylotów, a korzystając z ich usług, możesz się dostać do miasta w około 25 minut.

  Porady parkingowe

  Decydując się na wynajem samochodów na lotnisku w Salonikach, wiedz, że lotnisko oferuje parkingi na wschodzie i zachodzie, z łącznie 1400 miejscami parkingowymi i 28 miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla kierowców o ograniczonej sprawności ruchowej. Dostępne są zarówno opcje długopostojowe, jak i krótkopostojowe.

  Parking w centrum Salonik podlega opłatom. Możesz zaparkować swój wynajęty pojazd na parkingu na placu Eletherias i opłacić swój pojazd przy wyjeździe. Podczas parkowania na ulicy, upewnij się, że zakupisz odpowiedni bilet parkingowy, który ważny jest na jedną godzinę postoju. Musisz zatem zakupić tyle kart, ile potrzebujesz w danym momencie i uiścić opłatę z góry. Polecamy też zakupienie dobrej mapy miasta, aby wiedzieć, gdzie znajdują się ulice jednokierunkowe.

  Przydatne linki

  Lotnisko Saloniki